48 Saatliğine Yetki Verin

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Re: 48 Saatliğine Yetki Verin

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Kod, yazılım gibi konulardan pek anlamam ama şunu söyleyesim geldi kıt bilgime dayanarak.
İKV'yi başka bir oyun motoru ile sıfırdan yapsan işin daha kolay olur gibi.
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

48 saatte değil, 48 günde bitiremezsin bu dediklerini..
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
Tahaa
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
İletişim:

Mesaj gönderen Tahaa »

48 saat deil bence o dostum zor olur imkansız gibi bişey hatta direk imkansız ama 48 güne dediklerinden bi tanesini yaparsın
Resim
Kullanıcı avatarı
ClaireRedfield
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen ClaireRedfield »

SalurBeyi yazdı: 05 Kas 2018 19:05 Kod, yazılım gibi konulardan pek anlamam ama şunu söyleyesim geldi kıt bilgime dayanarak.
Bende dediğini söylüyor ve destekliyorum. UE4, CryEngine, Frostbite gibi son teknoloji oyun motorları ile tekrar sıfırdan yapılması, İstanbul Kıyamet Vakti'ni muazzam bir oyun haline getirir. Ama işte bu nasıl olacak? Şimdilik hayalden ibaret.
Kullanıcı avatarı
MXneo
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen MXneo »

ClaireRedfield yazdı: 06 Kas 2018 04:36
SalurBeyi yazdı: 05 Kas 2018 19:05 Kod, yazılım gibi konulardan pek anlamam ama şunu söyleyesim geldi kıt bilgime dayanarak.
Bende dediğini söylüyor ve destekliyorum. UE4, CryEngine, Frostbite gibi son teknoloji oyun motorları ile tekrar sıfırdan yapılması, İstanbul Kıyamet Vakti'ni muazzam bir oyun haline getirir. Ama işte bu nasıl olacak? Şimdilik hayalden ibaret.
Bildiğim Kadarıyla ''CryTek'' Şirketinin Sahipleri(Kurucuları): Avni Yerli, Cevat Yerli, Faruk Yerli Olarak 3 Türk Kardeşti. Bunlar ile İletişime Geçerek Oyunu TTnet Üzerinden Çekmelerini Satın Alıp Geliştirmelerini Rica Edebiliriz.
*BeyaZKöşK*/f Matrixneo-> /f LorDxVoLDeMoRT
*AnKa*/f Kalpgözü
*Meran*/f Alayınaxmxneoo
Resim
Mazi'yi düşünürken akıttığınız gözyaşı, Acı çekerken sizin Mutlu olduğunuz andır..
Kullanıcı avatarı
ClaireRedfield
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen ClaireRedfield »

MXneo yazdı: 06 Kas 2018 09:05
Bildiğim Kadarıyla ''CryTek'' Şirketinin Sahipleri(Kurucuları): Avni Yerli, Cevat Yerli, Faruk Yerli Olarak 3 Türk Kardeşti. Bunlar ile İletişime Geçerek Oyunu TTnet Üzerinden Çekmelerini Satın Alıp Geliştirmelerini Rica Edebiliriz.
Oyun haklarını satın alırlar mı bilemiyorum. Bir dönem CryTek firması finansal kriz içindeydi diye okumuştum. Durumları düzelttiler mi bilemiyorum ama denemekte fayda var. Oyunun orijinal doğasına sadık kalınarak oyuna tekrar hayat verilebilir. Peki TT oyun için ne kadar istiyor olabilir? Yüklü miktar ise bu işi yatar. Çünkü oyun hakları ve tekrar yapımı için harcanacak meblağ az bir miktarı bulmuyor.
Kullanıcı avatarı
NaudiR
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen NaudiR »

ClaireRedfield yazdı: 06 Kas 2018 09:44
Oyun haklarını satın alırlar mı bilemiyorum. Bir dönem CryTek firması finansal kriz içindeydi diye okumuştum. Durumları düzelttiler mi bilemiyorum ama denemekte fayda var. Oyunun orijinal doğasına sadık kalınarak oyuna tekrar hayat verilebilir. Peki TT oyun için ne kadar istiyor olabilir? Yüklü miktar ise bu işi yatar. Çünkü oyun hakları ve tekrar yapımı için harcanacak meblağ az bir miktarı bulmuyor.
Telif konusunda bilgili birisi birkaç şey söylese güzel olur gerçekten. Yaklaşık miktarı bende merak ediyorum.
İKV

2008 - 2018

Çemberlitaş'ı mumla arayacağınız günler yakındır!
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Crysis oyunundan sonra CryTek firması EA tarafından satın alındı biliyorum. Öyle olmasa bile merkez Almanya'da. Hepsini geçtim CryTek gibi uluslararası bir firma neden 14 yıllık bir oyun üzerine yoğunlaşsın ki?
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

Abicim valla bu kadar insan aklıyla dalga geçen kimseler görmemiştim ta ki bu foruma kadar.

Biri diyor crytek alsın diğeri diyor yeniden motora aktarılsın.

Biz ikv'yi zaten bu oyun motorunda sevdik, bu atmosferi böyle sevdik. Bildiklerimizi tekrar mı edeceğiz?

Emin olun yeni motorada aktarılsa eskisi gibi tutulmaz. Adamlara ikv desen o ne? İktisadi kalkınma mı der.

Yıllardır böyle habire hayaller kurmaya devam ediyorsunuz boşa insanlara umut bağlattırmayın. Zamanında böyle yapan çok vardı adamlar gidip devlere yazıyordu sürekli sosyal medya hesaplarından. Oyunun babası gitmiş geri kalan bırakmış hala alın yapın diyorsunuz valla iflah olmazsınız.
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
pegasusejder
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen pegasusejder »

KraToSs yazdı: 06 Kas 2018 17:56 Abicim valla bu kadar insan aklıyla dalga geçen kimseler görmemiştim ta ki bu foruma kadar.

Biri diyor crytek alsın diğeri diyor yeniden motora aktarılsın.

Biz ikv'yi zaten bu oyun motorunda sevdik, bu atmosferi böyle sevdik. Bildiklerimizi tekrar mı edeceğiz?

Emin olun yeni motorada aktarılsa eskisi gibi tutulmaz. Adamlara ikv desen o ne? İktisadi kalkınma mı der.

Yıllardır böyle habire hayaller kurmaya devam ediyorsunuz boşa insanlara umut bağlattırmayın. Zamanında böyle yapan çok vardı adamlar gidip devlere yazıyordu sürekli sosyal medya hesaplarından. Oyunun babası gitmiş geri kalan bırakmış hala alın yapın diyorsunuz valla iflah olmazsınız.
öyle ölmez füze at :D :D
Kilitli