MMORPG Mantığını Kavrayamayan Kitle

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
AhmedBY
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Şehr İ İstanbul

Re: MMORPG Mantığını Kavrayamayan Kitle

Mesaj gönderen AhmedBY »

turkoxHAMSTER yazdı: 23 Şub 2018 19:14 Evet arkadaşlar beta bazı gerçekleri gün yüzüne sermeye devam ediyor. 2 gündür aralıksız oyuncuların sitem ettiği, bağırındığı konuları izliyorum. Bölgeyi beğenmeyen arkadaşların sitem ettiği konular şöyle:

1-) Bölge çok büyük. (Küçük diyeni de var) (Bombalar vs.) :unamused:
2-) Efsunlar eskiyor bütün emekler boşa gitti. :(
3-) Her slotta bir sürü insan var biz nasıl yaratık keseceğiz. :rage:
4-) Yeni reçetelerde eski madenler çok az depolar boşa mı gitti. :grimacing:
5-) Görevleri bulamıyoruz, görev listesi verin. :thinking_face:
6-) Yaratıklar çok güçlü, nasıl kasılacağız. :unamused:
7-) Çok fazla ayrıntı gelmiş hepsini nasıl kavrayalım. :(
8 -) Yeni itemleri elde etmesi çok zor. :unamused:

İsyan edilen konular genellikle böyle. E hocam Moba veya FPS oyun oynamıyoruz. Adı üzerinde MMORPG yani gerçek zamanlı rol yapma oyunu. Bu oyun yıllardır grup bölgeleriyle MMORPG metasından uzaklaşmış olsa da olması gereken bu. Şimdi üstteki maddelere kendimce cevap vereyim.

1-) Bölge bence gayet yeterli büyüklükte. Hatta daha büyük olsa bile olurmuş. Açık bölge dediğin böyle olur. Bomba ayrıntıları falan da gayet iyi olmuş. İyi alıştınız karakteri lodos sancağa bırakıp bütün gün boş yapmaya.
2-) Bütün emekler boşa gitti lafına hastayım. Birader senin o emeğin 6 yıldır iş görüyor. Ki bu bölgede de farkettiysen full karakterin yoksa kasılamazsın. Yani emeğin boşa falan gitmedi rahat ol. Boş karakterle Karaköy'de anca volta atarsın.
3-) MMROPG'nin olayı budur. Kalabalığı özledik diyordunuz alın size kalabalık. Zamanında bir madenin çevresinde sırayla maden çekiyorduk şimdi de anlaşın slotları bölüşün.
4-) Bu da tam bomba. Yahu oyuna Karaköy gelince oyun sadece Karaköy'den mi ibaret oldu. Belki ilerde tekrar iş yapacak madenler. Veya Karaköy geldi diye eski üretimleri yapmayacak mı insanlar? Oyunda üzeri dizili olmayan bir sürü insan var hala. Karaköy de tutunabilmek için üzerlerini fullemeleri gerek.
5-) Yok kardeşim. Ben istemiyorum. İşin gizeminden zevk almaya bakın. Karakteri 59 yapıp boşa çıkınca ağlıyorsunuz sonra. Paşa paşa keşfederek yapılacak o görevler. Yeni görev keşfetmenin hazzını alamıyorsanız oynamayın bence.
6-) Yaratıklar güçlü olacak. Güçlü olacak ki sonra Y2 yi takan 1 gecede 40 lvl atlamasın. Ne kadar güçlü yaratık o kadar strateji ve iş birliği.
7-) Yine işin zevkini alamayıp kolaya kaçan arkadaşlardan bir argüman. Hocaaaaaaam. İşin zevki ordaaaa. Fitamin diyorum. Kabuğuyla ye.
8 -) Kardeşim sabahtan beri bi ton şey söyledim. Bunun da cevabını kendin ver.
Ellerine sağlık +58 CLoSeRxIII,II,I
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen dedee66 »

helal olsunnn
Resim

3B Modelleme ve Programcılık

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Eline sağlık.
kedi
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Valla turkoxhamster adlı arkadaşa canı gönülden katılıyorum. Güncelleme dediğin böyle olur. Hatta bölge bana göre çok küçük. 1 level atlamak plus nicklerin göre bile uğraştırıcı ki olayın sırrı eğlencesi burda. Bir reçeteyi üretmek ne kadar zor olursa onu kazandığında aldığın zevk mutluluk paha biçilemez.yaratiklar gayet güzel. Grup çalışması olacak bir bölge. Diğer oyunlari oynayan kişiler illa ki vardır. Orda game master ekibi developer ekipleri oyuncuların sözlerini bırak dinlemeyi kaale bile almıyorlar ki onlarda kendince haklı. Bizim yöneticilerimiz çoğu kisiyle iletişim.kurup oyuncularinda destekleri ve önerileri ile bir çok şeyi ekleyip kaldırdıkları halde yaranamiyorlar.tamam belki 6 7 yıl güncelleme gelmemesi bizim için çok kötü bir durum olmuş olabilir ama bunu bir de karşı taraftan dinlemek lazım. Saygilar
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

İnanın o isyan eden arkadaşlar, paketten önce sayıp dökenlerle aynı kişilerdir. Bundan mütevellit hiçbir şeyi beğenmezler. Ancak teste kombine alan, ilk sıralardan giren kişiler de onlardır. Hatta öyle hırs yapacaklardır ki, asli sunucularında üstlerini dizerek hava basacak milleti ezeceklerdir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı
Lonca: JANDARMA
Konum: KAYSERİ & ESKİŞEHİR ### ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ############################## HALKLA İLİŞKİLER

Mesaj gönderen Seven »

Zor olmaya bir oyun oynarsak oyun oynamanın ne anlamı var. Her zorluğun üstesinden geldiysek bunu da başarırız ama gerçekten bu tip oyunları anlamayan ön yargı ile yaklaşıp zor mantığına bürünenleri bende anlamıyorum
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
diltemiz
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Anatolian Soldiers

Mesaj gönderen diltemiz »

turkoxHAMSTER yazdı: 23 Şub 2018 19:14 Evet arkadaşlar beta bazı gerçekleri gün yüzüne sermeye devam ediyor. 2 gündür aralıksız oyuncuların sitem ettiği, bağırındığı konuları izliyorum. Bölgeyi beğenmeyen arkadaşların sitem ettiği konular şöyle:

1-) Bölge çok büyük. (Küçük diyeni de var) (Bombalar vs.) :unamused:
2-) Efsunlar eskiyor bütün emekler boşa gitti. :(
3-) Her slotta bir sürü insan var biz nasıl yaratık keseceğiz. :rage:
4-) Yeni reçetelerde eski madenler çok az depolar boşa mı gitti. :grimacing:
5-) Görevleri bulamıyoruz, görev listesi verin. :thinking_face:
6-) Yaratıklar çok güçlü, nasıl kasılacağız. :unamused:
7-) Çok fazla ayrıntı gelmiş hepsini nasıl kavrayalım. :(
8 -) Yeni itemleri elde etmesi çok zor. :unamused:

İsyan edilen konular genellikle böyle. E hocam Moba veya FPS oyun oynamıyoruz. Adı üzerinde MMORPG yani gerçek zamanlı rol yapma oyunu. Bu oyun yıllardır grup bölgeleriyle MMORPG metasından uzaklaşmış olsa da olması gereken bu. Şimdi üstteki maddelere kendimce cevap vereyim.

1-) Bölge bence gayet yeterli büyüklükte. Hatta daha büyük olsa bile olurmuş. Açık bölge dediğin böyle olur. Bomba ayrıntıları falan da gayet iyi olmuş. İyi alıştınız karakteri lodos sancağa bırakıp bütün gün boş yapmaya.
2-) Bütün emekler boşa gitti lafına hastayım. Birader senin o emeğin 6 yıldır iş görüyor. Ki bu bölgede de farkettiysen full karakterin yoksa kasılamazsın. Yani emeğin boşa falan gitmedi rahat ol. Boş karakterle Karaköy'de anca volta atarsın.
3-) MMROPG'nin olayı budur. Kalabalığı özledik diyordunuz alın size kalabalık. Zamanında bir madenin çevresinde sırayla maden çekiyorduk şimdi de anlaşın slotları bölüşün.
4-) Bu da tam bomba. Yahu oyuna Karaköy gelince oyun sadece Karaköy'den mi ibaret oldu. Belki ilerde tekrar iş yapacak madenler. Veya Karaköy geldi diye eski üretimleri yapmayacak mı insanlar? Oyunda üzeri dizili olmayan bir sürü insan var hala. Karaköy de tutunabilmek için üzerlerini fullemeleri gerek.
5-) Yok kardeşim. Ben istemiyorum. İşin gizeminden zevk almaya bakın. Karakteri 59 yapıp boşa çıkınca ağlıyorsunuz sonra. Paşa paşa keşfederek yapılacak o görevler. Yeni görev keşfetmenin hazzını alamıyorsanız oynamayın bence.
6-) Yaratıklar güçlü olacak. Güçlü olacak ki sonra Y2 yi takan 1 gecede 40 lvl atlamasın. Ne kadar güçlü yaratık o kadar strateji ve iş birliği.
7-) Yine işin zevkini alamayıp kolaya kaçan arkadaşlardan bir argüman. Hocaaaaaaam. İşin zevki ordaaaa. Fitamin diyorum. Kabuğuyla ye.
8 -) Kardeşim sabahtan beri bi ton şey söyledim. Bunun da cevabını kendin ver.

'' 4-) Yeni reçetelerde eski madenler çok az depolar boşa mı gitti. :grimacing:

4-) Bu da tam bomba. Yahu oyuna Karaköy gelince oyun sadece Karaköy'den mi ibaret oldu. Belki ilerde tekrar iş yapacak madenler. Veya Karaköy geldi diye eski üretimleri yapmayacak mı insanlar? Oyunda üzeri dizili olmayan bir sürü insan var hala. Karaköy de tutunabilmek için üzerlerini fullemeleri gerek. ''

4.Başlığa dikkat çekeyim...
Kendi sorunun cevabını kendinde vermişsin ama yanlış , oyunda bir çok maden stoklayan insan vardı. Bu hali hazırda bir gerçek şayet eski madenler yeni bölgede kullanımına devam edilseydi. Maden stoğu yapanların ekmeğine yağ sürmüş olurdun. Buda oyuna geri dönenler ve yeniden başlayanlar için umutsuzluk olurdu.
Şöyle bir yanıda var , stok yapan adam üst bölgenin reçetesini düşürerek hemen yeni silahları kıyafetleri üretimde kullanbilirdi. Buda oyununun devamı için hiç iyi olmazdı.
Yeni madenler istemesi bence gayet iyi olmuş. Şuan neredeyse herkes eşit sayılır. Üstünü tam dizemeyenler hariç kastettiğim Ç.T itemleri ama bakıyorumda 55 levelin üstünde çıktığımızda Ç.T itemlerinin de artık efsunsal olarak işlevselliği kalmayacağından herkes eşit durumda.

Elinizde hali hazırda eski madenlerden varsa duruyorsa , iksir üretiminde kullanbilirsiniz. Hala işe yararlar ama item üretimi için umutlanmayın.
Yönetim böyle yaparak çok iyi bir iş çıkarmış açıkcası.

Resim

⋱ ▒ ♖ ώ ε ♖ ค я ε ♖ ร σ Ł đ ί ε я ร ♖ ▒ ⋰
☪ guardians of anatolia ☪
▒ ⋰ ▒ ⊽ ⊽ тαηıтıм кσηυмυzα gιтмєк ιcιη ⊽ ⊽ ▒ ⋱ ▒
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

diltemiz yazdı: 01 Mar 2018 20:51 4.Başlığa dikkat çekeyim...
Kendi sorunun cevabını kendinde vermişsin ama yanlış , oyunda bir çok maden stoklayan insan vardı. Bu hali hazırda bir gerçek şayet eski madenler yeni bölgede kullanımına devam edilseydi. Maden stoğu yapanların ekmeğine yağ sürmüş olurdun. Buda oyuna geri dönenler ve yeniden başlayanlar için umutsuzluk olurdu.
Şöyle bir yanıda var , stok yapan adam üst bölgenin reçetesini düşürerek hemen yeni silahları kıyafetleri üretimde kullanbilirdi. Buda oyununun devamı için hiç iyi olmazdı.
Yeni madenler istemesi bence gayet iyi olmuş. Şuan neredeyse herkes eşit sayılır. Üstünü tam dizemeyenler hariç kastettiğim Ç.T itemleri ama bakıyorumda 55 levelin üstünde çıktığımızda Ç.T itemlerinin de artık efsunsal olarak işlevselliği kalmayacağından herkes eşit durumda.

Elinizde hali hazırda eski madenlerden varsa duruyorsa , iksir üretiminde kullanbilirsiniz. Hala işe yararlar ama item üretimi için umutlanmayın.
Yönetim böyle yaparak çok iyi bir iş çıkarmış açıkcası.
Kendi sorumun cevabını kendim vermedim. Üsttekiler ikv oyuncularının gereksiz soruları, altta da onlara cevap verdim yani kendime değil. Cevabım da senin dediklerine paralel zaten. Ayrıca bunu yazdığımda yeni reçeteleri görmemiştim ki yeni reçetelerde de eski madenler var yani kimsenin madeni çöp olmadı. Açıkçası benim büyük bir maden stoğum var. Yeni bölgede bunlar çöp olsa da üzülmezdim. İlla kullanıcak yer olurdu. Zaten cevabımda bu tarz bir şeydi.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Bölgenin gelmiş olması aslında pek çok sorunun çözümü zaten. Geri kalan boss kaççırma gibi anlamsız olaylar sunucularda devam etmeyecek buna eminim. Bomba düşme olayı da hep kondrit madenlerinin olduğu yerlerede. Aslında eleştirilen her şeyin bir sebebi var. Bir görebilseniz.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine: