Antipater (KARAKÖY DOSYALARI)

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
yumurtakafa
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Antipater (KARAKÖY DOSYALARI)

Mesaj gönderen yumurtakafa »

-Merhaba gezgin,çok çok uzaklardan kayıkla gelmiş kudretli biri !
-Çok uzaklardan ve kayıkla geldiğimi nerden biliyorsun ?
-Sevgili yabancı,bunu bilemeyecek ne var ?(alaycı bir tavır) Bir adadayız değil mi ? (hahahaha)
-Heron'dan bir şeyler istemişsin,onları getirdim.
-Çok teşekkür ederim,ama aslında içinde bir sıkıntı var değil mi ? Heron sana böyle söyledi.''Git Antipater'e biraz hikaye dinle, kafanı dağıt,rahatla biraz.''dedi.Değil mi ? (hmmm) Bunu da nerden bildim değil mi ? Çok basit ! İnsanlar bana hep bunun için gelirler ! İnsanlar ve insan gibi olanlar...(hıhıhıhı) Neyse,seni sıkmıyım.Bildiğin üzere ben Sidon'lu Antipater'im ve sende kendini tanıtacaksın sanırım ?
-Bana Aniketos derler.Ben seçmedim,arenada öyle diyorlar.İsmimi bilmiyorum.
-Hoşgeldin Aniketos ! Niye burdayım biliyor musun ? Büyük olayların kokusu alırım ben ! Böyle öngörü yeteneğim var diyelim ve senin gibi bir dövmelinin de gelmesi gitgide kazanın kaynadığını gösteriyor...(hıh)Her neyse,bu olayların olacağı yeri bir şekilde bulurum,havasını alırım,tanıklarıyla konuşurum ve hikayenlendiririm.İlginç olayları destansı,çok ilginç olmayanları ise ilginçmiş gibi anlatırım ! İnsanlar olayın kendisinden çok,anlattığım hikayenin büyüsüne kapılırlar.Ozanım ben kısacası.Örneğin;Yakında pazara gidersin muhakkak,dikkatliysen köle pazarında sürekli gezinen bir garibana rastlarsın.Dur bakalım nasıl yazalım kalanını..(hmm)Söyleyin bana bayım ! Soyunuzu,adınızı ve ülkenizi ?'' Babam Kaliteles,adım Biyos ve ülkem Pidasa'dır.''ve çocuğunuzun anası kim ? '' Karpus'un kölesi şimdi yaşamayan Agnes ! '' onu ne öldürdü ? ''Gebeliğin acıları !'' ve söyleyin bana kaç yaşına kadar yaşadı ? '' İki kere on bir sene !'' Çocuğunuz da mı öldü ? '' Hayır yabancı,Likos'a yani bebeğime Karpus köle olarak el koydu.Umarım o kutsanmış özgürlüğüne kavuşur ve umarım talih hafif meltemden önce bütün yaşamın boyunca seninle olur ! '' Bu biçare Biyos,bu bebek köle için bin altın teklif ediyor ama bir tüccar öfkesiyle bunu reddediyor.Kim bilir altında ne yatıyor ? Nasıl bir hınç ve hırs ? Bunu bilmiyorum mesela merak ediyorum.Ayrıca adanın diğer tarafı yani Ayetolya korsanları tam bir muamma ! Bir adam var kimin nesi bilinmez ama...(aklına başka bir şey geliyor)dur dur dur bir dakika arkadaşım,zamanımız tükeniyor derler ama zaman değil varlık tükenir ! (varoluş felsefesi (?)) Tükenmeden yazmam lazım ! Hergün içindeki o ses tık eder ve kaçırmadan yazmam lazım ! Yine gel,sen de anlat bana ! Biyos'u görmeyi unutma sakın !

Sanırım Kader Mühürleri ile ilgili,çok bir şey anlayamadım.Dinlemek isteyenler Sobee>base>audio>atmospheric>antipater açarak dinleyebilirler.
Kullanıcı avatarı
CpBlack
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Re: Antipater (KARAKÖY DOSYALARI)

Mesaj gönderen CpBlack »

Bu satırlar bir kitaptan alıntı mı bilgisi olan var mı
LethieN
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: So Real

Mesaj gönderen LethieN »

Merhaba dostum;

Sobee Studios’un son çıkardığı veya çıkarmaya çalıştığı ve 2017 yılındı sessiz sedasız kapanan Türk yapımı MMORPG oyunu Kader Mühürleri'nden alıntılar.

CpBlack yazdı: 20 Mar 2020 20:29 Bu satırlar bir kitaptan alıntı mı bilgisi olan var mı

LethieN

İnzivaya Çekilmiş Münzevi

Mehmet Ali A.
Resim
Kullanıcı avatarı
CpBlack
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen CpBlack »

LethieN yazdı: 21 Mar 2020 22:56 Merhaba dostum;

Sobee Studios’un son çıkardığı veya çıkarmaya çalıştığı ve 2017 yılındı sessiz sedasız kapanan Türk yapımı MMORPG oyunu Kader Mühürleri'nden alıntılar.

CpBlack yazdı: 20 Mar 2020 20:29 Bu satırlar bir kitaptan alıntı mı bilgisi olan var mı
Teşekkürler hocam