GORGARIN AYRILIŞ KARARI VE İKV Yİ OYUNCULARIN KAFASINA GÖRE BİTİRMESİ SAÇMALIĞI

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
RickVersusNegan
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Re: GORGARIN AYRILIŞ KARARI VE İKV Yİ OYUNCULARIN KAFASINA GÖRE BİTİRMESİ SAÇMALIĞI

Mesaj gönderen RickVersusNegan »

Acaba yeni kadro yapılanması olur mu :thinking_face:
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Re: GORGARIN AYRILIŞ KARARI VE İKV Yİ OYUNCULARIN KAFASINA GÖRE BİTİRMESİ SAÇMALIĞI

Mesaj gönderen KraToSs »

RickVersusNegan yazdı: 16 Kas 2018 12:49 Acaba yeni kadro yapılanması olur mu :thinking_face:
Oyunu, gidişatı, ttnin durumunu hiç okuyamıyor musunuz siz
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
Healing45
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Old Brothers

Mesaj gönderen Healing45 »

KraToSs yazdı: 14 Kas 2018 11:37 [Dailymotion][/Dailymotion]
Healing45 yazdı: 14 Kas 2018 03:28 Şöyle Söyliyim oyun kapanırmı hayır neden çünkü burda bi para dönyor Ha ne olur eklenti paketi geç gelir ama gelir bu oyun kapancak olsaydı çoktan kapanırdı kaç senedir dimdik duruyor. İKV ' nin kapanması çok zor bişi Lakin Yeni bi eklenti paketinin gelmesi uzun surucektir o sebepten Dolayı Umudunuzu Yitirmeyin Biri Gider Biri Gelir.
Kod yazan adam gitmiş eklenti geç gelir diyorsun çok tuhaf kafalar
Kod Yazan derken ? çekememezliğinden çok konsyorsun GM karakterlerı IP olarak baksınlar eğer 1 tane yanlsm varya oyun dısı vesayre onlar gerekeni zaten yapıcaktır. burda boş muabbet yapma. GM lere hakaret etmiş olyosn ne demek yanı smdı GM ler göryor ve bıseymı yapmyolar demek ıstyosn ?
IıIFazLıBeyIıI
BaSiLiSk
GrimsiPembe
lordivoo
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Lonca: CYPRIOTS

Mesaj gönderen lordivoo »

Yazmadan edemicem bazıları yazmış gelen kod yazmış giden kod yazmış developerlar bile demiş kodların üstüne kod yazmak iyice karmaşıklaşmış. Aklıma yıllardan beri gelen soru oyun motorunun gerekli grafik ve partiküler yoğunluk optimizasyonunu kaldıramayacak kadar geri kaldığının farkında olmalarına rağmen zamanın "remastered" yapılanmasına gidip daha güçlü bir oyun motoru ile oyunu tekrardan yapılandırıp (sıfırdan oyun yapmanın zorluğunu biliyorum) böyle efsane bir oyunu daha ileri bir seviyeye taşımak varken neden batan bir gemi gibi ortalıkta bıraktılar. Benim oyunu oynamamdaki esas amaç ana hikayenin beni içine çekmesi ve oyunla bütünleştirmesi lakin biraz daha iyi bir oynanış ile desteklense daha iyi ve ölümsüz bir oyun olabilirdi.

Özete gelirsek;
Türk Telekom =Olması gerektiğinden az destek = Developerların çoğu şeylerinden ödün verenmesine rağmen maddi yetersizlikten fazla ilerleyememesi= Efsane bir oyunun ayakta durabilme çabaları

Keşke bu oyuna gerektiği ilgi , destek ve tanıtımlar yapılabilseydi.

Bu güne kadar verdikleri destekler/emekler için developer ve moderatör arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
NeWTRoBLe
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen NeWTRoBLe »

lordivoo yazdı: 16 Kas 2018 22:46 Yazmadan edemicem bazıları yazmış gelen kod yazmış giden kod yazmış developerlar bile demiş kodların üstüne kod yazmak iyice karmaşıklaşmış. Aklıma yıllardan beri gelen soru oyun motorunun gerekli grafik ve partiküler yoğunluk optimizasyonunu kaldıramayacak kadar geri kaldığının farkında olmalarına rağmen zamanın "remastered" yapılanmasına gidip daha güçlü bir oyun motoru ile oyunu tekrardan yapılandırıp (sıfırdan oyun yapmanın zorluğunu biliyorum) böyle efsane bir oyunu daha ileri bir seviyeye taşımak varken neden batan bir gemi gibi ortalıkta bıraktılar. Benim oyunu oynamamdaki esas amaç ana hikayenin beni içine çekmesi ve oyunla bütünleştirmesi lakin biraz daha iyi bir oynanış ile desteklense daha iyi ve ölümsüz bir oyun olabilirdi.

Özete gelirsek;
Türk Telekom =Olması gerektiğinden az destek = Developerların çoğu şeylerinden ödün verenmesine rağmen maddi yetersizlikten fazla ilerleyememesi= Efsane bir oyunun ayakta durabilme çabaları

Bu güne kadar verdikleri destekler/emekler için developer ve moderatör arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Dostum haklı olduğun çok nokta var,ama inan bana başka bir oyun motoruna aktarılsa hiç bu kadar zevk alamazsın.
Eğer ikv yi başka bir oyun motoruna aktarsalardı şuan elinde olan kemik kitle bile olmazdı.
Anti hetero
Kullanıcı avatarı
ClaireRedfield
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen ClaireRedfield »

NeWTRoBLe yazdı: 16 Kas 2018 23:04
lordivoo yazdı: 16 Kas 2018 22:46 Yazmadan edemicem bazıları yazmış gelen kod yazmış giden kod yazmış developerlar bile demiş kodların üstüne kod yazmak iyice karmaşıklaşmış. Aklıma yıllardan beri gelen soru oyun motorunun gerekli grafik ve partiküler yoğunluk optimizasyonunu kaldıramayacak kadar geri kaldığının farkında olmalarına rağmen zamanın "remastered" yapılanmasına gidip daha güçlü bir oyun motoru ile oyunu tekrardan yapılandırıp (sıfırdan oyun yapmanın zorluğunu biliyorum) böyle efsane bir oyunu daha ileri bir seviyeye taşımak varken neden batan bir gemi gibi ortalıkta bıraktılar. Benim oyunu oynamamdaki esas amaç ana hikayenin beni içine çekmesi ve oyunla bütünleştirmesi lakin biraz daha iyi bir oynanış ile desteklense daha iyi ve ölümsüz bir oyun olabilirdi.

Özete gelirsek;

Dostum haklı olduğun çok nokta var,ama inan bana başka bir oyun motoruna aktarılsa hiç bu kadar zevk alamazsın.
Eğer ikv yi başka bir oyun motoruna aktarsalardı şuan elinde olan kemik kitle bile olmazdı.
Nereden böyle bir kanıya varabildiğini sorabilir miyim acaba? Şöyle düşün İKV'yi, orijinaline sadık kalınarak (hikayesi, karakterleri, itemleri, grup ve normal bölgeleri, müzikleri vb.) GTA V, Assassin's Creed vb. oyun motoruyla tekrar sıfırdan yapılıp sıfır hatalı olarak tamamiyle Windows 10 tabanında bizlere sunulsa kimse oyunun yüzüne bakmaz diyorsun yani öyle mi? Kötü dokulamalardan, özellikle büyük holde adım başı oyundan atmalardan, can sıkan ve oyundan soğutan sunucu geri sarmalardan daha fazla zevk alıyorsun öyle anlaşılıyor bu açıklamandan. Capcom, Resident Evil oyununun "Remastered" versiyonundan milyonlarca kopya sattı. Diyebilirlrdi ki; "Oyunlar orijinal halleriyle güzeldir. Eski oyunları yenileme gibi bir çalışmamız bulunmamaktadır. Oynamak isteyenler orijinal halleriyle oynasınlar." diye. Hatta örneği biraz daha genişleteyim. Resident Evil 4 ilk konsola çıkmıştı. Sonra pcye geldi. Daha sonra dokulamanın kötü olması sebebiyle RE 4 Ultimate HD Edition'u çıkardılar. Salaktı yani bu adamlar oturup aynı oyunun dokularıyla, orasıyla, burasıyla günlerce, aylarca uğraştılar. Senin mantığınla hareket etselerdi, efsane oyunlar yok olup giderdi.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

ClaireRedfield yazdı: 17 Kas 2018 06:02
NeWTRoBLe yazdı: 16 Kas 2018 23:04

Özete gelirsek;

Nereden böyle bir kanıya varabildiğini sorabilir miyim acaba? Şöyle düşün İKV'yi, orijinaline sadık kalınarak (hikayesi, karakterleri, itemleri, grup ve normal bölgeleri, müzikleri vb.) GTA V, Assassin's Creed vb. oyun motoruyla tekrar sıfırdan yapılıp sıfır hatalı olarak tamamiyle Windows 10 tabanında bizlere sunulsa kimse oyunun yüzüne bakmaz diyorsun yani öyle mi? Kötü dokulamalardan, özellikle büyük holde adım başı oyundan atmalardan, can sıkan ve oyundan soğutan sunucu geri sarmalardan daha fazla zevk alıyorsun öyle anlaşılıyor bu açıklamandan. Capcom, Resident Evil oyununun "Remastered" versiyonundan milyonlarca kopya sattı. Diyebilirlrdi ki; "Oyunlar orijinal halleriyle güzeldir. Eski oyunları yenileme gibi bir çalışmamız bulunmamaktadır. Oynamak isteyenler orijinal halleriyle oynasınlar." diye. Hatta örneği biraz daha genişleteyim. Resident Evil 4 ilk konsola çıkmıştı. Sonra pcye geldi. Daha sonra dokulamanın kötü olması sebebiyle RE 4 Ultimate HD Edition'u çıkardılar. Salaktı yani bu adamlar oturup aynı oyunun dokularıyla, orasıyla, burasıyla günlerce, aylarca uğraştılar. Senin mantığınla hareket etselerdi, efsane oyunlar yok olup giderdi.
Bu örnekler çok uçuk olmuş. Sadece Age of Empires örneği yeterli olabilirdi. Herkesin bildiği bir strateji oyunu, sonra HD versiyonu çıktı tekrar gündeme geldi.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
SikayetVar
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Mevsim Olmayan Mekanlar
İletişim:

Mesaj gönderen SikayetVar »

JuSTwaTcHhh yazdı: 16 Kas 2018 10:41
SikayetVar yazdı: 15 Kas 2018 23:44 Hayatımda gördüğüm en saçma konu.
O kadar kişi yorum yapmış düşüncelerini yazmış sen birşey yazmak zorunda değilsin ufaktan uza bak dalgana bence ..
Sevgili castvoç,
Burası açık bir platform istediğimi yazarım istediğimi eleştiririm. Oyuncular öyle diyor böyle diyor muhabbetini geçeceksin. Bu oyunun asıl sahibi biz oyuncularız. Gorgar'ın ayrılışı evet bu oyunun bitişidir. Sen sanıyor musun tekrar geliştirici atayacaklar oyuna? Oyun açıldığı vakitten 2 sene sonra sunacakları genişleme paketlerini 8 sene sonra getirdiler oyuna. İlgilenmediler bu oyunla, fişini de çekmediler neden? Çünkü para akıyordu hala daha akıyor. Birazcık bu oyunu önemsiyoruz deselerdi bu oyunda onlarca geliştirici olurdu.Çünkü devasa bir MMORPG oyunu olmak bunu gerektirir. Kalp kırıcı sözlerimi sol cebime koyarak, meseleyi kavrayabilmen için çok yalın bir Türkçe kullanıyorum. Geliştiriciler ne kadar mesai harcadılarsa bu oyun için oyuncular da o kadar vakit ve nakit harcadı. Kimse çıkıp vah vah demesin. Suçlu oyuncu değil geliştirici ekiptir. Bu arada Orti ve Nerull'u dışarıda tutuyorum bu adamlar oyunun ana iskeletini oluşturmuyor çünkü. Oyunculardan bekledikleri her şeyi aldılar, maddi ve manevi bütün desteği verdi İstanbul Oyuncusu onlara. Ve şimdi eleştirmek hepsinin hakkı benim gibi 2007 senesinden bu zamana oynayan insanlar var? E biz elimizden gelen her şeyi yaptık, onlar neden oyunu senelerce geliştirmedi? Oyun ne zaman bomboş kaldı genişleme söylentileri çıkardılar senelerce oyaladılar oyuncuları. Eleştirin arkadaşım, bu oyun kapanır başka oyun açılır ama bu oyunun sahibi siz oyuncularsınız. Sevgili JustWatch umarım okuduğunu anlayıp muhasebesini yapabilecek kadar uzamışsındır.
Sevgiler.
Kıyamet Günlüğüm için görsele tıklayın.
Resim
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen dedee66 »

bitirmiyoruz biz bittiğini söylüyoruz gidişat onu göstertiyor zaten
Resim

3B Modelleme ve Programcılık

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
JuSTwaTcHhh
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Lonca: -AİLEM-

Mesaj gönderen JuSTwaTcHhh »

SikayetVar yazdı: 17 Kas 2018 11:17
JuSTwaTcHhh yazdı: 16 Kas 2018 10:41
SikayetVar yazdı: 15 Kas 2018 23:44 Hayatımda gördüğüm en saçma konu.
O kadar kişi yorum yapmış düşüncelerini yazmış sen birşey yazmak zorunda değilsin ufaktan uza bak dalgana bence ..
Sevgili castvoç,
Burası açık bir platform istediğimi yazarım istediğimi eleştiririm. Oyuncular öyle diyor böyle diyor muhabbetini geçeceksin. Bu oyunun asıl sahibi biz oyuncularız. Gorgar'ın ayrılışı evet bu oyunun bitişidir. Sen sanıyor musun tekrar geliştirici atayacaklar oyuna? Oyun açıldığı vakitten 2 sene sonra sunacakları genişleme paketlerini 8 sene sonra getirdiler oyuna. İlgilenmediler bu oyunla, fişini de çekmediler neden? Çünkü para akıyordu hala daha akıyor. Birazcık bu oyunu önemsiyoruz deselerdi bu oyunda onlarca geliştirici olurdu.Çünkü devasa bir MMORPG oyunu olmak bunu gerektirir. Kalp kırıcı sözlerimi sol cebime koyarak, meseleyi kavrayabilmen için çok yalın bir Türkçe kullanıyorum. Geliştiriciler ne kadar mesai harcadılarsa bu oyun için oyuncular da o kadar vakit ve nakit harcadı. Kimse çıkıp vah vah demesin. Suçlu oyuncu değil geliştirici ekiptir. Bu arada Orti ve Nerull'u dışarıda tutuyorum bu adamlar oyunun ana iskeletini oluşturmuyor çünkü. Oyunculardan bekledikleri her şeyi aldılar, maddi ve manevi bütün desteği verdi İstanbul Oyuncusu onlara. Ve şimdi eleştirmek hepsinin hakkı benim gibi 2007 senesinden bu zamana oynayan insanlar var? E biz elimizden gelen her şeyi yaptık, onlar neden oyunu senelerce geliştirmedi? Oyun ne zaman bomboş kaldı genişleme söylentileri çıkardılar senelerce oyaladılar oyuncuları. Eleştirin arkadaşım, bu oyun kapanır başka oyun açılır ama bu oyunun sahibi siz oyuncularsınız. Sevgili JustWatch umarım okuduğunu anlayıp muhasebesini yapabilecek kadar uzamışsındır.
Sevgiler.
Kardeşim Konusma Tarzın yanlış bir kere ben konuyu paylaştığımda altına özellikle notumu yazdım bunu anlamakta zorluk çekiyorsan benim sorunum değil anladınmı .. Oyunu eleştirme diyen yok sana oyun acık oynuyoruz evet baya uzun zaman eklenti gelmedi eklenti getirdiler sonra oyuncular bu ne dediler açık bölge dediler adamlar getirdi onada laf yaptılar .. burda ben ekibi savunmuyorum .. Benim anlamadığım Konu oyun acık forum acık KADER MÜHÜRLERİ Gibi Olsaydı nabacaktık ? .. Hali hazırda oynuyoruz karaköy sıkıcıda olsa can alıcıda olsa oynuyoruz..

Sevgi esenle Kal .. İyi forumlar ..
03.09.2010 ' dan beri .. EMİNÖNÜNDE
Herkes İşini Yaparsa , İNSANLIK Var ..