Boss kesilmesine engel olan oyunculara verilen cezanın haksızlık olması

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Karkaroff
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Durmstrang Enstitüsü

Boss kesilmesine engel olan oyunculara verilen cezanın haksızlık olması

Mesaj gönderen Karkaroff »

Öncelikle KratoSs'un diğer başlıkta yazdığı yazıyı okumanızı rica edeceğim.

KraToSs yazdı: 20 Mar 2018 18:32 Böyle şeyler mmorpg zorluğu denilince neden tepki çekiyor? Bunlar gayet normal birşey. Hayır adam sana neden kestirsin ki? Kestirtmek zorunda mı? Üstünü dizeceksin en nihayetinde. Slot kapmak için bile bir yarışa giriyorsunuz bu tür olaylar oyun içinde legal çünkü toplum kuralı burda geçerli değil oyun kurallarında böyle birşey yazmıyor? Çok zorsa başına iki tane tank dik yahu hayır önlemi bile var.
Hayır yani doğru olan nedir? Neyi baz alacağız?
Bu bir oyun bu yapılan doğru veya yanlışın ötesinde mmorpg zorluğudur bunu yine üstesinden oyuncu gelmek zorundadır.
Nihat bey bile diyoe beğenmiyorsanız oynamayın.

Şimdi bir kişi çıkıp şu yazının haksız tarafını bulup göstersin bize.

Belki beni kimse sevmiyor, sosyopat bir oyuncuyum.Yada oyunu tek başıma oynayıp tek tabanca takılıyorum.Sonuçta hepimiz bir yarışın içinde değil miyiz? Siz Boss keserken ben kesemiyorum, siz item alıp güçlenirken ben güçlenemiyorum diyelim.Benim oyunun bana sunduğu imkanlar dahilinde bu yarışa dahil olmam gerekiyor.Madem tek başıma kesemiyorum, o zaman kesenlere engel olacak bir yol bulur rakiplerimin gelişmesini yavaşlatırım.

Küfür mü ediyorum ? Hayır.

Hile mi kullanıyorum? Hayır.

Huzur bozuyor muyum? Evet.

Madem huzur bozmak cezalandırılacak bir davranış, karşı klandan birini öldürdüğümüzde de ceza alalım.Yada klan kalelerini kapatıp hep beraber sivri adaya çiçek toplamaya gidelim.Koklaşa koklaşa oyun oynarız artık.

Açık Beta haricinde hiç Karaköyde oynamadım.Daha önce Boss ta kaçırmadım yani.Ha derseniz bu durum güzel bir durum mu ? Değil.Ama bunun çözümü oyuncuların ceza alması değil, yönetimin önlem almasıdır.
K A R K A R O F F
Kullanıcı avatarı
resp0nse
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Rulers Of World

Re: Boss kesilmesine engel olan oyunculara verilen cezanın haksızlık olması

Mesaj gönderen resp0nse »

Ya şu olayı hala savunmayın
Sen orda 1 kişiye bi hareket yapmıyorsun orda bi grup oyuncuyu engelleyip onların vaktini çalıyorsun

Klan savaşı felan ne alaka bu bahsettiğimiz olay ne alaka
Doğru olan yönetimin engellemesi ama o alt yapıyı yapana kadar bu şekilde önleme yapıyorlar
Kullanıcı avatarı
Karkaroff
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

resp0nse yazdı: 20 Mar 2018 19:11 Ya şu olayı hala savunmayın
Sen orda 1 kişiye bi hareket yapmıyorsun orda bi grup oyuncuyu engelleyip onların vaktini çalıyorsun

Sancaktan Büyük Hol'e gitmek istiyorum, paat karşı klandan gelip biri beni kesiyor.Huzurum bozuldu, zaman kaybettim? Bire bir aynı örnekler değil mi? Huzurumun bozulmasını istemem klandan çıkarım, huzurunuzun bozulmasını istemez kesimde fazladan tank bulundurursunuz.
K A R K A R O F F
Kullanıcı avatarı
XxxChesTeRxxX
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Lonca: ...

Mesaj gönderen XxxChesTeRxxX »

Ya şöyle konular açıyosunuz ya gerçekten ağzımı zar zor tutuyorum bazen. Sen dakikalarca o bossu kesebilmek için adam topluyorsun, dakikalarca o bossu kesebilmek için birsürü iksirini vs. en önemliside zamanını harcıyosun. Ama birisi gelip senin bossunu kaçırıyor. Sana bu yapılsa nasıl bir tepki verirdin? Orda bossun kaçmış olması önemli değil, önemli olan senin zamanının ve emeğinin kaçırılması. Gerçekten bu hoş bir şeymi sence? Sen üstünü dizemiyosun diye başkalarının bossunu niye kaçırıcaksınki? Az mantıklı düşünün sen o bossları kaçırırken diğerleri seni grubuna alıpta item düşürmene yardımcı olurmu ? Boss kaçırma olayını klan savaşına değindirmeniz gerçekten çok saçma. Klan savaşı ile boss kaçırmanın ne alakası var? Bu ceza olayı gerçekten yerinde ve olması gereken bir şey. Onlarca insanın emeğini harcamanın cezasını görsünler.
Kullanıcı avatarı
resp0nse
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Sunucu: Sancak
Lonca: Rulers Of World

Mesaj gönderen resp0nse »

Klan savaşında seni kesmelerine karşı tepki koyabilir misin? Evet
Peki zaten menzili dar olan GBZ gibi bir boss keserken birinin sadece tek bir nara ile menzil dışına çıkarmasına engel olabilir misim? Hayır. İstediğin kadar tank koy gerçekçi olalım o adam her türlü onu kaçırır bu bossu 1 dk da kesmiyorsun.
Kullanıcı avatarı
Karkaroff
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

XxxChesTeRxxX yazdı: 20 Mar 2018 19:18 Ya şöyle konular açıyosunuz ya gerçekten ağzımı zar zor tutuyorum bazen. Sen dakikalarca o bossu kesebilmek için adam topluyorsun, dakikalarca o bossu kesebilmek için birsürü iksirini vs. en önemliside zamanını harcıyosun. Ama birisi gelip senin bossunu kaçırıyor. Sana bu yapılsa nasıl bir tepki verirdin? Orda bossun kaçmış olması önemli değil, önemli olan senin zamanının ve emeğinin kaçırılması. Gerçekten bu hoş bir şeymi sence? Sen üstünü dizemiyosun diye başkalarının bossunu niye kaçırıcaksınki? Az mantıklı düşünün sen o bossları kaçırırken diğerleri seni grubuna alıpta item düşürmene yardımcı olurmu ? Boss kaçırma olayını klan savaşına değindirmeniz gerçekten çok saçma. Klan savaşı ile boss kaçırmanın ne alakası var? Bu ceza olayı gerçekten yerinde ve olması gereken bir şey. Onlarca insanın emeğini harcamanın cezasını görsünler.
1)Sinirlenirdim, ama oyun imkanları dahilinde bunu yapıyor ceza almasını gerektirecek bir durum yok.

2)Hoş bir şey değil.Hoş bir şey demiyorum dikkat edersen.Ceza vermek haksızlık, eğer görmek istemediğiniz bir davranışsa oyun mekaniğini değiştirin.Bu kısım geliştiricileri ilgilendiriyor.

3)Ben üstümü dizemiyorsam onlarda dizemesin.Sosyopat olduğumu söylemiş miydim?

4)Yardımcı olmalarını istemiyorum zaten, varsay ki tek tabancayım.

Ağzını zor tutuyormuş... Burası tartışma ortamı, herkes aynı fikirde olmak zorunda değil.Sen bana söv ben sana söveyim sonra çıkış yapıp işimize gücümüze gidelim.Nasıl bu hoş mu sence ?

Forum nedir?>>
K A R K A R O F F
Kullanıcı avatarı
Karkaroff
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

resp0nse yazdı: 20 Mar 2018 19:21 Klan savaşında seni kesmelerine karşı tepki koyabilir misin? Evet
Peki zaten menzili dar olan GBZ gibi bir boss keserken birinin sadece tek bir nara ile menzil dışına çıkarmasına engel olabilir misim? Hayır. İstediğin kadar tank koy gerçekçi olalım o adam her türlü onu kaçırır bu bossu 1 dk da kesmiyorsun.
Peki sence bu durumda yapan kişinin mi ceza alması gerekiyor, yönetimin bu imkanı oyuncunun elinden alması mı?
K A R K A R O F F
Kullanıcı avatarı
XxxChesTeRxxX
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Lonca: ...

Mesaj gönderen XxxChesTeRxxX »

Karkaroff yazdı: 20 Mar 2018 19:24
XxxChesTeRxxX yazdı: 20 Mar 2018 19:18 Ya şöyle konular açıyosunuz ya gerçekten ağzımı zar zor tutuyorum bazen. Sen dakikalarca o bossu kesebilmek için adam topluyorsun, dakikalarca o bossu kesebilmek için birsürü iksirini vs. en önemliside zamanını harcıyosun. Ama birisi gelip senin bossunu kaçırıyor. Sana bu yapılsa nasıl bir tepki verirdin? Orda bossun kaçmış olması önemli değil, önemli olan senin zamanının ve emeğinin kaçırılması. Gerçekten bu hoş bir şeymi sence? Sen üstünü dizemiyosun diye başkalarının bossunu niye kaçırıcaksınki? Az mantıklı düşünün sen o bossları kaçırırken diğerleri seni grubuna alıpta item düşürmene yardımcı olurmu ? Boss kaçırma olayını klan savaşına değindirmeniz gerçekten çok saçma. Klan savaşı ile boss kaçırmanın ne alakası var? Bu ceza olayı gerçekten yerinde ve olması gereken bir şey. Onlarca insanın emeğini harcamanın cezasını görsünler.
1)Sinirlenirdim, ama oyun imkanları dahilinde bunu yapıyor ceza almasını gerektirecek bir durum yok.

2)Hoş bir şey değil.Hoş bir şey demiyorum dikkat edersen.Ceza vermek haksızlık, eğer görmek istemediğiniz bir davranışsa oyun mekaniğini değiştirin.Bu kısım geliştiricileri ilgilendiriyor.

3)Ben üstümü dizemiyorsam onlarda dizemesin.Sosyopat olduğumu söylemiş miydim?

4)Yardımcı olmalarını istemiyorum zaten, varsay ki tek tabancayım.

Ağzını zor tutuyormuş... Burası tartışma ortamı, herkes aynı fikirde olmak zorunda değil.Sen bana söv ben sana söveyim sonra çıkış yapıp işimize gücümüze gidelim.Nasıl bu hoş mu sence ?

Forum nedir?>>
Ben söyleyeceklerimi söyledim dahada tartışmaya girmek istemiyorum. Ben forumun gayet ne olduğunu iyi biliyorum. Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil tabi ama senin her kesmeye çalıştığın boss kaçırılırsa hadi bunu geçtim o kadar insanın ve senin emeğinin, zamanının çalınmasını görüyorsan sende ağzını zor tutarsın.
Kullanıcı avatarı
MobilSorun78
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz
İletişim:

Mesaj gönderen MobilSorun78 »

Buna engel olabilecek düzeyde geliştirmeleri alması gereken kesim gm/dev kısmı. Oyuncunun kullandığı bir yeteneği kimse kısıtlayamaz ister hoşunuza gitsin , ister gitmesin. Ortada nara yeteneği ile yaratık kaçırma durumu varsa bu legal bir olaydır.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim

Beyazköşk / Mushroom - Lonelycowboy \
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

resp0nse yazdı: 20 Mar 2018 19:11 Ya şu olayı hala savunmayın

Doğru olan yönetimin engellemesi ama o alt yapıyı yapana kadar bu şekilde önleme yapıyorlar
Nasıl yani 1 kişiye yapsa senin açından dikkat et senin açından hiçbir sorun olmayacak mı oyuncu sayısını mı baz alıyoruz yapma :')
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.