Zırh Sorunsalı ? Savaşçı %75 / %75

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
diltemiz
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Anatolian Soldiers

Zırh Sorunsalı ? Savaşçı %75 / %75

Mesaj gönderen diltemiz »

Afrikalı Scipio item giyildiğinde defansif dövüşme açıldığında karakterin zırh değeri %75 de %75 bandını görmüyor ,
Redaktör yada Kasap Modeli item sınıfının yanında zırh veren bir itemde olmadığı farzedersek bu insanlar zırhını nasıl %75 leyecek ? biri beni yeşillendirsin.
Yada sarı itemlerde , iksirlemi fulleyecekler ?
49 zamanındayken Evocati Koruması Zırh giyildiğinde zırhın efsun olarak kendinde zırh vardı kastettiğim kritik zırhı değil , ve şaheser yüzüklerle çok rahat bir şekilde zırh bandını %75 de %75 fulleyebiliyordu

Genel soru

farklı sorayım ?
sarı itemler ilede defansif dövüşme açıldığında iksirsiz bi şekilde %75 de %75 zırh bandını görebilen varmı ?
Gördüyse nasıl gördü ?
Malum direncin full olsa bile zırhın %75 bandını görmediği takdirde fazla hasar yiyorsun...

Resim

⋱ ▒ ♖ ώ ε ♖ ค я ε ♖ ร σ Ł đ ί ε я ร ♖ ▒ ⋰
☪ guardians of anatolia ☪
▒ ⋰ ▒ ⊽ ⊽ тαηıтıм кσηυмυzα gιтмєк ιcιη ⊽ ⊽ ▒ ⋱ ▒
Kullanıcı avatarı
bebebe
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos

Re: Zırh Sorunsalı ? Savaşçı %75 / %75

Mesaj gönderen bebebe »

burda savascı zırhı iksir ile fullesin. yada baska karaktrlerin kesme sansı olsun gibi bir durum olmuş gibi
gözüküyor.
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

Sarı itemler demişsin de sarı zırh efsunu da yok ki. Şuanki zırh değerinin tamamı eşyanın kendisinde bulunan zırh özelliği ile karşılanıyor. Efsun olarak hiç bir zırh eşyası yok. Tamamen mor eşyalar var iken zırh %70-71 civarı oluyor. Kalan değer de muhtemelen oyuna eklenecek olan gözlük/başlık vs ile tamamlanacaktır. %70 zırh ile %75 zırh arasında da dağlar kadar fark yok zaten. Tamamlamak için de tek yol iksir.
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Gelecek olan gözlükle bu iş hallolur diye düşünüyorum. Yeni gözlüklerde zırh özelliği de olacak sanırım bu kadar beklediklerine göre.

Ya da turkoxhamsterin dediği gibi iksir ile hallet bir şey olmaz şimdilik.
asgsdga
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen asgsdga »

(bkz: sorunsal)

(bkz: yeşillendirmek)

(bkz: oyunu oynamadan forumda başlık açmak)

(bkz: forumun iyice sözlüğe dönmesi)
Kullanıcı avatarı
diltemiz
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Anatolian Soldiers

Mesaj gönderen diltemiz »

turkoxHAMSTER yazdı: 15 May 2018 04:28 Sarı itemler demişsin de sarı zırh efsunu da yok ki. Şuanki zırh değerinin tamamı eşyanın kendisinde bulunan zırh özelliği ile karşılanıyor. Efsun olarak hiç bir zırh eşyası yok. Tamamen mor eşyalar var iken zırh %70-71 civarı oluyor. Kalan değer de muhtemelen oyuna eklenecek olan gözlük/başlık vs ile tamamlanacaktır. %70 zırh ile %75 zırh arasında da dağlar kadar fark yok zaten. Tamamlamak için de tek yol iksir.
Kıyafet item çeşitliliği neden daha fazla arttırılmadı ben bundan yakındım açıkçası getirilen şaheser ürünlerin üstünde bile yok(bosslardan düşen mor itemlerden bahsediyorum) kastettiğim kritik zırhı değil bildiğin zırh efsunu ,
iksir kullanarak neden %75 de %75 yapalım ki ,
o kadar piyasada sarı efsunlu itemler varken neden buna da getirilmedi , sarı efsunlu itemlerin 2.efsunu zırh olabilirdi :thinking_face:

Resim

⋱ ▒ ♖ ώ ε ♖ ค я ε ♖ ร σ Ł đ ί ε я ร ♖ ▒ ⋰
☪ guardians of anatolia ☪
▒ ⋰ ▒ ⊽ ⊽ тαηıтıм кσηυмυzα gιтмєк ιcιη ⊽ ⊽ ▒ ⋱ ▒
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü

diltemiz yazdı: 15 May 2018 11:30
turkoxHAMSTER yazdı: 15 May 2018 04:28 Sarı itemler demişsin de sarı zırh efsunu da yok ki. Şuanki zırh değerinin tamamı eşyanın kendisinde bulunan zırh özelliği ile karşılanıyor. Efsun olarak hiç bir zırh eşyası yok. Tamamen mor eşyalar var iken zırh %70-71 civarı oluyor. Kalan değer de muhtemelen oyuna eklenecek olan gözlük/başlık vs ile tamamlanacaktır. %70 zırh ile %75 zırh arasında da dağlar kadar fark yok zaten. Tamamlamak için de tek yol iksir.
Kıyafet item çeşitliliği neden daha fazla arttırılmadı ben bundan yakındım açıkçası getirilen şaheser ürünlerin üstünde bile yok(bosslardan düşen mor itemlerden bahsediyorum) kastettiğim kritik zırhı değil bildiğin zırh efsunu ,
iksir kullanarak neden %75 de %75 yapalım ki ,
o kadar piyasada sarı efsunlu itemler varken neden buna da getirilmedi , sarı efsunlu itemlerin 2.efsunu zırh olabilirdi :thinking_face:

Kıyafetlerin kendi zırh değerleri var. Mesela Sentetik Lifli Ceket'in kendi zırhı var. Aynı şekilde Afrikalı Ceket'in de. Zaten bu kıyafetler ile zırh %70 oluyor iken ekstradan efsun getirmek istememiş olabilirler. Bundan 1 sene evvel oyuna neden yeni seviye gelemeyeceği ile ilgili bir yazı yazmıştım. Demiştim ki zaten 49 lvl iken bile zirhimiz %75 üstüne 2 direncimiz de 1000 oluyor. 59 gelince zırhı %100 falan mı yapacağız? Şimdi görüyoruz ki sırf bu sebeplerden dolayı direnç ve zırhlar yeni seviyelere birlikte artmadı aksine düştü. Bence iyi de oldu.
Kullanıcı avatarı
manyetix
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Klan: Lodos
Lonca: Sivaslı Kardeşler

Mesaj gönderen manyetix »

400 şifadan gelen dirençler kendi direnç puanlarımız itemlerden glen dirençler derken 600 direnç yapmak gibi bir derdimiz kalmıyor zaten. 75 zırh yapmaya gelince zaten sarı temler bile taksanız 1 lvl zırh iksiri içince (2 meşe odunu istiyor ':) ) zırh 75 oluyor zaten.
Resim
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

Dağlar kadar fark olmasa da %20 hasar farkı oluşur, o ise göz ardı edilmeyecek bir oran.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü

movie yazdı: 15 May 2018 20:09
Dağlar kadar fark olmasa da %20 hasar farkı oluşur, o ise göz ardı edilmeyecek bir oran.
%5 farkı nasıl %20 yaptın anlamadım. Oradaki %75/%75 ibaresi %100 anlamına gelmiyor. Bir tanesi sınır diğeri senin sahip olduğun değer. Yani %70 ile %75 arasında %5'lik bir fark var. Bunu açıklamak bile komik oldu :)