İKV oynamak için aylık ne kadar internet gerekli ?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Lothbrok
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

Re: İKV oynamak için aylık ne kadar internet gerekli ?

Mesaj gönderen Lothbrok »

samert71 yazdı: 16 Eki 2018 20:54 Arkadaşlar hepinize selamlar, saygılar.
Benim ufak bir sorunum var, bilgilendirirseniz çok sevinirim arkadaşlar.
Ben uzun zaman sonra İKV'ye yeniden başladım.
Yalnız şöyle bir sorunum var, eve İnternet başvurusu yaptım ancak boş "port" olmadığı için bağlatamadım.
Port için başvuru yaptım ancak araştırdığıma göre çok uzun sürebilirmiş, yani aylar belki de yıllar. Ben de kendi telefonumun mobil internetinden bağlanarak İKV ye girmeyi düşünüyorum.
Sorum şu, sadece İKV oynarsam aylık ne kadar internet harcar ? Wifi den fazla kota yemediğini öğrendim, aynı şey mobil internet için de geçerli midir ? Aylık kaç GB internet bana yeter. ? Bunun hesaplamasını nasıl yapıyoruz ?
Bilen arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim..
Dostum deneyip aylarca oynadigimdan ötürü
2 Gb civari gidiyor lakin updateleri kapaman gerek.
Lothbrokş
Kullanıcı avatarı
AhiEvran
Sancak Beyi
Sancak Beyi
Sunucu: Anka
Lonca: Free

Mesaj gönderen AhiEvran »

Merhabalar;

İstanbul Kıyamet Vakti oyunumuz saatte yaklaşık 3-4 Mb civarında bir kota harcar.
İstanbul Kıyamet Vakti İletişim/Destek Formu İçin Tıkla!

Doğru Ceza İtiraz Formu Nasıl Doldurulur Tıkla.!

Forum Kanalındaki Faydalı Konular

İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim
YigidoSivasli
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen YigidoSivasli »

Selam öncelikle.
Mobil internet ile oynayan biri olarak biraz dikkatlice inceledim bende.
Öncelikle oyuna girdiğinde başlangıç olarak 5-10 MB arasında tüketim oluyor.Sonrasinda ise Eminönü desin ve Karaköy e mi gireceksin aynı şekilde 5mb daha gider. Yani her bölge geçişin sana yaklaşık 5mb tükettirir.
Aynı bölge içinde ise de 2 saatte 10mb kadar gidiyor.
Gelelim özel kısıma.
Bulunduğun bölgedeki hareketli efektleri olan yerler görüş açına girmeye yakın tüketime başlıyor.mesela Meran da duvarlardaki yazılar hareketli otlar ve uçan muhafızlar gibi renkli ve hareketlilik olan simge ve nesneler fazla tüketim sağlar. Meran da 1 saatte 50mb harcadığım için tecrübe edindim 😄
asgsdga
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen asgsdga »

YigidoSivasli yazdı: 17 Eki 2018 12:02 Selam öncelikle.
Öncelikle oyuna girdiğinde başlangıç olarak 5-10 MB arasında tüketim oluyor.Sonrasinda ise Eminönü desin ve Karaköy e mi gireceksin aynı şekilde 5mb daha gider. Yani her bölge geçişin sana yaklaşık 5mb tükettirir.
Gelelim özel kısıma.
Bulunduğun bölgedeki hareketli efektleri olan yerler görüş açına girmeye yakın tüketime başlıyor.mesela Meran da duvarlardaki yazılar hareketli otlar ve uçan muhafızlar gibi renkli ve hareketlilik olan simge ve nesneler fazla tüketim sağlar. Meran da 1 saatte 50mb harcadığım için tecrübe edindim 😄
Ziyaaaaa
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

YigidoSivasli yazdı: 17 Eki 2018 12:02 Bulunduğun bölgedeki hareketli efektleri olan yerler görüş açına girmeye yakın tüketime başlıyor.mesela Meran da duvarlardaki yazılar hareketli otlar ve uçan muhafızlar gibi renkli ve hareketlilik olan simge ve nesneler fazla tüketim sağlar. Meran da 1 saatte 50mb harcadığım için tecrübe edindim 😄
Efektler sıfırdan yüklenmiyor diye biliyorum hocam. 3.79 GB'ı yüklemenin ne anlamı kalıyor ki o zaman? Bahsettiğin şeyler bilgisayar ile sunucu arasında ki veri transferinde olmaz ki.
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
YigidoSivasli
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

SalurBeyi yazdı: 17 Eki 2018 19:59
YigidoSivasli yazdı: 17 Eki 2018 12:02 Bulunduğun bölgedeki hareketli efektleri olan yerler görüş açına girmeye yakın tüketime başlıyor.mesela Meran da duvarlardaki yazılar hareketli otlar ve uçan muhafızlar gibi renkli ve hareketlilik olan simge ve nesneler fazla tüketim sağlar. Meran da 1 saatte 50mb harcadığım için tecrübe edindim 😄
Efektler sıfırdan yüklenmiyor diye biliyorum hocam. 3.79 GB'ı yüklemenin ne anlamı kalıyor ki o zaman? Bahsettiğin şeyler bilgisayar ile sunucu arasında ki veri transferinde olmaz ki.
Usta kesin konuşmak istemem ama gerçekten Meranda aşırı bı net tüketimi oluyor.Yani bilemiyorum sadece bende olsa neden kaynaklı olabilir onu da bilemem
YigidoSivasli
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

asgsdga yazdı: 17 Eki 2018 19:33
YigidoSivasli yazdı: 17 Eki 2018 12:02 Selam öncelikle.
Gelelim özel kısıma.
Ziyaaaaa
Arkadaşa yardımcı olmak için izlenimlerimi paylaştım.Yanlis teoride bulunabilirim ve senin yaklaşımın gibi yaklaşmadan efendi şekilde sana karşılık veriyorum.
20:30-23:00 arası oyunda 40 MB internet harcadım. 3 kere farklı karakter seçimi için oyunda gir çık yaptım. Bunu açıklar mısınız ?
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen berkan587 »

Oyundaki eşyalar,efektler,animasyonlar oyun dosyasında yer aldığı için bu bilgileri çekme işleminde internet kullanılmıyor.Sunucuya gönderilen ve alınan bilgilerde artış olduysa daha fazla internet harcaman normal.Örneğin karakterin seviye atladığında,eşya düştüğünde,görev tamamladığında bu bilgiler sunucuda tutuluyorsa ne kadar sık bu işlemler gerçekleşirse internet harcamasında artış olur.Fakat oyun genel olarak düşük bir internet harcamasına sahip.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Swordsman
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Swordsman »

Kardesim bende mobilden giriyorum aylik en kral 500 mb gider
Hiç Birsey Eskisi gibi Olmayacak!
Kullanıcı avatarı
TungaI
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen TungaI »

samert71 yazdı: 16 Eki 2018 20:54 Arkadaşlar hepinize selamlar, saygılar.
Benim ufak bir sorunum var, bilgilendirirseniz çok sevinirim arkadaşlar.
Ben uzun zaman sonra İKV'ye yeniden başladım.
Yalnız şöyle bir sorunum var, eve İnternet başvurusu yaptım ancak boş "port" olmadığı için bağlatamadım.
Port için başvuru yaptım ancak araştırdığıma göre çok uzun sürebilirmiş, yani aylar belki de yıllar. Ben de kendi telefonumun mobil internetinden bağlanarak İKV ye girmeyi düşünüyorum.
Sorum şu, sadece İKV oynarsam aylık ne kadar internet harcar ? Wifi den fazla kota yemediğini öğrendim, aynı şey mobil internet için de geçerli midir ? Aylık kaç GB internet bana yeter. ? Bunun hesaplamasını nasıl yapıyoruz ?
Bilen arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim..
En fazla 2GB yeter.