Aylar Sonra Oyuna Dair Gözlemlerim

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
ozaerdenn
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Aylar Sonra Oyuna Dair Gözlemlerim

Mesaj gönderen ozaerdenn »

Herkese merhabalar. Bu yılın mart ayında, İKV macerasını sonlandıranlar kervanına katılmıştım. Nitekim forum üzerinden de bu konuda ufak bir duyuru yaparak, tanış olduklarımı bilgilendirmek istedim. İlgili konuyu da buraya bırakayım. viewtopic.php?f=46&t=149812

Aylar boyunca oyunla alakalı olarak kimseyle iletişime geçip bilgi almamıştım. Yaklaşık olarak ayda bir foruma uğradım. Gördüm ki artık açılan konuların dahi ilgi çekmediğinden yakınanlar olmuş. Ben de yaz tatilinin de getirdiği boşluktan biraz olsun faydalanıp 1 hafta önce oyunu indirdim ve "kalabalık" yazan tek sunucuda, eski sunucum Eminönü'de biraz dolandım. Maden topladım, birçok yerde gezdim, görevler yaptım ve biraz da ticarete atıldım. :)

Bıraktığım zamana kıyasla bile Karaköy haricinde muazzam bir azalma var, toplasanız Kraliçe Tırtıl'ın başındakiler kadar insanı zor buluyorsunuz. Bir tanesi 300-350m eden Sentetik İpek için elbette uğraşıyor insanlar, sonuçta 60-70 TL yapıyor. :) Ne de olsa "akçe satılır" demenin yasak, "alınır" demenin serbest olduğu bir oyundayız, çark bir yerlerden dönsün demişler.

Gel gelelim oyuna geri dönmeyi bile düşünürken, Karaköy'de bölge kanalından günün her saati yaşanan kavgaları gördükçe oyundan neden soğuduğumu tekrardan hissettim. Oyuncular artık sayısı fazla olana yaklaşıp kendini kurtarma derdine düşmüşler. Birisi yanlış bir hareket yaptığı zaman bunu düzeltmek için bir adım atmıyorlar. Onun yerine yanlış yapanı savunup çıkarlarını gözetiyorlar. Açtığım veda konusunda olduğu gibi "istemeyenler çekip gidiyor, biz memnunuz" tarzında yaklaşanlar elbette olacaktır. Ancak sizlere ufak bir tavsiyede bulunmak istedim. Can sıkıntısından yazacak bir şeyler de aradım açık konuşmak gerekirse. :)

Hala kıymeti varken, bir şeyleri paraya çevirebiliyorken satın savın kurtulun. "Hayat dışarıda, bilgisayara mahkum olmayın" klişesine girmeyeceğim. Oyun da oynayacaksınız elbette. Ancak bu hale gelmiş bir oyunu, böyle hasta bir ruhla oynamak inanın fayda etmiyor. Ben bıraktım, yüzlerce liralık satış yaptım. Bu vesileyle kendim için birçok alışveriş yaptım, aylarca spora gidebildim, defalarca güzel güzel yemekler ısmarladım kendime. Bu 1 haftada da güzel bir ticaretle 140 lira kazandım, yani 14 tane halısaha maçımı ücretsiz oynayacağım. :)

Yeterince uzattım. Ne yazık ki doğru bir üslupla konuşmayı dahi bilmeyen İKV kitlesinin içerisinde, bu yazının sonunu getirebilen sayılı kişiler olacaksınız. :) Breaking Bad'deki terapi toplantıları tadında oldu, ben bırakıp kurtuldum ve gayet memnunum. Oyun isteyen çok daha güzel oyunlar var, dışarıda zaten sayısız aktivite var. Lütfen kendinize bir iyilik yapıp, yaş ortalaması dahi vasat duruma gelen bu oyundan yakanızı kurtarın. Ben bıraktım ve gerçekten rahata kavuştum.

Naçizane tavsiyemdir. :)
pırasasapı
Kullanıcı avatarı
W0IkaN
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Lonca: Babylon

Re: Aylar Sonra Oyuna Dair Gözlemlerim

Mesaj gönderen W0IkaN »

Tılsımları sattınmı :D
Kullanıcı avatarı
ozaerdenn
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Klan: Arzın Çocukları

Re: Aylar Sonra Oyuna Dair Gözlemlerim

Mesaj gönderen ozaerdenn »

Oyun icerisinde satmistim zaten. Topladigim maden falan ne varsa nakite cevirip o sekilde sattim. Oyunu ticari amaclarla oynamayi dusunmuyor degilim. :)
pırasasapı