Neden oyunu bırakıyorum? (Geçici)

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
DygGvn
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Gök Tengri

Neden oyunu bırakıyorum? (Geçici)

Mesaj gönderen DygGvn »

Bu tür konuları görmekten sıkılan arkadaşlarımız muhakkak olacaktır. Çünkü bende onlardan birisiydim ancak oyunu 5-7 ay süreliğine bırakmayı düşünüyorum ve belki daha bu süre daha fazlada olabilir. Konuyu açmamın nedeni bu yapılan son güncelleme hakkında bazı şeyler hissediyorum ve bunu burada paylaşmak istedim.

Ben öyle sizler gibi 10 yıl gibi uzun bir süredir oynamıyorum bu oyunu. Devamlılıkla oynadığım süre en fazla 2 - 2.5 yıl ediyordur. "Migrat ve Sığınakların" zamanında başladığım sonra bırakıp tekrardan Çemberlitaş bölgesinde yeniden başladığım bu oyunda en uzun vakit geçirdiğim zaman "Çemberlitaş" zamanıydı. Ben pek bilmem 29-39 leveli ve o zamanın sizlere vermiş olduğu eğlenceyi. Tek bildiğim bir şey var ki oyuncuların aklındaki güncellemenin bizlere sunulmadığıdır. Sanki insanlara devamlı yenilikler sunuyorlarmış gibi, yeniliklerin hep süreklilik kazandığı bir oyunmuş gibi zorluk seviyesini bir anda en üst seviyelere taşıdılar. Zaten kimse oyun kolay olsun demiyor ama benim buradaki "HİSSETMEK" konusunda söylediğim tam burası için geçerli, insanları yavaş yavaş oyundan soğutup bıraktırma çabalarına giriştiklerine inanıyorum. Çemberlitaş döneminde oyunda toplam 200 kişi oynuyorduysa, artık bundan sonra 100'ü geçmeyeceğine inanıyorum. Oynayan kişi sayısı azalıyor ama bakıyorsun ki oyundaki sunucu sayısı çok fazla. Bu sunucuları 2 sunucu haline getirmek bu kadar mı zor? Birisi Anka olarak kalır diğeri de sizin keyfinize kalmış bir şey.

Bölgeyi konuşmaya gerek yok zaten hepimizin ortak fikri "BERBAT" ancak insan diyor ki bari itemlerin bir cazibesi olsun hoşnut olacak bir şey bulalım yok arkadaş itemlerin tasarımları gerçekten berbat benim en çok beğendiklerime göre sıralamam şu şekilde ŞİFA>BÜYÜCÜ>SAVAŞÇI olarak gidiyor.

UZUN LAFIN KISASI: Hiçbir şekilde bu bölge güncellemesine özen gösterilmemiş. Ne bölgesel olarak, ne itemsel olarak, ne çeşitlilik olarak. Bu güncellemeyle bizlere şunu söylemiş oldular "ARKADAŞLAR BİZ YENİ OYUNCULAR İSTEMİYORUZ! BİZİM TEK İSTEDİĞİMİZ OYUNUN KEPENKLERİNİ İNDİRENE KADAR YAPABİLECEĞİMİZ EKSTRA KAZANÇLARDIR." Bunların amaçları oyunu ileriye taşımak değil oyunu dibe çekerek hukuksal olarak "KEPENK" indirme işlemini yapabilmektir.

Bu arada hukuksal dedim çünkü öyle düşünüyorum pek anlamam bu işlerden. Yani şimdi insanlar bu oyun üzerinden para kazandıklarını söylüyorlar sonuçta yıllardır bu oyuna emek harcayan kişiler var. Muhakkak bunun hukuksal bir boyutunun olduğunu düşündüğüm için böyle söyledim.

Her neyse çok konuştum gerçi söylemek istediklerimin yarısını bile söylemedim ama bu uzun cümleleri okuyan kişi sayısı belki bir elin parmak sayısını belkide sayıyı yukarıya çekecek olursak iki elin parmak sayısını geçmeyeceğini düşünüyorum. Herkes kendisine iyi baksın.

Bu değerli oyun umarım yöneticiler tarafından daha fazla DEĞERSİZLEŞTİRİLMEZ.
Şifacı -> Efuli
Büyücü -> Hifa
Savaşçı -> Hafsa
Lonca -> <Gök Tengri>

Kullanıcı avatarı
SeRRuh
Dev Ana'nın Gözdesi
Dev Ana'nın Gözdesi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Ütopia
İletişim:

Re: Neden oyunu bırakıyorum? (Geçici)

Mesaj gönderen SeRRuh »

Güncellemenin iyi hissettirmemesi ve zor gibi görünmesinin kaynağı maalesef biz oyuncular oluyoruz. Başta kendi adıma sonra diğer oyuncular adına şunu ifade etmem gerekiyor. Başlangıç kötü oldu, boss kaçırma muhabbeti de sanırım herkesin hevesini kaçıran son damla idi. Keza bu kadar kolay kaçırılmaması gerekiyordu. Hadi biz oyuncular olarak bunu art niyet ile yaptık cezası bu kadar hafif olmamalıydı. Şayet ağır bir ceza verilseydi en başında bu huzursuzluk biterdi. Sen de yaptın felan fıstık denilmeden kendim söyleyeyim. Evet bizzat benim de kaçırdığım bosslar oldu. Kaçıran herkes gibi kendimce sebeplerim vardı. Bizimkini kaçıranlarınkini kaçırdım vs vs. Bunlar yeterli sebepler değildi öyle de olmamalıydı. Blok cezası atılıyor ama bu yeterli değil. Şahsen güncellemeye gelmeyen uzun süre zarfında büyük hol bölgesinde kastığım aylar süren vakitleri grubuma aldığım kp karakterlerini 49 seviye yaparak değerlendirdim. 1 yıllık hol geçmişimin ekstra getirisi 300 den fazla kp karakteri olarak kullandığım 49 seviye karakter. Sadece bende 300 varsa diğer oyuncuları bir düşünün. O yüzden çözüm bu kadar kolay olmayacak. Önerilere de pek kulak asan yok maalesef. Hal böyle iken oyuna tutunmak ayrı zor, oyunda eğlenceli vakit geçirmek ayrı zor. Savaşmayı seviyorduk, eğleniyorduk fakat artık o da keyif vermiyor. Çünkü klanları eşit tutmak için hiç bir çalışma yapılmıyor. Yaş ortalaması küçük olan taraf hep kalabalık oluyor. İstemsizce savaşırken olur olmadık insanlar ile farklı diyaloglar yaşıyorsun. O da ayrı hevesini kaçırıyor. Yakındır bir mektup da bizler karalarız...

Senin de dediğin gibi belki bunu istiyorlardır...
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

Geçici bırakıyorsan boşa yazmışsın, konuyu açmışsın zaten döneceksin değil mi? Aynı teraneye devam ediceksin. Neyse
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

SeRRuh yazdı: 10 Tem 2018 05:40 Güncellemenin iyi hissettirmemesi ve zor gibi görünmesinin kaynağı maalesef biz oyuncular oluyoruz.
Bunun kaynağı nasıl oyuncular oluyor ? Geliştiriciler koca sunucuyu ulu orta yerde duran 1 boss'a mahkum ediyor suçlu oyuncular oluyor.
Kullanıcı avatarı
Karkaroff
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Lonca: Durmstrang Enstitüsü

Mesaj gönderen Karkaroff »

Gözünü kapatıp allah ne verdiyse yönetime sallayanları haklı bulmadığım gibi gözüne kalpten gözlükler takıp yahu herşey biz oyuncuların suçu eki eki romantizmi yapanları da haklı bulmuyorum (:
K A R K A R O F F
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Böyle bir konuşmaya kalıcı olarak bırakıyorum demen gerekirdi, sonuçta 6-7 ay içerisinde bir eklenti olmayak.
kedi
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

BayTerapi yazdı: 10 Tem 2018 14:47 Böyle bir konuşmaya kalıcı olarak bırakıyorum demen gerekirdi, sonuçta 6-7 ay içerisinde bir eklenti olmayak.
+1
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen mstfmrt »

Karkaroff yazdı: 10 Tem 2018 12:41 Gözünü kapatıp allah ne verdiyse yönetime sallayanları haklı bulmadığım gibi gözüne kalpten gözlükler takıp yahu herşey biz oyuncuların suçu eki eki romantizmi yapanları da haklı bulmuyorum (:
kimi buluyorsun knk
Kullanıcı avatarı
muhammetali395
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Ma B

Mesaj gönderen muhammetali395 »

Karaköy geldiğinden beri oyunu oynamıyorum ben yazında hukuk vs. demişsin aydınlatayım istedim , SOBEE istediği oyunu ,karakteri ; kapatır ,açar değiştirir ,siler hiç kimsede hak iddia edemez .Kullanıcı sözleşmesinde hiçbir hak iddia edemelimeyeceğine dair madde var
Madde 2 Kullanım koşulları : Oyuna ve ilgili uygulamalara erişim yada oyunun indirilmesi, size hiçbir şekilde Oyuna ve uygulamalara sahiplik veya herhangi bir fikri mülkiyet hakkı vermez.
:flag_tr: MaB:flag_tr:
Gerçekçi ol
imkansızı iste
.

01.05.2009
01.05.2018".
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Hukuksal olarak kimsenin bir hakkı yoktur; elimizdeki karakterler, eşyalar tamamen sobee'ye aittir. Bir sabah uyandığında oyun kapanmış olsa kimsenin elinden bir şey gelmez.

Karaköy bölgesi ile ilgili şunu söylemek isterim, küçük ve sıkıcı bir bölge
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine: