Klavye ile yürüme istiyoruz

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
captiosus
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Re: Klavye ile yürüme istiyoruz

Mesaj gönderen captiosus »

captiosus yazdı: 09 Mar 2018 09:33
Thrashmetal yazdı: 08 Mar 2018 09:42 FPS Oyunu değil bu bu zamana kaç tane MMORPG oyunda klavye ile yürüme gördün ?
Cabal Online,Tera,Metin 2,Blade&Soul daha saymaya gerek var mı ?
Edit: Pardon seni kırmak istemedim,son postlara bakmamıştım.
ExqosA
Kullanıcı avatarı
Whoods
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Evli Mutlu Çocuklu

Mesaj gönderen Whoods »

Thrashmetal yazdı: 08 Mar 2018 09:42 FPS Oyunu değil bu bu zamana kaç tane MMORPG oyunda klavye ile yürüme gördün ?
Bu soru kime sorduğuna göre değişir eğer sana göre ise bu soruyu sorman gayet doğal ikv dışında ömrü boyunca başka bir mmorpg oynamamamış biri olman nedeni ile eğer aktif olarak çoğu mmorpg de bulunan birine soruyor isen klavye ile yürümenin neredeyse mmorpg lerin tamamında olduğunu bilir hatta ve hatta çoğu mmorpg de tuş atama makro oto av vs... gibi özellikler de bulunmaktadır benim asıl anlamadığım şey klavye ile yürümeyi nasıl fps oyunlarına özgü olarak düşündüğündün
Kullanıcı avatarı
diltemiz
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Anatolian Soldiers

Mesaj gönderen diltemiz »

Farklı bir bakış açısı , :thinking_face: :thinking_face:
Maden toplamak şuan mouse kontrolü ile gayet zor ve bu kabak gibi ortada , madeni toplayan adamda başından kalkmıyor.Orasıda ayrı bişey neyse
Klavye ile yürüme gelirse , maden toplama işi daha kolay olur bence(yeni gelen güncelleme ile içine girip toplanıyorya)
Bu sefer herkes isyan eder , bence gelmesin.

Resim

⋱ ▒ ♖ ώ ε ♖ ค я ε ♖ ร σ Ł đ ί ε я ร ♖ ▒ ⋰
☪ guardians of anatolia ☪
▒ ⋰ ▒ ⊽ ⊽ тαηıтıм кσηυмυzα gιтмєк ιcιη ⊽ ⊽ ▒ ⋱ ▒
Kullanıcı avatarı
Thrashmetal
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen Thrashmetal »

Arkadaş niye bu kadar üstüme geldiniz ya bundan taaa 8-9 sene önce oynadığım Metin 2,Knight Online,Silkroad gibi oyunlarda ki kontrolleri hatırlamıyor olabilirim ama Click to Move üzerine olduğunu bilirim bu oyunların FPS(First Person Shooting) oyunlarda da yani şu zamana kadar oynadığım Half-Life,Half-Life 2(Episode one ve Episode two aynı zamanda) Crysis,Crysis 2,Crysis 3 Max Payne(1,2,3) oyunlarda WASD yürüme kontrolü ve Mouse ile Ateş etmek suretiyle oynadım yukarıda gösterdiğim MMORPG’lerde ise karakteri Mouse ile hareket ettirip Yetenek Setini klavye ile kullanmak üzeni olduğunu biliyorum bu yüzden FPS oyunu örnek gösterdim.
Kullanıcı avatarı
batugun
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen batugun »

Muhtemelen oyun motorunun değişmesi lazım bunun için , buda imkansıza yakın malesef.Mesela depar attığında çok ileriye tıkladığında depar bitse bile aynı hızda gidiyor buda oyun motoruyla alakalı bir sorun ve düzeltilemiyor diye biliyorum.(Herkes yapabiliyor deme kiminin bilgisayarı zayıftır görüş mesafesi azdır kiminin çoktur sonuçta ufakda olsa bir adaletsizlik var bugdur buda) yoksa bunu çözerlerdi yıllardır.
Johan (29) [2007-2008] Eskiteam (49) [2008-2010] Qralşifacı (49) [2009-2016] ] Batuqqan (49) [2013-2016]

Elveda İkv
Kullanıcı avatarı
Avare01
İskele Babası
İskele Babası
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Hentaikedikıznibrikçisi

Mesaj gönderen Avare01 »

Allahın köylüleri modernlik sizin neyinize yenilik senin neyinize
Resim
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Mesaj gönderen Esadullah »

Çok saçma olur bence tarafımca hiç istemem
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Hitokiri
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen Hitokiri »

KLAS yazdı: 08 Mar 2018 10:08 Ben gerçekten sizi anlayamıyorum neden rahat rahat yürümek dururken işkence çekmek istiyorsunuz mous ile yürüyen oyunmu kaldı .
Şuanda milyonlarca oyuncusu ve e-spor niteliği taşıyan dünya şampiyonası yapılan malum oyunda hala mevcut
Kullanıcı avatarı
captiosus
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen captiosus »

Thrashmetal yazdı: 09 Mar 2018 15:09 Arkadaş niye bu kadar üstüme geldiniz ya bundan taaa 8-9 sene önce oynadığım Metin 2,Knight Online,Silkroad gibi oyunlarda ki kontrolleri hatırlamıyor olabilirim ama Click to Move üzerine olduğunu bilirim bu oyunların FPS(First Person Shooting) oyunlarda da yani şu zamana kadar oynadığım Half-Life,Half-Life 2(Episode one ve Episode two aynı zamanda) Crysis,Crysis 2,Crysis 3 Max Payne(1,2,3) oyunlarda WASD yürüme kontrolü ve Mouse ile Ateş etmek suretiyle oynadım yukarıda gösterdiğim MMORPG’lerde ise karakteri Mouse ile hareket ettirip Yetenek Setini klavye ile kullanmak üzeni olduğunu biliyorum bu yüzden FPS oyunu örnek gösterdim.
Özür dilerim tekrardan hocam,biraz sert çıkmışım :(
ExqosA
Kullanıcı avatarı
cagatay81
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Lonca: Türkiye Cumhuriyeti

Mesaj gönderen cagatay81 »

Esadullah yazdı: 09 Mar 2018 18:41 Çok saçma olur bence tarafımca hiç istemem