Yeni başlayanlarla aramızdaki fark (!?)

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
bluetech
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Diriliş Ertuğrul

Yeni başlayanlarla aramızdaki fark (!?)

Mesaj gönderen bluetech »

Senelerimizi verip düşürdüğümüz çemberlitaş itemleri, son pantolon eksik diye onlarca yüzlerce kez semiha kesimlerinin sonucu bir hiç miydi ? Şuan aldığımız 20m lik karamuk pantolonun hasarı bile senelerce düşürmeye çalıştığımız pantolonlardan iyi. Hasar düşme konusunu geçtim bu itemler en azından bir değer biçilip işporta gibi biryere satılmalı. O kadar uğraş çöp olmamalı.
Kullanıcı avatarı
jung
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Ehl i Kıyamet

Re: Yeni başlayanlarla aramızdaki fark (!?)

Mesaj gönderen jung »

biz onları çoktan çöpe attık hacı 😂😂😂😎😎😎
Resim
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

İKV'de ortam böyle.Ben sırf şu mor asalarında çöp olacağını bildiğimden zaman kaybı olarak gördüm ve oyunu bıraktım.Bu bir mmorpg evet ama sürekli aynı şeyi yapmak sıkıcı ve çocuk kandırmak gibi bir şey bu.Bu yüzden bıraktım ve boşuna stres çekip saatlerimi harcamıyorum.Para verilen eşyaların çöp olması ayrı insanların aylarca uğraşıp elde ettiği şeylerin çöp olması ayrı.Yıllardır aynı şeyi kullanıyoruz tabi çöp olacak demek çok basit ve sığ bir görüş olur.Ya da bu oyunlarda böyledir bilmem ne.Birçok mmorpg oynadım ama böyle işkence görmedim.Yıllardır kullanıyoruz çünkü geliştiriciler yıllardır bir taş eklemiyor ve sonra bir anda elinizdeki her şeyi uyduruk asalar için çöp ediyorlar.Evet bu bir mmorpg tabiki çöp olacak diyebilirsiniz ama diğer mmorpglerdeki gibi çöp olmuyorlar.Diğer mmorpglerde daha iyi bir silah bulana kadar o eşyayı hiçbir düşüş yaşamadan kullanabiliyorsunuz.Zaten yaratıklar güçlendikçe o silah vesaire size yetersiz gelmeye başlıyor.Ama yine hasar neyse aynı kalıyor.En basit örneği m2'deki dolunay kılıcı.30 seviye bir kılıç ama eğer efsunu iyi ise sizi çok uzun süre götürüyor.Tabi ikv'de herşey tek düze olduğu için böyle dümdüz bir oyun anlayışı hakim.Ben bu güncellemede daha çeşitli ve herkesin bireysel gelişebileceği bir ortam bekliyordum ama yine aynı şeyi açık bölgeye getirerek önümüze sundular.Efsunların hasarının düşmesini sadece şaheserlerin hasarı düşmez şekilde değiştirselerdi iyi olurdu.Zaten oyunda her şey tek düze.Açıkçası çöp olmuş olmamış umrumda değil zaten 1 sene sürmemişti onları yapmam ama gerçekten yıllarca uğraşanların emeğine yazık.Yaptıkları hataları düzeltmeye çalışıp size ödetiyorlar.Neyse artık ikv benim için bir zaman kaybı şu mor asalar için gece gündüz uğraşanlara yazık.Yine parlatılacak yüzlerce binlerce asa hoop bir ufak bölge hadiyin bakim bunları dizin şimdi.Kim bilir kaç sene sonra gelir o bölge.Çöp olacağını bile bile para ve zaman harcamak hiç bana göre değil.Diğer oyunlara göre inanılmaz bir vakit harcayıp eşya elde ediyorsunuz ve para verip parlatıyorsunuz ardından hop puf çöp.Hani mesele size her yeni gelen şey için para harcatmak olunca insan büyük resmi görüp iyice soğuyor oyundan.Halbuki ne kadar sevinmiştim bu güncelleme haberine ama artık çok itici geliyor bu tür ticari oyunlar.Uğraşsam yine kuruş vermeden eşyaları dizerim ama oyundan zevk almadıktan ve gelecekte az çok ne olacağını kestirebildiğimden böyle bir zaman kaybı yaşamayı mantıklı bulmuyorum.Uzun ve hararetli bir yazı oldu az çok demek istediğimi anladınız.Katılırsınız katılmazsınız sizin bileceğiniz şey.Son.
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: <LIL>

Mesaj gönderen Vezirx27 »

Serinplay yazdı: 13 Mar 2018 16:32 İKV'de ortam böyle.Ben sırf şu mor asalarında çöp olacağını bildiğimden zaman kaybı olarak gördüm ve oyunu bıraktım.Bu bir mmorpg evet ama sürekli aynı şeyi yapmak sıkıcı ve çocuk kandırmak gibi bir şey bu.Bu yüzden bıraktım ve boşuna stres çekip saatlerimi harcamıyorum.Para verilen eşyaların çöp olması ayrı insanların aylarca uğraşıp elde ettiği şeylerin çöp olması ayrı.Yıllardır aynı şeyi kullanıyoruz tabi çöp olacak demek çok basit ve sığ bir görüş olur.Ya da bu oyunlarda böyledir bilmem ne.Birçok mmorpg oynadım ama böyle işkence görmedim.Yıllardır kullanıyoruz çünkü geliştiriciler yıllardır bir taş eklemiyor ve sonra bir anda elinizdeki her şeyi uyduruk asalar için çöp ediyorlar.Evet bu bir mmorpg tabiki çöp olacak diyebilirsiniz ama diğer mmorpglerdeki gibi çöp olmuyorlar.Diğer mmorpglerde daha iyi bir silah bulana kadar o eşyayı hiçbir düşüş yaşamadan kullanabiliyorsunuz.Zaten yaratıklar güçlendikçe o silah vesaire size yetersiz gelmeye başlıyor.Ama yine hasar neyse aynı kalıyor.En basit örneği m2'deki dolunay kılıcı.30 seviye bir kılıç ama eğer efsunu iyi ise sizi çok uzun süre götürüyor.Tabi ikv'de herşey tek düze olduğu için böyle dümdüz bir oyun anlayışı hakim.Ben bu güncellemede daha çeşitli ve herkesin bireysel gelişebileceği bir ortam bekliyordum ama yine aynı şeyi açık bölgeye getirerek önümüze sundular.Efsunların hasarının düşmesini sadece şaheserlerin hasarı düşmez şekilde değiştirselerdi iyi olurdu.Zaten oyunda her şey tek düze.Açıkçası çöp olmuş olmamış umrumda değil zaten 1 sene sürmemişti onları yapmam ama gerçekten yıllarca uğraşanların emeğine yazık.Yaptıkları hataları düzeltmeye çalışıp size ödetiyorlar.Neyse artık ikv benim için bir zaman kaybı şu mor asalar için gece gündüz uğraşanlara yazık.Yine parlatılacak yüzlerce binlerce asa hoop bir ufak bölge hadiyin bakim bunları dizin şimdi.Kim bilir kaç sene sonra gelir o bölge.Çöp olacağını bile bile para ve zaman harcamak hiç bana göre değil.Diğer oyunlara göre inanılmaz bir vakit harcayıp eşya elde ediyorsunuz ve para verip parlatıyorsunuz ardından hop puf çöp.Hani mesele size her yeni gelen şey için para harcatmak olunca insan büyük resmi görüp iyice soğuyor oyundan.Halbuki ne kadar sevinmiştim bu güncelleme haberine ama artık çok itici geliyor bu tür ticari oyunlar.Uğraşsam yine kuruş vermeden eşyaları dizerim ama oyundan zevk almadıktan ve gelecekte az çok ne olacağını kestirebildiğimden böyle bir zaman kaybı yaşamayı mantıklı bulmuyorum.Uzun ve hararetli bir yazı oldu az çok demek istediğimi anladınız.Katılırsınız katılmazsınız sizin bileceğiniz şey.Son.
Yazmaya üşendiklerimi tercüme etmişsin. Oyunu bırakalı 1 yılı aştı bu zaman için forumu takibi hiç bırakmadım gelen güncelleneden çok umutluydum fakat benim açımdan tam bir zaman ve emek kaybı. Geri dönme ihtimalim tamamen olumsuzlaştı. Bununla birlikte var olan tüm hesaplarımı satmaya başladım yoksa 1 aya kalmaz yıllarımı verip dizmeye çalıştığım hesapların bir sakız kadar değeri olmayacak.
Motiejunas
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Motiejunas »

Katılıyorum.
Yeni asaları ürettim ama ne diye ürettim belli değil bir anlık heyecan heves..
Sonra yenileri gelecek yine parlatacağız..
Çemberlitaştan düşüp yükseltilen asaları sattığımızda belirli bi akçe kazanabilsek keşke alayı çöp oldu..Gece gündüz attıgımız gaffarlar heba oldu
bluetech
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Diriliş Ertuğrul

Mesaj gönderen bluetech »

Aynen katılıyorum bir anlık hevesle ürettik .