Oyuna Sıfırdan Başlayanlar - Ana Konu [Teşkilat]

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Karkaroff
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Durmstrang Enstitüsü

Re: Oyuna Sıfırdan Başlayanlar - Ana Konu [Teşkilat]

Mesaj gönderen Karkaroff »

3 gün gibi kısa bir süre burdaki arkadaşların arasında bulunma fırsatı yakaladım.Hali hazırda Çemberlitaş itemları full hesaplarım varken belki eski günlerin zevkini tekrar alırım diye başlamıştım.Fakat bu oyunun benim için çoktan bittiğini farkettim.Hiç yoktan birçok yeni arkadaş edindim.Yardımlaşma üst düzey, birlikte oynamaktan keyif alacağınızı düşünüyorum.Eğer halen oynamaya şevki olan varsa ve yeniden başlamak istiyorsa kesinlikle bu grubu denemeli.

Grubunuzun transgender büyücüsü Perisüleyman...
K A R K A R O F F
Kullanıcı avatarı
ClaireRedfield
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen ClaireRedfield »

Mezomorto yazdı: 16 Tem 2018 14:31 Başlamayı çok isterdim ama oyunda para yatırmadan bir yere gelememek çok canımı sıkıyor :/.
Para yatırmadan bir yere gelememek olayı yabancı oyunlarda mevcut. İKV'nde Karaköy nadidesi üretmeyeceksen para harcamana gerek yok. Karaköy nadidelerinden sadece silahlar ve zırhlar üretiliyor. Diğerleri düşüyor zaten. Para verilmezse silahlar parlamaz, +5 yenetek puanı olmaz, kasa erişimi olmaz, üretim ve toplama puanları sıfırlanamaz. Uluslararası liderler tablosuna girmeyeceksin sonuçta. :grinning: Unutmamak gerekir ki; İKV'ne yeni başlayan biri, betadan beri oynayan biriyle hemen hemen aynı çara sahip oluyor. Bunun adına da hala emek diyenler var. Milyarlarca oyun parası kassan nafile. Çünkü İKV'nde oyun parası sadece hava atmayı sağlıyor. İşe yarayacak şeyler zaten gerçek parayla alınıyor. Yani uzun lafın kısası, oynamak istiyorsan oynarsın, istemiyorsan oynamazsın.
Kullanıcı avatarı
Mezomorto
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Mezomorto »

Oyuna para yatırmadan bir yere gelememek derken kastettiğim şey zaten senin söylediklerindi. +5, kasa vb. onları geçtim verirsin o kadarını artık. Zaten her oyunda dediğim şeyler var. Ne kadar yasak olsa da akçe alıp satanlar mevcut. Bu ne kadar insanlar banlanırsa banlansın engellenemiyor ve çok fazla kazanç sağlıyor insanlar bundan. Üstüne madenci/sarraf/lokman arttırıcılar, bölge arttırıcıları vb. akçe eşyaları. Bu bahsedilen şeyleri almadan bölgede item düşürmek ve reçete eşyalarını kasmak zor. Tılsımlardan bahsetmek istemiyorum zaten. Karaköy hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. O bölge çıkmadan bırakmıştım oyunu. Ben bu dediklerim olmasın demiyorum. Tabii ki olacak ama öğrenci olanlar, durumu olmayanlar var. Mesela para veremiyorum ben öğrenci olduğum için, kendime zor yetiriyorum zaten :D. Bu şekilde olanlar oyunu oynamakta oldukça zorlanıyor ve çok çok fazla zaman gerektiriyor bir yere gelmek. Oynayanlara lafım yok zaten.
Nefer!
Unutulmayacağını mı düşünüyorsun? 
Asla emin olamazsın...
Bir yağmur sonrası bedeninin var olacağından ve yarından!

EMİNÖNÜ
[*]Mezomorto
[*]Skyglycheon
[*]Susamuru
Kullanıcı avatarı
ClaireRedfield
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Göster
Mezomorto yazdı: 17 Tem 2018 21:12 Oyuna para yatırmadan bir yere gelememek derken kastettiğim şey zaten senin söylediklerindi. +5, kasa vb. onları geçtim verirsin o kadarını artık. Zaten her oyunda dediğim şeyler var. Ne kadar yasak olsa da akçe alıp satanlar mevcut. Bu ne kadar insanlar banlanırsa banlansın engellenemiyor ve çok fazla kazanç sağlıyor insanlar bundan. Üstüne madenci/sarraf/lokman arttırıcılar, bölge arttırıcıları vb. akçe eşyaları. Bu bahsedilen şeyleri almadan bölgede item düşürmek ve reçete eşyalarını kasmak zor. Tılsımlardan bahsetmek istemiyorum zaten. Karaköy hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. O bölge çıkmadan bırakmıştım oyunu. Ben bu dediklerim olmasın demiyorum. Tabii ki olacak ama öğrenci olanlar, durumu olmayanlar var. Mesela para veremiyorum ben öğrenci olduğum için, kendime zor yetiriyorum zaten :D. Bu şekilde olanlar oyunu oynamakta oldukça zorlanıyor ve çok çok fazla zaman gerektiriyor bir yere gelmek. Oynayanlara lafım yok zaten.
Sana tavsiyem oyunda çevre yapman olur. Grup bulman, item düşürmende yardımcı olur. Maden artırıcı almana gerek yok eğer Karaköy nadide silah ve zırh üretimi yapmayacaksan. Maden fiyatları da yerlerdeymiş zaten söylenilenlere göre. Grup bölgeleri devri artık bitti zaten. İtemleri çöp oldu. Grup bölgesi artırıcı alıp ne yapacaksın? Sadece zevkine girilecekse olabilir. Düşenleri düşürsen yeter yani demek istediğim. Herhangi bir harcama yapmana gerek yok. Silah parlatma dışında İKV'ne para yatırmak oyunda ki ilerleyişini etkilemiyor. Akçe eşyaları sadece görüntüden ibaret süs eşyalardır. Tılsım için kondrit, Karaköy nadideleri için ise akondrit akçe ile satılıyor. Oyun parasıyla herkes satıyor zaten. Yani bunlara da para vermene gerek yok. Geriye oyunu oynamak kalıyor.
Kullanıcı avatarı
ikomanche
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Klan: Lodos
Lonca: Academy Of War
İletişim:

Mesaj gönderen ikomanche »

ClaireRedfield yazdı: 17 Tem 2018 15:19
Para yatırmadan bir yere gelememek olayı yabancı oyunlarda mevcut. İKV'nde Karaköy nadidesi üretmeyeceksen para harcamana gerek yok.

Para verilmezse silahlar parlamaz, +5 yenetek puanı olmaz, kasa erişimi olmaz, üretim ve toplama puanları sıfırlanamaz.
Kardeş para yatırmadan yazdığın yazılar bile gözükmüyor hala İKV'nde para harcamana gerek yok diyorsun ya ne diyim >:) İKV "PaytoWin" klasmanındaki oyunların tanrısı falandır herhalde.
İKV
D. 25.12.2006
Ö. 11.06.2011
Kullanıcı avatarı
Mezomorto
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

ClaireRedfield yazdı: 17 Tem 2018 21:39
Göster
Mezomorto yazdı: 17 Tem 2018 21:12 Oyuna para yatırmadan bir yere gelememek derken kastettiğim şey zaten senin söylediklerindi. +5, kasa vb. onları geçtim verirsin o kadarını artık. Zaten her oyunda dediğim şeyler var. Ne kadar yasak olsa da akçe alıp satanlar mevcut. Bu ne kadar insanlar banlanırsa banlansın engellenemiyor ve çok fazla kazanç sağlıyor insanlar bundan. Üstüne madenci/sarraf/lokman arttırıcılar, bölge arttırıcıları vb. akçe eşyaları. Bu bahsedilen şeyleri almadan bölgede item düşürmek ve reçete eşyalarını kasmak zor. Tılsımlardan bahsetmek istemiyorum zaten. Karaköy hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. O bölge çıkmadan bırakmıştım oyunu. Ben bu dediklerim olmasın demiyorum. Tabii ki olacak ama öğrenci olanlar, durumu olmayanlar var. Mesela para veremiyorum ben öğrenci olduğum için, kendime zor yetiriyorum zaten :D. Bu şekilde olanlar oyunu oynamakta oldukça zorlanıyor ve çok çok fazla zaman gerektiriyor bir yere gelmek. Oynayanlara lafım yok zaten.
Sana tavsiyem oyunda çevre yapman olur. Grup bulman, item düşürmende yardımcı olur. Maden artırıcı almana gerek yok eğer Karaköy nadide silah ve zırh üretimi yapmayacaksan. Maden fiyatları da yerlerdeymiş zaten söylenilenlere göre. Grup bölgeleri devri artık bitti zaten. İtemleri çöp oldu. Grup bölgesi artırıcı alıp ne yapacaksın? Sadece zevkine girilecekse olabilir. Düşenleri düşürsen yeter yani demek istediğim. Herhangi bir harcama yapmana gerek yok. Silah parlatma dışında İKV'ne para yatırmak oyunda ki ilerleyişini etkilemiyor. Akçe eşyaları sadece görüntüden ibaret süs eşyalardır. Tılsım için kondrit, Karaköy nadideleri için ise akondrit akçe ile satılıyor. Oyun parasıyla herkes satıyor zaten. Yani bunlara da para vermene gerek yok. Geriye oyunu oynamak kalıyor.
Valla artık bakacağım işte. Sıkışığım bu aralar, plus pakete para bulabilirsem bi göz atacağım oyuna duruma göre başlayabilirim.
Nefer!
Asla emin olamazsın...

EMİNÖNÜ
[*]Mezomorto
[*]Skyglycheon
[*]Susamuru
Kullanıcı avatarı
ClaireRedfield
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

ikomanche yazdı: 17 Tem 2018 21:44
Para yatırmadan bir yere gelememek olayı yabancı oyunlarda mevcut. İKV'nde Karaköy nadidesi üretmeyeceksen para harcamana gerek yok.

Para verilmezse silahlar parlamaz, +5 yenetek puanı olmaz, kasa erişimi olmaz, üretim ve toplama puanları sıfırlanamaz.
Kardeş para yatırmadan yazdığın yazılar bile gözükmüyor hala İKV'nde para harcamana gerek yok diyorsun ya ne diyim >:) İKV "PaytoWin" klasmanındaki oyunların tanrısı falandır herhalde.
Abartma hocam sende yani. :relaxed: Kutu içeriği olursa daha iyi olur tamam ama olmaz ise de oyunun oynayışını etkilemez. Kasa erişimi yok ise kasaya gidilecek, +5 olmaz ise yeneteklere 5 puan az verilecek, lonca lisansı olmaz ise loncaya girilmez (bu belki gerekli olabilir.), silah parlamaz ise gücü biraz düşük kalır. Zaten ikiye bir yakalandığın zaman silahın parlakta olsa şansın yok. :grinning: Sen P2W oyun görmemişsin. Archeage'e bir bak istersen. Yükseltilirken yanan (yok olan) silahlar, giysiler, takılar mı dersin, ev, arsa sahip olmak için patron üyelik mi dersin. Oyuna para yatırmazsan yerdesin. :grinning: Para yatıranlara karşı hiç ama hiç şansın yok. :grinning:
Kullanıcı avatarı
Mezomorto
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

ClaireRedfield yazdı: 17 Tem 2018 22:09
ikomanche yazdı: 17 Tem 2018 21:44

Abartma hocam sende yani. :relaxed: Kutu içeriği olursa daha iyi olur tamam ama olmaz ise de oyunun oynayışını etkilemez. Kasa erişimi yok ise kasaya gidilecek, +5 olmaz ise yeneteklere 5 puan az verilecek, lonca lisansı olmaz ise loncaya girilmez (bu belki gerekli olabilir.), silah parlamaz ise gücü biraz düşük kalır. Zaten ikiye bir yakalandığın zaman silahın parlakta olsa şansın yok. :grinning: Sen P2W oyun görmemişsin. Archeage'e bir bak istersen. Yükseltilirken yanan (yok olan) silahlar, giysiler, takılar mı dersin, ev, arsa sahip olmak için patron üyelik mi dersin. Oyuna para yatırmazsan yerdesin. :grinning: Para yatıranlara karşı hiç ama hiç şansın yok. :grinning:
Archeage'yi zamanında çok oynadım. "P2W" ibaresini görünce aklıma ilk gelen oyundur :D.
Nefer!
Asla emin olamazsın...

EMİNÖNÜ
[*]Mezomorto
[*]Skyglycheon
[*]Susamuru
Kullanıcı avatarı
kapol
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Lonca: X İSTANBUL X

Mesaj gönderen kapol »

Bir gece vakti aklıma geldi İkv'nin forumun da bir göz gezdireyim dedim.Oyunu bırakalı 3 4 ay oldu,beni kabul ederseniz ben de gelmek isterim aranıza,bu oyunu çok küçük yaştan beri oynuyorum şu an da yaşım 18.O ilkokul da iken eve koştura koştura geldiğim de İkv oynayan abilerimin samimiyetini özledim... O:-) :')
Şifa KaPoLLoX[/list]
Büyü KaPoLLo
Savaşçı Şehitkadir
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Klan: Lodos

Mesaj gönderen mstfmrt »

kapol yazdı: 18 Tem 2018 02:15 Bir gece vakti aklıma geldi İkv'nin forumun da bir göz gezdireyim dedim.Oyunu bırakalı 3 4 ay oldu,beni kabul ederseniz ben de gelmek isterim aranıza,bu oyunu çok küçük yaştan beri oynuyorum şu an da yaşım 18.O ilkokul da iken eve koştura koştura geldiğim de İkv oynayan abilerimin samimiyetini özledim... O:-) :')
aramızda görmekten mutluluk duyarız, pegasusejder'e özelden mesaj yazın isterseniz :)