MMORPG Mantığını Kavrayamayan Kitle

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

MMORPG Mantığını Kavrayamayan Kitle

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

Evet arkadaşlar beta bazı gerçekleri gün yüzüne sermeye devam ediyor. 2 gündür aralıksız oyuncuların sitem ettiği, bağırındığı konuları izliyorum. Bölgeyi beğenmeyen arkadaşların sitem ettiği konular şöyle:

1-) Bölge çok büyük. (Küçük diyeni de var) (Bombalar vs.) :unamused:
2-) Efsunlar eskiyor bütün emekler boşa gitti. :(
3-) Her slotta bir sürü insan var biz nasıl yaratık keseceğiz. :rage:
4-) Yeni reçetelerde eski madenler çok az depolar boşa mı gitti. :grimacing:
5-) Görevleri bulamıyoruz, görev listesi verin. :thinking_face:
6-) Yaratıklar çok güçlü, nasıl kasılacağız. :unamused:
7-) Çok fazla ayrıntı gelmiş hepsini nasıl kavrayalım. :(
8 -) Yeni itemleri elde etmesi çok zor. :unamused:

İsyan edilen konular genellikle böyle. E hocam Moba veya FPS oyun oynamıyoruz. Adı üzerinde MMORPG yani gerçek zamanlı rol yapma oyunu. Bu oyun yıllardır grup bölgeleriyle MMORPG metasından uzaklaşmış olsa da olması gereken bu. Şimdi üstteki maddelere kendimce cevap vereyim.

1-) Bölge bence gayet yeterli büyüklükte. Hatta daha büyük olsa bile olurmuş. Açık bölge dediğin böyle olur. Bomba ayrıntıları falan da gayet iyi olmuş. İyi alıştınız karakteri lodos sancağa bırakıp bütün gün boş yapmaya.
2-) Bütün emekler boşa gitti lafına hastayım. Birader senin o emeğin 6 yıldır iş görüyor. Ki bu bölgede de farkettiysen full karakterin yoksa kasılamazsın. Yani emeğin boşa falan gitmedi rahat ol. Boş karakterle Karaköy'de anca volta atarsın.
3-) MMROPG'nin olayı budur. Kalabalığı özledik diyordunuz alın size kalabalık. Zamanında bir madenin çevresinde sırayla maden çekiyorduk şimdi de anlaşın slotları bölüşün.
4-) Bu da tam bomba. Yahu oyuna Karaköy gelince oyun sadece Karaköy'den mi ibaret oldu. Belki ilerde tekrar iş yapacak madenler. Veya Karaköy geldi diye eski üretimleri yapmayacak mı insanlar? Oyunda üzeri dizili olmayan bir sürü insan var hala. Karaköy de tutunabilmek için üzerlerini fullemeleri gerek.
5-) Yok kardeşim. Ben istemiyorum. İşin gizeminden zevk almaya bakın. Karakteri 59 yapıp boşa çıkınca ağlıyorsunuz sonra. Paşa paşa keşfederek yapılacak o görevler. Yeni görev keşfetmenin hazzını alamıyorsanız oynamayın bence.
6-) Yaratıklar güçlü olacak. Güçlü olacak ki sonra Y2 yi takan 1 gecede 40 lvl atlamasın. Ne kadar güçlü yaratık o kadar strateji ve iş birliği.
7-) Yine işin zevkini alamayıp kolaya kaçan arkadaşlardan bir argüman. Hocaaaaaaam. İşin zevki ordaaaa. Fitamin diyorum. Kabuğuyla ye.
8 -) Kardeşim sabahtan beri bi ton şey söyledim. Bunun da cevabını kendin ver.
Kullanıcı avatarı
mahmutcaan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Re: MMORPG Mantığını Kavrayamayan Kitle

Mesaj gönderen mahmutcaan »

turkoxHAMSTER yazdı: 23 Şub 2018 19:14 Evet arkadaşlar beta bazı gerçekleri gün yüzüne sermeye devam ediyor. 2 gündür aralıksız oyuncuların sitem ettiği, bağırındığı konuları izliyorum. Bölgeyi beğenmeyen arkadaşların sitem ettiği konular şöyle:

1-) Bölge çok büyük. (Küçük diyeni de var) (Bombalar vs.) :unamused:
2-) Efsunlar eskiyor bütün emekler boşa gitti. :(
3-) Her slotta bir sürü insan var biz nasıl yaratık keseceğiz. :rage:
4-) Yeni reçetelerde eski madenler çok az depolar boşa mı gitti. :grimacing:
5-) Görevleri bulamıyoruz, görev listesi verin. :thinking_face:
6-) Yaratıklar çok güçlü, nasıl kasılacağız. :unamused:
7-) Çok fazla ayrıntı gelmiş hepsini nasıl kavrayalım. :(
8 -) Yeni itemleri elde etmesi çok zor. :unamused:

İsyan edilen konular genellikle böyle. E hocam Moba veya FPS oyun oynamıyoruz. Adı üzerinde MMORPG yani gerçek zamanlı rol yapma oyunu. Bu oyun yıllardır grup bölgeleriyle MMORPG metasından uzaklaşmış olsa da olması gereken bu. Şimdi üstteki maddelere kendimce cevap vereyim.

1-) Bölge bence gayet yeterli büyüklükte. Hatta daha büyük olsa bile olurmuş. Açık bölge dediğin böyle olur. Bomba ayrıntıları falan da gayet iyi olmuş. İyi alıştınız karakteri lodos sancağa bırakıp bütün gün boş yapmaya.
2-) Bütün emekler boşa gitti lafına hastayım. Birader senin o emeğin 6 yıldır iş görüyor. Ki bu bölgede de farkettiysen full karakterin yoksa kasılamazsın. Yani emeğin boşa falan gitmedi rahat ol. Boş karakterle Karaköy'de anca volta atarsın.
3-) MMROPG'nin olayı budur. Kalabalığı özledik diyordunuz alın size kalabalık. Zamanında bir madenin çevresinde sırayla maden çekiyorduk şimdi de anlaşın slotları bölüşün.
4-) Bu da tam bomba. Yahu oyuna Karaköy gelince oyun sadece Karaköy'den mi ibaret oldu. Belki ilerde tekrar iş yapacak madenler. Veya Karaköy geldi diye eski üretimleri yapmayacak mı insanlar? Oyunda üzeri dizili olmayan bir sürü insan var hala. Karaköy de tutunabilmek için üzerlerini fullemeleri gerek.
5-) Yok kardeşim. Ben istemiyorum. İşin gizeminden zevk almaya bakın. Karakteri 59 yapıp boşa çıkınca ağlıyorsunuz sonra. Paşa paşa keşfederek yapılacak o görevler. Yeni görev keşfetmenin hazzını alamıyorsanız oynamayın bence.
6-) Yaratıklar güçlü olacak. Güçlü olacak ki sonra Y2 yi takan 1 gecede 40 lvl atlamasın. Ne kadar güçlü yaratık o kadar strateji ve iş birliği.
7-) Yine işin zevkini alamayıp kolaya kaçan arkadaşlardan bir argüman. Hocaaaaaaam. İşin zevki ordaaaa. Fitamin diyorum. Kabuğuyla ye.
8 -) Kardeşim sabahtan beri bi ton şey söyledim. Bunun da cevabını kendin ver.
Kesinlikle aynı şekilde düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Yazdıklarında haklısın. Bir tek 2 numarayı sorun yapmıştım kendime, o da geldi geçti. Çemberlitaş şaheserlerinin boşa çıkacak olmasını sindirmem biraz zor oldu. :')
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
ottomanempire
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Anka

Mesaj gönderen ottomanempire »

Hepsine katılıyorum.

Benim paket ile ilgili tek eleştirim yeni yetenek olmaması mevzusu. Her yeni seviye geldiğinde yeni yetenekler de geliyordu. Maalesef şimdi gelmedi. Benim açımdan bu eski oyuna makyaj yapıp sunmaktan ibaret. 1 ay görevlerle uğraşacaksın (taş çatlasa,) sonra aynı yeteneklerle, benzer dengelerle pvpler başlayacak. Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Tatmin edici bir açıklama falan da görmedim. Yapıldıysa da haberim yok. Neden yeni yetenekler gelmedi, yakında zamanda eklenecek mi, bunlar muamma.
Ozan ATALAY [ ANKA ]
İyi bir savaşçı kendini yenilgiden koruyabilir ama düşmanı yenmeyi garantileyemez..
Kullanıcı avatarı
Yatcinizz
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Kuva İ Milliye
İletişim:

Mesaj gönderen Yatcinizz »

Daha iyisi yazılamazdı. Özellikle 1 deki "alışmışsınız boş yapmaya" kısmı.

Bölge büyük hoş güzel herkezi tatmin edecek. 59 olup üstlerimizi düzene kadar çok uğraşacağız.

Ama eminim ki bu uğraşın sonucunu çok güzel bir şekilde alacağız.

Bölge yapımında uğraşan ekip için çok teşekkür ediyorum. Elleriniz dert görmesin inşallah. İyi forumlar.
Paşaxömerfaruk
Kullanıcı avatarı
LaRaCRoFT
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen LaRaCRoFT »

ottomanempire yazdı: 23 Şub 2018 19:38 Hepsine katılıyorum.

Benim paket ile ilgili tek eleştirim yeni yetenek olmaması mevzusu. Her yeni seviye geldiğinde yeni yetenekler de geliyordu. Maalesef şimdi gelmedi. Benim açımdan bu eski oyuna makyaj yapıp sunmaktan ibaret. 1 ay görevlerle uğraşacaksın (taş çatlasa,) sonra aynı yeteneklerle, benzer dengelerle pvpler başlayacak. Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Tatmin edici bir açıklama falan da görmedim. Yapıldıysa da haberim yok. Neden yeni yetenekler gelmedi, yakında zamanda eklenecek mi, bunlar muamma.
Yeni yetenekler demek, eski yeteneklerin az da olsa işlerinin bitmesi demek. 50 seviye yetenekler geldi diyelim, bu sefer eski yeteneklere puan yetmeyecek. Bütün yeteneklere 5 puan verilip hepsi de kullanılmış olur. İyi güzelde bu sefer de yeteneklerden tam performans alınamaz. Yeni yetenek gelince yetenek puanları da artıyor. Evet artıyor ama yetenek kalabalığından puanlar istenilen şekilde dağıtılamıyor. "Kanatmaya 5 puan verip, Uçurmaya 10 puan mı versem?" yada "Fırlatmaya 15 puan vereyim, diğer ikisi kalsın." gibi belirsizlik oluyor. +5 yetenek puanı ile 103 puan mevcut şuan itibari ile. Her seviyede 2 puan ekleniyor. 10 seviyede 20 puan ediyor. 123 puan toplamda oluyor ama her birine 15 puan verilmeyi bekleyen 3 yeni yetenekte; "Şşşt heeey, biz buradayız. Bize de puan ver bize de!" diye bas bas bağırıyor. Eee ne olacak peki şimdi?
Resim
Kullanıcı avatarı
OZHANBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Özgürlük İçin Savaş

Mesaj gönderen OZHANBEY »

İsyancılara güzel cevap vermişsin. Herkes en kısa sürede ve kolayca 59 level olup en iyi itemlere sahip olmak istiyor peki ya sonra ne olacak ? Bence söylediğin gibi yavaş yavaş grubunla görevlerini yapacaksın düşen en ufak iteme sevineceksin keyif alarak ilerleyeceksin kısacası işte o zaman oynadığın oyunun tadını alırsın.
Ama bazıları Karakterini kasacağına kendisini kasıyor o yüzden gerginleşiyor acımasızca eleştiriyor. Belki bu sayede içimizdeki huzur bozan oyuna negatif enerji yayan oyuncuların oyunu bırakması ile bizde huzura kavuşabiliriz.
🏹 ÖZHANBEY
💉 DrÖZHAN
🔪 ÖZHAN
Hiçkimse göründüğü kadar iyi , anlatıldığı kadar kötü değildir... ;)
Kullanıcı avatarı
kargasa14
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen kargasa14 »

LaRaCRoFT yazdı: 23 Şub 2018 19:57

Yeni yetenekler demek, eski yeteneklerin az da olsa işlerinin bitmesi demek. 50 seviye yetenekler geldi diyelim, bu sefer eski yeteneklere puan yetmeyecek. Bütün yeteneklere 5 puan verilip hepsi de kullanılmış olur. İyi güzelde bu sefer de yeteneklerden tam performans alınamaz. Yeni yetenek gelince yetenek puanları da artıyor. Evet artıyor ama yetenek kalabalığından puanlar istenilen şekilde dağıtılamıyor. "Kanatmaya 5 puan verip, Uçurmaya 10 puan mı versem?" yada "Fırlatmaya 15 puan vereyim, diğer ikisi kalsın." gibi belirsizlik oluyor. +5 yetenek puanı ile 103 puan mevcut şuan itibari ile. Her seviyede 2 puan ekleniyor. 10 seviyede 20 puan ediyor. 123 puan toplamda oluyor ama her birine 15 puan verilmeyi bekleyen 3 yeni yetenekte; "Şşşt heeey, biz buradayız. Bize de puan ver bize de!" diye bas bas bağırıyor. Eee ne olacak peki şimdi?
kardeşim her ne içiyorsan bırak onu elinden :D belliki sağlığına zarar veriyor.
Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz
Kullanıcı avatarı
ottomanempire
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Anka

Mesaj gönderen ottomanempire »

LaRaCRoFT yazdı: 23 Şub 2018 19:57

İşte biz buna yenilik diyoruz, çeşitlilik diyoruz. Ayrıca bu durum, her güncelleme için geçerli. Şimdi mi sorun oldu? Cevabın bu olduğunu hiç sanmıyorum.
Ozan ATALAY [ ANKA ]
İyi bir savaşçı kendini yenilgiden koruyabilir ama düşmanı yenmeyi garantileyemez..
Kayihan
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Academy of War

Mesaj gönderen Kayihan »

yetenek sistemine girsek isin icinden 1 sene cikamayiz oyunun butun dengesinin degismesi lazim savasciya ayri sifaciya ayri byyucuye ayri ayni zamanda her sinifa yeni yetenek bulup o yetenekleri test etmek kisacasi cooook uzun vakitler alir belki eklenti paketlerinde gelebilir diye Dusunuuorum genisleme paketinde yok ama eklentide olabilir kisaca
:* Academy Of War