Plus Paket Almaya Gerek Yok!

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
SeRRuh
Dev Ana'nın Gözdesi
Dev Ana'nın Gözdesi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Ütopia
İletişim:

Re: Plus Paket Almaya Gerek Yok!

Mesaj gönderen SeRRuh »

Plus paketin item düşme oranına katkısı slotlardan düşecek çift efsunlar için geçerli diye biliyorum. Nadideleri kapsamıyor yanlışsa düzeltin beni
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Mesaj gönderen dedee66 »

yeni mi öğrendin kim dedi sana plus paketinin eşya düşmesini hızlandırdığını öyle bir şey olsa niye bölge artırıcılar olsun göz boyama o sadece
Resim

3B Modelleme ve Programcılık

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
Symbian
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Kurtuluş

Mesaj gönderen Symbian »

msafacan yazdı: 27 Eyl 2018 08:34 Ne kadar şans artarsa artsın bütün ihtimaller %50 dir. Ya düşer ya düşmez.
Çok yanlış gelmişsin arkadaşım, acilen matematik dersi alman gerek. :')
Legenddx
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen Legenddx »

Symbian yazdı: 30 Eyl 2018 11:45
msafacan yazdı: 27 Eyl 2018 08:34 Ne kadar şans artarsa artsın bütün ihtimaller %50 dir. Ya düşer ya düşmez.
yalnız dediği şey doğru :(
Kullanıcı avatarı
Tahaa
Cin Avcısı
Cin Avcısı
İletişim:

Mesaj gönderen Tahaa »

Adam haklı kardeşim kaç kez Kraliçe attım plusluda düşmedi plussuzda lanetmi var carda yoksa zenginleremi atıyor anlamış değilim ayrıca BU OYUN ZENGİN VE ARKASI SAĞLAM OLANLARA OĞUZ ZIRH BİLE ATAR
Resim
Kullanıcı avatarı
BunudaBanlayin
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Time Of Death

Mesaj gönderen BunudaBanlayin »

Legenddx yazdı: 30 Eyl 2018 12:04
Symbian yazdı: 30 Eyl 2018 11:45
yalnız dediği şey doğru :(

Pluslu veya Plussuz olmayı göz önünde bulundurmaksızın Karaköydeki şans sisteminde oranlar gruptaki karakter sınıfının adetine göre değişiyor, şu şekilde;

Düşecek olan drop erkek büyücü ise
Grupta 1 tane erkek büyücü var ise şans %100'dür,
2 tane erkek büyücü var ise şans %50,%50'dir,
3 tane erkek büyücü var ise şans %33,3 %33,3 %33,3'dür,
2 tane erkek büyücü, 1tane kadın büyücü var ise şans %50,%50'dir.
Eğer 4 erkek büyücü var ise her erkek büyücü için şans %25'e düşüyor, rakam arttıkçada bu oranı %20 ve %16,6 takip ediyor.

Düşecek olan drobun sınıfı ve cinsiyetine göre gruptaki sınıf karakterler belirleniyor ve bu oranlarda şans oluyor.

Bu yüzden gruplarınızdaki karakter sınıf ve cinsiyetlerini eşit seviyede tutmanız tüm grubun yararına olur, şahsen ben şu şekilde grubumu kuruyorum;
1 kadın büyücü
1 erkek büyücü
1 kadın savaşçı
1 erkek savaşçı
1 kadın şifacı
1 erkek şifacı.

Bu şekilde düşecek drop şansı bölünmemiş oluyor ve herkesin şansı %100 oluyor (Düşecek drop kendi sınıfına aitse! Kendi sınıfındaysa %100 itemi almış oluyor).

İyi forumlar..
Kullanıcı avatarı
IIxAReNAxII
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen IIxAReNAxII »

Bunca oyuncunun tecrübesi ve yaşadıkları göz önüne alındığında plus paket sohbet kanalından başka bi ayrıcalık tanımıyor. Hemen hemen herkes bu ayrıntıdan bahsetmiş, bu kadarı tesadüf olamaz.

Bence plus paketi olmayan adamın şansı daha yüksek tutuluyor ki "-vay be plussızken bunlar düştü plus alsam neler düşer." desin ve plus alsın diye.

Herkesin fikrine saygı duyuyorum ve konuyu bu mesajla hortlatıyorum ':)

Daha çok tecrübenizi paylaşırsanız belki oyun dosyasında plusla ilgili hata varsa düzeltilir.(Şaka şaka o kadar yetenekli bir ekip var ki daha karaköyde yardımcı kaybolmama hatasını düzeltemedi >:) Laglardan ve geri sarmalardan falan bahsetmiyorum bile)
Resim

"Sisli ve yağmurlu bir havada geldiler, yüzleri maskeliydi... Bizim için savaştılar... Sonradan öğrendik ki hayatımızı kurtaran bu esrarengiz adamlar ARENA ' larmış..!"

-Agah Bey (1957)-
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Maden çekme ile pek alakam yoktur. Oyuncular ile ticarette çabuk sinirlenen bir insanım, karşı tarafın yazdıklarından dolayı. Tek para kasma kaynağım işporta. Karacinleri örnek alalım. Plus yokken ilk kasayı 45-60 dakika arasında doldururken plus varken 15-30 dakika arasında doluyor. Ve bu eşyaları daha fazla ücrete Kan Pençe'ye satmak plus paketin bir avantajı. Para kasmak için plus paketin şart olduğunu düşünüyorum. Şart derken; plus paket almak zaman tasarrufu sağlıyor para kasma konusunda.

Zorunlu bir şey değil tabii ki bu plus. Tercih meselesi. Plus yoksa oyuna giremezsin gibi bir şey söz konusu olmadığı sürece tercih meselesi.

İyi oyunlar.
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

SalurBeyi yazdı: 15 Eki 2018 09:29 Maden çekme ile pek alakam yoktur. Oyuncular ile ticarette çabuk sinirlenen bir insanım, karşı tarafın yazdıklarından dolayı. Tek para kasma kaynağım işporta. Karacinleri örnek alalım. Plus yokken ilk kasayı 45-60 dakika arasında doldururken plus varken 15-30 dakika arasında doluyor. Ve bu eşyaları daha fazla ücrete Kan Pençe'ye satmak plus paketin bir avantajı. Para kasmak için plus paketin şart olduğunu düşünüyorum. Şart derken; plus paket almak zaman tasarrufu sağlıyor para kasma konusunda.

Zorunlu bir şey değil tabii ki bu plus. Tercih meselesi. Plus yoksa oyuna giremezsin gibi bir şey söz konusu olmadığı sürece tercih meselesi.

İyi oyunlar.
Ki oyuna girememe sıkıntısı ilk günlerde yaşanıyordu diye hatırlıyorum.
kedi
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

BayTerapi yazdı: 15 Eki 2018 13:51
Ki oyuna girememe sıkıntısı ilk günlerde yaşanıyordu diye hatırlıyorum.
11. yılına yaklaşan İKV hayatımda yalnızca 3 yılı plus paket ile geçirdim. 8 yıl boyunca da oyuna girememe, geç girme sorunu ile karşılaşmadım. İlk günlerden kastın nedir, anlamadım orayı.
ölüm tatlı bir hayal oldu artık