Suç karaköyde değil

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
pegasusejder
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: Suç karaköyde değil

Mesaj gönderen pegasusejder »

saglam yazdı: 10 Oca 2019 15:13 Vallahi yaş ile alakası olduğunu sanmıyorum çünkü karaköyün fragmanında ya da bölgeye ilk geldiğimiz zamanlarda o atmosfer ve hikaye beni hâlâ heyecanlandırır. Ama oyunun çok oynanacak bi yanı kalmadı gibi
Yani şimdi bu yaş olayı ilgili dediğim ufak bir genelleme. Yaşın getirdiği en büyük şey artık oyuna çok giremiyorsun. Herkes üni de işe gidiyor veya farklı farklı şeyler. Şimdi ben saat 6'da müsait olurum sen 10'da olursun. Böyle böyle artık oyuna girdiğinde çok fazla kişi ile karşılaşmıyorsun ve çok fazla kişi olmayınca ister istemez canın sıkılıyor. Kendi arkadaşınla vakit denkleştiremiyorsun falan falan.

Gerçi hoş bu karaköye eski yasak gelince gereksiz oyunculardan kurtulduk artık daha rahatız(!) diyen oyuncular demek ki az oyuncu seviyorlar sunucuda 5-10 kişi dolansın falan istiyor muhtemelen. :D :D
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Saygı Or Sevgi

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

pegasusejder yazdı: 29 Ara 2018 15:17 Hepimiz bu oyuna muhtemelen küçükken başladık. O sıralar boştuk okuldan dönüp oynuyorduk falan. Çocukluğumuzun süsleyen bir rüya gibiydi ikv. Toplanıp boss kesmek falan süperdi zevkti bizim için. Grup bölgeleri geldiğinde de muhteşemdi Kenan ve Junonu sürekli kesmeye giderdik bazen kesemezdik. Muhtemelen ikv ye bu kadar bağlanmamızın sebebi çocukluğumuzun aşkı olmasından dolayı. Artık hepimiz büyüdük kimi üniversiteye kimi işe başladı. Boş zamanımız azaldı oyuna daha az girmeye başladık ve oyundaki eski çevre olmayınca sıkılmaya başladık. Çocukluğumuzun aşkı ikv ye Karaköy eklentisi geleceğini duyunca oyuna belli bir müddet geri asıldık. Eski oyuncular dönmeye başladı. Daha sonra Karaköy eklentisi beklentilerimizi karşılamadığımızı söyledik. Bunun bence başlıca sebepleri var.

1-) Herhangibir şey için çok fazla beklentiye girilince sonrasında genellikle hayal kırıklığına uğrarız bu sadece ikv için geçerli değil. Biz karaköy için çok beklentiye girdik ve sonrasında hayal kırıklığına uğradık.

2-) Artık büyüdük o küçükken ki yaşadığımız tatları bir daha yaşayamayacağız çünkü artık küçük değiliz dünyaya o gözle bakmıyoruz. Hepimizin işi gücü uğraşı var. İkv ye o büyük zevkle değil belli bir zaman ayırıp nostalji amaçlı giriyoruz.

Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını anladık ve suçlayacak bir şeyler aradık ve suçu Karaköye attık. Karaköyün aslında diğer bölgelerden bir farkı yok. Karaköyü kötü meranı iyi bulmamızın sebebi biz meranda küçükken oynadık. Bosslardan item düşmüyor diye şikayet ediyoruz ama drop düşme sistemi değişmedi. Ben 100 den fazla Kenan kestim bana sadece 1 kolye düştü. Eskiden bize bu süre çok önemli gelmiyordu ve bol bol süremiz vardı. Şimdi herkes vakit ayıramıyor ve hemen olsun bitsin savaşalım istiyor. Boss kesimleri için (kraliçe hariç) diğerleriyle bir farkı yok. Hep aynı şeyler yapmaktan bahsediliyor ama bundan önce de hep aynı şeyleri yaptık. Bence karaköyün getirilmesi güzel oldu ve oyunun yapımcıların tekrardan birleşip bizim için uğraşmalarının boşa atılmasını istemiyorum. Onlarda ellerinden geldiğince bir şeyler için uğraştı. Dünyaya artık daha realistik bakıyoruz. Ve maalesef artık ikv bizi tatmin edemiyor. Suçu sürekli karaköye atmaktan vazgeçelim.

Herkese iyi günler iyi oyunlar... :blush: :blush:

Zaman konusunda tabi ki haklısın. Fakat yaş konusu kesinlikle olaya bağlantılı değil. (Çünkü zevk olayı dedigimiz şey farklıdır, her türlü oyunu oynabilirken IKV ye girip zaman geçiren insan bir tek ben değilimdir kanımca)

Ekiplerin yaptığı çalışmalara minnettarız, evet bir çalışma var ve yapılmış bunu göz ardı etmek ahmaklık olur. Sadece yanlış kararlar alındı ki o da büyük ihtimal iyi niyetli oluşlarından veya toplum, insan kavramını iyi kavrayamadıklarından.

Tek sorun Açık bölge olması ve DESTEK ekibinin boss kaçıranlara veya teşebbüste bulunanlara umursadan göz yummaları. Herhangi bir ülkede yasama yargı kollarının 3 ay kalktığını sadece hayal edin.

Herşey için çok mu geç? Elbette değil. Oyunu isterlerse bir kısmen toparlayabilirler. Toparlama aşaması 4 tane yeni bölge getirerek olabilir. Her bölgede boss 1 tane boss olacak, her bir boss tek item verecek = yüzük, kolye , ayakkabı ) 4. boss ise bir materyal verecek Yeni gözlük alınabilmesi için ( Tabiki KP + o materyal gerekecek alınabilmesi için gözlüğün ). Bu toparlanma aşaması olacak. Bunu yapmak ne çok zorluk ister ne de yeni karmaşık kodlar.

Daha sonra 69 level için büyük çalışmaların yapılması yeni bölgelerin skillerin, itemlerin, bölgelerin gelmesi için eklentiler ki bu işte çaba ve biraz zora yakın olan bir istek kanımca. Gerçekçi ve mantıkçı olmak en güzeli ama ekipten birileri bunları samimi bir şekilde ister ve çabalarsa o zaman olmayacak diye bir şeyde söylenemez.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
yun1010
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Ancient Legends
İletişim:

Mesaj gönderen yun1010 »

İnsanların tercih etmeme sebebini söylüyorum hepsi elinde tablet ve telefonla büyüyüp oyun videosu izleyen çocuklar. Oğlum piyasada kaç yayıncı var kaçı İKV yayını yapıyor ve kaç izleniyor onu söyle bi ? Çocuk bilgisayar alır almaz izlediği adamın oyunlarından oynuyor şahsen ben 1 ayda 9 kişiyi lole başlattım. Bilgisayarı o oyunu kaldırmıyor ise daha düşük grafikli oyunları deniyor ama bi bakıyor ki en üst sıralarda 5 para etmez roblox diye bir oyun var. Neden var ? Adamlar gelirinin yarısını reklama vermiş. İKV ne yaptı ? KADER MÜHÜRLERİ MORUQ. Şuan bu oyunun bu kadar oynanmaması benim gayet hoşuma gidiyor zamanında bizden aldığınız milyarlar ile Kader mühürleri yapacağınıza İKVyi baştan yazmak için bir oyun motoru alacaktınız. Yazdığım mesajın silinmesi için hiçbir sebep yoktur iyi günler;)
------------------------------------------Ancient Legends Lonca Lideri-----------------------------------------
Youtube Kanalım: https://www.youtube.com/watch?v=v_G6kEwdzfI
Kullanıcı avatarı
pegasusejder
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

yun1010 yazdı: 14 Oca 2019 23:34 İnsanların tercih etmeme sebebini söylüyorum hepsi elinde tablet ve telefonla büyüyüp oyun videosu izleyen çocuklar. Oğlum piyasada kaç yayıncı var kaçı İKV yayını yapıyor ve kaç izleniyor onu söyle bi ? Çocuk bilgisayar alır almaz izlediği adamın oyunlarından oynuyor şahsen ben 1 ayda 9 kişiyi lole başlattım. Bilgisayarı o oyunu kaldırmıyor ise daha düşük grafikli oyunları deniyor ama bi bakıyor ki en üst sıralarda 5 para etmez roblox diye bir oyun var. Neden var ? Adamlar gelirinin yarısını reklama vermiş. İKV ne yaptı ? KADER MÜHÜRLERİ MORUQ. Şuan bu oyunun bu kadar oynanmaması benim gayet hoşuma gidiyor zamanında bizden aldığınız milyarlar ile Kader mühürleri yapacağınıza İKVyi baştan yazmak için bir oyun motoru alacaktınız. Yazdığım mesajın silinmesi için hiçbir sebep yoktur iyi günler;)
Bu konuda katılıyorum İKV'nin reklam eksiği var maalesef. Hatta eksik değil yokluk. Bence de yeteri kadar reklam yapılsaydı oyun bu hallere düşmezdi muhtemelen. Şuan bile reklam yapsalar oyunu bir nebze kurtarabilirler.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen TOLGARDA »

İkv'nin her konuda suçu var
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
pegasusejder
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

TOLGARDA yazdı: 15 Oca 2019 15:02 İkv'nin her konuda suçu var
Bu kadar büyük bir potansiyeli olan bir oyunun şuan ki durumunu görmek insanın içini burkuyor maalesef :(
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Yaş konusuna katılıyorum. İnsan büyür, sorumlulukları artar, zevk aldığı şeyler değişir. Mevcut oyuncular zevk almıyor ise normal. Yeni oyuncular oyunu sevmiyorlar ise bu da normal.
ölüm tatlı bir hayal oldu artık