Oyuna Hakkında Bir Öneri

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
yeCs
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Tantuni

Oyuna Hakkında Bir Öneri

Mesaj gönderen yeCs »

Daha önce birçok öneri yazmama rağmen iplenmedim. Yine takan olmayacak biliyorum ama yazayım :D

Oyunda BOSS'lardan item düşürmeye çalışmak hem sıkıcı hem de oyunu tekdüze hale getiriyor. Onun yerine efsun çeşitliliği artsa , yani Karaköy'de bulunan slotlardan max hasarı 300 ile 1000 arasında olan efsunlu itemler düşse daha iyi olmaz mı ?

Tabii ki max hasarı 300 olan itemin düşme olasılığı 100'de 1 olursa , hasarı 1000 olan itemin düşme olasığı 100.000'de 1 olur. Hatta belki milyonda 1 olur .. Bu oranlar ayarlanır..

Örnek veriyorum Gizitlerden 150-650 aralığında max hasar düşse , tırtıllardan 200-750 ; fanatiklerden 250-850 gibi ... 5 dakika bile olsa oyuna girip zevk alarak yapabileceğimiz bir şey olmuş olur..

Ancak şu an oyuna girip Gizit kesmek zevk vermiyor. Çünkü düşecek olan itemin değeri en fazla 15m ediyor. o 15m'lik item de düşmüyor zaten.
Resim
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Re: Oyuna Hakkında Bir Öneri

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

Şu bosslardan nadirmiş şahesermiş bu tarz itemleri düşürme saçmalığını kaldırmadıkları sürece bu oyun bir arpa boyu yol alamaz, dahada geri gider ki gitmekte zaten.3 maymunu oynamanın ne anlamı var sayın yönetim?
:point_down:
Göster
İtem çeşitliliğini isterlerse ×50 arttırsınlar yine boş,benim sevgili İKV oyuncum gidecek yine o bosslardan itemleri düşürecek,parlatacak.Yapması gerekende bu zaten!İyisi varken,düşük efsunun zenginliğini kim napsın be kardeşim.
:+1:
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY
Kullanıcı avatarı
yeCs
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Lonca: Tantuni

Mesaj gönderen yeCs »

IIASiLKANII yazdı: 08 Tem 2018 13:56 Şu bosslardan nadirmiş şahesermiş bu tarz itemleri düşürme saçmalığını kaldırmadıkları sürece bu oyun bir arpa boyu yol alamaz, dahada geri gider ki gitmekte zaten.3 maymunu oynamanın ne anlamı var sayın yönetim?
Göster
İtem çeşitliliğini isterlerse ×50 arttırsınlar yine boş,benim sevgili İKV oyuncum gidecek yine o bosslardan itemleri düşürecek,parlatacak.Yapması gerekende bu zaten!İyisi varken,düşük efsunun zenginliğini kim napsın be kardeşim.
Yalnız BOSS'tan düşen Oğuz Kağan İtemlerin Max hasarı 895 , Fanatiklerden 1000 ' e kadar MAX hasarlı eşya düşse herkes BOSS ' larda sabahlamaz diye düşünüyorum :D
Resim
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

yeCs yazdı: 08 Tem 2018 19:17
IIASiLKANII yazdı: 08 Tem 2018 13:56 Şu bosslardan nadirmiş şahesermiş bu tarz itemleri düşürme saçmalığını kaldırmadıkları sürece bu oyun bir arpa boyu yol alamaz, dahada geri gider ki gitmekte zaten.3 maymunu oynamanın ne anlamı var sayın yönetim?
Göster
Yalnız BOSS'tan düşen Oğuz Kağan İtemlerin Max hasarı 895 , Fanatiklerden 1000 ' e kadar MAX hasarlı eşya düşse herkes BOSS ' larda sabahlamaz diye düşünüyorum :D

Ben Edirne sen Hakkari demişsin sevgili dostum olsun farketmez ortak derdimiz Türkiye olsun.Ben Bosslar hakkındaki yorumumu,genel olarak söyledim,mevcut gidişatı gözönüne alarak.Dediğin koşulda millet zaten Boss kesmez enayi değil sonuçta ki bence sadece görev için olmalı.
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Cankurtarann »

yeCs yazdı: 08 Tem 2018 12:32 Daha önce birçok öneri yazmama rağmen iplenmedim. Yine takan olmayacak biliyorum ama yazayım :D

Oyunda BOSS'lardan item düşürmeye çalışmak hem sıkıcı hem de oyunu tekdüze hale getiriyor. Onun yerine efsun çeşitliliği artsa , yani Karaköy'de bulunan slotlardan max hasarı 300 ile 1000 arasında olan efsunlu itemler düşse daha iyi olmaz mı ?

Tabii ki max hasarı 300 olan itemin düşme olasılığı 100'de 1 olursa , hasarı 1000 olan itemin düşme olasığı 100.000'de 1 olur. Hatta belki milyonda 1 olur .. Bu oranlar ayarlanır..

Örnek veriyorum Gizitlerden 150-650 aralığında max hasar düşse , tırtıllardan 200-750 ; fanatiklerden 250-850 gibi ... 5 dakika bile olsa oyuna girip zevk alarak yapabileceğimiz bir şey olmuş olur..

Ancak şu an oyuna girip Gizit kesmek zevk vermiyor. Çünkü düşecek olan itemin değeri en fazla 15m ediyor. o 15m'lik item de düşmüyor zaten.
Hocam sıkılmadın mı Gizit'lerde ? Ne zaman görsem ordasın :') O:-) .
Kullanıcı avatarı
KarakuleGFB
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen KarakuleGFB »

Bana kalırsa eski bölgelerdeki görevlerin zorluğunu düşürmeleri gerekiyor. Damagelerini düşürebilirler. Zaten el alışkanlığı olmayan bir oyuncu bir slotu keserken baya zorlanıyor. Üstüne slotlar toplu daldığında hiçbir şansı kalmıyor.

Yeni gelen oyuncular herhangi bir klana mensup değilse maalesef kimseden boss kesmek ya da bazı zor görevleri yapmak için yardım bulamıyor.

Sonuçta 11 sene önce sevilen bu tarz şeyler günümüzde maalesef sevilmiyor. Artık çoğu oyun görevleri basitleştiriyor. Görevleri
bulmak için bile koordinat bakarak uğraşmak bile bazı insanlara zor geliyor.

Yani güncel MMORPG'lerde bulunan oyunu basitleştirecek sistemlerin oyuna entegre edilmesi lazım. Bunu entegre etmeden önce kendilerinin kullanabilecekleri basit ve etkili bir oyun içi arayüzü yapmaları lazım.