Yeni sunucu

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kilitli
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Yeni sunucu

Mesaj gönderen movie »

Yeni bir sunucu açılsa oyuncu artışı yaşanacağını düşünüyorum. Fakat bu sunucuya karakter aktarımı vs yapılamayacak. Dolayısıyla herkes eşit sıfırdan başlama şansına sahip olabilecek. Şu an oyuna başlayan veya geri dönen oyuncuların çoğu "herkes üzerini dizmiş, tılsımını yapmış ben bu oyunculara nasıl yetişebilirim" düşüncesinden dolayı oyunu bırakmakta.

Böyle bir sunucunun açılması tam şu anda gereklidir bence. Üstelik eskiyi de yeniden yaşatabilir bizlere.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
Darkxfearless
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Re: Yeni sunucu

Mesaj gönderen Darkxfearless »

Gereksiz konu açmanın luzümü yok :thinking_face:
Yeni sunucuyla uğraşcaklarına adam akıllı oyuncularının problemlerini çözsünler

KUKLACI
Darkxfearless<59> Efsanexfearless<59> Crayzxfearless<49>

ARAF LONCASI Youtube KanalımızGöster
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

"herkes üzerini dizmiş, tılsımını yapmış ben bu oyunculara nasıl yetişebilirim" söylemi gereksizdir.Bu söyleme katılmıyorum.Bünyesinde yarış barındırmıyor ki herkes eşit şartlarda oyuna başlasın kaldı ki o zaman işin içine bilgisayar sistemleri de girer.1'e 1 savaşlarda kimin bilgisayarı hızlı vs muhabbetler dönmesin diye.

Bu oyun,diğer oyunculara karşı eşit olma oyunu değil , üstünlük oyunu.Rakibine üstün olmak için gerekli itemleri edinmelisin ki bu itemlerden de 1 tane yok.İsteyen istediği iteme sahip olabiliyor.İtemlerin yanında da oyun bilgi ve becerini de kullanmalısın.
Bahsi geçen "bu oyuncular" üzerlerini 1 yılda dizdi ise sen de uğraşıp 1 yılda yada biraz daha zaman ve para ayır 6 ayda dizmeye çalış.Seni tutan yok.

Bu konu ile sen, oyuna emeğini vermiş insanlara saygısızlık ediyorsun.Kişisel hırsından ötürü ve işin içine kıskançlık da girince bencil bir konu olarak görüyorum bu iletini.
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

FiratCakiroglu yazdı: 19 May 2018 15:38 "herkes üzerini dizmiş, tılsımını yapmış ben bu oyunculara nasıl yetişebilirim" söylemi gereksizdir.Bu söyleme katılmıyorum.Bünyesinde yarış barındırmıyor ki herkes eşit şartlarda oyuna başlasın kaldı ki o zaman işin içine bilgisayar sistemleri de girer.1'e 1 savaşlarda kimin bilgisayarı hızlı vs muhabbetler dönmesin diye.

Bu oyun,diğer oyunculara karşı eşit olma oyunu değil , üstünlük oyunu.Rakibine üstün olmak için gerekli itemleri edinmelisin ki bu itemlerden de 1 tane yok.İsteyen istediği iteme sahip olabiliyor.İtemlerin yanında da oyun bilgi ve becerini de kullanmalısın.
Bahsi geçen "bu oyuncular" üzerlerini 1 yılda dizdi ise sen de uğraşıp 1 yılda yada biraz daha zaman ve para ayır 6 ayda dizmeye çalış.Seni tutan yok.

Bu konu ile sen, oyuna emeğini vermiş insanlara saygısızlık ediyorsun.Kişisel hırsından ötürü ve işin içine kıskançlık da girince bencil bir konu olarak görüyorum bu iletini.
Ben zaten üzerini dizmiş birisiyim sizin gibi bencil sadece kendini düşünen birisi olmadığım için açtım bu konuyu. Ayrıca yeni bir sunucunun açılmasının sana ve senin gibilere ne zararı var?
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

movie yazdı: 19 May 2018 16:11
FiratCakiroglu yazdı: 19 May 2018 15:38 "herkes üzerini dizmiş, tılsımını yapmış ben bu oyunculara nasıl yetişebilirim" söylemi gereksizdir.Bu söyleme katılmıyorum.Bünyesinde yarış barındırmıyor ki herkes eşit şartlarda oyuna başlasın kaldı ki o zaman işin içine bilgisayar sistemleri de girer.1'e 1 savaşlarda kimin bilgisayarı hızlı vs muhabbetler dönmesin diye.

Ben zaten üzerini dizmiş birisiyim sizin gibi bencil sadece kendini düşünen birisi olmadığım için açtım bu konuyu. Ayrıca yeni bir sunucunun açılmasının sana ve senin gibilere ne zararı var?
1 tane Karaköy itemi olmayan birisi olarak konuşuyorum.
Öncelikle önerine ve kendine gelen olumsuz eleştiriye katlanacaksın , saygı duyacaksın.Zorundasın.
Pekala önerinden ziyade, önce yeni başlayanlara yardım edeceksin , item,para ve tılsım paylaşacaksın.Onların da seninle eşit olmasını sağlayacaksın.Gücün yetmiyorsa yapılanmaya gideceksin , lonca kuracaksın bu uğurda.En son burada gelip yeni sunucu istiyorum diyeceksin.
İşine gelmiyorsa Ovacık'a taşınıp , sıfırdan hayat kurabilirsin kendine.
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

FiratCakiroglu yazdı: 19 May 2018 16:36
movie yazdı: 19 May 2018 16:11

1 tane Karaköy itemi olmayan birisi olarak konuşuyorum.
Öncelikle önerine ve kendine gelen olumsuz eleştiriye katlanacaksın , saygı duyacaksın.Zorundasın.
Pekala önerinden ziyade, önce yeni başlayanlara yardım edeceksin , item,para ve tılsım paylaşacaksın.Onların da seninle eşit olmasını sağlayacaksın.Gücün yetmiyorsa yapılanmaya gideceksin , lonca kuracaksın bu uğurda.En son burada gelip yeni sunucu istiyorum diyeceksin.
İşine gelmiyorsa Ovacık'a taşınıp , sıfırdan hayat kurabilirsin kendine.
Adam akıllı bir eleştiri olsa anlarım kabul de ederim ama şu yazdıklarından bir(1) tane aklı başında birinin edebileceği cümle yok.

Öncelikle ben yeni başlayan birilerine yardım etmek zorunda değilim item para tılsım paylaşmak zorunda da değilim.
Viktor HUGO'nun dediği gibi;
"Siz yardım edilmiş yoksullar istiyorsunuz biz ise ortadan kaldırılmış yoksulluk."

Ayrıca sorduğum soruya da cevap vermedin :') sen de biliyorsun aslında yazdıklarının anlamsız olduğunu :)
Kullanıcı avatarı
pegasusejder
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Mesaj gönderen pegasusejder »

Arkadaşın hakaretlerini kınamakla birlikte senin düşüncelerine katılmıyorum. Şimdi senin durumunda kimsenin emeğine bir şey olmayacak çünkü isteyen bu sunucuya girmez kendi sunucusunda devam eder.
1-) Hadi diyelim açıldı yeni bir sunucu herkes sıfırdan başlamak zorunda. Kaç kişi katılım olacağını düşünüyorsun? Yeni başlamak isteyen bile başlamayabilir çünkü çoğu görevde 1-2 adam bulmaya çalışırken şimdi 2-3 grup bulmaya çalışacak. Hadi diyelim bir şekilde çt ye ulaştınız. Çt de çok takılamazsınız çünkü itemler 55 ten sonra hasar düşüyor. Yeniden tılsım üretmek zorunda kalcaksınız ve az sayıda kişi olduğu için malzeme piyasası olmayacak veya satan çok pahalıya satacak. Bunları da aşarak karaköy e geldiniz milletin 1-2 grupla yaptığını siz üzerinizdeki itemlerle 3-4 grupla yapacaksınız. Artık bir yerden sonra bıkkınlık başlayacak
2-) Hadi diyelim her şey çok güzel hayalindeki gibi gitti. 1 sene sonra başka oyuncular başlamak isteyecek. Yardım etmek zorunluluğum yok demişsin haklısın. Şimdi bunlar için yeni bir sunucu daha mı açacaklar. Hadi diyelim bir tane daha açtılar bu sefer kullanıcı sayısı iyece düşecek ve bu dediklerimi yapmak iyice zorlaşacak. Peki bu nereye kadar daha devam edecek

Ben yeni başlamaya çalışan birini gördüm mü kendimi arkadaş eklettiriyorum ve elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Discord kanalımız var oraya çağırıyorum sohbet muhabbet edelim diye.

Yani bu işin tek yolu başkasına yardım etmekten geçiyor maalesef ve kimsenin zorunluluğu olmadığı gibi yardım etmek isteyenlerde oluyor. Eğer yeni bir sunucu açarsan bu yardım etmek isteyen insanlar artık edemeyecek.
Kullanıcı avatarı
Recoil
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen Recoil »

"Başka oyuncular üzerini dizmiş onlara nasıl yetişebilirim"
Cümlesi biraz gereksiz kalıyor bunu bahane eden kişiler ya çevresiyle sorunludur ya da çabalamıyordur. Tek tek fanatik hortlak vb kesip yücelen atmaca, ensari altuncu,karamuk altuncu reçeteler veya tek item karamuk itemler vb düşüren çok kişi var. Mor itemlere gelecek olursak klandan bölgeden boss kesimi için insan arayan veya grup kuran çok kişi görüyorum.
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

pegasusejder yazdı: 19 May 2018 18:00 Arkadaşın hakaretlerini kınamakla birlikte senin düşüncelerine katılmıyorum. Şimdi senin durumunda kimsenin emeğine bir şey olmayacak çünkü isteyen bu sunucuya girmez kendi sunucusunda devam eder.
1-) Hadi diyelim açıldı yeni bir sunucu herkes sıfırdan başlamak zorunda. Kaç kişi katılım olacağını düşünüyorsun? Yeni başlamak isteyen bile başlamayabilir çünkü çoğu görevde 1-2 adam bulmaya çalışırken şimdi 2-3 grup bulmaya çalışacak. Hadi diyelim bir şekilde çt ye ulaştınız. Çt de çok takılamazsınız çünkü itemler 55 ten sonra hasar düşüyor. Yeniden tılsım üretmek zorunda kalcaksınız ve az sayıda kişi olduğu için malzeme piyasası olmayacak veya satan çok pahalıya satacak. Bunları da aşarak karaköy e geldiniz milletin 1-2 grupla yaptığını siz üzerinizdeki itemlerle 3-4 grupla yapacaksınız. Artık bir yerden sonra bıkkınlık başlayacak
2-) Hadi diyelim her şey çok güzel hayalindeki gibi gitti. 1 sene sonra başka oyuncular başlamak isteyecek. Yardım etmek zorunluluğum yok demişsin haklısın. Şimdi bunlar için yeni bir sunucu daha mı açacaklar. Hadi diyelim bir tane daha açtılar bu sefer kullanıcı sayısı iyece düşecek ve bu dediklerimi yapmak iyice zorlaşacak. Peki bu nereye kadar daha devam edecek

Ben yeni başlamaya çalışan birini gördüm mü kendimi arkadaş eklettiriyorum ve elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Discord kanalımız var oraya çağırıyorum sohbet muhabbet edelim diye.

Yani bu işin tek yolu başkasına yardım etmekten geçiyor maalesef ve kimsenin zorunluluğu olmadığı gibi yardım etmek isteyenlerde oluyor. Eğer yeni bir sunucu açarsan bu yardım etmek isteyen insanlar artık edemeyecek.
Teşekkür ederim yorumun için. Adam akıllı eleştiri budur bilmeyenler öğrensin.

Evet dediklerine kısmen katılıyorum fakat ben katılımın fazla olacağını varsayarak bu gibi zorlukların üstesinden gelinebileceğini düşünüyorum. Burada kilit nokta yine oyuncu sayısı oluyor.
Kilitli