Sadece bir düşünce yanlış anlaşılmasın

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: Sadece bir düşünce yanlış anlaşılmasın

Mesaj gönderen ismailaslan »

Fatalcoup yazdı: 19 Eyl 2018 21:03 Kimse darılıp gücenmesin ama yapacak birşey yok. Adam oyunu bırakıyor, oyuncu yok oyunda diyor. Sen girmedikçe nasıl oyuncu olsun oyunda? Kırmak istemem kimseyi ama daha önceki güncellemelerde de olduğu gibi oyun oynama yeteneği olmayan bazı arkadaşlar, düz mantıkla oynadıkları için Karaköyde başarısız oldular. Yönetime suç atmak kolay.
Peki Şimdi Konuyu Şöyle Ele Alalım Güzel Kardeşim Sıfırdan Bu Oyuna Başlamak İstesen Başlarmısın ? Hadi Başladın Nereye Kadar Devam Ediceksin Edebiliceksin ? Bu Yolda Forumda Yeni Başlayan Oyunculara Destek Olmak Yardım Etmek İçin Açılan Bir Konuya Dahil Oldum ve Birçok İnsanın Yapamadığı Görevlerine Yardım Ettim Ama Sözkonusu İstanbul Kıyamet Vakti Olunca Tek Başına Bir Hiçsin ..
Resim
Kullanıcı avatarı
02ARMA02
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Hamunaptra

Mesaj gönderen 02ARMA02 »

Fatalcoup yazdı: 19 Eyl 2018 21:03 Kimse darılıp gücenmesin ama yapacak birşey yok. Adam oyunu bırakıyor, oyuncu yok oyunda diyor. Sen girmedikçe nasıl oyuncu olsun oyunda? Kırmak istemem kimseyi ama daha önceki güncellemelerde de olduğu gibi oyun oynama yeteneği olmayan bazı arkadaşlar, düz mantıkla oynadıkları için Karaköyde başarısız oldular. Yönetime suç atmak kolay.
Saçmalıyorsun
...
...COMANDANTE...

... Semsûr...
Empyrium
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Empyrium »

Çok fazla saçmalayan çıkmış. Oyun 49 kadar mükemmel gidiyordu birden gblerin çıkmasıyla oyuncu sayısı azaldı ama yinede fazla geliyordu savaşçı iki sınıfa bölündü yetenek sistemi değişti eşya kullanımı tek düze oldu elementler çöp oldu. Keza diğer sınıflarda da birkaç değişiklik oldu gelen her güncelleme istisnasız oyuncu sayısını düşürdü. 8 eşyanın 8ide aynı olup ölüm oyunu attırmaya çalıştılar.

Yetenek sistemi aynıydı.
Eşyalar aynıydı.
Tılsımlar aynıydı.
Karakter tipi bile aynıydı.
Ortalık 1,70 karakterler ile kaynıyordu.
Bu yetenek sistemi ile taktik kelimesinin k'sı yokoldu.

Yavaşça forumda eskiye duyulan hasret, 39 pvp sunucusu açılması yönünde vuku buluyordu.
Her gün bir konu açılıyordu, birşeyler söyleniyordu ama nafile.

Karaköy güncellemesi ile birlikte bırakan yoğun kitle acaba eskisi gibi olur mu? Diye düşünürken tam tersi oldu oyunun gb mantığı açık alanda devam ediyordu. Bölge çok erken geldi ve oyuncuların istediği gibi olmadı mevcut gidişat onu gösterdi.

Her gün aynı monotonluk, tatsızlık, zevksizlik devam ediyor. Ben de bu yüzden bıraktım.
Aslında ben bir şey demiyorum.
Bunu tüm oyuncular diyor.
Kullanıcı avatarı
Markzuncher
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Markzuncher »

02ARMA02 yazdı: 20 Eyl 2018 00:06
Saçmalıyorsun
...
Mesele tam da bu ya yönetim...
Kullanıcı avatarı
DavuTT
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen DavuTT »

Ben size neden bunları hissettiğinizi açıklamaya çalışayım. Bu hissettiklerinizi uzun zamandır hissedip neden acaba diye düşünüyordum. Sonuç olarak cevabını buldum diyebilirim. Bunun tek bir cevabı yok ama her şey aynı kapıya çıkıyor diyebiliriz.

Bu oyunu oynayanlar artık yaşlandı! Ben bu oyuna başladığımda lise 2 ye yeni geçmiştim. Şimdi 27 yaşındayım ve evleniyorum. Benim gibi yüzlercesi var evlendi ve oyuna vakit ayıracak zaman oluşturamadı. Peki bu neleri etkiler ona bir bakalım isterseniz;

1- Bizler oyuna girdim mi oo dostum hoş geldin şuradayız şunu kesiyoruz hadi gel sende diye çağırılırdık. En kötü 1 arkadaşımız oyunda olurdu selam verip sohbete başlardık. Bir şeyler keserken yanına gider gruba girerdik ve beraber keserdik. Şimdi oyuna girdiğimde bunu diyecek kimse yok. Bunun için zaman ayırmak gerek evet haklısınız ama ayıranlar da eski dostluğu bulamıyor maalesef
2- İlk maddeye istinaden oyunun yaş ortalaması düştü ama o düşüş de artık bitti. Çünkü MMOFPS veya MOBO oynamak varken neden monoton bir oyun oynayayım diye düşünen bir genç kitle var. Bu yüzden ikv tercih dışı kalıyor. Oyunda bir şeyleri elde etmenin zorluğuna katılıyorum ama şu var ki o süreci sadece 1 itemle atlatmak saçma bir durum gençler hep yenilik ister tepede bir item vardır ona adım adım yeni itemlerle ulaşırsın.
3- 2. maddeye istinaden eski oyuncular bu zamana kadar çok emek vermişler ve yeni gelen güncellemede emeklerinin boşa gittiğini görüyorlar oyun daha bir zorlaşmış ve daha çok zaman ve emek harcamak zorunda kalıyorlar. Bununla uğraşmak yerine başka oyunlarda eğlenmeyi tercih ediyorlar. Çünkü her gün en az 4 saatini oyuna vermek üstelik bunu tek başına yapamamak insanı gerçekten yoruyor.
4- Grup bölgeleri ve loncalar oyuna tat getirmiş olsa da arka planda oyunun içini yedi bitirdi. Bunun nedeni oyuncular dost iken birbirine kattı üstelik yeni gelen gençlerin savaş merakı yüzünden çoğu oyuncu oyundan soğudu. HERKESTE REKABET DUYGUSU OLMAYABİLİR! Ha diyenler oluyordu rekabet edemiyorsan oyunu bırak. İşte oyunun son durumu bu oluyor bıraktıklarında
5- 4. maddeye istinaden yeteneğin yoksa bırak, zor geliyorsa bırak, ölmek istemiyorsan klandan çık, bunun gibi bir dünya sayabiliriz. Bu sözler ile oyundan sıkılıp bırakanlar gerçekten oldu. Hemen olmasa bile zamanla bıraktılar. Sonucu ise kara borsa ve madenlerin az çekilmesinden dolayı fiyatların uçmasına neden oldu.

Yani açıkçası oyundaki sosyalleşme duygumuzu yitirdik. Haliyle oyunda bizi çeken bir etken yok. Hani önceden sohbet için girerdik ne bilim bi madene oturunca sıkılmazdık çünkü sürekli sohbet ederdik. Bu arada değerli bi madenimiz olurdu veya cin keserdik o sırada birbirimize yardım ederdik sürekli tanıdık birilerini görür konuşurduk zaman kaybı gibi görmezdik oyunu yeni yeni insanlarla tanışırdık.

Sonuç olarak işte hissettiğin sosyalleşme duygusu aradığın o muhabbet artık bu oyunda yok ve bunu hiç bir güncelleme geri getiremeyecek üzgünüm :(
...
Kullanıcı avatarı
bass1666
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen bass1666 »

Bende oyuna başladığımda 3. Sinifa gidiyordum şimdi universite 3. Siniftayim. Yaşça büyüsekte zaten sadece yaz tatillerinde oynuyordum ve karaköy gelene kadar yaz tatillerimin vazgeçilmeziydi birsürü arkadaşım vardı sürekli eminonu meteor sivriada savaşları oluyordu o bitiyor gaffar dedeme çağırıyorlardı o bitince yardim amacli kenan junon atiyorduk yani anlayacaginiz maximum zevk vardi. Karaköy gelince başlığı acan arkadasin da dedigi gibi oyun tatsizlasmisti benim icinde cunku herkes oraya yigilmis ark listemdeki 20 kiside birakmisti millet boss icin dostunu tanimiyordu felan. Bu nedenle tum yaz boyu 2 gunde yarim saat 1 saat oynadim. Yönetime de suç atmak istemem cunku onlarda ugrasiyor duzeltmek icin ama malesef olmuyor :(
Bykayserı
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini

Mesaj gönderen berkan587 »

Bu konuyu şöyle düşünelim,oyuna 2000 yılından sonra doğup oynayan kişi sayısı belki de oyunun %1'lik kısmını dolduruyor.Öncesinde oyuna başlayıp oynayan kişilerde belli bir yaşı geçtiği için bir zaman sonra farklı oyunlara geçiyor veya iş/okul vs. farklı nedenlerle bu tip oyunlara zaman ayıramıyor.
Oyunu hiç oynamayıp Karaköy ile oyuna başlayan kişi sayısı bana kalırsa parmakla gösterilmeyecek kadar azdır.Oyuna yeni oyuncular çekecek basit şeyler eklense şuan bu durumları konuşmuyor olurduk.
Şuan Sobee firmasının ayakta kalmayı başaran tek oyunu İstanbul Kıyamet Vaktidir,bunun en büyük nedeni de oyuncularıdır.Son olarak yazımı sevdiğim bir sözle bitirmek istiyorum.

"Kendini yenileyemeyen, mazide kalmaya mahkûmdur."
Resim
Resim
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Mesaj gönderen Esadullah »

BayTerapi yazdı: 19 Eyl 2018 18:45 Meteor savaşları, Eminönü savaşları devam etseydi düşen eşyaların değeri olurdu diye düşünenlerdenim.
Grup bölgeleri dönemi değil de, üretim dönemi daim iyiydi.. Materyal toplayıp veya satın alarak kendi yaptığın üretimlerin bilhassa serüveni çoktu ve unutulmaz..

39 döneminde Alman +Ok Ucu üretimleri için o kadar tatlı çabalarımız oldu ki.. Unutulmaz :relieved:
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
Güçlü Kardeşler Meclisi Loncası
Kullanıcı avatarı
Thedifferince
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Thedifferince »

Fatalcoup yazdı: 19 Eyl 2018 21:10 1 milyon kayıtlı kullanıcı :thinking_face:
Sayının tam olarak bir zamanlar 1.000.000 olduğunu varsayarsak, tekrar o istatistiğe ulaşabilirsen bulunduğumuz zaman içerisinde o sayıdan fazla olduğunu göreceksin. Kayıtlı kullanıcı ile çevrimiçi oyuncu sayısı farklı şeylerdir. 1milyon kayıtlı kullanıcının anlık çevrimiçi olduğunu düşünmek de bir düz mantık örneğidir.
Resim
Kullanıcı avatarı
IIxAReNAxII
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen IIxAReNAxII »

DavuTT yazdı: 20 Eyl 2018 09:44 Ben size neden bunları hissettiğinizi açıklamaya çalışayım. Bu hissettiklerinizi uzun zamandır hissedip neden acaba diye düşünüyordum. Sonuç olarak cevabını buldum diyebilirim. Bunun tek bir cevabı yok ama her şey aynı kapıya çıkıyor diyebiliriz.

Bu oyunu oynayanlar artık yaşlandı! Ben bu oyuna başladığımda lise 2 ye yeni geçmiştim. Şimdi 27 yaşındayım ve evleniyorum. Benim gibi yüzlercesi var evlendi ve oyuna vakit ayıracak zaman oluşturamadı. Peki bu neleri etkiler ona bir bakalım isterseniz;

1- Bizler oyuna girdim mi oo dostum hoş geldin şuradayız şunu kesiyoruz hadi gel sende diye çağırılırdık. En kötü 1 arkadaşımız oyunda olurdu selam verip sohbete başlardık. Bir şeyler keserken yanına gider gruba girerdik ve beraber keserdik. Şimdi oyuna girdiğimde bunu diyecek kimse yok. Bunun için zaman ayırmak gerek evet haklısınız ama ayıranlar da eski dostluğu bulamıyor maalesef
2- İlk maddeye istinaden oyunun yaş ortalaması düştü ama o düşüş de artık bitti. Çünkü MMOFPS veya MOBO oynamak varken neden monoton bir oyun oynayayım diye düşünen bir genç kitle var. Bu yüzden ikv tercih dışı kalıyor. Oyunda bir şeyleri elde etmenin zorluğuna katılıyorum ama şu var ki o süreci sadece 1 itemle atlatmak saçma bir durum gençler hep yenilik ister tepede bir item vardır ona adım adım yeni itemlerle ulaşırsın.
3- 2. maddeye istinaden eski oyuncular bu zamana kadar çok emek vermişler ve yeni gelen güncellemede emeklerinin boşa gittiğini görüyorlar oyun daha bir zorlaşmış ve daha çok zaman ve emek harcamak zorunda kalıyorlar. Bununla uğraşmak yerine başka oyunlarda eğlenmeyi tercih ediyorlar. Çünkü her gün en az 4 saatini oyuna vermek üstelik bunu tek başına yapamamak insanı gerçekten yoruyor.
4- Grup bölgeleri ve loncalar oyuna tat getirmiş olsa da arka planda oyunun içini yedi bitirdi. Bunun nedeni oyuncular dost iken birbirine kattı üstelik yeni gelen gençlerin savaş merakı yüzünden çoğu oyuncu oyundan soğudu. HERKESTE REKABET DUYGUSU OLMAYABİLİR! Ha diyenler oluyordu rekabet edemiyorsan oyunu bırak. İşte oyunun son durumu bu oluyor bıraktıklarında
5- 4. maddeye istinaden yeteneğin yoksa bırak, zor geliyorsa bırak, ölmek istemiyorsan klandan çık, bunun gibi bir dünya sayabiliriz. Bu sözler ile oyundan sıkılıp bırakanlar gerçekten oldu. Hemen olmasa bile zamanla bıraktılar. Sonucu ise kara borsa ve madenlerin az çekilmesinden dolayı fiyatların uçmasına neden oldu.

Yani açıkçası oyundaki sosyalleşme duygumuzu yitirdik. Haliyle oyunda bizi çeken bir etken yok. Hani önceden sohbet için girerdik ne bilim bi madene oturunca sıkılmazdık çünkü sürekli sohbet ederdik. Bu arada değerli bi madenimiz olurdu veya cin keserdik o sırada birbirimize yardım ederdik sürekli tanıdık birilerini görür konuşurduk zaman kaybı gibi görmezdik oyunu yeni yeni insanlarla tanışırdık.

Sonuç olarak işte hissettiğin sosyalleşme duygusu aradığın o muhabbet artık bu oyunda yok ve bunu hiç bir güncelleme geri getiremeyecek üzgünüm :(
Çok iyi söylemişssin kardeşim ağzına sağlık. Oyunda eskiden itemin olsun olmasın herkesle gruba girer herkesle sohbet ederdin. Şimdi 2 item düşüren kendini en güçlü adam ilan edip kimseyle konuşmam modunda duruyor. Kadim kesmek için 8 grup gittiğimizi bilirim, öyle güzeldi ki... Makara, gırgır, şamata... Herşey süperdi...

Benim kişisel tavsiyem ayrı bir sürüm açılsın 39 levele kadar olan. Herkesin full karaktere sahip olarak vs atabileceği bir sunucu. Çünkü en iyi dostluklar vslerde olmuştu bu oyunda..
Resim

"Sisli ve yağmurlu bir havada geldiler, yüzleri maskeliydi... Bizim için savaştılar... Sonradan öğrendik ki hayatımızı kurtaran bu esrarengiz adamlar ARENA ' larmış..!"

-Agah Bey (1957)-