Oyunun çalışma prensibi sizce doğrumu ?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
dret
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Oyunun çalışma prensibi sizce doğrumu ?

Mesaj gönderen dret »

2006-2008-9 telekoma devredilene kadar zaman esasına göreydi.

Devrettikden sonra Para olmak ağır bastı.

Aslında suçlayamayız sobeeyi tüm oyun dünyası bu çizgide çalışıyor zaman-para / para-zaman paradoks bu..

Sizce oyun para mı zaman mı esasına göre olmalıdır ? hangisi daha iyi bir oyun deneyimi sunar ?

Reel hayatta zengin insan hepinizce malum yollardan oyundada zerre emek etmeden King sınıfına roket hızında ulaşmakta.Zaman esasına göre çalışan insan aylarını günlerini hatta belkide yıllarını vererek ulaştığı noktaya reel para ile max 1 saate ulaşabilmekte.Mantıklı ve Akıl karı olan sizce nedir ? hem sobee'nin bize daha iyi bir deneyim sunması ve oyunun devamlılığı açısından hemde oyuncu persvektifi hemde Türkiye gerçeklerini göz önüne alıp objektif bir yorum yapmanızı bekliyorum.

sevgiler, dret.
Kullanıcı avatarı
Whoods
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Evli Mutlu Çocuklu

Re: Oyunun çalışma prensibi sizce doğrumu ?

Mesaj gönderen Whoods »

Sana şöyle diyeyim telekom bu oyunu uzun vadede almadı ilk başlarda ufak bi yatırımdı hiç kazanmasalar dahi verdikleri parayı kat ve kat çıkaracaklarıni biliyorlardı ki zaten çıkardılar baktılar para yatıran çok güncelleme ile oyuna dükkan eklendi baştan beri oyunda olan fakat aktif olmayan reel para sistemi akçe de böylece devreye girmiş oldu ki zaten bu noktadan sonra tabiri caizse dananın kuyruğu koptu bu dükkana binlerce tl gömenler oldu en basiti en yakın arladaşım her hafta haftalığından 100 tl ile mutlaka akçe çekerdi 4 haftada 400 yılda 4800 tl gibi bir mebla ki ben adım gibi eminim bunu yapanın tek o olmadığına her sunucuda 100 kişi olsa her yıl 4800 tl yatırsalar 3 milyon 840 bin tl yapar ufak tefekleri saymıyorum bile bakın yılda kazanılan mebla 3 milyon 800 bin tl hadi 30 tane çalışani olsun sobeenin ortalama fiyat temizlikçiden caycıdan tut coma ya kadar hepsi ortalama 4 bin tl alsa yılda yapar 1 milyon 440 bin tl hadi 400 bin tl de yıllık elektirik su doğalgaz de ki fazla bile yemek memek giderlerin hepsi dahil ner reklam var ne de başka birşey zaten e yıllık türk telekom hiçbirşey yapmadan 2 milyon tl kazanıyor daha ne be kardeşim sen olsan kapatırmısın şu dakkadan sonra sen olsan eş tutarmısın para yatıranla emek kasanıi
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

Bir kişi bu oyuna para yatırınca hemen karakterleri fullenmiyor.Şaheserleri eksiksiz olmuyor veya diğer sınıflardan çok üstün bir güce sahip olmuyor.Para yatırdığında bu oyunda zamandan kazanıyor , çeşitli avantajlar kazanıyor falan filan.Bir kişi parası ile başka full bir karakteri alırsa veya tılsım satın alırsa dediğin şekilde "king" oluyor.Bu durum her oyunda var.Hesap veya eşyaları gerçek para ile satma olayı ve buna şirketler engel olamazlar."king" dedik ama bu oyunda en güçlü diye bir kavram yok bunu da hatırlatırım.Adam akçe satar , kondrit çeker satar , direk oyun parası satın alır , karakter satın alır.Parası olan düdüğü çalar.Bunu sadece İKV ile bağdaştırmak yanlış.Zaten hayatın her yerinde bu böyle arkadaş.Şimdi diğer oyunlardan örnek vermeye kalkarsak bir dünya örnek yazabiliriz.MMORPG'lerin doğasında var.Ya aylık ücret ya oyun içi ürün satışı.Benim İKV'de para ile alınan şeylerle pek sorunum yok..Benim için sorun oyunun zaman kaybına dönüşmesi ve pvpden gram zevk almamam.İşte bunu doğru bulmuyorum.Hemen full olmanın ne gibi bir zevki var geçip sancakta kabadayı modunda tüm gün şu saçma pvp sistemi ile mi zevk alacaklar ? Dediğim gibi zaten en güçlü diye kavram yok ama en zengin diye bir kavram olabilir oda neye yarıyorsa artık sanal zenginlik.Çok param olsa bile artık bu oyuna para yatırmam. :D
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Parası olan konuşur misali. Bugün nasıl Afrika'da İngiltere altın madeni çıkarıyor ve Afrikalı insanları köle gibi orda sadece işçi sınıfına sokuyor ise . Tüm dünyada sadece herşeyin asli yolu paradır. Parası olan adam bu dünyada ölüm ve huzur dışında herşeyi parayla satın alabilir buna oyun dahil olmak üzere
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

MaHKuMII yazdı: 18 Nis 2018 15:11 Parası olan konuşur misali. Bugün nasıl Afrika'da İngiltere altın madeni çıkarıyor ve Afrikalı insanları köle gibi orda sadece işçi sınıfına sokuyor ise . Tüm dünyada sadece herşeyin asli yolu paradır. Parası olan adam bu dünyada ölüm ve huzur dışında herşeyi parayla satın alabilir buna oyun dahil olmak üzere
Çok mu Kanlı Elmas izlediniz hocam? :)
Resim
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Retaliation yazdı: 18 Nis 2018 15:14
MaHKuMII yazdı: 18 Nis 2018 15:11 Parası olan konuşur misali. Bugün nasıl Afrika'da İngiltere altın madeni çıkarıyor ve Afrikalı insanları köle gibi orda sadece işçi sınıfına sokuyor ise . Tüm dünyada sadece herşeyin asli yolu paradır. Parası olan adam bu dünyada ölüm ve huzur dışında herşeyi parayla satın alabilir buna oyun dahil olmak üzere
Çok mu Kanlı Elmas izlediniz hocam? :)
Hayır Güney Afrika altın madeni belgeselini izle orda görürsün ☺️ zaten orda altın rezervlerinde azalma olduğu için dünya piyasasında 2006 dan sonra altın fiyatları uçuk durumda
Kullanıcı avatarı
yeCs
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Tantuni

Mesaj gönderen yeCs »

Prensipte sorun yok bence.. Parayı veren düdüğü çalar.. :D Yıllarca verdiğim emeği artık oyundan zevk almadığım için toplu sattım bugün . 50 Milyar nakit para + 39 adet tılsımı 9 bin TL ' ye sattım. Değerinin çok altında verdiğimin farkındayım ama bu oyunun piyasası bu. Benim 10 yıllık emeğimi adam aylığının yarısı ile aldı :D Size tavsiyem oyunu hayatınızın birinci planında tutmayın. Ben tuttum pişmanım , zevkine oynayın oyunu .. Çok hırs yapmayın , zevkine oynayın. Maden çekmek için gece 3 te kalkmayın , 2 saatlik uykuyla okula gitmeyin.. :D
Resim
asgsdga
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen asgsdga »

yeCs yazdı: 18 Nis 2018 15:51 Prensipte sorun yok bence.. Parayı veren düdüğü çalar.. :D Yıllarca verdiğim emeği artık oyundan zevk almadığım için toplu sattım bugün . 50 Milyar nakit para + 39 adet tılsımı 9 bin TL ' ye sattım. Değerinin çok altında verdiğimin farkındayım ama bu oyunun piyasası bu. Benim 10 yıllık emeğimi adam aylığının yarısı ile aldı :D Size tavsiyem oyunu hayatınızın birinci planında tutmayın. Ben tuttum pişmanım , zevkine oynayın oyunu .. Çok hırs yapmayın , zevkine oynayın. Maden çekmek için gece 3 te kalkmayın , 2 saatlik uykuyla okula gitmeyin.. :D
Türk Telekom'un avukatlarını işe çağırıcam da onlar da çalışmıyordur allah bilir :D :D
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Serinplay yazdı: 18 Nis 2018 15:02 Bir kişi bu oyuna para yatırınca hemen karakterleri fullenmiyor.Şaheserleri eksiksiz olmuyor veya diğer sınıflardan çok üstün bir güce sahip olmuyor.Para yatırdığında bu oyunda zamandan kazanıyor , çeşitli avantajlar kazanıyor falan filan.Bir kişi parası ile başka full bir karakteri alırsa veya tılsım satın alırsa dediğin şekilde "king" oluyor.Bu durum her oyunda var.Hesap veya eşyaları gerçek para ile satma olayı ve buna şirketler engel olamazlar."king" dedik ama bu oyunda en güçlü diye bir kavram yok bunu da hatırlatırım.Adam akçe satar , kondrit çeker satar , direk oyun parası satın alır , karakter satın alır.Parası olan düdüğü çalar.Bunu sadece İKV ile bağdaştırmak yanlış.Zaten hayatın her yerinde bu böyle arkadaş.Şimdi diğer oyunlardan örnek vermeye kalkarsak bir dünya örnek yazabiliriz.MMORPG'lerin doğasında var.Ya aylık ücret ya oyun içi ürün satışı.Benim İKV'de para ile alınan şeylerle pek sorunum yok..Benim için sorun oyunun zaman kaybına dönüşmesi ve pvpden gram zevk almamam.İşte bunu doğru bulmuyorum.Hemen full olmanın ne gibi bir zevki var geçip sancakta kabadayı modunda tüm gün şu saçma pvp sistemi ile mi zevk alacaklar ? Dediğim gibi zaten en güçlü diye kavram yok ama en zengin diye bir kavram olabilir oda neye yarıyorsa artık sanal zenginlik.Çok param olsa bile artık bu oyuna para yatırmam. :D
Aynı kaderi paylaşıyoruz.
kedi
dret
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen dret »

BayTerapi yazdı: 18 Nis 2018 16:05
Serinplay yazdı: 18 Nis 2018 15:02 Bir kişi bu oyuna para yatırınca hemen karakterleri fullenmiyor.Şaheserleri eksiksiz olmuyor veya diğer sınıflardan çok üstün bir güce sahip olmuyor.Para yatırdığında bu oyunda zamandan kazanıyor , çeşitli avantajlar kazanıyor falan filan.Bir kişi parası ile başka full bir karakteri alırsa veya tılsım satın alırsa dediğin şekilde "king" oluyor.Bu durum her oyunda var.Hesap veya eşyaları gerçek para ile satma olayı ve buna şirketler engel olamazlar."king" dedik ama bu oyunda en güçlü diye bir kavram yok bunu da hatırlatırım.Adam akçe satar , kondrit çeker satar , direk oyun parası satın alır , karakter satın alır.Parası olan düdüğü çalar.Bunu sadece İKV ile bağdaştırmak yanlış.Zaten hayatın her yerinde bu böyle arkadaş.Şimdi diğer oyunlardan örnek vermeye kalkarsak bir dünya örnek yazabiliriz.MMORPG'lerin doğasında var.Ya aylık ücret ya oyun içi ürün satışı.Benim İKV'de para ile alınan şeylerle pek sorunum yok..Benim için sorun oyunun zaman kaybına dönüşmesi ve pvpden gram zevk almamam.İşte bunu doğru bulmuyorum.Hemen full olmanın ne gibi bir zevki var geçip sancakta kabadayı modunda tüm gün şu saçma pvp sistemi ile mi zevk alacaklar ? Dediğim gibi zaten en güçlü diye kavram yok ama en zengin diye bir kavram olabilir oda neye yarıyorsa artık sanal zenginlik.Çok param olsa bile artık bu oyuna para yatırmam. :D
Aynı kaderi paylaşıyoruz.
O zaman Kader Mühürleri B-)