Şans Sistemi

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
EasyGameEasyLife
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Bu Lonca On Yedi Harf

Şans Sistemi

Mesaj gönderen EasyGameEasyLife »

Ciddi manada anlayamıyorum ben bu sistemi yaklaşık 50 kere Yüce Komiser kestim. Bir adet pantolon yok zibilyon tane reçete attı. Bırakın asıl karakterlerini yan karakterlerini getiren arkadaşlarım 15 er 20 er seferde minimum bir tane pantolon aldılar keza diğer bosslar için de bu geçerli 20 30 kere gbz 20 30 kere büyük büyücü 5 6 kere de hakir kesmişimdir sadece reçete görevi olan bir kişi rica ediyor gruba alıyoruz kesiyoruz eldiven düşüyor bu arkadaşa alsın lafım yok fakat ben neden haketmiyorum bu kadar uğraşıyorken? Cidden anlayamıyorum emekse emek zamansa zaman gerçekten karaktere göre şans mevzusu bu oyunda aktif adam 1 kesişte almayı hakediyorsa veya 10 kesişte hakediyorsa ben niye 50 kere kesmek durumunda kalıyorum ki 50.seferde bile düşmüyor .

Totalde 100'e yakın +5 -5 değişebilir boss kestim bir düzine reçete attı yalanda söylemiş olmayalım 1 tane de mikroçip aldım bunun dışında boş bomboş.
asgsdga
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Re: Şans Sistemi

Mesaj gönderen asgsdga »

Biz Açık bölge isterken Boss olmasın, şans olmasın, emeğimizin karşılığını anında alalım istemiştik ama geliştiriciler öyle anlamış heralde. Malesef ikv bu moktan şans sisteminden ibaret. adamların kendi oyunu, bunun böyle olmasını istiyorlar. Bize de alın oyununuzu başınıza çalın demek düşüyor.
Kullanıcı avatarı
pegasusejder
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen pegasusejder »

Hocam 50-60 kere kenan atmıştım hiç bişey düşmemişti. Bi tane oyuna yeni başlayan 43 lvllik savaşçı vardı yardım fln ettiğimden tanışmıştık. Grupta yer olunca koş gel kenan görmüş olursun dedim. Adamın ilk eli ma ayak ile ışık hanım kolye yada yüzük düşmüştü. Sonra yine bi şifa ile girdik fundi kolye düştü :D Yani herhalde kimisi oyuna gusül alıp öyle başlıyor :D
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

Karakter sınıflandırmasına göre de oran bazı hesaplanıyor ona da dikkat etmeni tavsiye ederim
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
Güçlü Kardeşler Meclisi Loncası
EasyGameEasyLife
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Esadullah yazdı: 18 Nis 2018 23:42 Karakter sınıflandırmasına göre de oran bazı hesaplanıyor ona da dikkat etmeni tavsiye ederim
Kendimde büyücüyüm örnek verdiğim karakterlerde büyücü ben bu algoritmayı anlamıyorum sadece farklı büyücü karakteriyle gelip 10 15 veyahut 20 sefer içerisinde bu ihtimal veya bu oran arkadaşların karakterlerine denk gelebilirken ben sürekli aynı karakterle girmeme rağmen hiçbir şekilde bu ihtimal bana denk gelmemesi anlayamadığım bir durum. Torba almıyorum desem yalan olur grubumdaki ekibimdeki herkesten daha çok torba alıyorum fakat fix bir şekilde reçete atıyor. Adam giriyor 5 kere 10 kere kesiyor hiçbir torba atmıyor 11.de bir nadide eşyayı alıp çıkıyor.
Kullanıcı avatarı
KRoNicK
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Lonca: Revenge Of Nobility

Mesaj gönderen KRoNicK »

Esadullah yazdı: 18 Nis 2018 23:42 Karakter sınıflandırmasına göre de oran bazı hesaplanıyor ona da dikkat etmeni tavsiye ederim
Yani her sınıftan ikişer karakter olunca eşit drop oranı oluyor anladığım kadarıyla?
EasyGameEasyLife
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

KRoNicK yazdı: 19 Nis 2018 01:13
Yani her sınıftan ikişer karakter olunca eşit drop oranı oluyor anladığım kadarıyla?
Eşit drop oranı mevzusuna inanmıyorum açıkçası hocam ya hunharca keseceksin ya da "ballı" bir karakterin olacak 5 er 10 ar seferde alıp yoluna bakacaksın.
Kullanıcı avatarı
KRoNicK
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Lonca: Revenge Of Nobility

Mesaj gönderen KRoNicK »

EasyGameEasyLife yazdı: 19 Nis 2018 01:48
KRoNicK yazdı: 19 Nis 2018 01:13
Eşit drop oranı mevzusuna inanmıyorum açıkçası hocam ya hunharca keseceksin ya da "ballı" bir karakterin olacak 5 er 10 ar seferde alıp yoluna bakacaksın.
2.kesişte anu eldiven 2.kesişte anu pant 60'ı geçkin GBZ boş .. bende inanmıyorum günde 7 8 defa gbz kestiğim olduğu oluyor sadece reçete o da çok nadir.
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Valla benim elimde olsa açık beta gibi pvp server acardim. Herşey bedava 😁😁 dropla mropla uğraşmazdiniz ugrasmazdik 😎