Grup Bölgesi ve Serbest Bölge Arasındaki Karmaşa.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
DygGvn
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Gök Tengri

Grup Bölgesi ve Serbest Bölge Arasındaki Karmaşa.

Mesaj gönderen DygGvn »

Yıllardır sığınak, migrat ve çemberlitaş ile deneyimlediğimiz grup bölgeleri hakkında herkesin kötü fikirleri olmuştur. Herkes yana yakıla Eminönü gibi bir bölgenin gelmesini, artık kapalı alanlardan sıkıldıklarını dile getirmeleri sonucunda yönetim ekibi bundan etkilenip Karaköy adında "Serbest Bölge" oluşturdular. Bu oluşumdan bir zaman sonra herkes grup bölgelerin ne kadar daha faydalı ve daha keyifli olduğunu anladığını düşünüyorum. Çünkü şuan ki boss kesimlerinde dahi aşırı beklemeler söz konusu, bir grup kesim yaptıktan sonra en az 20-30 dakika bekleme süreci yaşıyordur. Ancak grup bölgelerinde en azından bir düzenli bekleyiş söz konusuydu ve belki grup bölgelerine geniş bir alan yapılırsa bekleme süresi daha da aşağıda tutulabilirdi. Mesela 10 grup girebiliyorken bunu 20 grup olarak ayarlayabilirlerdi.

Resim

Ben "Serbest Bölge" konusunda çok pişmanlık duydum. Keşke daha geniş kapsamlı güzel grup bölgeleri oluşturulsaydı. Mesela grup bölgeleri arasında farklı geçişler olsaydı daha kapsamlı olabilirdi. Yani Migrat bölgesindeki Cent'in oradaki geçiş bölgesine benzer bir yer olabilir. Boss kesildikten sonra geçit açılır ve oradan farklı bir bölgeye geçiş elde edilebilirdik.

Resim

Benim şimdilik fikirlerim bu kadar, yorum yaparak sizde kendi fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim :thinking_face:
Şifacı -> Efuli
Büyücü -> Hifa
Savaşçı -> Hafsa
Lonca -> <Gök Tengri>

Kullanıcı avatarı
msafacan
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Lonca: İmperial

Re: Grup Bölgesi ve Serbest Bölge Arasındaki Karmaşa.

Mesaj gönderen msafacan »

Serbest bölgeler ikv nın doğası gereği olan birşey. Zamanında da millet kuklacıda sıra bekliyordu. Şimdi Hakirde bekliyor. Buradaki sıkıntı recetelerde bosslardan düsen materyallerin istenmesi. Bu nedenle gorevi olsun olmasın herkes defalarca karakoy bosslarini kesmek zorunda bundan dolayi bu sira hıc bitmeyecek. Dusunulememis bir husus. Bunun haricinde grup bolgeleri taktik ve takim oyunu gerektirmesi nedeniyle oyundan cok zevk aldigimiz bir nokta. Bence karaköye de ekstra bir grup bolgesi tabiki gelmeli.
--Bursevi----Ökse-- --Isırgan--Eminönü
--Adorno----Retorik-- --Marcuse-- Teşkilat

Hepimiz Agah'ta doğmadık mı ?
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Ne desek, ne dense boş. Bu saatten sonra herhangi bir paket geleceğini düşünmüyorum önümüzde 5, 6 yıllık süreçte.
kedi
Kullanıcı avatarı
NeWTRoBLe
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen NeWTRoBLe »

BayTerapi yazdı: 13 Eki 2018 23:27 Ne desek, ne dense boş. Bu saatten sonra herhangi bir paket geleceğini düşünmüyorum önümüzde 5, 6 yıllık süreçte.
Oyun 6 sene daha yaşarsa Yecuc ve mecuclerde bizimle oynar :') :') .Kim kalır 6 sene daha maksimum 2021 e kadar sonuda Km gibi olcak ama hiç unutmayacağım ikvyi
Anti hetero
Kullanıcı avatarı
Karkaroff
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Lonca: Durmstrang Enstitüsü

Mesaj gönderen Karkaroff »

ii dedin qral
K A R K A R O F F
Kullanıcı avatarı
DygGvn
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Gök Tengri

Mesaj gönderen DygGvn »

BayTerapi yazdı: 13 Eki 2018 23:27 Ne desek, ne dense boş. Bu saatten sonra herhangi bir paket geleceğini düşünmüyorum önümüzde 5, 6 yıllık süreçte.
Maalesef haklısın, zaten Karaköy bölgesini bile zoraki yaptılar. Yani üst akıl düşüncesiyle bölge oluşturup bütün her şeyi düşünerek değil de öyle basitçe bir bölge oluşturup insanların gözünü boyamaya çalıştılar ama bu devirde kimse gelişme süreci her 5-6 yılda bir olan oyun istemiyor. Keşke İKV'nin üzerine düşseler de oyuna güncellemeler yapıp oyuncuları mutlu edebilseler.
Şifacı -> Efuli
Büyücü -> Hifa
Savaşçı -> Hafsa
Lonca -> <Gök Tengri>

Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Karaköy'ü de bir grup bölgesi olarak düşünebilirsiniz. Sonuçta orada da grupsuz eliniz kolunuz bağlı oluyor. Yalnızca maden çekip, Fanatik ve Milis kesebiliyorsunuz. Kısacası Karaköy; grup bölgesi olmayan bir grup bölgesidir.
Resim
Kullanıcı avatarı
bass1666
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen bass1666 »

NeWTRoBLe yazdı: 14 Eki 2018 01:02
Oyun 6 sene daha yaşarsa Yecuc ve mecuclerde bizimle oynar :') :') .Kim kalır 6 sene daha maksimum 2021 e kadar sonuda Km gibi olcak ama hiç unutmayacağım ikvyi
:') Kesinlikle katılıyorum hocam gençliğimin unutulmaz bir parçası olarak hep aklımda kalacak.
Bykayserı
Kullanıcı avatarı
ejedrogl
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen ejedrogl »

Açık bölgeye,grup bölgesi sistemi getirmişler zaten.
Kullanıcı avatarı
Sirayet
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Sirayet »

msafacan yazdı: 13 Eki 2018 21:41 Serbest bölgeler ikv nın doğası gereği olan birşey. Zamanında da millet kuklacıda sıra bekliyordu. Şimdi Hakirde bekliyor. Buradaki sıkıntı recetelerde bosslardan düsen materyallerin istenmesi. Bu nedenle gorevi olsun olmasın herkes defalarca karakoy bosslarini kesmek zorunda bundan dolayi bu sira hıc bitmeyecek. Dusunulememis bir husus. Bunun haricinde grup bolgeleri taktik ve takim oyunu gerektirmesi nedeniyle oyundan cok zevk aldigimiz bir nokta. Bence karaköye de ekstra bir grup bolgesi tabiki gelmeli.
Dostum sıra konusuna değinmişsin de şu sıralar bb çoğu zaman boş gbz ler öyle hakir için de kesenler bir iki lonca sadece gerisi ya savaş yada farklı şeylerle uğraşıyor e.ö sunucusu anlattıklarım .
Siz eğer bu mektubu okuduğunuz halde henüz bir şeylerin ters gittiğini düşünmüyor ve harekete dahi geçmiyorsanız siz de suçlusunuz. Tarih sizi lanetleyecektir!