Suç karaköyde değil

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
pegasusejder
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Suç karaköyde değil

Mesaj gönderen pegasusejder »

Hepimiz bu oyuna muhtemelen küçükken başladık. O sıralar boştuk okuldan dönüp oynuyorduk falan. Çocukluğumuzun süsleyen bir rüya gibiydi ikv. Toplanıp boss kesmek falan süperdi zevkti bizim için. Grup bölgeleri geldiğinde de muhteşemdi Kenan ve Junonu sürekli kesmeye giderdik bazen kesemezdik. Muhtemelen ikv ye bu kadar bağlanmamızın sebebi çocukluğumuzun aşkı olmasından dolayı. Artık hepimiz büyüdük kimi üniversiteye kimi işe başladı. Boş zamanımız azaldı oyuna daha az girmeye başladık ve oyundaki eski çevre olmayınca sıkılmaya başladık. Çocukluğumuzun aşkı ikv ye Karaköy eklentisi geleceğini duyunca oyuna belli bir müddet geri asıldık. Eski oyuncular dönmeye başladı. Daha sonra Karaköy eklentisi beklentilerimizi karşılamadığımızı söyledik. Bunun bence başlıca sebepleri var.

1-) Herhangibir şey için çok fazla beklentiye girilince sonrasında genellikle hayal kırıklığına uğrarız bu sadece ikv için geçerli değil. Biz karaköy için çok beklentiye girdik ve sonrasında hayal kırıklığına uğradık.

2-) Artık büyüdük o küçükken ki yaşadığımız tatları bir daha yaşayamayacağız çünkü artık küçük değiliz dünyaya o gözle bakmıyoruz. Hepimizin işi gücü uğraşı var. İkv ye o büyük zevkle değil belli bir zaman ayırıp nostalji amaçlı giriyoruz.

Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını anladık ve suçlayacak bir şeyler aradık ve suçu Karaköye attık. Karaköyün aslında diğer bölgelerden bir farkı yok. Karaköyü kötü meranı iyi bulmamızın sebebi biz meranda küçükken oynadık. Bosslardan item düşmüyor diye şikayet ediyoruz ama drop düşme sistemi değişmedi. Ben 100 den fazla Kenan kestim bana sadece 1 kolye düştü. Eskiden bize bu süre çok önemli gelmiyordu ve bol bol süremiz vardı. Şimdi herkes vakit ayıramıyor ve hemen olsun bitsin savaşalım istiyor. Boss kesimleri için (kraliçe hariç) diğerleriyle bir farkı yok. Hep aynı şeyler yapmaktan bahsediliyor ama bundan önce de hep aynı şeyleri yaptık. Bence karaköyün getirilmesi güzel oldu ve oyunun yapımcıların tekrardan birleşip bizim için uğraşmalarının boşa atılmasını istemiyorum. Onlarda ellerinden geldiğince bir şeyler için uğraştı. Dünyaya artık daha realistik bakıyoruz. Ve maalesef artık ikv bizi tatmin edemiyor. Suçu sürekli karaköye atmaktan vazgeçelim.

Herkese iyi günler iyi oyunlar... :blush: :blush:
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Re: Suç karaköyde değil

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Çoğu kısımda haklısın ancak Karaköy'ün beklentileri hiçbir şekilde karşılayacak bir eklenti olduğunu düşünmüyorum. Daha önceki güncellemeler kadar etkili bir eklenti değildi. Örneğin meteor bölgesi karşımıza onlarca yenilik getirmişti, kurt adam mağarası, bab-ı Ali, çeteciler, arz kalesi bir de Sivri Ada'ya bakalım, komodolar, tazılar, taşkanatlar ve uçsuz bucaksız bir bölge. Ancak Karaköy karşımıza eşsiz bir şey getiremedi. Üstelik seviye sınırını yükselterek diğer bölgelerin de değerini düşürdü. Aynı şekilde Büyük Hol de böyle bir eklentiydi.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Luvonir
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen Luvonir »

Oyundan etkilenmenin senin yaşınla hiçbir alakası yok. World of Warcraft'ı hiç gördün mü sen? Her yeni genişleme paketi ayrı bir şaheser. Her ne kadar önceki sürümleri kadar güzel olmasa da.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Luvonir yazdı: 29 Ara 2018 22:39 Oyundan etkilenmenin senin yaşınla hiçbir alakası yok. World of Warcraft'ı hiç gördün mü sen? Her yeni genişleme paketi ayrı bir şaheser. Her ne kadar önceki sürümleri kadar güzel olmasa da.
Bu doğru, ilk mesajı doğru varsayalım bizim arkamızdan yeni küçükler neden gelmedi?
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
Newbie
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Newbie »

TOLGARDA yazdı: 30 Ara 2018 13:31
Luvonir yazdı: 29 Ara 2018 22:39 Oyundan etkilenmenin senin yaşınla hiçbir alakası yok. World of Warcraft'ı hiç gördün mü sen? Her yeni genişleme paketi ayrı bir şaheser. Her ne kadar önceki sürümleri kadar güzel olmasa da.
Bu doğru, ilk mesajı doğru varsayalım bizim arkamızdan yeni küçükler neden gelmedi?
Günümüzde İKV oyunlar arasında ön plana çıkmıyor malesef ki her ne kadar azalmışta olsa varolan kitlesi ile devam ediyor.
Düşünmek için vakit kalmadı...
Kullanıcı avatarı
pegasusejder
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Şöyle düşün şimdiki hangi çocuk yugioh beyblade captain tsubasa avatar falan izliyor? Zamanımızın efsanelerindendir. Açsan yine izleyebilirsin. İkv de böyle bizim zamanımızın oyunuydu bizle yaşıyor. Bende isterim bu oyuna yeni oyuncular gelsin ama maalesef durum ortada
Kullanıcı avatarı
Natulcien
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Stille Opposition

Mesaj gönderen Natulcien »

Oyuna başladığımda üniversitedeydim yaş 18-19 idi, vaktim aşırı boştu şuana göre.Hoş o zamanlar 8-3/4 okulda olup, akşam 6-12 çalıştığım günler olduğu halde gene de vaktim boldu.Kalan vaktim sadece benimdi :)
İkv'nin geliştiği ve değiştiği bu zaman zarfında, okul bitti,çalıştım,çeşitli şehirler gezdim gördüm,evlendim ve doğum yaptım.Şuanda 2 aylık bir oğlum var.Yaşım oldu 29.Çok şükür yeni uyuttum da aklıma geldi oyun :D Oyundan tanıdığım çok kıymetli insanlar oldu,hala görüşüyorum bir kaçıyla.
Bizim zamanımızda ikv bizi etkiliyordu ve çok kıymetliydi.Şimdi geriden gelen yeni nesil oyuncuyu etkilemesi için daha fazlası gerekiyordu,ihmal edildi.Durum ortada.
Eşim wow oyuncusu,çok ciddi paralar yatırmışlığı ve karşılığını da almışlığı var.Sırf onun için ayrı bilgisayarı sistemi vardı dokundurtmazdı :D Hayatta bazı öncelikler değişince, tillahı gelse bırakıyorsun.
Yeni kan vermezlerse,yeni kan arayan da olmaz.
xFeRx
IxFeRxI
IIxFeRxII
Natulcien
Parıltı
AYIZIT
Kullanıcı avatarı
pegasusejder
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Yeni kan gelmemesinin sebebi oyunla çok ilgelenmemeleri. Yazın ve öncesinde yani oyunu oynadığım sıralar yeni gelenler oyunu bırakmasın eski oyuncular zorlanmasın diye elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım. Onlarla sohbet ederken falan bir zaman sonra oyunu bırakacaklarını söylüyorlardı. Nedenini sorduğumda az çok şu sonucu çıkardım. Asıl sorun yüksek levellerin yardım edip etmemesi değil. Asıl sorun onlarla beraber oynayacak kimse yok.

Şimdi biz zevkine açıp 49 kadar kasıyoruz çünkü bize bu kasma süreci görevler falan zevkli geliyor. Yeni bir kişi başladığında bu tür süreçlerde başkalarıyla birlikte olmak istiyor. Tek başına level kasmak sıkıcı geliyor onlara. Mesela şöyle topluca 30 kişi oyuna başlasa onların 20'si devam edecek belkide ama 1-2 kişi başlayınca her ne kadar yardımda etsek oyuna devam etmiyorlar maalesef.

Elbetteki bunun sebebi yeterince reklam olmaması oyuna sürekli güncelleme gelmemesi fala filan.
Kullanıcı avatarı
seyyid
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen seyyid »

aslında küçükler geliyo benim gibi ben 6 yaşımda filan başlamıştım oyuna tabii o zamanlar hiç bir şey bilmiyodum. desteksiz 35 lvl filan geliyodum sonra meteorda görevler benim için zorlaşıyodu. o zamanlar meteor doluydu tabii. zor da olsa görevlere yardım edicek birilerini buluyodum oyunu çok seviyodum. gitgide görevlerime yardım bulamamaya başladım öyle oldukça oyundan yavaş yavaş bıkma noktasına geldim oyunu sildim ama o kadar çok seviyodum ki tekrak yükledim hesabımın şifresini filan unuttum bu klasiktir zaten :) neyse defalarca böyle oldu oyuncu sayısı gitgide azalıyodu filan. sonra yeni başlamış biriyle arkdaş oldum onla birlikte aramıza yeni katılanlar oldu çok iyi bi grup olduk bu arada geçen seneden bahsediyorum 50 lvl e kadar emeğimizle geldik oyunun sistemini yeni yeni anlamaya başlamıştım oyuna tekrardan bağlanmıştım hiç olmadığı kadarıyla. ama sonra noldu yardım eden çıkmadı bütün günümüz yardım istemekle geçti sabrettik sıkıldık aramızda vs attık sonra tekrar yardım istedik görevlere ama herkes karaköyde ticaretteydi gördüğüm kadarıyla oraya gittiğimizde hiç kimse takmıyodu bizi. böyle olunca oyunu ilk ben bıraktım ama silmedim baya bi süre girmedim sonra bugünlerde ara sıra girip bakıyorum arkadaşlarım da oyunu bırakmışlar :( e böyle olunca yeni oyuncular napsın sizler biz yardım istediğimizde niye afk numarası yapıyosunuz sonra böyle söyleniyosunuz suç yapımcılarda suç sizler ben şuan 14 yaşındayım bu kadar sevdalandığım oyunda böyle olmasına çok üzüldüm hele o berkay kankama adam gibi adam :) görüşemiyoruz artık :( oyun benim için bitmiştir yeni oyuncular için de...
Kullanıcı avatarı
saglam
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Sancak
Lonca: Hamidiye

Mesaj gönderen saglam »

pegasusejder yazdı: 29 Ara 2018 15:17 Hepimiz bu oyuna muhtemelen küçükken başladık. O sıralar boştuk okuldan dönüp oynuyorduk falan. Çocukluğumuzun süsleyen bir rüya gibiydi ikv. Toplanıp boss kesmek falan süperdi zevkti bizim için. Grup bölgeleri geldiğinde de muhteşemdi Kenan ve Junonu sürekli kesmeye giderdik bazen kesemezdik. Muhtemelen ikv ye bu kadar bağlanmamızın sebebi çocukluğumuzun aşkı olmasından dolayı. Artık hepimiz büyüdük kimi üniversiteye kimi işe başladı. Boş zamanımız azaldı oyuna daha az girmeye başladık ve oyundaki eski çevre olmayınca sıkılmaya başladık. Çocukluğumuzun aşkı ikv ye Karaköy eklentisi geleceğini duyunca oyuna belli bir müddet geri asıldık. Eski oyuncular dönmeye başladı. Daha sonra Karaköy eklentisi beklentilerimizi karşılamadığımızı söyledik. Bunun bence başlıca sebepleri var.

1-) Herhangibir şey için çok fazla beklentiye girilince sonrasında genellikle hayal kırıklığına uğrarız bu sadece ikv için geçerli değil. Biz karaköy için çok beklentiye girdik ve sonrasında hayal kırıklığına uğradık.

2-) Artık büyüdük o küçükken ki yaşadığımız tatları bir daha yaşayamayacağız çünkü artık küçük değiliz dünyaya o gözle bakmıyoruz. Hepimizin işi gücü uğraşı var. İkv ye o büyük zevkle değil belli bir zaman ayırıp nostalji amaçlı giriyoruz.

Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını anladık ve suçlayacak bir şeyler aradık ve suçu Karaköye attık. Karaköyün aslında diğer bölgelerden bir farkı yok. Karaköyü kötü meranı iyi bulmamızın sebebi biz meranda küçükken oynadık. Bosslardan item düşmüyor diye şikayet ediyoruz ama drop düşme sistemi değişmedi. Ben 100 den fazla Kenan kestim bana sadece 1 kolye düştü. Eskiden bize bu süre çok önemli gelmiyordu ve bol bol süremiz vardı. Şimdi herkes vakit ayıramıyor ve hemen olsun bitsin savaşalım istiyor. Boss kesimleri için (kraliçe hariç) diğerleriyle bir farkı yok. Hep aynı şeyler yapmaktan bahsediliyor ama bundan önce de hep aynı şeyleri yaptık. Bence karaköyün getirilmesi güzel oldu ve oyunun yapımcıların tekrardan birleşip bizim için uğraşmalarının boşa atılmasını istemiyorum. Onlarda ellerinden geldiğince bir şeyler için uğraştı. Dünyaya artık daha realistik bakıyoruz. Ve maalesef artık ikv bizi tatmin edemiyor. Suçu sürekli karaköye atmaktan vazgeçelim.

Herkese iyi günler iyi oyunlar... :blush: :blush:
Vallahi yaş ile alakası olduğunu sanmıyorum çünkü karaköyün fragmanında ya da bölgeye ilk geldiğimiz zamanlarda o atmosfer ve hikaye beni hâlâ heyecanlandırır. Ama oyunun çok oynanacak bi yanı kalmadı gibi
Sahira

Stodig

drNOVALGİN