Akçe Alımı Sorunu

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
uranyum238
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos

Akçe Alımı Sorunu

Mesaj gönderen uranyum238 »

Playstore'da Erişim Sınırlaması sorunu var. Müşteri hizmetleri bu sorunu çözemiyor.
Perdigital'da verdiğimiz tüm bilgiler (tel, isim, soyisim, doğum tarihi) başka şirketlere satılıyor.

Adam gibi akçe alabileceğimiz bir kaynak yok mu?
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Re: Akçe Alımı Sorunu

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Perdigital yeni resmi satış noktası ve mükemmel hızlı.Şiddetle tavsiye ederim.
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
uranyum238
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

FiratCakiroglu yazdı: 31 Eki 2018 10:19 Perdigital yeni resmi satış noktası ve mükemmel hızlı.Şiddetle tavsiye ederim.
Sorun perdigitalin hızlı olup olmaması değil, güvenilir olmaması. Kayıt olurken kullanıcı sözleşmesini okursan kayıt sırasında verdiğimiz kişisel bilgiler için (ad, soyad, tel, eposta, doğum tarihi) kısaca
Kişisel verilerin kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi kabul etmiş olursunuz
yazıyor. Hatta bilgilerimin işlenmesini açık rızam ile kabul ediyorum diye de bir kutucuk koymuşlar kayıt için işaretlenmesi gerekiyor.

Yani adamlar diyor ki istersem bu bilgileri ben başka şirketlere veririm (satarım). Hatta bilgileri alan şirketler de bu bilgileri başka kişilere verebilir. Bu şekilde bilgileriniz dolandırıcıların eline geçebilir. Ne gereği var!

Ben bilgilerimin kimseyle paylaşılmasını istemem. Yoksa bir gün sigortacı arar, birgün banka arar, birgün sağlık ürünleri satanlar arar.... Artık bilgilerimi kim almışsa o arar. Eskiden telefondan bir mesaj göndermemiz yeterliydi. Ne kayıt, ne başka bir şey vardı.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Bunlar genel olarak şirketin devredilmesi, birleştirilmesi veya e-ticaret yapıldığı için (bu sitede böyle bir şey olmasa da) kargo şirketleri gibi yerlere bilgi vermek için alınan sözleşmeler. Bunun yazıyor olması para için telefon numaranın başka birine verileceği anlamını taşımıyor. Bana kalırsa çok küçük düşünüyorsunuz. Gerçekten dolandırıcı olsalar daha fazla bilgi isterler. Dediğiniz gibi bu bilgilerle yapılabilecek en büyük olay "Merhaba X Bey size şunu tanıtmak istiyoruz." diye mesaj atmak ya da aramak. Açmazsanız sorun çözülür. Bu dediklerinizden anlıyorum ki hiçbir internet sitesine üyeliğiniz yoktur. Aksi taktirde bir yere bilgi verip başka bir firmaya bilgi vermemek tamamen kendiyle çelişen bir olay. Önünüzde üç tercih hakkı bulunuyor.

* PlayStore'un sınırlarına razı olup beklemek.

* Perdigital'e üye olup alışveriş yapmak.

* Yüksek komisyonlu yetkisiz satıcılardan alışveriş yapmak. (şuan örnek aklıma gelmiyor ama forumda bilen arkadaşlar vardır, genel olarak adları yazılınca gm'ler siliyor)

Eğer bunlardan birini kabul etmezseniz buraya yazarak boşuna kendinizi yormakla kalacaksınız. İyi günler.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
uranyum238
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Yorumunuz için teşekkürler. Aslında öğrenmek istediğim bu iki kaynaktan başka akçe alabileceğim başka kaynak var mı sorusuydu ki cevaplamışsınız. Ama şunu da belirtmek isterim ki aramalar sıkıntı değil. Dediğiniz gibi bilmediğim numaraları açmam (içimde bu kimdi ne istiyordu soruları kalsa da) sıkıntı olan bilgilerimin istenildiği gibi paylaşılması. Elbetteki perdigital için bilgilerimi dolandırıcılara satar diye bir şey demiyorum. Ama bilgilerim elden ele dolandırıcıların eline düşebilir korkusu var. Sonra tele bir mesaj gelir kredi kartınızda şu kadar bonusuz birikmiş kullanmak için linke tıklayın diye, şifreyi falan kaptırırız. Bu çok basit bir örnekti ama siz de biliyorsunuz ki bu insalar akla hayale gelmeyecek yöntemler uygulamaktadır. Benimkisi dediğiniz gibi küçük düşünmek değil sadece önlem almak, huzursuz olmamak.
Kullanıcı avatarı
uranyum238
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Cevap için tekrar teşekkürler. Siteyi kontrol edeceğim.
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

uranyum238 yazdı: 30 Eki 2018 21:56 Playstore'da Erişim Sınırlaması sorunu var. Müşteri hizmetleri bu sorunu çözemiyor.
Perdigital'da verdiğimiz tüm bilgiler (tel, isim, soyisim, doğum tarihi) başka şirketlere satılıyor.

Adam gibi akçe alabileceğimiz bir kaynak yok mu?
Yaklaşık 30 dk önce alış-veriş yaptım. 5 dakika sürmeden Epinler siparişlerime geldi?
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
uranyum238
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Playstore'dan bahsediyorsanız erişim kısıtlaması benim üyeliğim için geçerliydi sonuçta sorunu bir şekilde çözmeyi başardılar. Sizde böyle bir sorun yoksa tabi ki alışveriş yapabilirsiniz.