Karaköy Senaryo Bölüm 2 - Laboratuvar ve Sonsuzluk

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

Hepinize tekrardan selamlar, eğer okumadıysanız öncelikle şu yazıyı okumalısınız:
Karaköy Senaryo Bölüm 1 - Ruh Taşları, Ruh Seyehati, Ruh Sineması
*
*
*

Uzun süren hazırlıklar ve neferlerimizin acımasızca katlettiği şef düşmanların ardından hikayemiz müthiş çarpıcılığı ile son gaz devam ediyor. Bir önceki yazımda bahsettiğim Konak-15'i hatırlarsınız. Karaköy'ün dar sokaklarından birinde 95 model seri üretim fareadamlardan biri idi. 95 yılında üretilmesine rağmen çok daha yaşlı gözüküyordu bu fareadam. Ve ilginç bir şekilde kendisinin Fehim olduğunu, bilinç aktarımını ve "sonsuzluğu" kendisinin keşfettiğini ve bunu Arzuhalci diye bir adamın notlarından yardım alarak yaptığını söylüyordu. Önceki yazımda bahsetmedim fakat bu fareadam bize "Çare Hastanesi"nden bahsediyor ve bir kapı kilidi numarası söylüyordu. Biz de bu bilgilerin ardından Fehim ile konuşup bilinç aktarımını tecrübe etmiş ve şimdilerde yaşlı bir insanın 50 sene önceki anılarına tanıklık etmiştik. Devamında büyük bir şok ile Arzuhalci'ye gitmiş ve o ana kadar öğrendiğimiz her şeyi anlatmıştık.

Arzuhalci Eskiler'e yani Meranvari Uygarlıklara merakını neferimizin yardımı ile gideriyor ve bizden öğrendiği her bilgiyi kendi tecrübe ve yetkinlikleri ile analiz ediyordu. İşte Ruh Taşları ile ilgili bir analizinde bu taşların çalışma mekanizmasının tek yönlü çalışmadığını, beden ve bilincin aktarılmasının farklı yollarla gerçekleştiğini yazmış. Fehim de bu notlardaki "bilinç" kısmını geliştirerek yeni ve esrarengiz bir icad yapmış. Bir önceki yazımda bahsettiğim Ruh Seyahati. Bu konuya en son tekrar döneceğiz.
.
.
Çare Hastanesi ve Yılan
.
.
Öncelikle söylemeliyim ki Karaköy'deki tüm konular en son bir noktada birleşecek. O yüzden bu konuya başlamadan önce size bir kaç ön bilgi vermek istiyorum. Gediz Bey'in kurduğu Lodos klanı bildiğiniz gibi insan ırkı dışındaki tüm ırklara düşman bir klan. İdeoloji olarak ırkçı bir mentaliteye sahip. İşte lodos klanı o meşhur patlamanın ardından bir zehir geliştirmiş. Fareadam soyunu tüketen bir zehir. Hepsini kısırlaştırmışlar. Farelerin bu kadar acımasız olmalarının ve insanlardan nefret etmelerinin sebebi bu. Bildiğin bir soykırım söz konusu. Fakat yakın zamanda "Yılan" lakaplı ve eski lodos mensubu bir biliminsanı bu zehire bir panzehir üretmiş. Saklandığı laburatuvarda bu panzehiri üretip farelerin soyunu devam ettirmesini sağlamış. Biz de bir takım görev zinciri ve ipuçlarıyla bu "Yılan" ı takip ediyoruz. Karakadın'ın yönlendirmesi ile tünelde bir kibrit kutusu buluyoruz. Çok sonralarda Fehim laf arasında bize "Kibrit Kutusunu buldun mu?" gibisinden bir zarf atıyor. Bize Yılan'ın kendisine çalıştığını ve bizim onu aradığımızı bildiğini, bizi kendisinin yönlendirdiğini söylüyor.

Konak-15'in bahsettiği Çare Hastanesi'ni Arzuhalci'ye anlattığımızda bize git bir bak diyor. Biz de bu hastaneyi buluyoruz. Karaköy bölgesindeki fanatik güçleri koruması altında bir sığınak var. Fanatik'lerin başındaki kişi olan Büyük Büyücü'yü öldürüp bu sığınağa giriyoruz. (Büyücü'yü kesmeden de girebilirsiniz fakat hikaye olarak öldürüp girdiğimiz varsayılmış.)

Resim
Resim

Bu sığınak görüntü olarak mısır çarşısı'nın altındaki Kenan kontrolündeki sığınaklara baya benziyor. Ama aynı yer veya yakın bir yer değil. Amacı bambaşka. İçeri girdiğimizde bizi dışarıdaki gibi Fanatik güçleri karşılıyor. Fakat başlarını öldürdüğümüz için daha korkaklar, güçsüzce saldırıyorlar. Daha sonra karşımıza bir kapı çıkıyor ve aklımıza Konak-15 in söylediği sayılar geliyor. Bu sayıları girip kapıdan içeri giriyoruz. Bu bölgede Gizitim güçleri mevcut. Gizitimler Fanatiklerden daha güçlü ve Hakir'in kıdemli asker grubu. Yani bölgeyi bizzat General Hakir koruyor.

Resim

Biraz ilerlediğimizde Başhekim isimli bir insanın ofisine giriyoruz. Girdiğimiz anda bağırıp çağırıyor. Bize defol burdan teşkilat uşağı gibi laflar ediyor. Onu öldürmekle tehtid ediyoruz ve susturuyoruz. Kendisi Hakir'in iyi biri olduğunu, farelere yardım etmek için burda olduğunu falan söylüyor. Ardından Yılan'ın yerini sorduğumuzda zaten Yüce Komiser'in bizim ile ilgileneceğini söylüyor ve Yüce Komiser ile karşı karşıya geliyoruz.

Komiser'i katlettikten sonra bir kaç grup Gizitim'i geçtikten sonra Yılan'ın bulunduğu laboratuvarı buluyoruz. Girer girmez karşımıza erge maruz kalmaktan derisi pul pul olmuş "Yılanvari" bir kadın çıkıyor.

Resim

Kendisine neden Yılan denildiğini anlıyoruz. Yanına geldiğimizde kadın(Yılan) bize saldırıyor. Her şeyi mahvettiğimizi söyleyip ağlıyor. Boğazını sıkıp onu öldürmeye yelteniyoruz. Karakterimiz onca katliamın ardından duygularını tamamen kaybetmiş. Sonra yine de kadını öldürmekten vazgeçiyoruz. Etrafta laboratuvar malzemeleri falan var. Ortalığı talan ediyoruz.

Daha sonra Yılan bize tekrar saldırmaya başlıyor. Yılan'a Fehim'i tanıyıp tanımadığını soruyoruz. O da tabii ki tanıdığını hatta onu buraya Fehim'in yolladığını söylüyor. Fakat Konak-15 hakkında bir şey bilmediğini söylüyor.

Resim

Buraya gelmeden önce Derin ile bir sohbetimiz olmuştu. Bize Perihan Hanım'ın nişanlısı Gediz Bey'e ölmeden önce yazdığı mektubu aradığını, bulursak mutlaka ona vermemizi istiyor. Sonuçta gazeteci. Bu sohbet sırasında Gediz için çalışan Falcı lakaplı bir biliminsanı olduğunu söylüyor.

Bahsedilen mektubu Yılan'ın tam yanında duvara yapışık bir şekilde buluyor ve okuyoruz.

Resim

Mektubu okuduktan sonra Yılan'a farelelere yardım etmesinin sebebinin bu mektup mu olduğunu soruyoruz. O da evet diyor. Lodos lideri Gediz Bey'in bile içindeki umut ışığı onun da Güneş'i olmuş. Lodos ilen yaptığı kötü şeylerin pişmanlığı ile kendisini erge vurmuş. Ölmeden önce de en azından bir umut fareleri kurtarmak istemiş. Mektubun fotoğrafını çekip bu dramatizeden beynimizi uzaklaştırıyoruz. Biz bir neferiz, duygusallığa yer yok! Ardından Konak'ın dediklerini hatırlıyoruz. Çare, Sonsuzluk. Bu kelimeleri düşünerek bir kapının önüne geliyoruz. Kapıda sonsuzluk işareti var. Aynı Konak'ın dediği gibi... Aynı Fehim'in arkasındaki masadaki işaret gibi...

İçeri giriyoruz.

Resim

İçerideki asistanlar gelmemizle beraber büyük bir panik halinde kaçıyor. Ürpertici bir yerdeyiz. İçerisi içinde fareadam olan bir çok tüp ile dolu.

Resim

Farelerin bir kısmı uyuyor bir kısmı ise sayıklıyor. İlerlediğimizde tüplerden birinin boş ve açık olduğunu görüyoruz. Üzerinde:

"Konak-15 Müşteri-1 (Kayıp, Acil durum)" yazıyor.

Resim

Olaylar yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Müşteri-1? Bu müşteri Fehim olmalıydı. Fakat neyin müşterisi? 95 doğumlu bir fare adam olan Konak-15 neden yaşlı görünüyordu? Bilinç aktarımı? Sonsuzluk? NASIL YANİ? BİR YERİNE GEÇME Mİ SÖZ KONUSU?
FARE YAŞLANIRKEN MÜŞTERİ SONSUZA KADAR YAŞAMAYA DEVAM MI EDİYOR? Sonsuzluk bu mu? Bu kadar ileri gidilmiş olabilir mi? Kendileri hep genç kalırken fareler onlar için yaşlanıp ölüyorlar mı? Bilinç aktarımını bu amaç için nasıl olur da kullanırlardı? Evet anlıyoruz... Sonsuzluk bu. Müşteriler bilinçlerini bu üretilen farelere aktarıyorlar. Frekans ayarı yapıldığında aktarılan bilince sahip beden yaşlanmaya devam ediyor. Müşterinin bedeni ise yaşamaya devam ediyor. (Bir önceki yazımdaki tahminim kısmen doğru çıkıyor. Altered Carbon gibi bir olay söz konusu.)

Odanın sonunda büyük kabloların gittiği bir başka oda var. Kabloların gittiği yeri takip edip o odaya ulaşıyoruz.

Resim

Bu odada kablolar yukarı doğru çıkıyor. Odanın içinde iletişim sunucuları mevcut. Burası bir iletişim merkezi olmalı. Anlıyoruz, bura ile dışarısının iletişimi bu oda sayesinde gerçekleşiyor. Duvardaki çizimi farkediyoruz. Burası tam olarak Mansur Bey hekyelinin arkasındaki uydu alıcısının hizası. Hakir ve GRC iletişimi bu sayede kuruyorlar.

Ortada büyük bir tezgah var. Fareler ne için kullanıldıklarının farkında bile değil. İçerideki biliminsanları farelerin yaşamına devam etmesi için uğraşıyorlar. Fakat aslında kullanılıyorlar. Dışarıdaki zenginler sonsuzluğa ulaşmak için onları kullanıyor. Hakir de bu işin içinde mi? İçimizdeki his içinde olduğundan emin.

Konu, Karaköy Senaryo Bölüm 3 - Fehim'in Sırrı - Grimsi Pembe (Hakir'in Sonu) ile devam edecek. Okuduğunuz için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Windowss
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Parallax Phenomenon

Re: Karaköy Senaryo Bölüm 2 - Laboratuvar ve Sonsuzluk

Mesaj gönderen Windowss »

Aklına sağlık dostum
"Bizler daimi tanıklarıyız hep varolan kentimizin şimdi ve kıyamette!"
Kullanıcı avatarı
AyYildizli
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen AyYildizli »

Ellerine sağlık abi harikasın ya :heart_eyes:
Yarın ufuk grimsi pembe olur belki, pembemsi griden iyidir her şekilde...
Kullanıcı avatarı
KafkasBeyi
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Tılsım
Klan: Lodos
Lonca: B E Y

Mesaj gönderen KafkasBeyi »

Dostum sen bir harikasın. Yine muazzam bir çalışma. Eline emeğine sağlık.
oOoKafKaSBeYioOO
Yürüyoruz ömür boyu yürüdüğümüz yol karınca boyu...
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

Hikaye, kurgu süper eline sağlık.Bayağı kirli tezgahlar dönüyormuş.
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

Bu arada oyundaki yıl 2010 senesi. Görevde Konak-15 in 15 yaşında olduğu yazıyor. Kendisi 95 model olduğuna göre sene 2010. (Ben de 95'li olduğum için hesaplamam kolay oldu :P)
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

Yazdıklarınızı her zaman keyifle okuyorum,buda bunlardan biri O:-)

Elinize emeğinize sağlık
Resim
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

Vay neler dönmüş neler :grinning:
Güzel konu tebrikler.
Everything is about math just math
smartenes
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen smartenes »

Ellerine sağlık dostum yine fevkalade bir konu açmışsın.
Mektuptan da anlaşılıyor ki Lodos Klanı'nın hiçbir geçerliliği, yükümlülüğü yok. Mektup basına sızacak diye İsmet Bey'in tabir-i caizse paçaları tutuşuyor. Arz'ın Çocukları bu davada kesinlikle haklı olan taraf. Handan Hanım'ın bir sözüyle bitirmek istiyorum. "Okumak lazım, çok okumak..."
-"Lodos kalmayana dek Arz. Arz olmak bir tarz."
smartenes - Eminönü since: ?/Mart/2006
berj
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen berj »

Ellerine saglık hocam 3.bölümü bekliyoruz hakir öldürme görevini yapmışsındır diye düşünüyorum

Özel mesajını bekliyorum :)