İKV Desteğin Cevaplayamadığı Soru

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
karanlikprens
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: I Ergenekon I

İKV Desteğin Cevaplayamadığı Soru

Mesaj gönderen karanlikprens »

Arkadaşlar, bildiğiniz üzere yaşlı kadında bu mor nadide asa silah reçeteleri var. Lakin bunların efsunun da bir sorun var. Oyunun başından beri belirttiğim ama bir türlü İKV destekten cevabını alamadığım. Örneğin; Altunucu efsunu Büyü kritik ve Savunma verirken, Mor asalarda büyü kritik yanında kudret jenerasyonu veriyor. Tamam ürettiğimiz asada kudret jenerasyonu olması çok iyi ve olmazsa olmaz ona sözüm yok, ama efsunun ne anlamı kalıyor? Altunucu efsununun özelliği dediğinde oyuncunun aklına büyü kritik ve savunma gelmeli mor asa olduğunda o iş değişir diye bir şey olabilir mi? Bence çok saçma. Başka bir efsun ismi bulanamaz mıydı yani? Yada efsun dışına çıkmadan savunmada eklenip mor asa olduğu için ekstra kudret jenerasyonu eklene bilirdi diye düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nedir bu konuda haksız mıyım?
KaRa~KaRaBeLa~KaRaBüYüCü~KaRaŞiFa~ÇıLGıNTüRK~BLaCKTRoUBLe~İhSaN®

Resim

TÜRK sesinin geldiği, TÜRK yüreğinin çarptığı her yer bizim toprağımızdır… C★ {-ERGENEKON-} C★
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Re: İKV Desteğin Cevaplayamadığı Soru

Mesaj gönderen Retaliation »

Bahsettiğiniz asa nadide (mor) asa olup, diğer asalardan farklılık kazanması gereklidir. Zira onca maliyetle üretimi epey zor ve meşakkatlidir. Diğer asalardan da üstün olacağını göz önüne aldığınızda kudret rejenerasyonunun eksi bir yön olmadığı ve kazanç sağladığı; efsun ismi, özelliği ne olursa olsun bence bu kadar detaya inilmemesi kanaatindeyim.
Resim
Kullanıcı avatarı
karanlikprens
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Retaliation yazdı: 21 Haz 2018 10:43 Bahsettiğiniz asa nadide (mor) asa olup, diğer asalardan farklılık kazanması gereklidir. Zira onca maliyetle üretimi epey zor ve meşakkatlidir. Diğer asalardan da üstün olacağını göz önüne aldığınızda kudret rejenerasyonunun eksi bir yön olmadığı ve kazanç sağladığı; efsun ismi, özelliği ne olursa olsun bence bu kadar detaya inilmemesi kanaatindeyim.
Ben aksini söylemiyorum ki? Yazı mı tekrar okuyup anlamanda fayda var. Diyorum ki neden savunmasını yediniz mor olunca? Mor asaya özellikle Jenerasyon verilmeli ki nadide olduğu ortaya çıksın. Zaten sarı efsunlardan 1 tık daha güçlü efsunlara sahip olması normal. Sarı efsunlardaki altunucundan bir tık daha yukarı savunmayla karşımıza çıkabilirdi jenerasyonun yanında, ha yok onu koymuyorsunuz ismini bari farklı yapın da kendi koyduğunuz kuralı çiğnemeyin demek istedim. Mor asanın ek özelliği olarak jenerasyon olmalı da zaten onu eleştirmiyorum asıl kaybımız olan savunma neden yok?

Resim

TÜRK sesinin geldiği, TÜRK yüreğinin çarptığı her yer bizim toprağımızdır… C★ {-ERGENEKON-} C★
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Bölgedeki tek hata bu olmadığı için basit bir şeye takılmış olduğunu görüyorum. Diğerlerini gördükçe bunu kanıksamaya başlarsın. Sonra da yönetimin bir şeyler yazmasını bekleyip durursun.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
besiktasask
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen besiktasask »

Retaliation yazdı: 21 Haz 2018 10:43 Bahsettiğiniz asa nadide (mor) asa olup, diğer asalardan farklılık kazanması gereklidir. Zira onca maliyetle üretimi epey zor ve meşakkatlidir. Diğer asalardan da üstün olacağını göz önüne aldığınızda kudret rejenerasyonunun eksi bir yön olmadığı ve kazanç sağladığı; efsun ismi, özelliği ne olursa olsun bence bu kadar detaya inilmemesi kanaatindeyim.
Katılıyorum. Bence de İsim konusu çokta takılacak bir konu olmamalı.
Resim
Kullanıcı avatarı
diltemiz
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Anatolian Soldiers

Mesaj gönderen diltemiz »

karanlikprens yazdı: 21 Haz 2018 10:09 Arkadaşlar, bildiğiniz üzere yaşlı kadında bu mor nadide asa silah reçeteleri var. Lakin bunların efsunun da bir sorun var. Oyunun başından beri belirttiğim ama bir türlü İKV destekten cevabını alamadığım. Örneğin; Altunucu efsunu Büyü kritik ve Savunma verirken, Mor asalarda büyü kritik yanında kudret jenerasyonu veriyor. Tamam ürettiğimiz asada kudret jenerasyonu olması çok iyi ve olmazsa olmaz ona sözüm yok, ama efsunun ne anlamı kalıyor? Altunucu efsununun özelliği dediğinde oyuncunun aklına büyü kritik ve savunma gelmeli mor asa olduğunda o iş değişir diye bir şey olabilir mi? Bence çok saçma. Başka bir efsun ismi bulanamaz mıydı yani? Yada efsun dışına çıkmadan savunmada eklenip mor asa olduğu için ekstra kudret jenerasyonu eklene bilirdi diye düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nedir bu konuda haksız mıyım?
Farklı bir yorum kataraktan şunu söyleyim , çeşitlilik getirilecekse bu çeşitlilik asalarda , sillahlarda genelleyici olmalı ,
neden sadece büyücüler için buz , savaşçılar için maks hasar , şifacılar için iyileştirme silahları mor olarak reçeteleri konulmuş ?
bir büyücü karakter oynayan kişi olarak , fiziksel , elektrik yeri geldiğin de ateş yeteneğini daha verimli kullanabilmem için bu mor asaların reçetelerini görmek isterdim. aynı şekilde şifacılar için asit ve büyü zehir , savaşçılar içinde hasar ateş ve maks enerji

Resim

⋱ ▒ ♖ ώ ε ♖ ค я ε ♖ ร σ Ł đ ί ε я ร ♖ ▒ ⋰
☪ guardians of anatolia ☪
▒ ⋰ ▒ ⊽ ⊽ тαηıтıм кσηυмυzα gιтмєк ιcιη ⊽ ⊽ ▒ ⋱ ▒
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

Anladığım kadarıyla aynı isimli efsunlar nadide olanlarında farklı özellikler veriyor.Buna nadide diye olabilir demek doğru değil.İbni sina sarı eşya 300 şifa veriyorsa mor olanı 350 şifa verir.(Değerleri örnek olsun diye sallıyorum)Sarı olanı şifa verirken mor olanı şifa yerine savunma vermemeli değil mi ? Bugüne kadar zaten birçok şeye ufak tefek hata diyip geçtik oynadık ama bu gerçekten çok basit bir durummuş.Yaparken bunu düşünmesi de düzeltmesi de basit olmalı.İsim konusunda haklı buldum isimleri farklı olmalıydı verdiği özelliği konusunda bilemem lakin yazı rengini kırmızı yapmasan iyiydi.
Kullanıcı avatarı
pegasusejder
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen pegasusejder »

ikv desteğin cevapladığı soru var mı :thinking_face:
Kullanıcı avatarı
Thrashmetal
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen Thrashmetal »

Altuncu ve Berosus efsunları Büyü kritik ve Savunma vermekte.Burada değişen tek şey Savunmanın yerine Kudret rejenerasyonu gelmesi.Cevriye Sultan efsununu örnek alıcak olursak rakamsal olarak bir değişiklik söz konusu oluyordu.Bu sefer ise efsun değişikliği olmuş.Ayrıca bunu yapmasalardı oyuna girmeye vakti olmayan,üstü başı full insanların sürekli o kişileri itip kakmaları gibi durumlar olucaktı.Yani herkes haritayı deneyimleyebilsin diye.Hiç Çemberlitaş görmemiş,asa düşürememiş veya üretememiş insanlar için yapılan bir durum bunu abartmaya gerek yok bence.
Kullanıcı avatarı
karanlikprens
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Ben bur da neden o efsun olmuş demiyorum. Anlatamadım galiba yada okumayı bilmiyorsunuz. Diyorum ki altun ucu itemi büyü kritik ve savunma veren bir efsun. Neden dışına çıkıyorlar. Rejenerasyon tabi ki daha iyi ama madem rejenerasyon veriyorsun mor iteme farklı bir efsun ismi kullanman gerekiyor. Altunucu efsunu dediğinde insanın aklına büyü kritik ve savunma gelecek haaa mormuydu o zaman rejenerasyon var. Böyle birşey olabilir mi. Efsununu bozuyorsun bunu anlatmak istiyorum... Bilmem anlata bildim mi?

Resim