Gaffar görevi için bir kolaylık getirmeyi düşünüyor musunuz artık?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Saygı Or Sevgi

Gaffar görevi için bir kolaylık getirmeyi düşünüyor musunuz artık?

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

Bugün gerçekten bardağın son damlası misali iyice sinirlendim.

Her şeyi uzun uzun yazmayacağım. İnsanlara yardım ederek mutlu olan bir yapım var. Tabi kabak tadı vermediği sürece. Özellikle fake hesap olmadığına inandığım karakterlere kendim görevim gibi öncelik tanıyorum. Ayrıntıları geçiyorum. Oyunun şu halinde bile hala sahip çıkmaya çalışan biz oyuncular...
Sen gel grup kur saatlerce, sonra Gaffara kadar öyle böyle gel.

Sonra;
  • Dirençler 600 de takılı kalsın, Gaffar 59 luk karaktere zırhı 75 olamayan tanka inanılmaz hasarlar versin.
  • Grupta en az 2 kişinin full Halley olması lazım ki o Semihanın canı 20 den sonra öldürülebilsin.
  • Grupta 3 halley asalı olsa dahi, Tank ve şifa sağlam değilse gruptaki insanlar hiddetlenip kesemiyorlar huzursuzluk çıkıyor. Zaten ya şifacı tanka yetişemiyor ya da tam tersi tank çok ezik kaldığı için şifacı artık tutamıyor tankı.
  • GB lerden 10 dk sonra karakterin atılma olayı ise ayrı bir sinir bozucu olay. Gaffara gelirsin birisi düşer 12 dk sonra oyuna bağlanır tek sefer deneyemeden çıkmak zorunda kalan oyuncular...
  • Youtuba attığım eski videolarıma bakıyorum, Semihayı o zamanlar Metorit 2 III yokken sadece m1 ler ile kolaylıkla keserken şimdi nasıl olurda bu kadar zorlanıyoruz. Zırhlarını mı yükselttiniz oyuncular oyunu terk etsin diye? Bu yazdığım şeyde iddalı değilim fakat sadece izlenimlerim.
  • Ben bu oyunun bir oyuncusu olarak şahsen bu insanların görevi olmadığında karın ağrısı oluşuyor bende. Ama merak etmeyin artık sadece sayılı insanlar için yapacağım bu akılsızlığımı şu Gaffar olayına bir güncelleme gelmediği sürece. Yani oyun sizin, benim değil. Siz düşünmüyorsanız biz neden düşünelim? Oyuncular isterse klandan yıllarca Gaffara son büyücü yazsınlar. Bende keyifle geçip Karaköyde takılacağım artık. Bunların sebebi sizlersiniz.
  • Gaffar biraz kolaylaşırsa bu sefer ister istemez arada fake hesapların görevleri yapılabilecek. Bu bir ihtimal olabilecek bir şey. O zamanda karaköyde gece gündüz takılan insanlar bossları kaçırılıyor diye tabi ki şiyaketçi olacak ama bunun sorumlusu oyuna yeni başlayan oyuncu mudur sizce? Tabi ki değil. En başta bossların açık bölgede olmasını sağlayan kişilerdir bunların sorumlusu. Zaten tamamen kolaylaşmayacak GAFFAR ama dirençler olayı inanılmaz derece işleri bozuyor.
  • Bu oyunun birazcık daha iyi olmasını istiyorsanız;
-Gaffar görevi için derhal düzenleme yapılmalı
-Boss kesimlerine engel olan video halinde atılmış kanıtlarda direkt 999gün ban vermek.
(slotların bilinçli kesilmesi DAHIL). Çok mu zor oyunun kurulumuna bir madde daha eklemek??? O zaman ben görürüm o en ufak bir kıvılcımda milleti boss kesememekle tehdit eden kendini insandan sayan mahlukları.
-En acilinden oyuncuları biraz daha oyalayabilecek yeni grup bölgeleri.
  • GB yapmasanızda yine oyuncularınız tutunur bu oyuna ama şu ilk iki maddeyi yapmakta çok geciktiniz. Hiç bir yerde böyle bir şey görmezsiniz. Oyunun huzurunu bozan oyuncuların arkasında durmakta nedir? NARA ile boss kaçırıp 7 sefer video halinde desteğe attıklarını söyleyenleri duydum ve hala ban bile atılmadığını söylediler. Tabi bunun doğruluk derecesini bilmiyorum. Ama ben kendi tecrüblerimden şunu söyleyebilirim; Hakirdeki slotları zevkle kesip insanlarla alay eden insanların uzun uzun videolarını çekmiş biri olarak sadece ufak cezalarla bırakıldı bu oyuncular. Yani şunu soruyorum: Kimden yanasınız siz?
    Tarafınızı belli edin ki bizde şu oyuna artık zamanımızı harcamayalım.
Defalardır gaffar için yardıma giriyorum ancak 1 sefer kesebildik olacak şey midir bu... Yazık ya emeğimize, zamanımıza yazık.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Re: Gaffar görevi için bir kolaylık getirmeyi düşünüyor musunuz artık?

Mesaj gönderen KraToSs »

Bu konuyu kimler açmadı k bu forumdan bir kişi bile iplemedi dostum sana önerim desteğe yolla bunu ne mesaj gelirse alta yaz süre tutalım belki 5 sene sonra bunun için ayrı bir güncelleme olur. O gelecek güncelleme de başka sorunlar açmaz umarım şimdiki gibi
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
directx12
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen directx12 »

LinkiNParkK yazdı: 09 Şub 2019 03:22
Şu saatten sonra da IKV için çabalayan da ne biliyim.Çok güzel bir insansın kardeşim kendi vaktinden ayırıp millet için uğraşıyorsun.Ama ben vaktini boşa harcadığını düşünüyorum.Eskiden oyundan çıkmayan ben,şuan maksimum 5dk bu saçmalığa dayanabilip,bir miktar sinirle oyunu siliyorum ne işim var bu saçma oyunda diyerek.Daha sonrasında tekrar girmek istiyorum,girmek istediğim zaman en baştan indirip tekrar yüklüyorum.Bu böyle bir döngü halinde devam ediyor.Yaptığım aşırı saçma birşey farkındayım ama anlam veremiyorum bir türlü.Sunucuları tamamen kapatsalar da hani bende bitti artık deyip bir rahatlasam.Benimle aynı şeyleri yaşayan,düşünen ve hatta aynısını uygulayan birçok kişi vardır eminim.Zaten onlar da bir anlam veremiyorlardır bu olaya.
Kullanıcı avatarı
melihbey
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Lonca: Nefer Team

Mesaj gönderen melihbey »

Reisler kusura bakmayın ama siz tembelliğe alışmışsınız ikv oynaya oynaya diğer mmorpg oyunlarda ne uğraşlar veriyor millet. Gidin eski usul kesim deneyin bakalım oluyor mu olmuyor mu illa 4 1 1 gitmenize yada stuartsız kesim yapmanıza gerek yok karaköy geldiğinde yan çarımın görevini yapmak için arkadaşlarla 3 büyü 2 şifa 1 tank girdik tankın görevini yapıyorduk tankın canı 35k felandı . gayet rahat bir şekilde hiç sektirmeden 2 saatte tüm bölgeyi bitirip çıktık. artık gaffar kesilmiyor o bu şu diye bahane uydurmayın lütfen kesen kesiyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
melihbey
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Bu arada yazmayı unutmuşum büyücülerden 2 tanesi 56 leveldi yani hasar düşmesi yaşamışlardı ona rağmen bi sorun yaşamadık blginize.
Resim
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

@dedee66 diye bir arkadaşın yorumu okudum fakat şu an burada göremiyorum o yorumu. Kendisi mi sildi mesajı yoksa yetkililer mi bilmek isterdim.

melihbey yazdı: 09 Şub 2019 16:54 Reisler kusura bakmayın ama siz tembelliğe alışmışsınız ikv oynaya oynaya diğer mmorpg oyunlarda ne uğraşlar veriyor millet. Gidin eski usul kesim deneyin bakalım oluyor mu olmuyor mu illa 4 1 1 gitmenize yada stuartsız kesim yapmanıza gerek yok karaköy geldiğinde yan çarımın görevini yapmak için arkadaşlarla 3 büyü 2 şifa 1 tank girdik tankın görevini yapıyorduk tankın canı 35k felandı . gayet rahat bir şekilde hiç sektirmeden 2 saatte tüm bölgeyi bitirip çıktık. artık gaffar kesilmiyor o bu şu diye bahane uydurmayın lütfen kesen kesiyor.

Dostum yanlış anlama fakat ne zaman olaylara kendi açından bakmayı sonlandıracak bu oyuncular merak ediyorum. Yahu yeni başlayan insanlar Khaos olayını hiddet olayını ve daha bir çok şeyi bilmiyor. Kaldı ki ilk girişleri oluyor olaylardan haberleri olmuyor genel olarak. Haliyle kavramak, uygulamak işkence oluyor. Sen belki almışsın yanına oyunun herşeyini bilen A dan Z ye, 6 kişi ve Gaffar kesmişsin bununla övünüyorsun. Kaldı ki kolay olduğunu savunuyorsun. Başka oyunlar üzerinden konuşarak IKV nin basitliğini dile getirmişsin ya da ikv oyuncularının çok yeteneksiz olduğunu vurgulamaya çalışmışsın. Bende World of warcraft oyuncusuyum yabancılarla hard Raidler atmış biriyim. Yani demek istedigim bir görevi olan kişilerle girmeye çalış sonra kesemeden çık 10 – 15 sefer o zaman anlarsın söylediklerimi. Yapabildiklerim ve yeteneklerimle övünmeyeceğim zira bu platformu sadece eğlence amaçlı kullanıyorum.

Ben bugün açık çemberlitaş bölgesine girdim, uzun yıllardır girmediğim için bu açık bölgenin olduğunu yeni öğrendim. Neyse 1 grup epey sağlam geri kalan grup ise destek ve görev grubu olacak şekilde girdik. Toplamda 9 kişi falan girdik.

3 full halley itemli (asa zırh dahil) büyücü tabi m1 met23 lü ,
1 halley asalı m1li büyücü,
1 karamuk asalı büyücü m1li ,
1 normal büyücü m1siz görevi olan.

Bu şekilde semihayı 50 den patlatamadık. Benim hatırladığım şey ise zamanında biz 4 m1 ve met 2 3 yokken 50 den neredeyse kesmek üzere olduğumuz günleri hatırlıyorum. Neyse burayı geçtim 22 canda konsladık tabi ben kons açamadım sürem vardı ama geri kalan herkes konsladı kestik semihayı tek seferde fakat can bastı basacak durumundaydı. Her neyse 2 kişinin görevi oldu sonuç olarak fakat gel gör ne şekilde.

Bunları geçiyorum. Grubumda 3 kişilik boş yer vardı ve acı olan şey ise fake hesap olmadığına emin olduğumuz kişiler dışında kimseyi alamıyoruz. Eğer bugün slot kesen ve huzursuzluk çıkartan oyuncuya gözü kapalı 999gün ban yediğini bilmiş olsaydım belki de en azından rastgele 3 kişi daha alıp görevlerini yapardık. Ama gel gör ne yazık ki sadece aylardır Gaffar görevi için uğraşan kişileri alabildik. Bunların sorumlusu kim artık sizler karan verin.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
qscqsc33
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen qscqsc33 »

1 ay önce maden artırıcı + plus cektim. 1 . hafta oldu olmadı düzenlemeyle attılar agaha . 5 arkadaşla beraber yapamadık görevleri bıraktık oyunu . Boş yere paramı oyuna verdiğim saatleri emekleri çöpe attım düzenlemeyi yapanlar sayesinde. Zehir zıkkım olsun başka bir şey demiyorum. Konu açarsın durumunu anlatmak için anında silerler yorum yazarsın silerler . Hiçbir yayıncı yapımcı firma forumunda böyle bir şey yapmış mı düşünün . Madem bir şey yapmışsınız arkasında durun savunun yaptığınız mantıksız hareketi. Oyunda bir elin parmağı kadar oyuncu kalmış onları da bıraktırmaya çalışıyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

qscqsc33 yazdı: 10 Şub 2019 01:19 1 ay önce maden artırıcı + plus cektim. 1 . hafta oldu olmadı düzenlemeyle attılar agaha . 5 arkadaşla beraber yapamadık görevleri bıraktık oyunu . Boş yere paramı oyuna verdiğim saatleri emekleri çöpe attım düzenlemeyi yapanlar sayesinde. Zehir zıkkım olsun başka bir şey demiyorum. Konu açarsın durumunu anlatmak için anında silerler yorum yazarsın silerler . Hiçbir yayıncı yapımcı firma forumunda böyle bir şey yapmış mı düşünün . Madem bir şey yapmışsınız arkasında durun savunun yaptığınız mantıksız hareketi. Oyunda bir elin parmağı kadar oyuncu kalmış onları da bıraktırmaya çalışıyorsunuz.
Karaköy giriş düzenlemesi güncellemesi bana göre yapılan en düzgün güncellemelerden, tabi ki çok daha önceden yapılması gereken bir olaydı.
Konuların silinmesi vb olaylar ile varsa öyle bir durum orada haklısınız. Yani evet arkasında durulmalı veya hiç bir şey söylemeden bırakılmalıydı yani mesajların silinmesi hoş değil.
5 arkadaş ile çok güzel ekip olabilirdiniz doğrusu :) Ama yapılacak bir şey yok ne diyebilirim.
Köşkte olsaydınız belki yardımım dokunabilirdi, saygılar.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
IIxDarKKinGxII
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Kıyamet Takımı

Mesaj gönderen IIxDarKKinGxII »

Konuyla biraz alakasız olacak ama arkadaş gerçekten dediği gibi yenilere yardımcı oluyor beyazköşkte yeni bir karakter açtım birkaç gündür onunla oynuyorum dün kendisi 3-4 kişi toplayıp uğraşıp solucan görevimi yaptı buradan tekrar teşekkür ederim :relaxed:
IxDarKKinGxI [49]
IIxDarKKinGxII [49]
IIIxDarKKinGxIII [49]
Gimli[49]
Hapisteyken, iyi bir arkadaş kefaletini ödeyip seni çıkarmayı dener.En iyi arkadaşın ise yan nezarethanededir, 'Ulan, ne eğlendik be' der
Groucho Marx
Kullanıcı avatarı
melihbey
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Yani kendi açımdan bakmaktan ziyade şunu ifade etmek istedim. Bunun dillendirilmesinin kimseye bi faydası yok çünkü yönetim kimseyi dikkate almıyor.siz iyi bir şey yapmaya çalışıyor olabilirsiniz ama bu tarz topluluk oyunlarında herşey aşama aşama gerçekleşiyor.Yardım etmek amacıyla grubunuza aldığınız karakterlerin gaffar beyi kesmek için güçlenmeleri gerekiyor.Biz bu bölgeleri nasıl tamamladıysak(Sığınak,Migrat,Şaheser silahlar) bu aşamalardan geçen bi karakterin 1600 1700 hasarı oluyor kimseye zorluk çıkaracağını düşünmüyorum.Uzun zamandır foruma yazı yazmadıgımı farkettim kendimi ifade etme şeklim biraz bozulmuş ama sonuç olarak demek istediğim biz 6 yıl 7 yıl boyunca basit bir şekilde bu bölgeleri tamamladığımız için bizi kolay geliyor sizde bu yüzden yeni sistemin zor oldugunu düşnüüyosunuz size oyunda ki en güçlü silahları verme ihtimali olan bir bossu kesmek için zorlanmamızdan daha doğal ne olabilir ki diye düşünüyorum.

iyi forumlar
Resim