PAZAR SİSTEMİ ÖNERİSİ

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
REVER
İskele Babası
İskele Babası

PAZAR SİSTEMİ ÖNERİSİ

Mesaj gönderen REVER »

Merhaba arkadaşlar herkesin dillendirdiği bu pazar sistemi hakkında aklıma güzel olacağını düşündüğüm bir fikir geldi.

Sohbet kısmında (Bölge, Lonca, Klan, Grup, Söyle, Rol Yap, Fısılda) gibi kanallar mevcut. Öyle metin2'deki görüntü kirliliği oluşturmaktan ziyade "PAZAR" sistemi için bu kanallara "PAZAR" kısmını eklemek daha mantıklı olacaktır.

Bu sistemin gelmesi en çok "KARAKÖY" bölgesine giriş yapamayan kardeşlerimiz için yarayacaktır. Peki neden? Karaköy'de yoğunluk olduğunu hepimiz biliyoruzdur ve Karaköy dışında kalan arkadaşlarımız ticaretten uzak kaldıkları için kazanç elde etmektende uzak kalıyorlar. Ticaretten uzak kalan bir nefer kazanç elde edemeyeceği için ilerlemekte yaşadığı engellere bir yenisi daha eklenmiş olacaktır.

Pazar sistemi sayesinde klanlar arasındaki ticarette basitleşmiş olacaktır. Yani demek istediğim klansızlar, lodoslar, arzlar aynı sohbet kanalında itemlerini yansıttıklarında herkes tarafından görülebilecek. Ancak bu sohbet kanalında item yansıtmanın dışında serbest yazım yasak olacak. Yani sadece item yansıtılacak bu iteme talep olanlar özelden ticaretlerini yapacaklar.

Bu sistem sayesinde Karaköy dışında kalan arkadaşlarımız içinde ticaret kolaylaştığı gibi klanlar arası ticaret mesafeside yakınlaşacaktır. Tabi ki her şeyde olduğu gibi bu kanalı kullanmak sadece "PLUS" sahibi olan insanlar için olacaktır. Şöyle ki "PLUS" sahibi olmayan kişiler bu kanalda yansıtılan hiçbir itemi göremeyecekler. Bu sayede hem "PLUS" satışlarında artış sağlanır hem de ciddi bir düzen oluşur. Yani bu kanalı kötüye kullanmaya çalışan insanlar "1 hafta, 2 hafta pazar kanalını kullanmaktan uzaklaştırılabilir." diyerek bitiriyorum :relieved:

Düşüncelerim bu kadardır bu konuda eklemek istediğiniz güzel fikirlerinizi belirtmenizi isterim. Bu konuyu daha güzel bir şekilde aramızda geliştirerek desteğe mesaj atabiliriz. Böyle bir eklentinin geleceğine gerçekten inanıyorum.
DEPAY
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Re: PAZAR SİSTEMİ ÖNERİSİ

Mesaj gönderen DEPAY »

Mantıklı ama uğraşacaklarını zannetmiyorum.
directx12
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen directx12 »

Oyun habire geri sarıyor insanların kaç saatlik emekleri çöpe gidiyor ve senin tek derdin pazar sistemi mi :) Bazı oyuncuları anlamak çok zor gerçekten ve mantıklarını şu oyuna girerken bir kenara bırakıyorlar.
REVER
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen REVER »

directx12 yazdı: 26 Oca 2019 09:13 Oyun habire geri sarıyor insanların kaç saatlik emekleri çöpe gidiyor ve senin tek derdin pazar sistemi mi :) Bazı oyuncuları anlamak çok zor gerçekten ve mantıklarını şu oyuna girerken bir kenara bırakıyorlar.
Kardeşim öncelikle belirtmeliyim ki üslubun oldukça kötü.. Benim neredeyse bütün sunucularda hesaplarım var ve çoğu Karaköy'e giriş yapamıyor. Haliyle görevleri yapamadığım için içeriye giremiyorum. Ben o çoğu sunucuda sırf ticaret yapabilmek için duruyorum ama şuan ticaret konusunda sıkıntılar çekiyorum. Sen boş boş dolaşmayı seçebilirsin ama ben ticaret yapan birisiyim. Senin sorunun geri sarması olabilir ama benim sorunum geri sarması değil. Önemli işler yaptığınızda "ESC" ile çıkıp kayıt altına alacaksın bu kadar basit.

Bu olayın olacağını bile bile önlemini almıyorsan ne yazık ki sonuçlarına da katlanacaksın.
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

directx12 yazdı: 26 Oca 2019 09:13 Oyun habire geri sarıyor insanların kaç saatlik emekleri çöpe gidiyor ve senin tek derdin pazar sistemi mi :) Bazı oyuncuları anlamak çok zor gerçekten ve mantıklarını şu oyuna girerken bir kenara bırakıyorlar.
directx12 yazdı: 26 Oca 2019 09:10 İnsanların yorumlarına saygı duymayı öğren.
Kardeş geçmiş olsun,millete sallamışsın ama senin durum daha vahim.3 dakika önce bunu yazıp,gelip burda bir arkadaşımızın yazısına bu cevabı vermek,sağlıklı bir bünye dahilinde yapılabilecek akıl kârı iş değil.Sırf yazmak için yazanlar kervanına sende girmişsin belki de farkında değilsin,ne diyelim hayırlı uğurlu olsun,post kasmak yorucudur ve biyerden sonra boş yapmaya başlarsın,aman dikkat et. ;)
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY
directx12
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen directx12 »

Ruh halim değişkenlik gösterebiliyor kusura bakmayın biraz sert kaçmış evet :) Ayrıca boş boş dolaşan biri olduğumu nerden çıkardınız ? Ben de bol bol ticaret yapıyorum ve oyunun daha büyük sorunları olduğunu kabul etmelisiniz.Esc ile çıkış yapmak çözüm olabilir ama zorunda değiliz.Önce büyük sorunların giderilmesi gereklidir forumda ciddi zarar gören çok arkadaşımız mevcut.
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

REVER yazdı: 26 Oca 2019 09:30
Kardeşim öncelikle belirtmeliyim ki üslubun oldukça kötü.. Benim neredeyse bütün sunucularda hesaplarım var ve çoğu Karaköy'e giriş yapamıyor. Haliyle görevleri yapamadığım için içeriye giremiyorum. Ben o çoğu sunucuda sırf ticaret yapabilmek için duruyorum ama şuan ticaret konusunda sıkıntılar çekiyorum. Sen boş boş dolaşmayı seçebilirsin ama ben ticaret yapan birisiyim. Senin sorunun geri sarması olabilir ama benim sorunum geri sarması değil. Önemli işler yaptığınızda "ESC" ile çıkıp kayıt altına alacaksın bu kadar basit.

Bu olayın olacağını bile bile önlemini almıyorsan ne yazık ki sonuçlarına da katlanacaksın.
Neredeyse tüm sunucularda karakterin var oyunu çok iyi biliyorsun ama kod yazan bir kişi kalmamış sen bu postu açıyorsun? Esc çıkış her zaman işe yaramıyor tut ki yaradı diyelim ben daha poşeti yeni alıp escye basariken oyun geri sararsa ne olacak? Işık hızında basmam mı gerekiyor? Esc her zaman sunucuya kaydetmiyor.
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

sobee şuan bu önerileri not defterlerine yazmaktan öteye gidemez.
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
CHOSENPERSON
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen CHOSENPERSON »

su kanallara ıtem yansıtmak istemıyoruz pazar sıstemı ıstıyoruz ben işe gıderken karakterı pazara bırakıp gelınce o ıtemlerın satıldıgını gormek ıstıyorum ne oyle 2 saat kanallarda ıtem yansıtmak
Kullanıcı avatarı
SARSILMAZ
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Mesaj gönderen SARSILMAZ »

olsa güzel olur