Karaköye giriş

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
DEPAY
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Re: Karaköye giriş

Mesaj gönderen DEPAY »

Karaköy'e giriş için artık Çemberlitaş görevlerinin yapılması da gerekiyor. Bunun ana nedeni Karaköy bölgesine taşınan KP Çarları diye adlandırılan yedek hesaplardandır. Yani "BOSS" kaçırmalarını büyük ölçüde azaltmaktır. Yani mesele asıl oynayan kişileri engellemek değil, emek vererek kesmeye çalıştığınız "BOSS"ların kaçırılmasını önlemeye yönelik bir adımdır.

Gerekli görevleri destek alarak yapıp ondan sonra oynamaya devam edebilirsiniz. Sunucuda zaten sevilmeyecek davranışlar sergiliyorsan zaten kimse sana yardım etmeyecektir. Bu konuda davranışlarınızı düzelterek pozitif bir etki bırakma yönünde çalışabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
NeWTRoBLe
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen NeWTRoBLe »

DEPAY yazdı: 15 Oca 2019 23:04 Karaköy'e giriş için artık Çemberlitaş görevlerinin yapılması da gerekiyor. Bunun ana nedeni Karaköy bölgesine taşınan KP Çarları diye adlandırılan yedek hesaplardandır. Yani "BOSS" kaçırmalarını büyük ölçüde azaltmaktır. Yani mesele asıl oynayan kişileri engellemek değil, emek vererek kesmeye çalıştığınız "BOSS"ların kaçırılmasını önlemeye yönelik bir adımdır.

Gerekli görevleri destek alarak yapıp ondan sonra oynamaya devam edebilirsiniz. Sunucuda zaten sevilmeyecek davranışlar sergiliyorsan zaten kimse sana yardım etmeyecektir. Bu konuda davranışlarınızı düzelterek pozitif bir etki bırakma yönünde çalışabilirsiniz.
Çok gereksiz bir yazı... Neden karaköye girilmedigini bile bilmiyor
Sürekli sunucular geri sardığından kaynak kodu dosyaları zarar görmüş olabilir bu yüzden de eski kaynak kodunu bulmaya çalışıyor olabilirler ama bunu bilerek yapmadıklarını çok net söyleyebilirim.
Kürşat abi radyo yayınında da söylemişti kodlar çok karışık halledemiyoruz diye
Anti hetero
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

NeWTRoBLe yazdı: 16 Oca 2019 00:07
DEPAY yazdı: 15 Oca 2019 23:04 Karaköy'e giriş için artık Çemberlitaş görevlerinin yapılması da gerekiyor. Bunun ana nedeni Karaköy bölgesine taşınan KP Çarları diye adlandırılan yedek hesaplardandır. Yani "BOSS" kaçırmalarını büyük ölçüde azaltmaktır. Yani mesele asıl oynayan kişileri engellemek değil, emek vererek kesmeye çalıştığınız "BOSS"ların kaçırılmasını önlemeye yönelik bir adımdır.

Çok gereksiz bir yazı... Neden karaköye girilmedigini bile bilmiyor
Sürekli sunucular geri sardığından kaynak kodu dosyaları zarar görmüş olabilir bu yüzden de eski kaynak kodunu bulmaya çalışıyor olabilirler ama bunu bilerek yapmadıklarını çok net söyleyebilirim.
Kürşat abi radyo yayınında da söylemişti kodlar çok karışık halledemiyoruz diye
Açıklama yapmamalarının nedeni bu olabilir.
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
pegasusejder
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Mesaj gönderen pegasusejder »

Sevgili İKV Severler,

Teşkilat tarafından alınan bir kararla; Gizit ile savaşta verilen kayıplar üzerine artık Karaköy bölgesine, Teşkilat'a uzun yıllar hizmet etmiş ve Büyük Hol bölgesinde de görev yapmış neferlerin geçişine izin verilmesi kararlaştırılmıştır. Karaköy bölgesine daha önce gelmişolan ve görev yapmak için gereksinimleri tamamlamayan neferler Teşkilat tarafından yeniden Eminönü'ne çağırılmıştır.

Karaköy bölgesine giriş yapabilmek için genişleme paketinin ilk görevi olan Kafayı Kırmış [49] görevini Eminönü sahilindeki kadim dostumuz Şarapçı ile konuşarak alabilirsiniz. Şarapçı'dan bu görevi almak için ise Arz ve Lodos genişleme paketinin son görevi olan Anahtarlar [49] görevini tamamlamış olmak yeterlidir.

Saygılarımızla

Hadi hayırlı uğurlu olsun açıklama gelmiş. Artık oyunu sadece boss düşünen arkadaşlara bırakabiliriz....
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Saygı Or Sevgi

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

Birilerinin yazılanları bir nevi okuyup derlemesi bile sevindirici kendi adıma söyleyecek olursam. Şu yapılan güncellemeyi gerçekten sevinçle karşıladım hele ki karakterlerin Eminönüne atılması gerçekten bir şeylerin gidişatını değiştirmek isteyen birilerinin olduğunu hissettirdi bana. Yukarıda bazı arkadaşlar kodların karışık vb nedenler yazmış, kısmen doğru olabilir ama bununla ilgili bir şey mi kesinlikle net emin olamayız ( en azından şahsi fikrim). Her neyse her yönden olumlu bulduğum bir güncelleme. Yöneticiler güzelim camianın ne denli kötü olduğunu bilmiyorlardı malüm ama anlaşılan o ki yapılan eleştirilerden ve şikayetlerden kendileride epey rahatsız olmuş ve garip ve anlamsız karşıladıkları da aşikar. Ama işte ne yapalım insan iyi niyetli olunca bazen düşünemiyor.

Hadi hayırlı uğurlu olsun açıklama gelmiş. Artık oyunu sadece boss düşünen arkadaşlara bırakabiliriz....
Yanlış anlamayın sizi tanımıyorum ama bu şekilde yakınıp zamanı geldiğinde kendilerinin bile hiç bir şeye yardım için kılını kıpırdatmayan veya gösteriş amaçlı yapan kişilerle dolu IKV. Bence işin o kısmına odaklanmaktansa yapılan güncellemenin genel anlamda oyunculara iyi mi kötü mü olduğunu düşünmek daha mantıklı. Bilmem hiç yaşadınız mı tüm gecenizin ya da gününüzün "BOSS kaçıran" insanlarla uğraştığınız zamanlarınız sonra bunları video halinde editleyip mobil veriniz ile upload edip sonra da destekten genel olarak "Hafif suçlar veya hiç suç" verilmediği zamanlarınız oldumu. Defalarca aynı suçu bilinçli işlenen karakterlerinin ağır suçlara maruz kalacaklarını bildirmelerine rağmen :) 2 , 3 sefer 1 yıla yakın ban verilsin bak bakalım o zaman kimse boss kaçırmaya cüret edebiliyor mu.

Burada söz konusu insanın huzurunun bozulması. Bu insanın kanına dokunur eğer huzurlu bir ortam isteyen biriyseniz.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
pegasusejder
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen pegasusejder »

LinkiNParkK yazdı: 16 Oca 2019 20:45 Birilerinin yazılanları bir nevi okuyup derlemesi bile sevindirici kendi adıma söyleyecek olursam. Şu yapılan güncellemeyi gerçekten sevinçle karşıladım hele ki karakterlerin Eminönüne atılması gerçekten bir şeylerin gidişatını değiştirmek isteyen birilerinin olduğunu hissettirdi bana. Yukarıda bazı arkadaşlar kodların karışık vb nedenler yazmış, kısmen doğru olabilir ama bununla ilgili bir şey mi kesinlikle net emin olamayız ( en azından şahsi fikrim). Her neyse her yönden olumlu bulduğum bir güncelleme. Yöneticiler güzelim camianın ne denli kötü olduğunu bilmiyorlardı malüm ama anlaşılan o ki yapılan eleştirilerden ve şikayetlerden kendileride epey rahatsız olmuş ve garip ve anlamsız karşıladıkları da aşikar. Ama işte ne yapalım insan iyi niyetli olunca bazen düşünemiyor.

Yanlış anlamayın sizi tanımıyorum ama bu şekilde yakınıp zamanı geldiğinde kendilerinin bile hiç bir şeye yardım için kılını kıpırdatmayan veya gösteriş amaçlı yapan kişilerle dolu IKV. Bence işin o kısmına odaklanmaktansa yapılan güncellemenin genel anlamda oyunculara iyi mi kötü mü olduğunu düşünmek daha mantıklı. Bilmem hiç yaşadınız mı tüm gecenizin ya da gününüzün "BOSS kaçıran" insanlarla uğraştığınız zamanlarınız sonra bunları video halinde editleyip mobil veriniz ile upload edip sonra da destekten genel olarak "Hafif suçlar veya hiç suç" verilmediği zamanlarınız oldumu. Defalarca aynı suçu bilinçli işlenen karakterlerinin ağır suçlara maruz kalacaklarını bildirmelerine rağmen :) 2 , 3 sefer 1 yıla yakın ban verilsin bak bakalım o zaman kimse boss kaçırmaya cüret edebiliyor mu.

Burada söz konusu insanın huzurunun bozulması. Bu insanın kanına dokunur eğer huzurlu bir ortam isteyen biriyseniz.
Bununla ilgili yapılacak çalışma farklı olmalıydı. Oyunu oynamak isteyenleri sırf görevi yapmadığı için ve oyunu suistimal edenler yüzünden kapı dışarı atmak çözüm değildir. Eğer ki oyuncuya değer verilmesini istiyorsan herkese eşit olmalıdır bu. Herkes gayet iyi biliyor neredeyse çt yi yapmanın imkansız olduğunu. Yeni başlayan eskiden oynayıp oyuna dönen hiç değilse Karaköy'de item düşürmeye çalışıyordu. Şimdi ne tılsımı olacak ne hasarı olacak eee peki kim grup atacak bu şahsiyetlerle.

Sonuç olarak bir uzvunda sıkıntı varsa uzvu koparmazsın sıkıntıya yönelik hareket edersin. Bunu yapan kişilerle direkt bir garezim yok ama bu yaptıkları yüzünden hepsine kırgınım artık. Dediğim gibi 5-10 kişi kendi bossunuzun peşinde sabahtan akşama kadar takılıp item düşürebilirsiniz artık.
Kullanıcı avatarı
MobilSorun78
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz
İletişim:

Mesaj gönderen MobilSorun78 »

Resmi açıklamayı da kilitli konu üzerinden yaptıklarına göre verilecek tepkileri bu başlık altında sümen altı edecekler xd
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim

Beyazköşk / Mushroom - Lonelycowboy \
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

Kodları değiştiren hani kimse kalmamıştı? Acaba kendiliğinden olup, bilerek mi biz oyuncuları düşünerek yaptık dediler? Karaköy içindeki adam yine karaköy içinde kalacak?

Birileri aydınlatabilir mi?
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Bazı arkadaşlar ''Görevleri yapsaydınız, işiniz neydi?'' gibisinden iletiler girmiş konuya. Ben buna katılıyorum. Sinir olduğum bir konuydu bu. Karakteri seviye 5 yap, at hole. Tanıdıklar 49'a kadar taşısın. Çemberlitaş için de gerekli olan görevler maksimum 2 gün içerisinde halledilsin. Tamam, bende savaşcımı büyük bir çoğunlukla holde arkadaşlara kastırdım, çemberlitaşa soktum. Ama gidip o seviyede bile düşük seviye görevleri yapıyordum, kalmasın diye.

Görevleri zamanında yapsaydınız diyen arkadaşlara katılıyorum. Katılıyorum ama ya yeni başlayan oyuncular? Onlar doğrudan bu zorluğun içerisinde bulacaklar kendilerini. Bir dakika ya, İKV'ye yeni başlayan oyuncu mu? Neyse...
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Saygı Or Sevgi

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

pegasusejder yazdı: 16 Oca 2019 21:49
LinkiNParkK yazdı: 16 Oca 2019 20:45 Birilerinin yazılanları bir nevi okuyup derlemesi bile sevindirici kendi adıma söyleyecek olursam. Şu yapılan güncellemeyi gerçekten sevinçle karşıladım hele ki karakterlerin Eminönüne atılması gerçekten bir şeylerin gidişatını değiştirmek isteyen birilerinin olduğunu hissettirdi bana. Yukarıda bazı arkadaşlar kodların karışık vb nedenler yazmış, kısmen doğru olabilir ama bununla ilgili bir şey mi kesinlikle net emin olamayız ( en azından şahsi fikrim). Her neyse her yönden olumlu bulduğum bir güncelleme. Yöneticiler güzelim camianın ne denli kötü olduğunu bilmiyorlardı malüm ama anlaşılan o ki yapılan eleştirilerden ve şikayetlerden kendileride epey rahatsız olmuş ve garip ve anlamsız karşıladıkları da aşikar. Ama işte ne yapalım insan iyi niyetli olunca bazen düşünemiyor.

Bununla ilgili yapılacak çalışma farklı olmalıydı. Oyunu oynamak isteyenleri sırf görevi yapmadığı için ve oyunu suistimal edenler yüzünden kapı dışarı atmak çözüm değildir. Eğer ki oyuncuya değer verilmesini istiyorsan herkese eşit olmalıdır bu. Herkes gayet iyi biliyor neredeyse çt yi yapmanın imkansız olduğunu. Yeni başlayan eskiden oynayıp oyuna dönen hiç değilse Karaköy'de item düşürmeye çalışıyordu. Şimdi ne tılsımı olacak ne hasarı olacak eee peki kim grup atacak bu şahsiyetlerle.

Sonuç olarak bir uzvunda sıkıntı varsa uzvu koparmazsın sıkıntıya yönelik hareket edersin. Bunu yapan kişilerle direkt bir garezim yok ama bu yaptıkları yüzünden hepsine kırgınım artık. Dediğim gibi 5-10 kişi kendi bossunuzun peşinde sabahtan akşama kadar takılıp item düşürebilirsiniz artık.

Farklı bir çözüm fikrin varsa paylaşırsan belki üzerine konuşulabilir. Evet bazı şeylerin ortak yönlü olmasını bende tabi ki savunuyorum. Sana şunu çok net söyliyebilirim Gaffar görevini tamamladıktan sonra Gidip hakirde biraz zaman geçirdiğin zaman keşke Gaffar görevim olmamış olsaydı da gelemeseydim şuraya diyecektin belki de.

(Ben GAFFAR mekanızmasını çok beğenen biriyim ama oyuncular için gerçekten ciddi sorunlar teşkil ediyor şu an yeni başlamış bir oyuncunun bunu atlatabilmesi oldukça güç, katılıyorum. Bunun için ise en azından Gaffarda direnç olayının 600 de kısıtlı olmaması veya Semihanın daha kolay kesilmesi gibi değişimler veya daha farklı seçenekler getirilebilir. Mantıklı bir düzenleme oraya da yapılabilir çünkü sonuçta o zamanlar 1000 dirençle kesiliyordu. Ha bu sefer Millet Kp çarlarına Gaffar yapıp oyun eski halini alırsa o zamanda gelip yazmazsın umarım neden DESTEK 999gün ban atmıyor boss kesimlerine engel olanlara diye. )

Yeni başlayan eskiden oynayıp oyuna dönen hiç değilse Karaköy'de item düşürmeye çalışıyordu. Şimdi ne tılsımı olacak ne hasarı olacak eee peki kim grup atacak bu şahsiyetlerle.

Olaya tamamen kendi açınızdan bakıyorsunuz. Eğer şu an ki verilmiş karar, karaköy geldiginde verilmiş olsaydı şu an oyuncuların çoğu hala kendi sunucusunda oynamış olup "ANKA" gibi sunuculara gitmez ve bir çoğu oyundan soğuyup çıkmamış olurlardı. Ve zamanla elbette senin gibi oyuncuların yardımlarına koşan oyuncular çıkardı. Yani sonuç olarak şunu belirtmek isterim her zaman bir yerlerde iyi şeyler döner yani çoğunluk olarak kötülük ve samimiyetsizlik olabilir ama asla iyi şeylerin bittiğini söylemek savunmak doğru olmaz.

Dediğim gibi 5-10 kişi kendi bossunuzun peşinde sabahtan akşama kadar takılıp item düşürebilirsiniz artık.
Beyazköşte genel olarak böyle bir tabir evet var tüm sunucularda olduğu gibi. Zamanında bende Saatlerimi Kraçiye ayırdım, yani senin bahsettiğin tabirde olmasa da :) 2 haftacıkta Hakirde takıldım asa üretebileyim diye :) Her ne kadar sancılı geçse de sabrettik kırmadık insanları ( bosslarımızı kaçıran şahıslar dahil )
İnsanların geçip bosslarda zaman geçirmesini kınamanız kesinlikle doğru bulmuyorum. İsterlerse aylarca yıllarca boss kesimleri yapsınlar. İnsanların nerede zaman geçirdiklerini kınamak doğru değil. Siz arada bir de olsa varlığınızı ve görevinizin olduğunu hissettirseniz mutlaka bunun farkına varacak çıkacaktır ve bir şeyler yapmak için çaba sarf edeceklerdir.

Kısacası şunu belirteyim. Bu oyundaki oyuncuların çok büyük kesimi sadece kendisi için doğru olan şeyleri düşünebiliyor. Bugün şu yapılan güncelleme genel olarak zararlı bir şey olmuş olsaydı ben ASLA savunmazdım. Zaten boss kesimlerine uzun zamandır gitmiyorum. Ki hakirde sadece 2 hafta takıldım toplamda. Yani kısacası kendine müslüman tabirini bırakmadığıı sürece insanlar böyle sürünmeye devam etsinler. Bu bir MMORPG oyunu ve genel olarak oyuncuların bir çoğu boss kesimlerinden zevk alır. Sen ise kalkmış bosslarda zaman geçiren oyuncuları eleştiriyorsun. Elimde olmuş olsa insanların huzurlarını kaçıranları en ağır suçlara maruz bırakırdım. Çünkü bir şeyin ayakta durabilmesi için Huzur önemlidir. Ben başka oyunlarda bilinçli olarak boss kesimlerine engel ve huzursuzluk çıkartmak için ahlaksız tavırlar sergileyen insanların "aylık ücret " ödenen oyunlarda banlandığına(sınırsız) şahit oldum. Çünkü adamlar şunu düşünebiliyor, biz bunlar gibi insanları cezasız bırakırsak ilerde daha kötü sonuçlara katlanacağız. En basit olayı hala karar aşamasına getirmemiş sancılı dönemlerini yaşıyor şu oyun. Ya oyun şartlarınında bulunan PDF dosyasına bir zahmet böyle bir madde yerleştirsinler daha net, ya da kaybettikleri oyuncular için üzülmesinler veya kimsenin gözünün yaşına bakmadan en fazla 2.sefer aynı suçu işleyen kişiye 999gün atabilsinler. Her neyse hatırladıkça karın ağrım oluşuyor. Umarım anlatabildim düşüncelerimi.
Keyifli zamanlar dilerim meteorda ne diyebilirim.

SalurBeyi yazdı: 16 Oca 2019 23:09 Bazı arkadaşlar ''Görevleri yapsaydınız, işiniz neydi?'' gibisinden iletiler girmiş konuya. Ben buna katılıyorum. Sinir olduğum bir konuydu bu. Karakteri seviye 5 yap, at hole. Tanıdıklar 49'a kadar taşısın. Çemberlitaş için de gerekli olan görevler maksimum 2 gün içerisinde halledilsin. Tamam, bende savaşcımı büyük bir çoğunlukla holde arkadaşlara kastırdım, çemberlitaşa soktum. Ama gidip o seviyede bile düşük seviye görevleri yapıyordum, kalmasın diye.

Görevleri zamanında yapsaydınız diyen arkadaşlara katılıyorum. Katılıyorum ama ya yeni başlayan oyuncular? Onlar doğrudan bu zorluğun içerisinde bulacaklar kendilerini. Bir dakika ya, İKV'ye yeni başlayan oyuncu mu? Neyse...

Şu yazdığınız şeylerin bir çoğuna katılıyorum. O kadar zamanımı harcadım ki şu oyuna zamanında ve şu an dahi. ( Oyuna ayırdığım zamanın çok büyük kısmını başkaları için ayardığımın haddi hesabı yoktur)
Hala insanlar çıkıp sırf kendilerinin görevleri yapılmıyor diye hem güncellemelere hem insanlara çamur atmaktan uslanmamışlar.

Sanırım kilit cümle ise şu olmuş
Katılıyorum ama ya yeni başlayan oyuncular? Onlar doğrudan bu zorluğun içerisinde bulacaklar kendilerini. Bir dakika ya, İKV'ye yeni başlayan oyuncu mu? Neyse...
Resmen +10 atmak istedim :)
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW