Canımız oyunumuz İKV...

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
recmivacip
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Canımız oyunumuz İKV...

Mesaj gönderen recmivacip »

Çocukluğumuzu verdiğimiz oyun yıllar sonra gelişiyor, bitmedi işte İKV burada dimdik ayakta dedik sevindik eski günler daha güzel haliyle geri dönecek dedik. Gel gör ki Karaköy göz bebeğimiz İKV'nin sonunu getirdi. Kısa bir örnek ile, yeraltı zamanında bir İKV oyuncusu tek başına istediği her şeyi yapar para kazanır item satar bireysel olarak oyundan zevk alırdı. Bir başka örnek olarak Çemberlitaş eklentisinde oyun Eminönü, Meteor Bölgesi, Sivri ada, Yeraltı olmak üzere tüm bölgelerde oynanıyordu ve herkes kendi gücünce farklı grup bölgeleriyle, madenlerle, item kasarak vs. -açık dünya bir oyunun gereği- bireysel bir şekilde oyunu oynayabilirdi. Karaköy eklentisinde bu maalesef 180 derece dönerek oyun koca bir grup bölgesine döndü ve yalnızca parası ve çevresi geniş olanlar oyunu oynayabilir oldu. Karaköy ile birlikte oyunu bireysel oynayabiliyor olma galata köprüsünden aşağı düştü ve İstanbul'un derin sularına gömüldü. Üstüne bir de oyunun ölü, gün içinde kimsenin uğramadığı belki içinde bulunan madenlerine bile bir sabah güncellemesinden bir sonraki sabah güncellemesine kadar dokunulmayan Büyük Hol görevlerinin yapılması zorunluluğu getirildikten sonra göz bebeğimiz, bir zamanlar yüz binlerce aktif kullanıcısıyla bize güzel anılar yaşatan İstanbul Kıyamet Vakti ne yazık ki elinde avucunda kalan toplasan bir salonu doldurmayacak kadar aktif oyuncusuyla artık güçten düşmüş, aldığı ilaçlardan yemek dahi yiyemediği için zayıflamış, kemikleri sayılan, serumla ve ölüm döşeğinde yaşayan bir hastaya dönmüştür. Bu oyunu buralara kadar iyi niyetiyle taşıyan tüm emektarlara selam ve hürmet; bu oyunun bu noktaya kadar düşmesine sebep olan her kim varsa da -bir dönemin çocukluğunu bu oyuna vermiş insanları adına- en içten duygularımla üzüntümü ve sitemlerimi sunuyorum. Gönül vermiş her kim varsa İKV'yi gönlünde yaşatmaya devam etmesi dileğiyle...

Olmasaydı sonumuz böyle...
Kullanıcı avatarı
02ARMA02
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Hamunaptra

Re: Canımız oyunumuz İKV...

Mesaj gönderen 02ARMA02 »

Üzgünüz...
...COMANDANTE...

... Semsûr...
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

Oyuna oyunculardan başka sahip çıkan yok. Böyle bir oyun belki de daha gelmeyecek. Ayrı bir sunucu açılsa belli bir seviye sınırı olsa 29,39 çok güzel olurdu. Birisi kalkıştı forumda sanırım codemaster niye kapattı anlamadım.
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
MXneo
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen MXneo »

Merhaba Oyunumuzun önünde bilmediğimiz engeller var ne yapılırsa yapılsın bu engel kırılmıyor ve yok olmuyor dediğiniz gibi codemaster adında biride el atıp başka bir oyun ile şahlandırmak diriltmek istedi fakat bilemediğimiz o engel yüzünden o projede sulara gömüldü ne yazık ki şuan "İKV" ne alemde derseniz var ile yok arasında uzun bir çizgide duruyor derim ne başı var ne de sonu..
*BeyaZKöşK*/f Matrixneo-> /f LorDxVoLDeMoRT
*AnKa*/f Kalpgözü
*Meran*/f Alayınaxmxneoo
Resim
Mazi'yi düşünürken akıttığınız gözyaşı, Acı çekerken sizin Mutlu olduğunuz andır..
Kullanıcı avatarı
02ARMA02
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Hamunaptra

Mesaj gönderen 02ARMA02 »

MXneo yazdı: 22 Oca 2019 17:39 Merhaba Oyunumuzun önünde bilmediğimiz engeller var ne yapılırsa yapılsın bu engel kırılmıyor ve yok olmuyor dediğiniz gibi codemaster adında biride el atıp başka bir oyun ile şahlandırmak diriltmek istedi fakat bilemediğimiz o engel yüzünden o projede sulara gömüldü ne yazık ki şuan "İKV" ne alemde derseniz var ile yok arasında uzun bir çizgide duruyor derim ne başı var ne de sonu..
Snei nereden tanıyorum?
...COMANDANTE...

... Semsûr...
Kullanıcı avatarı
ZowieN
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Teşkilat

Mesaj gönderen ZowieN »

Bizim hislerimizi İKV oynayanların dışında kimse anlayamaz.Çok samimi söylüyorum bu oyunun yeri bende her zaman başka oldu hepte öyle olacak.Konuyu açan arkadaşında dediği gibi çocukluğum bu oyun...Her insana hemen güvenilmeyeceğini ilk bu oyunda öğrendim.Karaktersiz insanlarıda burda gördüm.Mükemmel ötesi insanlarıda burda gördüm.Abiliği,kardeşliği,ablalığı da burda gördüm...Oyunu oynamıyorum artık ama inanın bu oyun kalbimin çok başka yerlerinde.Hiç unutamayacağım bir oyun bu.Bazı arkadaşlarım ''sen bu oyunu nasıl oynadın karakterler odun yutmuş gibi yürüyor''falan derlerdi.Ama bilmezlerdi ki oyunun muhabbeti, dostuluğu bambaşkaydı be.Bazen gece yatarken İKV'yi düşünüyorum ama nasıl olacak sonu inşallah bir şey olurda eski görkemli günlerine döner diyorum.Bu devirde zor artık bu oyunu oynayan ve ayakta tutan eski oyuncular.Yeni başlayan oyuncular sanmıyorum kolay kolay tutunamaz bu oyuna diğer oyunlar gibi değil.Çevren yoksa ilerlemen çok çok zor.İnşallah bir gün bir şekilde bu oyun görkemli günlerine geri döner ve engeller kalkar...
Never beleive someone who tells who they are.
Kullanıcı avatarı
Redarrow
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Redarrow »

Katılıyorum şuan oyunda ''Lonca veya cevresi'' geniş olan kitleler boss kesiyor.
Eğer Loncanız yok ise şifa arıyorsunuz saatlerce veya bir sıkıntı çıkıyor.
Şuan oyun tamamen bir grup bölgesi olmuş halde, loncası olan veya cevre yapmış charı fullemiş kişiler boss kesiyor.
Çemberli taşta charın full olmadan'da giriyordun şahsen ben daha hakiri görmedim :D
Pek hoşnut değilim, umarım oyun düzelir. Seviyorum'da grafik olarak veya icerik olarak bir black desert olamaz fakat, icerisindeki samimiyeti hiç bir oyunda bulamazsınız. Gidişat değişmez ise daha'da çok oyuncu kaybı olucak.
Kullanıcı avatarı
yun1010
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Ancient Legends
İletişim:

Mesaj gönderen yun1010 »

Codemaster benim samimi arkadaşım olur. Kendisine gerekli yardımlar gelmediği için projeden vazgeçmek zorunda kaldı. Ben de isterdim başarıya ulaşmasını neden vazgeçtin dediğim zaman çok haklı sebepler sundu. O konuda bilginiz olsun.
------------------------------------------Ancient Legends Lonca Lideri-----------------------------------------
Youtube Kanalım: https://www.youtube.com/watch?v=v_G6kEwdzfI
Kullanıcı avatarı
KarakuleGFB
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen KarakuleGFB »

İçerik eklemedikleri gibi yeni gelen oyuncuya kolaylıkta sağlamıyorlar. Yeni harita, canavar ve seviye benim gözümde içerik değildir. Bu tarz şeyler oyunu severek oynayan oyuncuyu yeni item kasmaya ittiğinden oyunu bırakmasına bile neden olur. Benim asıl içerikten kastım, oyunda yapılabilecek farklı şeylerdir.

Diğer MMORPG oyunlar maksimum seviyeleri artırdıkça, yeni gelen oyuncu oyundan soğumasın diye görevleri basitleştirir. Başlangıçta yeni gelen oyunculara oyunda daha fazla dursun diye bol bol eşya, event vb. sunar. Bu size saçma gelebilir. Ama aynı döngüde geçen bina kur, ona buna saldır tarzı mobil oyunlar bile oyuncuyu elinde tutması gereken şeyleri biliyor. Başka oyunlardan örnek almak kötü bir şey değil. Bunlar çok zor şeylerde değil.

Mesela 40 seviyelere gelen adam boss görevlerini tek başına yapamıyor. Etrafta oyuncu da yok. Savaşan adamlar yardımı bırak selam dahi almıyor. Bu oyunda canavar kesmekte keyifli olmayınca oyuncu biraz yardım arıyor. Bulamayınca kapatıyor. Bir daha girmiyor.
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen mstfmrt »

KraToSs yazdı: 22 Oca 2019 13:48 Oyuna oyunculardan başka sahip çıkan yok. Böyle bir oyun belki de daha gelmeyecek.
Belki de daha güzeli gelir :relaxed: