GORGARIN AYRILIŞ KARARI VE İKV Yİ OYUNCULARIN KAFASINA GÖRE BİTİRMESİ SAÇMALIĞI

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
JuSTwaTcHhh
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: -AİLEM-

GORGARIN AYRILIŞ KARARI VE İKV Yİ OYUNCULARIN KAFASINA GÖRE BİTİRMESİ SAÇMALIĞI

Mesaj gönderen JuSTwaTcHhh »

Yayını Dinledim . Gorgar Birşeyler söylemiş evet ama neden bizim oyuncular dereyi görmeden paçayı sıvıyor anlamadım yetkililerden açıklama gelmeden ikvnin oyuncuları oyunun sona geldiğini dile getiriyor ne alaka ? Bazı arkadaşlarımızda İkv ekibinden ayrılan üst düzey geliştirici yetkililerinin kendi oyunlarını geliştirceklerini söylüyor ?

Şimdi kader mühürleri dediler yok tutulur dediler ikv yi bitirir dediler ikv 11 YILDIR Var . Kader mühürleri bitiremedi , ekipten ayrılan geliştiriciler olduda oyunlarını yaparlarsa eğer ikv nin verdiği zevki tadı vericekmi hayır . Şöyle olur ancak tadı tuzu , ttnet telif atmadığı sürece kendi imkanlarıyla İKV ye benzer oyun yaparlarsa ki buda imkansız ancak o zaman ikv oyuncuları ikv yi bırakır oda nasıl bırakır kader mühürleri gibi 1-2 gün oynarlar sonra ikv nasıl olsada o haliyle kabullenirler ...

Tamam herkese hak veriyorum çocuklugumun geçtiği bu oyunda asla kapanmasını bende istemem .. karaköy geldi bende herkes gibi sevmedim zor bir bölge oldu ve oynamyanlar yapamayanlar bıraktı bunlar betadan 49 dan sonra baslayan oyuncular.. gerçekten ikv ye gönül vermiş insanlar hâlâ devam ediyor ..

Bknz : Bende karaköyü yaptım 59 oldum herşeyi hakiri kestim sonuç yapacak birşey yok her zamanki gibi haddini bilmezler oyuncuları oyundan soğutuyor savaşmış klan savaşıymış adam üzerini dizmemiş savaşıyor böyle bi mantık yok .. Karaköyde üretim zor baya zor 49 level döneminde ki düşürdüğümüz asaları 5-6 asaya + basarak harcadığımız paralar çöp olurken bir arkadaşımız bir tavsiyede bulunmuştu ..
“ Örneğin Halley Set FİZİK Hepimiz Biliyoruz Bunu ; Gel görki çt itemleri çöp oldu adam item düşürmekle ugrasmak istemez belki üretmek istiyor kıyamet ceketi işportaya satacagımıza halley ceket reçetesinde isteseydi ona kullanırdık .. “ Şimdi diceksinizki bu nasıl bi tavsiye güzel bir tavsiye önermiş .. Yeni Baslayanlar Zorlancak Evet Suan Çemberlitaş görevini yapan direk karaköye iniyor .. Karaköy görevlerini yapmak için çemberlitaşa giriyor . Çemberlitaştaki Kıyamet asayı halley asa reçetesinde isteseydi şuan çemberlitaş ve meteor bölgeside ölmezdi .. oyun daha cok cekişmeli olurdu adam asa düşmedimi gidip materyal bulup kıyamet asasını üreticekti yeri gelir girer cemberlitaşa asa için bu sayede yeni baslayanlar çemberlitaş görevleri olanlarada faydası olurdu ..

Neyse arkadaşlar gel gelelim gorgarın oyundan ayrılışına Karaköy İlk Açıldığında “ Karaköy Sorular-Cevaplar “ Başlığı altında bir konu açılmıştı yetkililer tarafından .. Aşağıda Paylaşacağım Resimde bir arkadaşımızın sorduğu soruya Kürşad Abi Yani NAM-I DEĞER “ GORGAR “ ın verdiği cevaba bakın ve herkes yorumunu yazsın ne anlam çıkarcaksınız çok merak ediyorum gerçekten ..
Kalp Kırıcı Kötü Sözlerinizi 1 Dakika Bile Olsa Kenara Bırakın ve Şu konuyu Düzgün bir şekilde Yorumlayın .. Teşekkürler Yazımı okuduğunuz İçin ..

Sevgilerle , xJUSTWATCHx - JuSTwaTcHh

Resim
03.09.2010 ' dan beri .. EMİNÖNÜNDE
Herkes İşini Yaparsa , İNSANLIK Var ..
Kullanıcı avatarı
zorsavas5
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Re: GORGARIN AYRILIŞ KARARI VE İKV Yİ OYUNCULARIN KAFASINA GÖRE BİTİRMESİ SAÇMALIĞI

Mesaj gönderen zorsavas5 »

Bahsettiğin konularda birçok haklılık yanı bulunmakta. Ancak yayında çok farklı bir konudanda bahsedildi. Her güncellemede farklı birisi oyunun üstüne kod yazmış ve bu da sistemin çok karmaşık hale gelmesini, yeni bir güncelleme ya da eklenti paketinin gelmesi için dikkat edilmesi gereken çok fazla yer olduğu için sistemin tabiri caizse arap saçına döndüğünden bahsedilmiş. Yani şuan ki durumda elde birçok seçenek var. Bunların hepsi belirli olasılıklar dahilinde. Biz oyuncular olarak yapacağımız tek şey objektif davranarak devam etmek ya da etmemeye karar vermek. Şuan ki mevcut durumda devam eden oyuncu sayısıyla para akışı devam ederse gittiği yere kadar açık kalır. Olmazsa oyun kapanır. Farklı bir firma oyunu satın alabilir. Elde birçok seçenek bulunmakta hangisinin gerçekleşeceği ise meçhul. Bu konu hakkında onlarca farklı senaryo türetilebilir. Bizim şuan yapabileceğimiz tek şey bekleyip görmek.

Yazında eleştirdiğin kısımlara gelirsek. Haklısın oyunda birçok eksik var. Yeni bir eklentiden önce düzeltilmesi gereken pek çok şey bulunmakta. Bence geliştirici ekipte bunun büyük ihtimal farkında ama neden bunlara herhangi bir çözüm sunmuyorlar bir fikrim yok açıkcası. Bunun dışında bahsettiğin gibi oyunu canlandırmak için pek çok şey yapılabilir. Eminimki bu konuda herkesin ufakta olsa bir fikri vardır. Ancak önemli olan kısım bu fikirleri düzgün bir şekilde koda dökerek oyuna entegre edecek bir kişinin bulunması.

GORGAR'ın mesajı hakkında bir yorumum yok kişinin bakış açısına bağlı olarak çok farklı yöne çekilebilecek açık uçlu bir cevap olmuş.
Kullanıcı avatarı
msafacan
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: İmperial

Re: GORGARIN AYRILIŞ KARARI VE İKV Yİ OYUNCULARIN KAFASINA GÖRE BİTİRMESİ SAÇMALIĞI

Mesaj gönderen msafacan »

Haklısın şuan biten birşey yok. Sadece oyunun bel kemiği kişilerin sobee den ayrılması oyuncuları duygusal olarak etkiledi. Para akışı devam ettikçe oyun da hayatına devam edecektir. Bence oyunun bir on yıl daha canlı bir şekilde devam edebilmesi için en mantıklı yol oyunun iyi bir şirkete satılması olabilir. Ben zengin olsam basar parayı alırdım ikv yi :) Oyunu satın aldıktan sonra hayalim konusunda uzman bir ekip bulup önce bir grafik yada arayüz güncellemesi yapardım. Ardından 2007 den beri olab bugları çözerdim. (Npclerin ve yaratıkların görünmemesi, duvardan slot çekme, karaköydeki maden hatası vb.) Ardından oyuna bir ticaret sistemi eklerdim. Bu basit olarak pazar sistemi ya da ofline açık artırma sistemide olabilir. Ardından bütün sınıflar ve yaratıkların güc direnç dengelerini düzenlerdim. Karaköye bir grup bölgesi daha eklerdim. Grup bölgelerine sıra sistemi getirirdim. Her sınıfa 59 seviyede gelmesi gereken ama gelmeyen 3 yeni yetenek daha eklerdim. Yeni sınıf yada sınıflar eklerdim oyuna. Hatta yeni ırklar bile eklenebilir oyunun başinda fareadam, domuzadam yada cin gibi ırklar secilebilir. Irklar zaten mevcut oyunda sadece biz rol play yapamiyoruz. Gibi gibi gerçekleşmeyecek güzel hayaller işte :) Aman hepsini geçtim şu haliyle uzun yıllar devam etsin bugunada hatasınada razıyız iki gözüm ikv :)
--Bursevi----Ökse-- --Isırgan--Eminönü
--Adorno----Retorik-- --Marcuse-- Teşkilat

Hepimiz Agah'ta doğmadık mı ?
Kullanıcı avatarı
Baltalilah
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Anka

Mesaj gönderen Baltalilah »

Hadi durumu birlikte analiz edelim,

-Oyunda yazılımcı olarak adlandırılan kişilerden bir kaç tanesi kalmıştı, Nerull bey topluluk yöneticisi Orti bey test uzmanı olarak görev alıyor bildiğim kadarı ile ikisininde yazılım tasarım hikaye kısmı ile alakaları yok.

-Daha sonra fevzibey tekrar geldi (yada rica edildi çağırıldı) karaköy paketini yaptılar 8-9 ay gibi bir sürede.

-Oyun motoru olarak sobee'nin kendi geliştirdiği Actor oyun motoru kullanılıyor ve her fırsatta bu oyun motorunun eski olduğu yenilikleri kaldıramadığı söyleniyordu. Yine işin yazılım kısmında hep kulaktan dolma şekilde yayılan oyunun kod satırlarının çok karmaşık ve düzensiz olduğu en ufak değişikliklerin bile yüzlerce satır kod düzelterek yapılabileceği söyleniyordu.(alışverişlerde rakamlar arasına nokta konması bile yıllar sonra zorla geldi) Gorgar bunu radyo yayınında doğruladı gelen yazmış giden yazmış kodları artık düzeltmek çok zor diye.

-Şimdi gorgarın diğer geliştirici ekip ile sobeeden ayrıldığı haberini öğrendik ve kendi ağzından yeni bir paketinin gelmesinin çok zor olduğunu duyduk.

-Peki gorgar kim, bu dünyanın yaratılmasındaki en büyük pay sahibi hikayenin ve görev metinlerinin yazarı onun aklındaki hikayeye göre şekilleniyor oyun tasarımlar ona göre yapılıyor.

Şimdi böyle bir durumda bu oyunun devam etme ihtimali kaçtır ?

Oyunun yarın kapanacağını söylemiyorum ama zamanla maliyetler gelirleri karşılamamaya başlayınca illaki fişi çekilecektir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Sirayet
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Sirayet »

Haklısın ama yönetim her zamanki gibi sus pus olmuş. Oyuncular ikv bitti deyip duruyor neden demesin ? Bir kişi bile açıklamada bulunmuyor yeni gözlük ortalarda yok takılar yok grup bölgesi gelecek mi ? Bu gibi sorular havada kaliyor. Gecen ki yayından sonra soyleneneler haliyle bu soruları hem cevapsız kılıyor hemde yeni bir paket gelmeyecek gibi duruyor.
Siz eğer bu mektubu okuduğunuz halde henüz bir şeylerin ters gittiğini düşünmüyor ve harekete dahi geçmiyorsanız siz de suçlusunuz. Tarih sizi lanetleyecektir!
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

Baltalilah yazdı: 05 Kas 2018 10:10 Hadi durumu birlikte analiz edelim,

-Oyunda yazılımcı olarak adlandırılan kişilerden bir kaç tanesi kalmıştı, Nerull bey topluluk yöneticisi Orti bey test uzmanı olarak görev alıyor bildiğim kadarı ile ikisininde yazılım tasarım hikaye kısmı ile alakaları yok.

-Daha sonra fevzibey tekrar geldi (yada rica edildi çağırıldı) karaköy paketini yaptılar 8-9 ay gibi bir sürede.

-Oyun motoru olarak sobee'nin kendi geliştirdiği Actor oyun motoru kullanılıyor ve her fırsatta bu oyun motorunun eski olduğu yenilikleri kaldıramadığı söyleniyordu. Yine işin yazılım kısmında hep kulaktan dolma şekilde yayılan oyunun kod satırlarının çok karmaşık ve düzensiz olduğu en ufak değişikliklerin bile yüzlerce satır kod düzelterek yapılabileceği söyleniyordu.(alışverişlerde rakamlar arasına nokta konması bile yıllar sonra zorla geldi) Gorgar bunu radyo yayınında doğruladı gelen yazmış giden yazmış kodları artık düzeltmek çok zor diye.

-Şimdi gorgarın diğer geliştirici ekip ile sobeeden ayrıldığı haberini öğrendik ve kendi ağzından yeni bir paketinin gelmesinin çok zor olduğunu duyduk.

-Peki gorgar kim, bu dünyanın yaratılmasındaki en büyük pay sahibi hikayenin ve görev metinlerinin yazarı onun aklındaki hikayeye göre şekilleniyor oyun tasarımlar ona göre yapılıyor.

Şimdi böyle bir durumda bu oyunun devam etme ihtimali kaçtır ?

Oyunun yarın kapanacağını söylemiyorum ama zamanla maliyetler gelirleri karşılamamaya başlayınca illaki fişi çekilecektir.
Konu sahibi arkadaş bu yazıyı iki defa okusun. Oyunun 20 sene süreceğini zannediyor
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Comeback
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Mazi'nin Sahipleri

Mesaj gönderen Comeback »

Kürşad abinin önemini Emre Yücelen'in radyo konuğu olarak katıldığı akşamın ses kaydını dinlerseniz öğrenebilirsiniz. Herkesin etkisi çok ama Zwartan ve Gorgar'ın geliştirici olarak emekleri çoktur. Zwartan gitti. Gorgar'da gidince oyunda geliştirici ekip kalmayacak. Ekipten ayrılanlar da son kez Karaköy için geldiler ve bölümü yaptılar iş bitti. Oyundaki gerileme dönemi son çeyreğine gelmiştir.
Kudretbey [49] - Eminönü - Mazi'nin Sahipleri
Avukat
Kullanıcı avatarı
cepni
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen cepni »

Biz bu oyuna çocukluğumuzu verdik bitmeden bırakmayız
Göster
AltınvuruŞ
ULUBİLGİN
HARAÇ
SOLKAPALI
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Oyun kapanmaz minimum üç sene daha ayakta kalır. Sorun yeni bölgenin gelme ihtimalinin çok zor olması
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
resp0nse
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Sunucu: Sancak
Lonca: Rulers Of World

Mesaj gönderen resp0nse »

GORGARım oyunun sonu geldi
Daha da çöp gelmez oyuna