GORGARIN AYRILIŞ KARARI VE İKV Yİ OYUNCULARIN KAFASINA GÖRE BİTİRMESİ SAÇMALIĞI

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
SkyBlue
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Donquixote Family

Re: GORGARIN AYRILIŞ KARARI VE İKV Yİ OYUNCULARIN KAFASINA GÖRE BİTİRMESİ SAÇMALIĞI

Mesaj gönderen SkyBlue »

TOLGARDA yazdı: 17 Kas 2018 09:08
ClaireRedfield yazdı: 17 Kas 2018 06:02
NeWTRoBLe yazdı: 16 Kas 2018 23:04
lordivoo yazdı: 16 Kas 2018 22:46 Yazmadan edemicem bazıları yazmış gelen kod yazmış giden kod yazmış developerlar bile demiş kodların üstüne kod yazmak iyice karmaşıklaşmış. Aklıma yıllardan beri gelen soru oyun motorunun gerekli grafik ve partiküler yoğunluk optimizasyonunu kaldıramayacak kadar geri kaldığının farkında olmalarına rağmen zamanın "remastered" yapılanmasına gidip daha güçlü bir oyun motoru ile oyunu tekrardan yapılandırıp (sıfırdan oyun yapmanın zorluğunu biliyorum) böyle efsane bir oyunu daha ileri bir seviyeye taşımak varken neden batan bir gemi gibi ortalıkta bıraktılar. Benim oyunu oynamamdaki esas amaç ana hikayenin beni içine çekmesi ve oyunla bütünleştirmesi lakin biraz daha iyi bir oynanış ile desteklense daha iyi ve ölümsüz bir oyun olabilirdi.

Özete gelirsek;
Türk Telekom =Olması gerektiğinden az destek = Developerların çoğu şeylerinden ödün verenmesine rağmen maddi yetersizlikten fazla ilerleyememesi= Efsane bir oyunun ayakta durabilme çabaları

Keşke bu oyuna gerektiği ilgi , destek ve tanıtımlar yapılabilseydi.

Bu güne kadar verdikleri destekler/emekler için developer ve moderatör arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Dostum haklı olduğun çok nokta var,ama inan bana başka bir oyun motoruna aktarılsa hiç bu kadar zevk alamazsın.
Eğer ikv yi başka bir oyun motoruna aktarsalardı şuan elinde olan kemik kitle bile olmazdı.
Nereden böyle bir kanıya varabildiğini sorabilir miyim acaba? Şöyle düşün İKV'yi, orijinaline sadık kalınarak (hikayesi, karakterleri, itemleri, grup ve normal bölgeleri, müzikleri vb.) GTA V, Assassin's Creed vb. oyun motoruyla tekrar sıfırdan yapılıp sıfır hatalı olarak tamamiyle Windows 10 tabanında bizlere sunulsa kimse oyunun yüzüne bakmaz diyorsun yani öyle mi? Kötü dokulamalardan, özellikle büyük holde adım başı oyundan atmalardan, can sıkan ve oyundan soğutan sunucu geri sarmalardan daha fazla zevk alıyorsun öyle anlaşılıyor bu açıklamandan. Capcom, Resident Evil oyununun "Remastered" versiyonundan milyonlarca kopya sattı. Diyebilirlrdi ki; "Oyunlar orijinal halleriyle güzeldir. Eski oyunları yenileme gibi bir çalışmamız bulunmamaktadır. Oynamak isteyenler orijinal halleriyle oynasınlar." diye. Hatta örneği biraz daha genişleteyim. Resident Evil 4 ilk konsola çıkmıştı. Sonra pcye geldi. Daha sonra dokulamanın kötü olması sebebiyle RE 4 Ultimate HD Edition'u çıkardılar. Salaktı yani bu adamlar oturup aynı oyunun dokularıyla, orasıyla, burasıyla günlerce, aylarca uğraştılar. Senin mantığınla hareket etselerdi, efsane oyunlar yok olup giderdi.
Bu örnekler çok uçuk olmuş. Sadece Age of Empires örneği yeterli olabilirdi. Herkesin bildiği bir strateji oyunu, sonra HD versiyonu çıktı tekrar gündeme geldi.
Aslında işin doğrusunu söylemek gerekirse Age of Empires’ın HD versiyonu pek gündeme gelmedi. Yani oyun çıktı ama strateji türü şuan için ölen bir tür olduğundan dolayı pek oyun dünyasında etki yaratmadı. Zaten izometrik bakış açısıyla gördüğümüz oyunda HD olsa ne olur? Olmasa ne olur? AoE oynayan insanlar grafikleri için oynamıyor ki, sadece oynanış, farklı stratejiler denemek için oynuyor. O yüzden HD olup olmaması oyuna ekstra bir şeyler katmadı yani.

Konuyla ilgili konuşmak gerekirse;
Online tabanlı bir oyun olduğundan dolayı, animasyon ve grafik İkv için önemli. Aynı zamanda oynanışta önemli. 2005-2007 bilmem her ne zamansa yapılan oyun motoruyla bu oyun piyasasında tutunmak çok zor öncelikle. Buna Bethesta’yı da örnek verebiliriz. Yıllardır aynı oyun motoru üzerinde oyunlar çıkaran hatta oyun demeyelim tam olarak AAA Oyun çıkaran büyük bir firma olmasına rağmen aynı oyun motorunu geliştirme çabalarından dolayı son çıkan oyunlarının grafik kaliteleri rakiplerine karşı çok geri seviye de kalıyor.

Bakın Bethesta gibi büyük bir oyun firmasından bahsettim. İkv’nin yapımcıları ise Sobee gibi ufak çaplı oyun şirketi. Bethesta’da bu formül tutmazken, İkv’de tutmasını beklemek kadar saçma bir şey yok.

Oyunun bu saatten sonra Remastered’i gelir mi ya da Remake’i yapılır mı bilemem ama gidişatın gösterdiği üzere hiçbir şey yapılmaz. Gelir-Gider dengesi sağlandığı üzere sunucular açık kalmaya devam eder. Oyun zarar etmeye başladığı anda da fişi çekilir.
~ Donquixote Family ~
~ Mihawk ~