İKV Oyuncuları hangi Burç ?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
dret
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Re: İKV Oyuncuları hangi Burç ?

Mesaj gönderen dret »

ikidakka yazdı: 14 Haz 2018 10:36 Ben bu forumda ikv ile alakasız, sadece ileti kasma amacıyla atılan boş postlardan BIKTIM LÜTFEN YETER
İkv ile Alakasız olan nedir? Bir rol yapma oyununun etkileşim alanında atomu parçalayıp elektrikli binek petler üretmemizi mi bekliyorsunuz? Bu foruma yıllardır üyeyim ve nadir yazarım, post kasma derdim varmı gibi görünüyor? Ne oluyor post kasınca anlayamadım ya neyse.
fthbbll
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen fthbbll »

Aslan olan yokmu yav >:)

Bu arada bu tarz konulara eleştiri yapmanız çok saçma. Forum aynı zamanda oyuncuların biribirleri ile muhabbetinide içerir bence bu kadar konu kıtlığı ve eksikliği varken bu yapılan yanlış.
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Cankurtarann »

Hoşuma giden bi başlık , görevliler tarafından kapatılmasını istemem . Lakin burası genel etkileşim yeri . İKV Forum adında toplanıyor olabilir ama ikv oyuncuların toplandığı platform burası . İlla oyunla ilgili başlık açmak saçma gelir . Ne yani her güne ' Halley Asa Üretimi' , Oğuz Kaan Zırh Üretimi ' , Holde Kritik Hata ' , ' Bu Maden Niye Çekilmiyor ' , ' Karaköy Niye Böyle' adlı başlıklarla mı forumda vakit geçirelim ?
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Mesaj gönderen mstfmrt »

Cankurtarann yazdı: 14 Haz 2018 22:36 Hoşuma giden bi başlık , görevliler tarafından kapatılmasını istemem . Lakin burası genel etkileşim yeri . İKV Forum adında toplanıyor olabilir ama ikv oyuncuların toplandığı platform burası . İlla oyunla ilgili başlık açmak saçma gelir . Ne yani her güne ' Halley Asa Üretimi' , Oğuz Kaan Zırh Üretimi ' , Holde Kritik Hata ' , ' Bu Maden Niye Çekilmiyor ' , ' Karaköy Niye Böyle' adlı başlıklarla mı forumda vakit geçirelim ?
katılıyorum,
bu arada burcum yengeç, 2 hafta sonra level atlıyorum, akçe hediyeleriniz kabul edilir :relaxed:
Kullanıcı avatarı
BunudaBanlayin
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Time Of Death

Mesaj gönderen BunudaBanlayin »

:tropical_fish: Balık :fish:
Kullanıcı avatarı
besiktasask
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen besiktasask »

Burcum akrep. Akrep burcu gerçekleri sever, hayal kurmaya uzak bir burç.
Resim
dret
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen dret »

Anlaşılan belirli burçlar oyunu oynuyor ve Akrep olarak beklediğim desteği bulamadım :(

Edit: çoğalmışız :)
dret
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen dret »

besiktasask yazdı: 15 Haz 2018 00:40 Burcum akrep. Akrep burcu gerçekleri sever, hayal kurmaya uzak bir burç.
Yükselenin felan etkiliyor olabilir akrepler genel olarak hayal kurmayı sever. :)
LethieN
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Lonca: So Real

Mesaj gönderen LethieN »

Galiba şanssızlık burcuyum. :D

LethieN

İnzivaya Çekilmiş Münzevi

Mehmet Ali A.
Resim
Kullanıcı avatarı
AHDElVEFA
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Raiders Of Anatolia

Mesaj gönderen AHDElVEFA »

12 Hayvanlı Türk Takvimine Göre Karakter Özellikleri

Resim

Değerli dostlarım bi bakın derim burç yorumlarından daha çok tuttuğuna kanaat getiriyorum :)
ÇIÇKAN CILI (Sıçan Yılı):..........
UY CILI (Sığır Yılı):.........
COLBORS CILI (Bars/Pars Yılı):.........
QOYON CILI (Tavşan Yılı): .............
ULUU CILI (Balık Yılı):..............
CILAN CILI (Yılan Yılı): ..................
CILKI CILI (At Yılı): ............
QOY CILI (Koyun Yılı): .............
MEÇİN/MAYMIL CILI (Maymun Yılı):.............
TOOK CILI (Tavuk Yılı): ..............
İT CILI (İt Yılı):..........
QOYON CILI (Tavşan Yılı):...............
DOÑUZ CILI / QARA KİYİK CILI (Domuz Yılı): ..............

Özellikleri url'de mevcuttur.
https://onturk.org/2011/04/24/12-hayvan ... ellikleri/

Atatürk Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Dergisi (Uluslar arası Hakemli Dergi) – TAED 39 – Prof. Dr. Hüseyin AYAN Özel Sayısı (Editör: Prof. Dr. Pervin ÇAPAN), Erzurum, 2009, s. 671 – 683.

12 HAYVANLI TÜRK TAKVİMİ —ZAMANA VE İNSANA HÜKMETMEK— TURKISH TWELVE-YEAR ANIMAL CYCLE CALENDAR -To dominate Time and Human-

Nergis BİRAY

Resim

Kaşgarlı Mahmud, Divanü Lugât’i-t-Türk’te Türklerin bu yılların her birinde hikmet var sanarak onunla fal tuttuklarını, uğur saydıklarını belirtir. Verdiği bilgilere göre “ud yılı, savaşların çok olduğu bir yıldır. Takagu yılında yiyecek çok olur, ancak insanlar arasında kargaşa olurmuş. Timsah yılı girdiğinde yağmur çok yağar, bolluk olurmuş. Domuz yılında kar ve soğuk çok olurmuş. Yani böylece Türkler her yıl bir şey olacağına inanırlarmış.”

Kaşgarlı, 12 Hayvanlı Türk takviminin ortaya çıkışı hakkındaki Uygur rivayetini de şöyle vermektedir: “Türk hakanlarından birisi kendi idaresinden birkaç yıl önce yapılmış olan bir savaş hakkında bilgi almak ister. Ancak danışmanları o savaşın yapıldığı yıl hususunda yanılırlar. Bunun üzerine Hakan, kendilerinin bu tarihte nasıl yanıldılarsa, daha sonra geleceklerin de yanılabileceklerini, bu sebeple göğün 12 burcu ve 12 ay sayısınca her yıla birer ad konulmasını ister. Hakanın teklifi kurultayca benimsenir. Daha sonra bir sürek avına çıkılır. Hakan, hayvanların Ilısu’ya doğru sürülmesini ve sıkıştırılmasını emreder. Av bu şekilde devam eder. Bu sırada bazı hayvanlar suya atlayarak karşı sahile çıkmaya çalışırlar. On iki hayvan bunu başarır Böylece karşıya geçen hayvanların adını sırasıyla her bir yıla ad olarak verirler. Bu hayvanlardanbirincisi sıçan (sıçgan) imiş. İlk geçen bu hayvan olduğu için senenin başı bu adla anılmıştır.”

Türkmenler arasındaki rivayet:
“Eskiden hayvanlar arasında “Kim yılı önce görürse, onun adı yıl adlarının ilki olsun” şeklinde bir şart öne sürülmüş. Bunu duyan deve “Ben hayvanların hepsinden uzun ve iriyim, bu yüzden de yılı ilk ben görürüm, adım da yıl adlarının birincisi olur.” diye kibirlenmiş. Ama yılın görüleceği sıralarda sıçan devenin hörgücüne çıkıp deveden önce yılı görmüş. Yıl adlarının ilkine de onun adı verilmiş. Deve buna çok sinirlenip sıçana saldırmış. Sıçan kuma (başka rivayette küle) girip saklanmış. Devenin hala kül görünce oturup ağnaması taa o zamanki düşmanlıktan kalmadır”, derler.

Kazak Türklerindeki rivayet de hemen hemen aynıdır.
Bu efsanenin Buryat-Moğollar arasında anlatılan şeklini, Kazak SSR Ilımlar Akademiyası üyesi A. Maşanov şöyle yazıyor:
“Sıçanla deve “Günü kim önce görecek?” diye çekişiyorlar. Deve sıçana bakıp: “ Senin boyun benim kirpiğim kadar bile değil, sana göre ben yatan bir dağ gibiyim.” diye kibirlenmiş. Sıçan da:”Boyuna güvenme, aklına güven!” demiş. Deve gece boyunca gözünü kırpmadan doğuya bakmış. Sıçan ise devenin hörgücüne çıkıp batıya doğru bakmış. Çünkü o güneş doğunca ışığının batıdaki dağlara düşeceğini biliyormuş. Böylece güneşin doğuşunu ilk olarak sıçan görmüş. Bunun üzerine Buryat-Moğollar gece yarısından sonra başlayan ilk saate “sıçan saati”; ilk aya “sıçan ayı”, ilk yıla da “sıçan yılı” demişler.

Resim
🇹🇷

Raiders Of Anatolia

Ahde vefasızlık etti demesinler...

VEFA(savaşçı) Eminönü