Sizde emek hırsızlığı yapıyosunuz

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
pegasusejder
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Sizde emek hırsızlığı yapıyosunuz

Mesaj gönderen pegasusejder »

Başlamadan önce , burda bazı düşüncelerimi ve bazı insanların düşüncesini belirttim. Boss kaçıranları desteklmiyorum AMA SİZİN YAPTIĞINIZIDA DESTEKLEMİYORUM

Beyler şu açıdan düşünebilirsiniz oyuna yeniden veya tamamen yeni başlıyosunuz çevreniz yok
Bi görev için 2 gün yalvarıyosunuz biri anca geliyo yardım etmeye(Ben yardım ederken bunu sürekli yüzüne vuran insanda gördüm çeşit çeşit var yani) adam bişeye sinirleniyo sana trip atıyor gidiyor.
Bölge atacaksın eziksin diye almıyolar haftada ayda 1 anca kenana girebiliyorsun.
Klan savaşı oluyo eziksin diye kimse gruba almıyor.
Karaköy geliyor çt yi yapman lazım ama bi Allahın kulu gelip yardım etmiyor
Birisine bişey soruyosun seni tersliyor

Bu örgüyü baya sıralayabilirsin. Ben yapmıyorum fln demeyin yapanlar var ve sayılarıda fazla.

Bu işi desteklemiyorum çünkü kimsenin bosu umrumda değil

Ama bunları yaşayan biri sürekli tersleniyor yardım almıyor dışlanıyor sonra kinlenipte sizin önüze taş koyabiliyor. Ve sen adama hala yardım eli uzatabilecekken BAĞIRIP ÇAĞIRIYORSUN BU ADAMLARI KARAKÖYDEN ATIN DİYE. NİYE ÇÜNKÜ ADAMLIK ÇT GÖREVİNİ YAPAN VE FULL OLAN KİŞİDE OLUYOR GERİSİ DÜZENBAZ SAHTEKAR İNSAN OLUYOR GÖZÜNÜZDE

Sonra sen bu adama emek hırsızı diyosun.

BEYLER SİZİN YAPTIĞINIZ DA EMEK HIRSIZLIĞI BU OYUNA YENİ BAŞLAMIŞ BİRİNİ OYUNDAN SOĞUTUP OYUNU BIRAKTIRIYOSUNUZ SONRA BİŞEY DİYİNCE OYNAMA KARDEŞİM DİYOSUNUZ. SİZİN BU YAPTIĞINIZDA ADAMIN BU ZAMANA KADAR HARCADIĞI EMEKLERİNİ ÇALMANIZDIR.

SONRA BU OYUNU SADECE KEMİK KADRO OYNUYOR DİYOSUNUZ. BAŞKA ADAMLARA ŞANS TANIMIYONUZKİ OYNASIN
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Re: Sizde emek hırsızlığı yapıyosunuz

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Ben elimden geldiğince millete yardım ediyorum. Üstüme alinmadim
Kullanıcı avatarı
besiktasask
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen besiktasask »

Evet kimse kimseye yardım etmek zorunda değil. Ama yardım etmek güzel bir şey, bu yüzden her zaman ilk tercih olmalı.
Resim
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

Hemen hemen herkese yardım etmeye çalışan, sunucuda boss kesemeyenlere boss kesmişligi bulunan biri olarak söylemeliyim ki oyunda tek tabanca takılanlar suçu başkasında aramasin. İnsanı ilişkileri iyi niyet çerçevesinde olan ve oyuna biraz da olsa emek veren herkes kendine ekip arkadaşı bulabilir. Ekibi olan insanlar pat diye bulmuyorlar bu ekipleri. Ucunda karşılıklı güven sadakat ve emek var. İstisnalar vardır tabi ama nasıl bir insansaniz o tarz insanlara denk geliyorsunuz bu gerçek hayatta da böyledir.
Kullanıcı avatarı
Baltalilah
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Anka

Mesaj gönderen Baltalilah »

Yeni başlayan derken ? ben hiç böyle birini görmedim 5 senedir 49 seviyede olan oyundada şu görevlerini bir zahmet yapsaydın kardeşim ha yapamadın diyelimki karaköy görevlerini yapmadan kas en kötü karaköy sığınaklarındaki patron yaratığı kesemezsin (gerçi oda odaya girmeden dışarda kesiliyor).

Hadi yeniden başladın diyelim yeni oyuncu değilsin ama sıfırdan başladın eminönü ve meteordaki patron görevleri başında kesenler var reçete materyelleri atıyor diye onlarla işini halledersin 40 seviyelere geldin mi yer altında sadece işporta ile günde 2-3 m kasarsın. bu arada eminönü-meteor-yeraltı madenleri değerli hala saf olmayan halleri bile iş yapıyor (iksir reçetelerinde istiyor milletin kudret ve can iksirleri bitmeye başladı). 49 oldun az çok birikim ile girdin karaköye maden dolaş kas orda sarı-mavi itemler para ediyor madenler para ediyor. Bu arada illaki bir loncaya girersin ortam yaparsın gerisi gelir.

Yaptığınız hiçbir açıklama patron yaratık kaçırma olayının karaktersizlik olduğu gerçeğini değiştirmeyecek.

Saygılar.
Resim
Kullanıcı avatarı
AyYildizli
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen AyYildizli »

Oyunda üstü başı dizili biri olarak insanlara gerek sordukları sorular gerek görev konusunda elimden geldiğince yardım ediyorum. Oyuna girip sadece yardımlarla geçirdiğim saatler bile oluyor. Gel gör ki yardım tabii ki zorunlu değil. Ama İKV'nin o eski dayanışma ve yardım ruhunu kaybetmiş olmasına çok üzülüyorum. Nolursa olsun patron kaçırma olayı da kabul edilemez.

Ek olarak, tek tabanca takılmanın bir suç olduğunu düşünmüyorum. Kimse sanal alemde çevre yapmak zorunda değil bir oyunu oynamak için. Ama bu oyun maalesef oyuncuyu buna zorluyor. Oyundaki ekip ve loncaların çoğu artık tamamen çıkar peşindeler. Yakın dediğin insanlar bile bir süre oyuna giremediğinde senin yerine başkasını buluyor sonuçta. Yoğun çalışan ve okuyan bir sürü insan var. Bu insanların oyunda çevre yapması neredeyse imkansız.
Yarın ufuk grimsi pembe olur belki, pembemsi griden iyidir her şekilde...
Kullanıcı avatarı
ReGiSTeR
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen ReGiSTeR »

Görev görev görev arkadaşlar biraz takıntılı olmayın ya nedir bu görev eziksin muhabbetleri..
49 musun ?
Karaköy'e giriş yapabiliyor musun?
Maximum 15 m oyun paran varmı ( yoksada maden çekmeye çalış..)?

Bu sorulara evet diyorsanız biraz saksiyi çalıştırıyoruz..
İlk önce Alaska mor asayı üretiyoruz sonra basliyorsun farelerde kasmaya 1*2*3 gün derken bir bakmışsın 55 lvl olmuşsun tabi farelerden güzel itemlerde çıkarsa yemede yaninda yat fareydi
Fanatik ti derken bir bakmışsın cicili bicili olmuşsun item yokki abi diyeceksin senin en büyük silahın asan var unutma..
Haydi oldun 59 seviye...1*2 toplu yerlerde dursan bile grup gelir mesela büyuk büyücü etrafindasin veya heykelin oralarda banka etrafında kraliçe diyafon da.. ansızın grup gelir neden 59 seviyesin..sonra kes bosslari bir bakmışsın üzerinde bulunan itemsiz eldiven Halley eldiven ayağındaki itemsiz ayakkabı olmuş başka birşey..es kaza da buji veya sentetik ipek düştümü o zaman bak topluluğa yansıtıp o materyali Çemberlitaş görevimi yapana bu materyal feda olsun

Görev mi al bu kadar basit görev..
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

ReGiSTeR yazdı: 05 Nis 2018 01:55 Görev görev görev arkadaşlar biraz takıntılı olmayın ya nedir bu görev eziksin muhabbetleri..
49 musun ?
Karaköy'e giriş yapabiliyor musun?
Maximum 15 m oyun paran varmı ( yoksada maden çekmeye çalış..)?

Bu sorulara evet diyorsanız biraz saksiyi çalıştırıyoruz..
İlk önce Alaska mor asayı üretiyoruz sonra basliyorsun farelerde kasmaya 1*2*3 gün derken bir bakmışsın 55 lvl olmuşsun tabi farelerden güzel itemlerde çıkarsa yemede yaninda yat fareydi
Fanatik ti derken bir bakmışsın cicili bicili olmuşsun item yokki abi diyeceksin senin en büyük silahın asan var unutma..
Haydi oldun 59 seviye...1*2 toplu yerlerde dursan bile grup gelir mesela büyuk büyücü etrafindasin veya heykelin oralarda banka etrafında kraliçe diyafon da.. ansızın grup gelir neden 59 seviyesin..sonra kes bosslari bir bakmışsın üzerinde bulunan itemsiz eldiven Halley eldiven ayağındaki itemsiz ayakkabı olmuş başka birşey..es kaza da buji veya sentetik ipek düştümü o zaman bak topluluğa yansıtıp o materyali Çemberlitaş görevimi yapana bu materyal feda olsun

Görev mi al bu kadar basit görev..
Valla tam aradığım cümle paragrafi