MMORPG Mantığını Kavrayamayan Kitle

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
ottomanempire
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Anka

Re: MMORPG Mantığını Kavrayamayan Kitle

Mesaj gönderen ottomanempire »

Kayihan yazdı: 23 Şub 2018 21:12
ottomanempire yazdı: 23 Şub 2018 19:38 Hepsine katılıyorum.

Benim paket ile ilgili tek eleştirim yeni yetenek olmaması mevzusu. Her yeni seviye geldiğinde yeni yetenekler de geliyordu. Maalesef şimdi gelmedi. Benim açımdan bu eski oyuna makyaj yapıp sunmaktan ibaret. 1 ay görevlerle uğraşacaksın (taş çatlasa,) sonra aynı yeteneklerle, benzer dengelerle pvpler başlayacak. Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Tatmin edici bir açıklama falan da görmedim. Yapıldıysa da haberim yok. Neden yeni yetenekler gelmedi, yakında zamanda eklenecek mi, bunlar muamma.
yetenek sistemine girsek isin icinden 1 sene cikamayiz oyunun butun dengesinin degismesi lazim savasciya ayri sifaciya ayri byyucuye ayri ayni zamanda her sinifa yeni yetenek bulup o yetenekleri test etmek kisacasi cooook uzun vakitler alir belki eklenti paketlerinde gelebilir diye Dusunuuorum genisleme paketinde yok ama eklentide olabilir kisaca
Zor ya da kolay demiyorum. Sadece açıklama bekliyorum. Şimdiye kadar yapılan bir şey neden şimdi yapılmadı. Ayrıca kaç yıldır güncelleme almıyoruz. Yeterince vakitleri vardı. KM ile uğraşacaklarına yetenekler ile uğraşsalardı.

Gelmeyecekse sebebini söylemeleri, yakın zamanda gelecekse de bunu belirtmeleri gerekir.
Ozan ATALAY [ ANKA ]
İyi bir savaşçı kendini yenilgiden koruyabilir ama düşmanı yenmeyi garantileyemez..
Kayihan
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Academy of War

Mesaj gönderen Kayihan »

ottomanempire yazdı: 23 Şub 2018 21:16
Kayihan yazdı: 23 Şub 2018 21:12

Benim paket ile ilgili tek eleştirim yeni yetenek olmaması mevzusu. Her yeni seviye geldiğinde yeni yetenekler de geliyordu. Maalesef şimdi gelmedi. Benim açımdan bu eski oyuna makyaj yapıp sunmaktan ibaret. 1 ay görevlerle uğraşacaksın (taş çatlasa,) sonra aynı yeteneklerle, benzer dengelerle pvpler başlayacak. Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Tatmin edici bir açıklama falan da görmedim. Yapıldıysa da haberim yok. Neden yeni yetenekler gelmedi, yakında zamanda eklenecek mi, bunlar muamma.
yetenek sistemine girsek isin icinden 1 sene cikamayiz oyunun butun dengesinin degismesi lazim savasciya ayri sifaciya ayri byyucuye ayri ayni zamanda her sinifa yeni yetenek bulup o yetenekleri test etmek kisacasi cooook uzun vakitler alir belki eklenti paketlerinde gelebilir diye Dusunuuorum genisleme paketinde yok ama eklentide olabilir kisaca
Zor ya da kolay demiyorum. Sadece açıklama bekliyorum. Şimdiye kadar yapılan bir şey neden şimdi yapılmadı. Ayrıca kaç yıldır güncelleme almıyoruz. Yeterince vakitleri vardı. KM ile uğraşacaklarına yetenekler ile uğraşsalardı.

Gelmeyecekse sebebini söylemeleri, yakın zamanda gelecekse de bunu belirtmeleri gerekir.
Haklisin sunun icin yetenk eklemedik gibisinden bise soyleseler guzel olur ama YETENEKDEN ONCE SU KASA VE CANTAYI GENISLETSELEE HAYRINA GUZEL OLURDU YAANI
:* Academy Of War
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Mesaj gönderen Esadullah »

- Bölge bölge dediniz adamlar getirdi şimdi gelmesin diyorlar adamlar napsın istersiniz?
- Görevleri herkes gibi araştır kardeşim betada karakte geliştir diye değil var olan hataları bildir diye yapmışlar
- Yeraltı geldiğinde de çok büyük efsunlar çok madenler çok diyorlardı, tabi çok olacak çünkü yenilik geldi 1-2 eşya mı gelsin bekliyordun? bir kaç aya kalmaz hepsini ezberlersin zaten merak etme canım kardeşim.
- İtemler çok güzel bu nedenle elde etmek zor olacak ki zevki şevki olsun. herkeste olsa ne anlamı kalacak o itemin?
- Yaratıklar tabi güçlü olacak en düşüğü 50 seviye kardeşim 20 seviye değil. Ayrıca senin kullandığın karakterin enerjisi de yükseltilmiş notları oku
- Ben bir stokçu olarak hiçbir madenin boşa gideceğini inanmıyorum

(bunlarda benim görüşüm kimse yanlış anlamasın)
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
BLacKSaiLS
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen BLacKSaiLS »

Şahsen ben inanılmaz yavaş hazmede hazmede oynayacağım kendi karakterimle.Söylediklerine katılıyorum.Hatta düşmanlar daha bile zor olabilirdi.6 yıl bekledik 1 haftada 59 olunur mu? Mantıklı olun.Görevi alıp direk bölgeye o nerede şu nasıl yapılır diye soracağınıza kendiniz o bilgileri edinin.Görev penceresinin "Açıklama" kısmını okuyun.Hikayeyi anlayın.Kimse ilk 59 olana ödül vermiyor aynı şekil ilk full olana da,İKV tarihine falan geçmiyorsunuz.Bence herşey yerli yerinde.Sadece haritanın daha büyük olmasını dilerdim.Fakat girilemeyen bölgeler var onlarla harita elbet biraz daha büyüyecektir.Ağırdan alın,keyfini çıkarın,isyan etmeyin.Böylelikle oyundan daha fazla keyif alırsınız.
İyi oyunlar..
"Bir zamanlar bir tablo kadar güzel olan İstanbul'da..."
Kullanıcı avatarı
yavuzlarbey
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen yavuzlarbey »

Benim de tek sorun ettiğim şey, yeteneklerin olmayışı.
Ama yeni yetenek arz ve lodos ile beraber de gelmedi hatta arz ve lodos ta yeni seviye bile gelmedi. Sanıyorum ki yönetim ekibi artık ikv'ne yönelmişken bundan sonraki genişlemede bizi yeni yetenek sistemiyle ödüllendirecektir. Çünkü şuanki karaköy genişlemesinde bunu yapmaları, oyun mekaniğini değiştirmeleri artık zor. Sonraki genişlemeye kadar gelecek eklenti paketlerinde de yeteneklere Müdahele edeceklerini sanmıyorum
Kullanıcı avatarı
SERDARBEY
İstihbarat Üyesi
İstihbarat Üyesi
Sunucu: Tılsım
İletişim:

Mesaj gönderen SERDARBEY »

turkoxHAMSTER yazdı: 23 Şub 2018 19:14 Evet arkadaşlar beta bazı gerçekleri gün yüzüne sermeye devam ediyor. 2 gündür aralıksız oyuncuların sitem ettiği, bağırındığı konuları izliyorum. Bölgeyi beğenmeyen arkadaşların sitem ettiği konular şöyle:

1-) Bölge çok büyük. (Küçük diyeni de var) (Bombalar vs.) :unamused:
2-) Efsunlar eskiyor bütün emekler boşa gitti. :(
3-) Her slotta bir sürü insan var biz nasıl yaratık keseceğiz. :rage:
4-) Yeni reçetelerde eski madenler çok az depolar boşa mı gitti. :grimacing:
5-) Görevleri bulamıyoruz, görev listesi verin. :thinking_face:
6-) Yaratıklar çok güçlü, nasıl kasılacağız. :unamused:
7-) Çok fazla ayrıntı gelmiş hepsini nasıl kavrayalım. :(
8 -) Yeni itemleri elde etmesi çok zor. :unamused:

İsyan edilen konular genellikle böyle. E hocam Moba veya FPS oyun oynamıyoruz. Adı üzerinde MMORPG yani gerçek zamanlı rol yapma oyunu. Bu oyun yıllardır grup bölgeleriyle MMORPG metasından uzaklaşmış olsa da olması gereken bu. Şimdi üstteki maddelere kendimce cevap vereyim.

1-) Bölge bence gayet yeterli büyüklükte. Hatta daha büyük olsa bile olurmuş. Açık bölge dediğin böyle olur. Bomba ayrıntıları falan da gayet iyi olmuş. İyi alıştınız karakteri lodos sancağa bırakıp bütün gün boş yapmaya.
2-) Bütün emekler boşa gitti lafına hastayım. Birader senin o emeğin 6 yıldır iş görüyor. Ki bu bölgede de farkettiysen full karakterin yoksa kasılamazsın. Yani emeğin boşa falan gitmedi rahat ol. Boş karakterle Karaköy'de anca volta atarsın.
3-) MMROPG'nin olayı budur. Kalabalığı özledik diyordunuz alın size kalabalık. Zamanında bir madenin çevresinde sırayla maden çekiyorduk şimdi de anlaşın slotları bölüşün.
4-) Bu da tam bomba. Yahu oyuna Karaköy gelince oyun sadece Karaköy'den mi ibaret oldu. Belki ilerde tekrar iş yapacak madenler. Veya Karaköy geldi diye eski üretimleri yapmayacak mı insanlar? Oyunda üzeri dizili olmayan bir sürü insan var hala. Karaköy de tutunabilmek için üzerlerini fullemeleri gerek.
5-) Yok kardeşim. Ben istemiyorum. İşin gizeminden zevk almaya bakın. Karakteri 59 yapıp boşa çıkınca ağlıyorsunuz sonra. Paşa paşa keşfederek yapılacak o görevler. Yeni görev keşfetmenin hazzını alamıyorsanız oynamayın bence.
6-) Yaratıklar güçlü olacak. Güçlü olacak ki sonra Y2 yi takan 1 gecede 40 lvl atlamasın. Ne kadar güçlü yaratık o kadar strateji ve iş birliği.
7-) Yine işin zevkini alamayıp kolaya kaçan arkadaşlardan bir argüman. Hocaaaaaaam. İşin zevki ordaaaa. Fitamin diyorum. Kabuğuyla ye.
8 -) Kardeşim sabahtan beri bi ton şey söyledim. Bunun da cevabını kendin ver.
Ağzına sağlık aklımdan geçenleri bir bir yazmışsın. Sıkıldım bölge panel konuşmalarından kapattım o paneli keyifle gorev yapıyorum zevkle kasıyorum.
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

BLacKSaiLS yazdı: 23 Şub 2018 22:45 Şahsen ben inanılmaz yavaş hazmede hazmede oynayacağım kendi karakterimle.Söylediklerine katılıyorum.Hatta düşmanlar daha bile zor olabilirdi.6 yıl bekledik 1 haftada 59 olunur mu? Mantıklı olun.Görevi alıp direk bölgeye o nerede şu nasıl yapılır diye soracağınıza kendiniz o bilgileri edinin.Görev penceresinin "Açıklama" kısmını okuyun.Hikayeyi anlayın.Kimse ilk 59 olana ödül vermiyor aynı şekil ilk full olana da,İKV tarihine falan geçmiyorsunuz.Bence herşey yerli yerinde.Sadece haritanın daha büyük olmasını dilerdim.Fakat girilemeyen bölgeler var onlarla harita elbet biraz daha büyüyecektir.Ağırdan alın,keyfini çıkarın,isyan etmeyin.Böylelikle oyundan daha fazla keyif alırsınız.
İyi oyunlar..

Hay ağzını öpim senin,sonunda güzel yazılar görmeye başladık,armut piş ağzıma düş istiyorlar hâlen,herşeyi 1 haftada elde edince ellerine ne geçicek yahu,inanılır gibi değil :) Diliyorum dahada zorlaştırırlar,ciddi anlamda forumda "nerde bu paket,gm dev güncelleme" yazılarını uzunca göresim yok,keşfetmekten uzak bir oyuncu profili meydana gelmiş çok ilginç.
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY
Kayihan
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Lonca: Academy of War

Mesaj gönderen Kayihan »

IIASiLKANII yazdı: 24 Şub 2018 02:45
BLacKSaiLS yazdı: 23 Şub 2018 22:45 Şahsen ben inanılmaz yavaş hazmede hazmede oynayacağım kendi karakterimle.Söylediklerine katılıyorum.Hatta düşmanlar daha bile zor olabilirdi.6 yıl bekledik 1 haftada 59 olunur mu? Mantıklı olun.Görevi alıp direk bölgeye o nerede şu nasıl yapılır diye soracağınıza kendiniz o bilgileri edinin.Görev penceresinin "Açıklama" kısmını okuyun.Hikayeyi anlayın.Kimse ilk 59 olana ödül vermiyor aynı şekil ilk full olana da,İKV tarihine falan geçmiyorsunuz.Bence herşey yerli yerinde.Sadece haritanın daha büyük olmasını dilerdim.Fakat girilemeyen bölgeler var onlarla harita elbet biraz daha büyüyecektir.Ağırdan alın,keyfini çıkarın,isyan etmeyin.Böylelikle oyundan daha fazla keyif alırsınız.
İyi oyunlar..

Hay ağzını öpim senin,sonunda güzel yazılar görmeye başladık,armut piş ağzıma düş istiyorlar hâlen,herşeyi 1 haftada elde edince ellerine ne geçicek yahu,inanılır gibi değil :) Diliyorum dahada zorlaştırırlar,ciddi anlamda forumda "nerde bu paket,gm dev güncelleme" yazılarını uzunca göresim yok,keşfetmekten uzak bir oyuncu profili meydana gelmiş çok ilginç.
resmen agzimdan dokulmrk istenen kelimeleri yazmis arkadas cok guzel 2 ayda 59 ol ama bu oyuncu kitlesi ego yu cik seviyor deli givi oynayip 2 gunde bitirirler gorevleri yazikk yani
:* Academy Of War
Kullanıcı avatarı
ottomanempire
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Anka

Mesaj gönderen ottomanempire »

yavuzlarbey yazdı: 24 Şub 2018 00:43

Ama yeni yetenek arz ve lodos ile beraber de gelmedi hatta arz ve lodos ta yeni seviye bile gelmedi. Sanıyorum ki yönetim ekibi artık ikv'ne yönelmişken bundan sonraki genişlemede bizi yeni yetenek sistemiyle ödüllendirecektir. Çünkü şuanki karaköy genişlemesinde bunu yapmaları, oyun mekaniğini değiştirmeleri artık zor. Sonraki genişlemeye kadar gelecek eklenti paketlerinde de yeteneklere Müdahele edeceklerini sanmıyorum
Arz ve Lodos'da dediğin gibi seviye yükselmediği için yeni yeteneklerin gelmemesi normaldi. Ancak seviye yükseldiği halde yetenek eklenmemesi bir sorun ve bildiğim kadarıyla ilk kez oluyor. Ben en azından tatmin edici bir açıklama bekliyorum. İnsanlar o kadar hasret kalmışlar ki genişleme paketine, bu konuda doğru düzgün bir tepki gösterilmedi. Benim ise sürekli aklımda. Fırsat buldukça bunu dile getireceğim. Ta ki cevap alıncaya dek.
Ozan ATALAY [ ANKA ]
İyi bir savaşçı kendini yenilgiden koruyabilir ama düşmanı yenmeyi garantileyemez..
Kullanıcı avatarı
yavuzlarbey
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen yavuzlarbey »

ottomanempire yazdı: 24 Şub 2018 03:28
yavuzlarbey yazdı: 24 Şub 2018 00:43

Arz ve Lodos'da dediğin gibi seviye yükselmediği için yeni yeteneklerin gelmemesi normaldi. Ancak seviye yükseldiği halde yetenek eklenmemesi bir sorun ve bildiğim kadarıyla ilk kez oluyor. Ben en azından tatmin edici bir açıklama bekliyorum. İnsanlar o kadar hasret kalmışlar ki genişleme paketine, bu konuda doğru düzgün bir tepki gösterilmedi. Benim ise sürekli aklımda. Fırsat buldukça bunu dile getireceğim. Ta ki cevap alıncaya dek.
Anlatmak istediğim şey arz ve lodosunda genişleme paketi olması ve ne level ne yetenek gelmesi ikisinin de gelmediği tek genişleme paketi yanılmıyorsam. Bknz yeraltı genişleme paketidir lvl yetenek vs vs hidra ile ifls eklenti.
Genişleme diye paketledikleri hol ise eklenti paketi gibi servis edilmiş genişleme paketi diyebiliriz.