Karaköy hakkında

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Dofians
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Karaköy hakkında

Mesaj gönderen Dofians »

Oyuncuların pek çoğunun Karaköy’ün zorluğundan yakındıklarını gördüm ve ben de bir şeyler söylemek istedim. Bence karaköy güzel bir bölge. Sadece bazı şeyler fazla düşünülmemiş ve biraz aceleye gelmiş. Bossların zorluğundan ve eşya düşmemesinden bahsediyorsunuz. Arkadaşlar, bosslar zor falan değil. GBZ keserken ekrana bakmıyorum, sadece 1 tuşuna basıyorum kudret bitince oturuyorum. Hakir ve Büyük büyücü desen biri bb bakıcak 30 saniyede bir kutup hs bekle vur. Bitek komser biraz sıkıntı, ama yine de çok değil. Çemberlitaş ilk geldiği zaman gaffar bey ne kadar uzun süre boyunca kesilememişti hatırlayanlarınız vardır. Ayrıca geldiği gibi haliyle değil de, bölgedeki tüm düşmanların canları büyük oranda düşürülmüş, üstüne kasa erişimi sayesinde bossların canı da ayrıca düşürülmüştü. Eğer bunlar olmasa kesim daha da zor olucaktı. Gelen güçsüzletirmeler ve taktiklerin öğrenilmesi sonucunda oyuncular artık uzun saatler sonucu bossları kesmeye başlamışlardı. Ancak bu sefer de eşya düşmüyordu. Reçete reçete ve reçete. İlk sıfır kelvin zırh düştü diye hatırlıyorum ve insanlar görmek için etrafında toplanmışlardı. Bu o kadar uzun zaman almıştı ki... Karaköy öyle mi? Bosslar betada ve ardından normal sunucularda kısa sürede kesildi. İnsanlar bikaç ayda asalarını üretti, setlerini tamamladı. Karaköy’ün tek sıkıntısı, birbirine düşman olan loncaların boss kaçırması, kesimi zorlaştırmasıdır. Eğer bu sorun olmasa şuan oyun çok daha farklı olurdu.
Ve belki de şanslar biraz daha yüksek olabilirdi. En azından şans artırıcı gelebilirdi
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Re: Karaköy hakkında

Mesaj gönderen BayTerapi »

Açıkçası ben oyunun bu dönemdeki zorluğunu bir kenara bıraktım. Eşyalarını elbet dizersin bir müddet sonra. Fakat ben oyununun geleceğini göremediğim için uğraşmayıp oynamayanlardanım, nereye kadar dedim kendime.
kedi
Kullanıcı avatarı
bass1666
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen bass1666 »

BayTerapi yazdı: 28 Kas 2018 10:01 Açıkçası ben oyunun bu dönemdeki zorluğunu bir kenara bıraktım. Eşyalarını elbet dizersin bir müddet sonra. Fakat ben oyununun geleceğini göremediğim için uğraşmayıp oynamayanlardanım, nereye kadar dedim kendime.
+1. 6 sene sonra güçbela Karaköy çıktı malesef çtnin açık halinden fark bulamadım. Artık fullensekte yeni bölge gelme olsalığı 0a yakın gelse bile tekrardan aynı düzen, silbaştan fullenme...
Bykayserı
Dofians
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen Dofians »

Kod: Tümünü seç

Açıkçası ben oyunun bu dönemdeki zorluğunu bir kenara bıraktım. Eşyalarını elbet dizersin bir müddet sonra. Fakat ben oyununun geleceğini göremediğim için uğraşmayıp oynamayanlardanım, nereye kadar dedim kendime.
Oyunun bir geleceği vardı, belki de hala vardır. Bakın Karaköy yakında boşuna değildi, yada en basit şekilde diyot. Bu düşüyor ama şuan hiçbir işe yaramıyor, ayrıca bu eşya hakkında forum yetklisinin yaptığı açıklama bu evrene eklenen her eşya gelecek düşünülerek ekleniyor şuan işe yaramaması gelecekte de yaramayacağı anlamına gelmiyor şeklindeydi. Yani burada bitmemişti. Gorgar'dan sonra ne olur bilmem tabii. Ancak yaptıkları bölge gereksiz yere linç yedi. Halbuki boss kaçırmayı çözseler her şey düzelirdi.
+1. 6 sene sonra güçbela Karaköy çıktı malesef çtnin açık halinden fark bulamadım. Artık fullensekte yeni bölge gelme olsalığı 0a yakın gelse bile tekrardan aynı düzen, silbaştan fullenme...
Oyundan beklentin nedir acaba? Bir MMORPG oynuyorsun, elbette yeni eşyalar geldiğinde elindekilerden daha güçlü olucak ve onları elde etmeye çalışıcaksın. Bu sadece ikv'ye has bir şey değil, WoW da oynadım başka MMORPGler de. Hepsinde sistem budur. Yeni paket gelir, hikayeyle birlikte eşyalarını geliştirirsin. Senin beklentin ne de eşya dizmekten yakınıyorsun anlamadım :D? Kaldı ki kaç pakettir oyuna bir daha güncelleme gelmez deniyor, hep geliyor. Çemberlitaş'dan sonra da dendi, Arz ve Lodos'dan sonra da. Köstek olmak yerine destek olsak biraz? Adamcağız dayanamadı ayrıldı halbuki daha aklında neler vardı. Siz bir oyuncusu olarak bu oyunu kaç seviyorsanız, bu adam oyunu yapan kişilerden biri, 10 katı fazla seviyor.
Kullanıcı avatarı
EmircanVR
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen EmircanVR »

Son darbesi karaköy oldu oynun.
Kullanıcı avatarı
xamento
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen xamento »

Aslında karaköy gerçekten ince detayli bir bölüm. Birçok arkadaş derindekı sır gibi değil diyecek ama, ben derindeki sır geldiğinde beğenmeyen biriyim. Tasarım güzeldi yer altının ama sadece yaratık kesmek üzerine kurulu idi. Farkında değil galiba kimse ama grup bölgesi gelene kadar boştu bölge. Karaköy de şu hata yapıldı bence tabi. Boss ların konulması. İnanık ki başta boss lar getirilmese idi, boss kaçırma olaylarından soğuyup bırakan(inanın bundan dolayı bırakacaklarına inanmıyorum) insanlar olmayacaktı. Sarı itemlerin, tek efsun eşyaların ticareti ile başlayacaktı oyun. Hani benim gibi eski kafalılar için bir tatmın olacaktı bu ticaret :) Atıyorum 6 ay 8 ay sonra boss lar gelse, daha tatmin olurduk. Hakir e gitmedigim için bilmem ama diğer bosslar kolay. Yani canavar kesmek yerine sadece boss kovalamaya başladık. E çemberlitaştan ne farkı kaldı :) Herkes kıyafetler sönük duruyor çemberlitaş a göre falan diyorlar. Karaköy ilkel bir bölge, itemlerin şıkır şıkır olmasını bekleyemeyiz. Aceleye getirilmiş denmesinin sebebi bence, boss ların alel acele konması. Keşke mor itemler ticarete açık olsaydı da, o ticaretin tadına varabilse idik.
INQUISITOR
InquisitoR
Xament

Barış yapmak için önce savaşılmalı. Bu yüzden Barışın ensesindeki sıcak nefesim.
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen dedee66 »

• yaratıklar exp vermiyor
  • gruba adam alıyoruz bu sefer hiç exp gelmiyor
  • görevler exp vermiyor
  • o ufak fareleri kesiyoruz zaten diğer elinde silah olanlara vuruyorum hepsi bir anda geliyor onu mu kesecem yoksa kaçacam mı çözemedim
  • ve gereksiz yerlere slot atmışlar
  • nereden ne item alınacağını bilmiyoruz birine soruyoruz bu item veriyor mu yok lan ne itemi reçete atıyor diyor birisi nadide atıyor sen onlara inanma diyor
  • adamlar bug bulmuşlar tırtılı araya sıkıştırıp kesiyorlar ne zaman baksam aynı kişiler kesiyordu hiç biride ban yemiyordu
  • duyduğuma göre itemde zor düşüyormuş
  • çeşitlilik hiç yok aynı yaratıklar kopyala yapıştır ile her yere koymuşlar
  • Baktım 1 ay sonra kimse kalmadı bende uğraşmadım bıraktım
  • ve şu tılsımları oyun artık kendisi de satması lazım, yoksa yine oyuncu kaybeder ne kadar güzel bölge getirse dahi çünkü tılsımlı kişiler daha öncelikli oluyor ve üretmeside aylar sürüyor kimse uğraşmaz bunun için adam bölgeye girmek için üstünü diziyor tılsım yok diye almıyorlar birde aylarca onla mı uğraşacaklar
  • yaratıklar daha fazla exp vermesi lazım ve item düşme oranı daha yüksek olması lazım ki insanlar biraz daha çabuk çarları 59 level yapıp item düşürmeye başlasın ve sonra grup bölgelerini beklesinler kimse geriden gelmemiş olurdu. Ve geride kalan olmazdı o yüzden oyunu bırakan olmazdı en azından
Resim

3B Modelleme ve Programcılık

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
xamento
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen xamento »

dedee66 yazdı: 08 Ara 2018 13:26
  • görevler exp vermiyor
  • o ufak fareleri kesiyoruz zaten diğer elinde silah olanlara vuruyorum hepsi bir anda geliyor onu mu kesecem yoksa kaçacam mı çözemedim
  • nereden ne item alınacağını bilmiyoruz birine soruyoruz bu item veriyor mu yok lan ne itemi reçete atıyor diyor birisi nadide atıyor sen onlara inanma diyor
  • adamlar bug bulmuşlar tırtılı araya sıkıştırıp kesiyorlar ne zaman baksam aynı kişiler kesiyordu hiç biride ban yemiyordu
  • ve şu tılsımları oyun artık kendisi de satması lazım, yoksa yine oyuncu kaybeder ne kadar güzel bölge getirse dahi çünkü tılsımlı kişiler daha öncelikli oluyor ve üretmeside aylar sürüyor kimse uğraşmaz bunun için adam bölgeye girmek için üstünü diziyor tılsım yok diye almıyorlar birde aylarca onla mı uğraşacaklar
  • yaratıklar daha fazla exp vermesi lazım ve item düşme oranı daha yüksek olması lazım ki insanlar biraz daha çabuk çarları 59 level yapıp item düşürmeye başlasın ve sonra grup bölgelerini beklesinler kimse geriden gelmemiş olurdu. Ve geride kalan olmazdı o yüzden oyunu bırakan olmazdı en azından
1 plus yukleyerek şifacımı 3 günde 59 yaptım. Expte bi sıkıntı yok. Tılsımla kimse ugraşmaz exple kimse ugraşmaz itemle kimse uğraşmaz niye oynuyor ki arkadaş ? Yani 1 tılsımım var gazap 1 3 , pekala tılsımsız adamlarla gbz, komiser, bb kesebiliyoruz, hakir kesimini ögrenirsek pekala kesebiliriz diye düşünüyorum. Herşey tılsım değil, hasar değil. İnsanlar 10 dk evvel kesmek için tılsım istiyorsa boss da, kurarsın bi grup. Bosslar gerçekten çok olay. İnsan ilişkilerin zayıf, çıkarcı, aceleci isen zaten kimse seni sevmez. Tamam ben de sevilmiyorum, tehdit eden 1 tane kendince lonca vardı ama sevilip, oyundan zevk alıp, boss kesebileceğin, hiç olmadı muhabbet edebileceğim insanlar da var. Sorun sen ve senden tek farkı düpe yapıp tılsımı ile şekil yapıp ezikleyen insanlar :) Siz gidin her yerden herkes huzurlu olur. Sözüm ona kendini ağa paşa sanan adı lazım değil eminönündeki toplama kalabalık lonca :D
INQUISITOR
InquisitoR
Xament

Barış yapmak için önce savaşılmalı. Bu yüzden Barışın ensesindeki sıcak nefesim.
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen dedee66 »

xamento yazdı: 08 Ara 2018 18:22
  • görevler exp vermiyor
1 plus yukleyerek şifacımı 3 günde 59 yaptım. Expte bi sıkıntı yok. Tılsımla kimse ugraşmaz exple kimse ugraşmaz itemle kimse uğraşmaz niye oynuyor ki arkadaş ? Yani 1 tılsımım var gazap 1 3 , pekala tılsımsız adamlarla gbz, komiser, bb kesebiliyoruz, hakir kesimini ögrenirsek pekala kesebiliriz diye düşünüyorum. Herşey tılsım değil, hasar değil. İnsanlar 10 dk evvel kesmek için tılsım istiyorsa boss da, kurarsın bi grup. Bosslar gerçekten çok olay. İnsan ilişkilerin zayıf, çıkarcı, aceleci isen zaten kimse seni sevmez. Tamam ben de sevilmiyorum, tehdit eden 1 tane kendince lonca vardı ama sevilip, oyundan zevk alıp, boss kesebileceğin, hiç olmadı muhabbet edebileceğim insanlar da var. Sorun sen ve senden tek farkı düpe yapıp tılsımı ile şekil yapıp ezikleyen insanlar :) Siz gidin her yerden herkes huzurlu olur. Sözüm ona kendini ağa paşa sanan adı lazım değil eminönündeki toplama kalabalık lonca :D
dostum sen her şeye yüzeysel bakmışsın valla dediğim ile dediğinin arasında dağ fark var senin hayalin gibi yürümüyor işte oyun (:
yoksa neden durduk yere millet bıraksın oyunu ve ufak tefek hatalar dahi olsa oyuncular oyuna devam ederdi bende şahsen dengeyi bozan bir sürü hata var oyunda
exp vermeyi artırmaları lazım item düşme oranını artırmaları lazım herkes zengin değil oyunda reçete ile item üretsinler
tılsım en büyük sorun zaten sen yine buna yüzeysel bakmışsın kendileri satmadığı sürece yine oyuncu kaybetmeye devam ederler.
daha 2-3 tane sayarım ama yukarıda yazdım zaten
tekrarlıyorum bunlar yapılamayacak hatalar değil bunu yapan bu hatalarıda geri düzelte bilir zaten adamlara yeni bölge yapın demiyorum ki ben zaten yaptıkları bölgedeki hataları söylüyorum bunları düzeltseler zaten oyuncu çekecekler
Resim

3B Modelleme ve Programcılık

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
xamento
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen xamento »

dedee66 yazdı: 09 Ara 2018 23:29
xamento yazdı: 08 Ara 2018 18:22
  • görevler exp vermiyor
dostum sen her şeye yüzeysel bakmışsın valla dediğim ile dediğinin arasında dağ fark var senin hayalin gibi yürümüyor işte oyun (:
yoksa neden durduk yere millet bıraksın oyunu ve ufak tefek hatalar dahi olsa oyuncular oyuna devam ederdi bende şahsen dengeyi bozan bir sürü hata var oyunda
exp vermeyi artırmaları lazım item düşme oranını artırmaları lazım herkes zengin değil oyunda reçete ile item üretsinler
tılsım en büyük sorun zaten sen yine buna yüzeysel bakmışsın kendileri satmadığı sürece yine oyuncu kaybetmeye devam ederler.
daha 2-3 tane sayarım ama yukarıda yazdım zaten
tekrarlıyorum bunlar yapılamayacak hatalar değil bunu yapan bu hatalarıda geri düzelte bilir zaten adamlara yeni bölge yapın demiyorum ki ben zaten yaptıkları bölgedeki hataları söylüyorum bunları düzeltseler zaten oyuncu çekecekler
hocam yüzeysel bakman gerek mmorpglerde ama, kimse geri gelmez bu oyunda, kabul et yeni bir sunucu birçok oyuncuyu geri getircek. Knight ta cz de takılınan yerleri bi bilsen, ms deki hataları da bilsen, ama kimse takmıyor. Tılsım markette satılmıyor ama facebook ta satılıyor almak isteyen ordan da alırdı. Exp kasmaya da af edersin mağbadın olsun yani. 2 hafta son seviyeye atlamak için kasarsn en kötü, o kadar da yoksa yani olmasın oynamamak lazım. Boss a gerek var mıydı mesela. Sarı itemler neyimize yetmeyecekti. Ya da en yuksek itemler var ya zırh silah, illa herkes de olmalı mı ? Ben silah ve zırh üretmeyi duşunmeden, hatta sirf yeşilmen setim olan bi savaşcı dizdim onunla oynamayı seviyorum ve onunla da savaşlar başlayınca savaşcam onunla. Zaten birşey eklenmeyeceği belli idi oyuna. Kendimizi eğlendirecek şeyler bulup oynayalım ya da bırakalım sıkılınca.
INQUISITOR
InquisitoR
Xament