Siyah kareler

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kilitli
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Siyah kareler

Mesaj gönderen BayTerapi »

Merhaba,

Foruma göz atmak için girdiğimde bir sorun ile karşılaştım, fare ile aşağı yukarı yapınca siyah kareler ekranda beliriyor, bu benden mi kaynaklanıyor acaba.

Ek olarak;

Ekran kartım hasar görmüş olabilir mi, ama sadece forumda oluyor bu sorun.
kedi
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Re: Siyah kareler

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Denetim Masası>Fare altından İşaretçiler sekmesine geçin. Düzen yazısının altındaki kutucuktan diğer imleç tasarımlarından birini seçin.
Eğer düzelmezse, Denetim Masası>Kullanıcı Hesapları>Yeni hesap oluştur ile yeni bir kullanıcı hesabı oluşturun. Bu hesaba parola vermenize gerek yok, çünkü bu geçici bir kullanıcı hesabı. Daha sonra kendi oturumunuzu kapatıp oluşturduğunuz geçici hesabı açın.
Eğer bu hesapta da işaretçi aynı ise ya Windows dosyalarınızda sorun var, ya da bilgisayarınızda zararlı bir yazılım var. Bunu çözmek için öncelikle (eğer bilgisayarınızda yoksa) bir antivirus yazılımı ve bir antispyware programı yükleyin. Benim tavsiyem antivirus olarak Kaspersky Antivirus veya NOD32, antispyware olarak da Ad-Aware olacaktır. Kaspersky Antivirus ve NOD32 ücretli, Ad-Aware ise ücretsizdir. Fakat ücretli olanların deneme sürümlerini kullanabilirsiniz.
Antivirus ve antispyware yazılımlarını yükledikten sonra bilgisayarınızı Güvenli Mod'da açın(Windows'un yüklendiği ekran açılmadan önce F8'e basın. Açılan seçenekler arasından Güvenli Mod'un üzerine gelin ve Enter'a basın). Windows'u Güvenli Mod'da başlattığınızda antivirus yazılımınız otomatik olarak açılmayacaktır. Bu nedenle Başlat>Tüm Programlar altından yazılımı çalıştırmalısınız. Yazılımı çalıştırdıktan sonra tam bir tarama yapın. Eğer zararlı yazılım tespit edilirse, tespit edilen bu yazılımları silin(genelde sağ tık>sil veya delete). Sonrasında Ad-Aware ile de tarama yapın. Ad-Aware herhangi bir zararlı yazılım tespit ederse bunu da silin(Tespit edilen yazılımın yanındaki kutucuğu işaretleyin ve Remove butonuna tıklayın). Sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Bu taramalar sonucu herhangi bir virus, trojan vs. tespit edilemezse; Windows dosyalarınızda bir sorun olma olasılığı yüksek. Bunu düzeltmek için Windows'unuzu onarmalısınız
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Denemekte fayda var, sağol.
kedi
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Sorunum çözülemedi, acaba forum moderatörlerimizden bilgisi olan var mı ?
kedi
Kullanıcı avatarı
Elesefi
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Elesefi »

Tarayıcı ya da "Flash Player" ile alakalı gibi duruyor. Chrome, Firefox, İE gibi farklı tarayıcılarda dene eğer hepsinde hata devam ediyorsa "Flash Player"ı güncelle. Daha sonrası için bir fikrim yok.
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Son Kaptan
İletişim:

Mesaj gönderen noctiluca »

Bu islemi yaparken CPU %100’e cikiyormu?
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

noctiluca yazdı: 24 Nis 2018 02:22 Bu islemi yaparken CPU %100’e cikiyormu?
Hayır.
kedi
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Elesefi yazdı: 24 Nis 2018 01:18 Tarayıcı ya da "Flash Player" ile alakalı gibi duruyor. Chrome, Firefox, İE gibi farklı tarayıcılarda dene eğer hepsinde hata devam ediyorsa "Flash Player"ı güncelle. Daha sonrası için bir fikrim yok.
Flash player aktif değilmiş, onu açtıktan sonra bir daha bu sorunu yaşamadım teşekkürler çözdünüz. :pray: :pray:

Konu daha fazla güncellenmesin diye kilitleyebilirsiniz.
kedi
Kilitli