IKV YONETIMINE TAVSIYELER

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
hardline
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos
Lonca: GLADIO

IKV YONETIMINE TAVSIYELER

Mesaj gönderen hardline »

Arkadaşlar hepinize iyi günler dilerim. Bu oyuna ufacık çocukken betada başlayıp seneler boyunca bilgisayar başında dirsek çürütenlerdenim. 4-5 sene çemberlitaş ile oyalananlardan olmadım ve oyunu bıraktım. 5 gün önce oyuna 0dan tekrar başladım. Özlemişim açıkcası.

Oyunun ilk izleniminde sanki eski ikv sokaklarında değilde başka bi yerdeymişim gibi hissettim doğrusu. Eminönü banka boşluğu, Meteorda bi lodos sancak bi arz kale arasında olmayan savaş, mısır çarşısında sığnak sıraları yoktu. Şimdi herkesin aklından geçiyordur insanlar senelerce yeni bölgeyi bekledi orada olacaklar tabi. 2 gündür karaköyde oyalanıyorum ve yine bomboş yine bomboş. Dandik bir bossu kesebilecek 3-4 grup dahi çıkmıyor. Cevriyeyi, Karakürkü 6 7 grup kestiğimiz zamanlardan sonra evet dandik. Şimdi sitem dolu konuşmamın asıl kısmına gelicek olursam; bu ttnet oyunu geliştirmek istiyor mu bilinmez ama ceplerine giricek paranın artmasını istediğini seneler önce başlattıkları akçe olayından biliyoruz. Anlıyoruz tabi ki bir oyunun yürümesi için ekonomiye ihtiyacınız var. Ama niye bu ekonomiyi genişletme yoluna gitmiyorsunuz? Niye bu oyun yeni oyunculara kapalı? Niye sadece köklü oyuncuların 3 5 akçe çekip onlardan kazanmayı hedefliyorsunuz? Yeni oyuncuların cebinden para çıkarması için neden biraz kafanızı çalıştırmıyorsunuz? Metinin en başında bahsettiğim gibi yeni başladım oyuna ve yeni başlayan oyuncuların ne zorluklar çektiğini az çok anlayabildim. Bazı önerilerde bulunmak istiyorum şimdi.

1)Çoğu insan 0dan 49a kasmak zor geldiği için bu oyuna başlamak istemiyor. Buna çözüm olarak 0-29 level arasında %75 ex artışı, 29-39 arasında %50 ex artışı, 39-45 arasında %25 ex artışı sağlanabilir.

2)Oyuna yeni başladığımızda verilen görev itemleri değişitirilmeli. örnek olarak biz meteorit vururken görevden büyü hasarı ateş eşyası veriyor ve bu bizim hiç bir işimize yaramıyor. buda hasarımızın eksik kalmasına ve oyunu sıkıcı kılmak için yetiyor.

3)Oyuna başlarken jandarma aliden bir eşya seti alıyoruz bu set büyü hasarı fiziksel verebilir mesela. ilk levellerimizi ve oyuna bağlılığımızı oldukça etkiler.

4)Oyunu hiç bilmeyenler için görev veren npcler haritada yanıp sönebilir. Bu yabancı oyuncuların oyuna daha kolay adapte olmasını sağlıcaktır.

5)Yeni başlayan oyuncuların para sorunu; düşük level madenlerin para etmemesiyle beraber yeni oyuncularda büyük bir para sorunu ortaya çıkıyor. Bu sorunu görevlerin 50 bin 100 bin gibi küçük meblalarla, yeni oyuncularında ufak bir birikim olmasını sağlayabilir.(maksimum 4-5m)

6)Envanter küçüklüğü; tılsımların gelmesiyle beraber envanterde eşya koyacağımız yer çok çok azaldı. Bunu önlemek adına akçeyle alınabilecek bir 2. envanter yuvası olabilir.(azda sizin cebinize para girsin ikv bey)

7)25 levelde verilen şaheser eşyamız(ıslık çalan,anka,inatkıran) 35 levele geldiğimizde 10 level kuralından dolayı çöp oluyor. Ve bunun yerini tutucak hiç bir silah görevden verilmiyor. Oyunucunun rahatlığı için 10 level kuralı sadece bu eşyalar için 15 levele çıkarılabilir.

8-Yeni başlayanları biraz daha güçlü kılmak adına çöp olan 35 level gözlüklerin fiyatı 3-5bin kpye kadar düşürülebilir mesela.(yeni eşya yeni heyecan demektir)

9)Özel drop etkinlikleri olmalı oyuncuyu bir arada tutmak adına; mesela herkes jandarma alinin orada toplanıp gm aynı anda birsürü 1 level bi canavar droplayıp içiden çeşitli madenler itemli eşyalar (1er mlik 2şer mlik) çıkabilir. Ekonominin canlanmasını sağlıcaktır.

10)Son olarak; grup bölgelerinin atılmamasıyla beraber sığnak migrat ve çemberlitaşa ilgi yokoldu. buradaki görevleri yapamıyoruz ve karaköydeki görevleri alamıyoruz. Bu bağlantının kesilmesi 49 levele erişip oyuncuların yeni bölgedeki ilgisinin artması için şart.

Teşekkürler.
gladioxbaris-beta

NeGaTiVe-mazide

Hardline-yaşıyor
Kullanıcı avatarı
Niko34
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: A L P

Re: IKV YONETIMINE TAVSIYELER

Mesaj gönderen Niko34 »

Bunu okuyan yetkili birisi olsam,

"vay be adam hakkaten uğraşmış, kolayca uygulanabilecek cok güzel tavsiyelerde bulunmus, hemen birkaçını uygulamaya sokmaliyiz, arkadasa da ödül veya bi tesekkur borcluyuz"

derdim.

Eline sağlık dostum. Umarim dikkate alırlar.
Resim

DeathSoul
DeathSoulII
DeathSoull
Kullanıcı avatarı
hardline
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Bunu okuyan yetkili birisi olsam,

"vay be adam hakkaten uğraşmış, kolayca uygulanabilecek cok güzel tavsiyelerde bulunmus, hemen birkaçını uygulamaya sokmaliyiz, arkadasa da ödül veya bi tesekkur borcluyuz"

derdim.

Eline sağlık dostum. Umarim dikkate alırlar.
düşüncelerin için sağol dostum :)
gladioxbaris-beta

NeGaTiVe-mazide

Hardline-yaşıyor
loncaalim
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen loncaalim »

1-2-4-10
+++++++
Aynısını düşündüm hatta lv alma konusunda hatta benzer oyunlarda isim vermek istemiyorum ilk 30 lv 1 günde 2. günde 50 lv oluyorlar devamı yavaşlamaya başlıyor burada da ilk 25 lv çokhızlı sonra 35 lv biraz yavaş 45 birazdaha yavaş 45 den sonra normal süreç ola bilir
Kullanıcı avatarı
Elesefi
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Elesefi »

Elinize ve zihninize sağlık gerçekten güzel ve yerinde öneriler. Umarım yönetim dikkate alır.
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Son Kaptan
İletişim:

Mesaj gönderen noctiluca »

Minimum 4 yil daha bekleriz guncelleme de olsa bence
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
Kullanıcı avatarı
Winterfell
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Winterfell »

Vay be ! demek siz hala oynuyorsunuz, ne oldu peki yine mi hüsran ? başaramadılar değil mi ?
"Özgürlük ağacı zaman zaman vatanseverlerin ve gaddarların kanıyla tazelenir." (Thomas Jefferson)
"Vatanseverlik,acımasızların erdemidir." (Oscar Wilde)
Kullanıcı avatarı
hardline
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Vay be ! demek siz hala oynuyorsunuz, ne oldu peki yine mi hüsran ? başaramadılar değil mi ?
Senelerce insanları boş vaatlerle oyalayarak, emeklerini hiçe sayarak; başardıklarını kayıp, kendilerinide rezil ettiler.
gladioxbaris-beta

NeGaTiVe-mazide

Hardline-yaşıyor
Kullanıcı avatarı
AGRESIF
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen AGRESIF »

mantıklı öneriler