GBZ vs 1 seviye fare

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
HaLiLKYDB
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Teşkilat

GBZ vs 1 seviye fare

Mesaj gönderen HaLiLKYDB »

Evet günlerdir bizi kırıp geçen Karaköy yaratıklarının kaçırılması sorununa kendi bakış açımla bir şeyler katacağım ben de sizler gibi bu durumdan müzdaribim. Örneklerle konuyu kendime göre açıklığa kavuşturacağım. Oyunumuzdaki tüm yaratıkların(Çemberlitaş,sığınak,migrat hariç) bir menzili var.Örnek verecek olursak 1 seviye farenin sağa sola aşşağı yukarı 15 metre menzili olduğunu ele alalım.Biz fareyi 15.metrede keserken, 16.metrede bulunan bir kişi tarafından müdahale olduğunda bu 1 seviye farede olsa kaçacaktır. Doğru mu? GBZ özelinde bakarsak GBZ bulunduğu alan itibariyle örnek veriyorum tüm yönlere 50 metre menzili olan bir şef yaratığımız.Biz GBZ'yi napıyoruz bu 50 metrenin son metresi içerisinde kesmeye çalışıyoruz tırpancılar vs.. ile karşılaşmamak için.Bu GBZ nin her yaratıkta olduğu gibi kendine özgü bir özelliği var hiddet sıfırlamak.Yanından o sırada görev icabı ya da keyfi geçen herhangi birine dönebiliyor.Biz bu GBZ yi kendi bulunduğu alan içerisinde kesersek kaçma sorunu olacağını düşünmüyorum.Kasıtlı kaçırılma olayına girmiyorum.Hırsızın hiç mi suçu yok diyeceksiniz ama işin aslında her şey mantık çerçevesinde ilerliyor ve bir sıkıntı gözükmüyor.(KASITLI OLAYLAR HARİÇ).Konuyu bağlamak gerekirse işin kolayına kaçıyoruz gibi gözüküyor kesim tarzı olarak ama bu kesim şeklini kim keşfettiyse inanılmaz bir zeka başarısı tebrik ediyorum.Yerinde kesimi deneyip menzil sıkıntısı yaşama deneyimi yaşayan olursa videolarını konuya bekliyorum. İyi oyunlar.
tobias
YEŞİLAY
KIZILAY
Kullanıcı avatarı
Karkaroff
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Durmstrang Enstitüsü

Re: GBZ vs 1 seviye fare

Mesaj gönderen Karkaroff »

Aklın yolu bir, sayfalarca boş yapmaya gerek yok.İnsanlar taktiğini bulmuş kesiyor buna birşey diyemeyiz.Tek çözüm yönetimin kaçırma olayını engelleyecek birşeyler yapması.Öyle oyuncuya ceza vermekle, kolaya kaçıyosunuz demekle olmuyor.Burda bossu kaçırılan oyuncunun da bir suçu yok, kaçıran oyuncunun da.Bakın şu noktayı atlamıyorum ki altta agresif yorumlar gelmesin: oyuncu slot kaçırmayı oyunun ona sunduğu imkanlar dahilinde yapıyor.Ceza almasını gerektiren bir durum yok.Yaptığı hoş birşey değil.Oyun açığı kullanmıyor, 3. parti yazılım kullanmıyor sonuçta.Olayın tek çıkış noktası var, yönetimin bir çare bulması.Ceza çözüm değil.

K A R K A R O F F
Kullanıcı avatarı
Auril
Meran Kaşifi
Meran Kaşifi
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Auril »

Karkaroff yazdı: 21 Mar 2018 13:04 Aklın yolu bir, sayfalarca boş yapmaya gerek yok.İnsanlar taktiğini bulmuş kesiyor buna birşey diyemeyiz.Tek çözüm yönetimin kaçırma olayını engelleyecek birşeyler yapması.Öyle oyuncuya ceza vermekle, kolaya kaçıyosunuz demekle olmuyor.Burda bossu kaçırılan oyuncunun da bir suçu yok, kaçıran oyuncunun da.Bakın şu noktayı atlamıyorum ki altta agresif yorumlar gelmesin: oyuncu slot kaçırmayı oyunun ona sunduğu imkanlar dahilinde yapıyor.Ceza almasını gerektiren bir durum yok.Yaptığı hoş birşey değil.Oyun açığı kullanmıyor, 3. parti yazılım kullanmıyor sonuçta.Olayın tek çıkış noktası var, yönetimin bir çare bulması.Ceza çözüm değil.

Cok haklisin, insanlar ban ban ban diye bagiriyorlar ancak bu durum etik harici hic bir sikinti barindirmiyor, evet ayip evet emek hirsizligi evet haysiyet seref yoksuugi ama kurallarda BOSS KACIRAN BANLANIR diye bir kural yok, bu tur oyuncularin cezasini en iyi siz oyuncular onlarla alisveris yapmayarak dislayarak ve barindirmayarak verebilirsiniz zaten en azindan eskiden oyleydi, etik disi davranan oyuncular sunucuda barindirilmaz gorevlerine bile yardim edilmezdi, siz yonetime suc bulacaginiza kendi basimiza ne yapabiliriz diye dusunseniz daha saglikli olacagini dusunuyorum
Kullanıcı avatarı
Nedenben
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü
Sunucu: Tılsım
Lonca: HUN
İletişim:

Mesaj gönderen Nedenben »

HaLiLKYDB yazdı: 21 Mar 2018 11:55 Evet günlerdir bizi kırıp geçen Karaköy yaratıklarının kaçırılması sorununa kendi bakış açımla bir şeyler katacağım ben de sizler gibi bu durumdan müzdaribim. Örneklerle konuyu kendime göre açıklığa kavuşturacağım. Oyunumuzdaki tüm yaratıkların(Çemberlitaş,sığınak,migrat hariç) bir menzili var.Örnek verecek olursak 1 seviye farenin sağa sola aşşağı yukarı 15 metre menzili olduğunu ele alalım.Biz fareyi 15.metrede keserken, 16.metrede bulunan bir kişi tarafından müdahale olduğunda bu 1 seviye farede olsa kaçacaktır. Doğru mu? GBZ özelinde bakarsak GBZ bulunduğu alan itibariyle örnek veriyorum tüm yönlere 50 metre menzili olan bir şef yaratığımız.Biz GBZ'yi napıyoruz bu 50 metrenin son metresi içerisinde kesmeye çalışıyoruz tırpancılar vs.. ile karşılaşmamak için.Bu GBZ nin her yaratıkta olduğu gibi kendine özgü bir özelliği var hiddet sıfırlamak.Yanından o sırada görev icabı ya da keyfi geçen herhangi birine dönebiliyor.Biz bu GBZ yi kendi bulunduğu alan içerisinde kesersek kaçma sorunu olacağını düşünmüyorum.Kasıtlı kaçırılma olayına girmiyorum.Hırsızın hiç mi suçu yok diyeceksiniz ama işin aslında her şey mantık çerçevesinde ilerliyor ve bir sıkıntı gözükmüyor.(KASITLI OLAYLAR HARİÇ).Konuyu bağlamak gerekirse işin kolayına kaçıyoruz gibi gözüküyor kesim tarzı olarak ama bu kesim şeklini kim keşfettiyse inanılmaz bir zeka başarısı tebrik ediyorum.Yerinde kesimi deneyip menzil sıkıntısı yaşama deneyimi yaşayan olursa videolarını konuya bekliyorum. İyi oyunlar.
dogruya dogru yaratıkları kendi menzillerinde kesmek en akıllısı.. gecen gece 1 gbzyi kesmek için kendi mezilinde oynatmadan ve kaçırmaya çalıştıkları halde 3 grubla slotlarla beraber kesdik..ama gel bize sor onu bide .. dünyanın iksirini çekdik hem slot hem gbz için .. kaçırmaya çalışan da cabası oldu.. herzaman 3 grub bulma gibi bir imkanımız yok .. ki bulsan busefer dığer grubların hakkını yememek için 3 kez bi boss'u kesmek zorundasın .. biz yeni bölge hakkında şikayetci değiliz aksine yeni bölgeden oldukca menmunuz ancak emeklerimizin dengesiz ego sahibi insanlar tarafından çalınmasına karsıyız.. oyun içerisinde sadece boss kaçırılma olaylarına ilişkin düzenlenme gelmesi gerek aksı halde beraberinde herzaman sorun getiricek..
Resim
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Auril yazdı: 21 Mar 2018 14:21
Karkaroff yazdı: 21 Mar 2018 13:04 Aklın yolu bir, sayfalarca boş yapmaya gerek yok.İnsanlar taktiğini bulmuş kesiyor buna birşey diyemeyiz.Tek çözüm yönetimin kaçırma olayını engelleyecek birşeyler yapması.Öyle oyuncuya ceza vermekle, kolaya kaçıyosunuz demekle olmuyor.Burda bossu kaçırılan oyuncunun da bir suçu yok, kaçıran oyuncunun da.Bakın şu noktayı atlamıyorum ki altta agresif yorumlar gelmesin: oyuncu slot kaçırmayı oyunun ona sunduğu imkanlar dahilinde yapıyor.Ceza almasını gerektiren bir durum yok.Yaptığı hoş birşey değil.Oyun açığı kullanmıyor, 3. parti yazılım kullanmıyor sonuçta.Olayın tek çıkış noktası var, yönetimin bir çare bulması.Ceza çözüm değil.

Cok haklisin, insanlar ban ban ban diye bagiriyorlar ancak bu durum etik harici hic bir sikinti barindirmiyor, evet ayip evet emek hirsizligi evet haysiyet seref yoksuugi ama kurallarda BOSS KACIRAN BANLANIR diye bir kural yok, bu tur oyuncularin cezasini en iyi siz oyuncular onlarla alisveris yapmayarak dislayarak ve barindirmayarak verebilirsiniz zaten en azindan eskiden oyleydi, etik disi davranan oyuncular sunucuda barindirilmaz gorevlerine bile yardim edilmezdi, siz yonetime suc bulacaginiza kendi basimiza ne yapabiliriz diye dusunseniz daha saglikli olacagini dusunuyorum
Peki boss kaçırmak için nick açıp , asıl çarıyla senin dostun ise ne demeli buna . Bilmiyoruz işte bu boss kaçıranlar asıl nickleriyle içimizde
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

MaHKuMII yazdı: 21 Mar 2018 14:57
Peki boss kaçırmak için nick açıp , asıl çarıyla senin dostun ise ne demeli buna . Bilmiyoruz işte bu boss kaçıranlar asıl nickleriyle içimizde
Dost neden kaçırsın varmı o kadar karaktersiz :unamused:
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY