Bilgisayarım 8 fps alıyor Yetkililer bakarsa sevinirim

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Stekn
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos
Lonca: United States Ottoman

Bilgisayarım 8 fps alıyor Yetkililer bakarsa sevinirim

Mesaj gönderen Stekn »

Merhaba,
Bilgisayarım Casper c600,4GB Ram 4GB Ekran Kartı bulunuyor.
Ancak ikvde 8 fps alıyorum f9 tuşuna bastığımda fps kiliti kalkıyor 300 fps alıyorum ancak seslerde acayip kasma oluyor ve karakterlerde'de kasma oluyor yani bi fark olmuyor sadece yazılar daha akıcı oluyor ve ne yapayım ben hızlı yazıyı oyunu oynayamadıktan sonra :thinking_face: .Anlamıyorum gündem oyunlarında 100 fps altına inmeyen bilgisayar 2004 e çıkan oyunda 8 fps alıyor çok saçma değilmi :rage: bir yetkili ilgilenirse sevinirim.
PerfectStorm
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü

Re: Bilgisayarım 8 fps alıyor Yetkililer bakarsa sevinirim

Mesaj gönderen PerfectStorm »

aynı sorun win 10 da da oluyor sorunu bi türlü çözemediler
asgsdga
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen asgsdga »

RAM'lerin 2 tane 2 GB ise birini çıkar hacı abi :D bilgisayarın ne kadar iyiyse ikv o kadar kötü çalışıyor. teknoloji resmen ikv'yi reddediyor, koca bilgisayar kendine yediremiyor tabi, "hayvan gibi bilgisayarım oynaya oynaya bunu mu oynuyon lan" diyor. bence bilgisayarına bi kulak ver :D
Kullanıcı avatarı
Stekn
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Lonca: United States Ottoman

Mesaj gönderen Stekn »

asgsdga yazdı: 26 Nis 2018 20:30 RAM'lerin 2 tane 2 GB ise birini çıkar hacı abi :D bilgisayarın ne kadar iyiyse ikv o kadar kötü çalışıyor. teknoloji resmen ikv'yi reddediyor, koca bilgisayar kendine yediremiyor tabi, "hayvan gibi bilgisayarım oynaya oynaya bunu mu oynuyon lan" diyor. bence bilgisayarına bi kulak ver :D
Doğrudur ancak Leptop olduğu için çıkaramıyorum garanti etiketi bulunuyor ram kısıtlama uygulamaları vardır illaki ancak bir işe yarayacağını sanmıyorum bir yetkili yardımcı olursa çok iyi olucak senelerimi verdiğim oyundan bir gıdım zevk alamıyorum haram ettiler yeminim olsun :rage:
Kullanıcı avatarı
cagatay81
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Türkiye Cumhuriyeti

Mesaj gönderen cagatay81 »

Stekn yazdı: 26 Nis 2018 20:24 Merhaba,
Ancak ikvde 8 fps alıyorum f9 tuşuna bastığımda fps kiliti kalkıyor 300 fps alıyorum ancak seslerde acayip kasma oluyor ve karakterlerde'de kasma oluyor yani bi fark olmuyor sadece yazılar daha akıcı oluyor ve ne yapayım ben hızlı yazıyı oyunu oynayamadıktan sonra :thinking_face: .Anlamıyorum gündem oyunlarında 100 fps altına inmeyen bilgisayar 2004 e çıkan oyunda 8 fps alıyor çok saçma değilmi :rage: bir yetkili ilgilenirse sevinirim.
Bilgisayar ı yeniden başlat win10 da düzeliyor fps
...
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen benibanladilar »

ikv'ye sağ tıklayıp çıkan pencerede grafik işlemciyle çalıştırın üstüne gel , yüksek performanslı işlemciyi seç bakalım aynı şey olacak mı ?
Sağ tıkladığında grafik işlemciyle çalıştır olmayabilir,öyleyse başka bir problem var.
Kullanıcı avatarı
Markzuncher
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Markzuncher »

Resim
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Son Kaptan
İletişim:

Mesaj gönderen noctiluca »

Baska onlne oyunda fps ni paylasirmisin merak ettim?
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
Kullanıcı avatarı
yavuzlarbey
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen yavuzlarbey »

sana çözümü söyleyeyim bende yaşıyorum, win 8.1 kullanıyorum aldığım normal fps değeri 64, ekran kartına güncelleme gelince 32 oluyor, aynı anda windows update de gelirse 16 oluyor fps. Sadece w. Update yada sadece ekran kartına güncelleme gelince fps değer yarıya düşüyor 32de sabitleniyor. Bu güncellemeleri yaptıktan sonra pc reset atman gerek kapatıp açman aynı işlevi görmez. herkesin uyguladığı çözüm bu herkes genelde güncellemeri otomatik alıyor ve reset atınca degisiklikleri uygulamis oluyor. ikv ile alakali degil windows ile alakali sorun. sadece ikv de daha belirgin hissediyorsun.
Kullanıcı avatarı
Lothbrok
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Lothbrok »

Ayni sorunu bende yasiyordum uzun suredir fps 8 den yukari cikmiyordu.
Ilk once yeniden baslattim olmadi
ekran karti driverlarini kendi sitesindeki son surum ve yuklu olan surumu karsilastirdim ve driverim bayagi eskimis onu guncelledim.
ekran karti ayarlarindan (markana gore ) istanbul.exe ve launcer.exe yi yuksek performans ve harici ekran karti ile calistir sectim.
Oyuna girdim fps 35 den asagi inmedi gayet rahat oynadim.bi kontrol et driver lari
Lothbrokş