İsim Değişmeli

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
JigZaguLa
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Trakya Paşaeli Cemiyeti

İsim Değişmeli

Mesaj gönderen JigZaguLa »

Bence oyunun ismi Karaköy olmamalı. Nasıl Yeraltı bölgesi geldiğinde "Derindeki Sır" olduysa ya da nasıl Büyük Hol bölgesi geldiğinde "Arz ve Lodos" olduysa bu sefer de yeni bölgeye atıfta bulunan başka bir isim bulunmalı.
Kullanıcı avatarı
diltemiz
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Anatolian Soldiers

Re: İsim Değişmeli

Mesaj gönderen diltemiz »

JigZaguLa yazdı: 01 Mar 2018 20:25 Bence oyunun ismi Karaköy olmamalı. Nasıl Yeraltı bölgesi geldiğinde "Derindeki Sır" olduysa ya da nasıl Büyük Hol bölgesi geldiğinde "Arz ve Lodos" olduysa bu sefer de yeni bölgeye atıfta bulunan başka bir isim bulunmalı.
Bölgenin adı Karaköy , adamlar neden farklı bir isim getirsin mantıken ? Istanbul Kıyamet Vakti - Karaköy olacak ne olacak ya ?

Resim

⋱ ▒ ♖ ώ ε ♖ ค я ε ♖ ร σ Ł đ ί ε я ร ♖ ▒ ⋰
☪ guardians of anatolia ☪
▒ ⋰ ▒ ⊽ ⊽ тαηıтıм кσηυмυzα gιтмєк ιcιη ⊽ ⊽ ▒ ⋱ ▒
Kullanıcı avatarı
diltemiz
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Anatolian Soldiers

Mesaj gönderen diltemiz »

diltemiz yazdı: 01 Mar 2018 20:33
JigZaguLa yazdı: 01 Mar 2018 20:25 Bence oyunun ismi Karaköy olmamalı. Nasıl Yeraltı bölgesi geldiğinde "Derindeki Sır" olduysa ya da nasıl Büyük Hol bölgesi geldiğinde "Arz ve Lodos" olduysa bu sefer de yeni bölgeye atıfta bulunan başka bir isim bulunmalı.
Bölgenin adı Karaköy , adamlar neden farklı bir isim getirsin mantıken ? Istanbul Kıyamet Vakti - Karaköy olacak ne olacak ya ?
Çemberlitaş geldiği zaman nasıl Çemberlitaş olduysa bi farkılık olmayacağı kanaatindeyim isimde.

Resim

⋱ ▒ ♖ ώ ε ♖ ค я ε ♖ ร σ Ł đ ί ε я ร ♖ ▒ ⋰
☪ guardians of anatolia ☪
▒ ⋰ ▒ ⊽ ⊽ тαηıтıм кσηυмυzα gιтмєк ιcιη ⊽ ⊽ ▒ ⋱ ▒
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Yeraltı diye oyun adı olması saçma olmaz mıydı ya da Büyük Hol diye? Oyunu temsil ediyor Çemberlitaş ya da Karaköy isimleri bu sebeple onlar isim olarak konuluyorlar.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
HeraCross
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Güçlü Kardeşler Birliği

Mesaj gönderen HeraCross »

Karaköy gayet güzel bana kalırsa.. :thinking_face:
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
JigZaguLa
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

TOLGARDA yazdı: 01 Mar 2018 20:42 Yeraltı diye oyun adı olması saçma olmaz mıydı ya da Büyük Hol diye? Oyunu temsil ediyor Çemberlitaş ya da Karaköy isimleri bu sebeple onlar isim olarak konuluyorlar.
Şimdi saçma dersen işin boyutu değişir. :) Eğer Yeraltı saçmaysa bana göre de Karaköy saçma der çıkarım işin içinden. :D
Kullanıcı avatarı
JigZaguLa
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

diltemiz yazdı: 01 Mar 2018 20:33
Bölgenin adı Karaköy evet doğru. Ama işte diyorum ki önceki genişleme paketlerinde isim ile gelen bölgenin adı farklıydı öyle olmalı diyorum. Sebebi ise ismi çok basit buluyorum ve dışarıdan bakınca merak uyandırmıyor açıkçası.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

JigZaguLa yazdı: 01 Mar 2018 20:44
TOLGARDA yazdı: 01 Mar 2018 20:42 Yeraltı diye oyun adı olması saçma olmaz mıydı ya da Büyük Hol diye? Oyunu temsil ediyor Çemberlitaş ya da Karaköy isimleri bu sebeple onlar isim olarak konuluyorlar.
Şimdi saçma dersen işin boyutu değişir. :) Eğer Yeraltı saçmaysa bana göre de Karaköy saçma der çıkarım işin içinden. :D
Ama sebep de sundum. Karaköy İstanbul'da olan bir yer bu yüzden alakalı oluyor :)
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
goktuRK1299
İskele Babası
İskele Babası
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen goktuRK1299 »

Bence de haklısın.Oyunun senaryosuna göre havalı bi isim bulunabilirdi. ''Karaköy'' biraz sığ kaldı.Biz şimdiden önerimizi sunalım 5-6 yıla değişirler ismini ':)
Olds And Legends
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

Yeraltı'nın isminin Yeraltı olmamasının sebebi asıl olanın Derindeki Sır yani Stanss şehri olmasıydı. Büyük Hol de bölgenin yarısının Arzlar yarısının Lodoslar tarafından alınmış olması diyebiliriz. Tartışsak Karaköy için de bir şeyler buluruz ama Kataköy bölgeyi tanımlayan bir isim. Değişecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.