1 sene aradan sonra

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
friedrich
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Eminönü

1 sene aradan sonra

Mesaj gönderen friedrich »

Merhaba

Oyunu geçen sene bu zamanlar bırakmıştım. Kıyamet asa üretmiştim ve kıyamet ceket malzemeleri toplayıp kafamda bırakma düşüncesi olduğu için üretmemiştim. Şuan sanırım ceketin bir değeri yok ve malzemelerin de değeri düşmüş, sağlık olsun.
Sizlerin yardımını istediğim bir konu mevcut:
Oyuna karaköy isimli yeni bölge gelmiş ben bu bölgeye giriş yaptım dolandım lakin görev alamadım. Kırmızı madalyonlu adam görevini yapmak gerekiyormuş. Kendim holde gitmeyi denememe rağmen bunu başaramadım ve plus aboneliğim olmadığı için yardım isteyecek birilerini de bulamamak beni bunalttı. Bilgisayarın performansı yetersiz olduğu için alt-f4 çekerek de gidemedim. Ayrıyeten bundan sonra giziti öldür görevi de geliyor. Buradan bana bu görevlerimde yardımcı olabilecek arkadaşlar yardımcı olabilirse çok mutlu olurum.

Oyuna "Engels" nickli büyücü karakterimle devam etmeyi düşünüyorum. Diğer savaşçı karakterim "Friedrich" eminönünde maden toplamak için kullandığım karakterimdi. Sanırım artık para kazanmak için eminönü bölgesinde maden toplanmıyor.
1) Artık gelir elde etmek için ne yapmak gerekir?
2) Yeraltında düşen eşyaları satmak hâla kârlı bir iş mi?
3) Üretime hazır halde duran kıyamet ceketi üretmeli miyim? Yoksa malzemelerini nasıl değerlendirebilirim?
4) Oyunu bırakmadan bir iki "sığınak" eşyasına sahip olmuştum lakin diğer grup bölgelerine girme fırsatım olmadı. Oradan eşyaları tamamlamak da gerekir mi?
edit: 5) Büyücü için artık hangi özellikli eşyalar dizilmeli ve yetenek nasıl olmalı?

Şuan aklıma gelenler bunlar, geri dönüşlerinizi heyecanla bekliyorum. Keyifli oyunlar :)
Kullanıcı avatarı
aydineray
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Türk Harekat Timi

Re: 1 sene aradan sonra

Mesaj gönderen aydineray »

friedrich yazdı: 05 Haz 2018 11:47 Merhaba

Oyunu geçen sene bu zamanlar bırakmıştım. Kıyamet asa üretmiştim ve kıyamet ceket malzemeleri toplayıp kafamda bırakma düşüncesi olduğu için üretmemiştim. Şuan sanırım ceketin bir değeri yok ve malzemelerin de değeri düşmüş, sağlık olsun.
Oyuna karaköy isimli yeni bölge gelmiş ben bu bölgeye giriş yaptım dolandım lakin görev alamadım. Kırmızı madalyonlu adam görevini yapmak gerekiyormuş. Kendim holde gitmeyi denememe rağmen bunu başaramadım ve plus aboneliğim olmadığı için yardım isteyecek birilerini de bulamamak beni bunalttı. Bilgisayarın performansı yetersiz olduğu için alt-f4 çekerek de gidemedim. Ayrıyeten bundan sonra giziti öldür görevi de geliyor. Buradan bana bu görevlerimde yardımcı olabilecek arkadaşlar yardımcı olabilirse çok mutlu olurum.

Oyuna "Engels" nickli büyücü karakterimle devam etmeyi düşünüyorum. Diğer savaşçı karakterim "Friedrich" eminönünde maden toplamak için kullandığım karakterimdi. Sanırım artık para kazanmak için eminönü bölgesinde maden toplanmıyor.
3) Üretime hazır halde duran kıyamet ceketi üretmeli miyim? Yoksa malzemelerini nasıl değerlendirebilirim?
4) Oyunu bırakmadan bir iki "sığınak" eşyasına sahip olmuştum lakin diğer grup bölgelerine girme fırsatım olmadı. Oradan eşyaları tamamlamak da gerekir mi?
edit: 5) Büyücü için artık hangi özellikli eşyalar dizilmeli ve yetenek nasıl olmalı?

Şuan aklıma gelenler bunlar, geri dönüşlerinizi heyecanla bekliyorum. Keyifli oyunlar :)
Beyazköşk için konuşuyorum, plus olsa da grup bulmak yine zor. Kimse gelmiyor grup bölgelerine. Gaffar'dan çıkmak bilmeyen gruplar şimdi Karaköy'de uğraşıyor. 4 gündür bir Gaffar grubunu toplayamadım. Gaffar da yapılmadan Karaköy görevlerine malesef başlanılamıyor, oyun resmen sonsuz döngüye girdi benim için :(
Beyazköşk: Raun, Raunn, Raunxşifa, Bagatur

Eminönü: Raun

Projeler: IKVNefer (Durduruldu) - IKVNefer Mobil (Durduruldu)
Kullanıcı avatarı
MAJESTE
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen MAJESTE »

Merhaba,
1- Hol saf madenleri hala değerlerini koruyor. Şimdilik hol madenleri ile para kazanabilirsin. Akik değerini koruyor. Karaköy bölgesine girdiğin zaman yine madene ve kıyafet düşürmeye yönel.
2 - Yeraltı eşyaları değerini kaybetti. Boşa zaman olur.
3- Kıyamet ceketi üretme. 55. seviyeye kadar sıfır kelvin veya transformatör set ile yoluna devam et. 56. seviyeden sonra alaska veya karamuk set dizersin.(55. seviyeden sonra şahaserlerin hasarın düşüyor ama 56. seviyeye kadar idare ediyor.)
4- Dediğim gibi 56. seviyeye kadar şahaserler gerekli. Bence sadece alterternatör kolye-yüzük setini tamamla yeter.
5- Karamuk veya Alaska (buz) eşyaları dizmelisin. Yetenek dizilimi olarak sığınak miğrat yeteneklerini kullanabilirsin. Hasar, Direnç kırma, kutup vs. Harici birşey vermene kasılana kadar çok gerek yok.

Kendimce yardımcı olmaya çalıştım umarım faydalı olmuştur. Diğer arkadaşlarında fikirlerini alırsın.
iyi oyunlar.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Resim
friedrich
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

@MAJESTE, @aydineray

Daha gaffar görevleri olduğunu bilmiyordum. Eminönü'nde görevi yapamayan arkadaşlarla iletişim kurup beraber yapmaya çalışırsak keyifli olacağını düşünüyorum yoksa görevleri yapmadan kasmayı düşünüyorum zaten görev itemlerinin piyasası da az olur herhalde.
Üstümdeki fizik set, karamük veya alaska set (buz) dizene kadar beni idare eder mi yoksa değiştirmeli miyim? Bütçem çok az en son elimdeki parayı ceket malzemeleri için harcamıştım.
Kullanıcı avatarı
Lothbrok
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen Lothbrok »

oncelikle bir cok eski seyi bir kenara birakip yeniye ayak uydurman gerekiyor.
1-)Yer altindaki esyalarin artik bir degeri kalmadi esya dusurup satmak istiyorsan karakoyde vaktini harcamalisin bunun icin de hasar gerekli nasil bir hasara sahip oldugunu bilmiyorum lakin
cemberlitas itemlerin var ise sifir kevin veya trans olmasi daha iyi bunlarla 55 seviyeye kadar yaratik kesebilirsin itemlerini dusurup kullanip veya satabilirsin.
2-)kiyamet ceket malzemeni saklamani tavsiye ederim ileride illa bir gun herhangi biseyde lazim olur dusuncesindeyim.
3-)Diger grub bolgelerinde cemberlitas siginak migrat gorevlerini yaptiysan tekrar gitmene gerek yok daha iyi itemleri karakoyde dusurursun (karakoy gorevlerinin temeli bu gorevler.)
4-) Karakoyde siginak migrat gibi elek buz dk kombinasyonu isini gorecektir
5-)karakoy gorevlerini yapabilmek icin kirmizi madayonlu adam gorevine ihtiyac yoktur.siginak ve migrat gorevlerinden sonra Gaffar beyi oldur ve istihbarat komutanini oldur gorevlerini yaptiysan arzuhalci ve agaha ugra sana girevleri olabilir veda gorevini yapman gerekiyor daha sonra hol gorevlerinden mebrure domuz ve isik hanimin ekmek parasi gorevini yapip daha sonra irklardaki telefon ile konusup huzursuzlugum u alcaksin daha sonra yarali merandan saatler gorevini alip saate gidiceksin arzuhalci ile konusacaksin.tiktaklar gorevini bitirip sarapciya ugrayip karakoy gorevlerini baslatmis olcaksin.
6-)siginak migrat ct gorevlerini yapmadim diye uzulme karakoydeki boslardan item almak icin gorev sarti bulunmuyor.Komiser haric diger bosslarla mucadele edip itemini alabilirsin.(bu gorevleri yapmadiysan pek bir hasarin yok demektir ve 59 levele nasil kasman gerek ?)
59 levele kasmak icin 49 seviyeden 55 seviyeye kadar gizit milisleri keserek giriste kasilabilirsin bu sirada 3 m max 4 m tutabilcek olan mor alaska asayi uretmen gerekiyor daha sonra fanatiklerde kasilaraj 59 seviyeye ulasip uzerini alaska ve karamuk itemler le ucuz yollu dizebilirsin.
Artik bos kesebilirsin youtube da boss kesimleri var izleyip ogrenebilirsin yada bir gruba girip birilerine sorabilirsin.
Ct gorevlerini yaptiysan gerisini rahatlikla bi kac kisiden yardim alip yapabilirsin ve karakoy gorev itemleri de isine yarayacaktir.Karakoyde maden cekmeyi unutma
Bol sanslar.
Lothbrokş
Kullanıcı avatarı
Lothbrok
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

friedrich yazdı: 05 Haz 2018 12:24 @MAJESTE, @aydineray

Daha gaffar görevleri olduğunu bilmiyordum. Eminönü'nde görevi yapamayan arkadaşlarla iletişim kurup beraber yapmaya çalışırsak keyifli olacağını düşünüyorum yoksa görevleri yapmadan kasmayı düşünüyorum zaten görev itemlerinin piyasası da az olur herhalde.
Üstümdeki fizik set, karamük veya alaska set (buz) dizene kadar beni idare eder mi yoksa değiştirmeli miyim? Bütçem çok az en son elimdeki parayı ceket malzemeleri için harcamıştım.
Fizik hasarin da isine yarar tabiki lakin biraz daha zorlayacaktir ama 3m 4m gibi bir butceyle dedigim alaska asayi uretip bilge kagan kolye yuzuk ile 55 seviye ye kadar gizit milis kesip kasilabilirsin daha sonra fanatiklerde 59 a kadar kasip item dusurmeye calisabilirsin.Sonrasindada acik bolgedeki boss grublarina yer ararsin
Lothbrokş
friedrich
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

@Lothbrok çok teşekkür ederim. Yavaş yavaş uygulamaya çalışağacağım bahsettiğin asayı üretmek için reçeteyi nerden edinebilirim?
Kullanıcı avatarı
Lothbrok
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

friedrich yazdı: 05 Haz 2018 13:42 @Lothbrok çok teşekkür ederim. Yavaş yavaş uygulamaya çalışağacağım bahsettiğin asayı üretmek için reçeteyi nerden edinebilirim?
Karakoy bolgesinde insan mahallesindeki yasli kadin npc den alabilirsin.
Lothbrokş