Kim O Madenler Gitti Diyen :)

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
ysfdzn
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos

Kim O Madenler Gitti Diyen :)

Mesaj gönderen ysfdzn »

Sorduk soruyu aldık cevabı kimsenin mağdur olması söz konusu değil :)

viewtopic.php?f=100&t=147984
Resim
ResimResimYSF - ElçarıkResimResim
Kullanıcı avatarı
0LIVERA
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Klan: Arzın Çocukları

Re: Kim O Madenler Gitti Diyen :)

Mesaj gönderen 0LIVERA »

çok garipsiniz bende maden depoladım hemde yalnızca son 1 ay sıfırdan uğraşmayalım diye.

bunu bilemezsin isterlerse yeni madenlerle üretilir isterlerse eski.

eski madenler illaki bir yerler'de kullanılır.

ne yani ben aylarca ugrastım maden yaptım bu madenlerden üretim yaptıracaksın diyorsunuz resmen amaç ne?

macro ile çekilmiş yüzbinlerce stoklanmış madenler olunca tabi konuşması kolay oluyor.
Sorun Kim Olduğunda Değil Yaptıkların Seni Diğerlerinden Ayırır.
Kullanıcı avatarı
ysfdzn
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen ysfdzn »

adamlarda bahsettiğin kadar maden varsa bunu anlamaları gerekir normal yolla çekilip çekilmediğini adamda artırıcı yok plus yok ama 5000 tane gano var bu adamı banla gitsin veya 2000 tane var gene çekmesi çok zor ama adam artırcı alıyo plus alıyo yetmiyo lonca artırıcı alıyor ugraşıyor 50-100 tane zar zor çekiyor uyumuyor sabah akşam maden çekiyor orası senin burası benim 4 çara gir çık sürekli maden çekiyor sonunda bu adamın madenleri hiç bir işe yaramıyor
ne yani şimdi çekirdek yerken ağzımıza 1 tane acı geldi diye 1 poşet çekirdeği atalım mı çöpe
senin bahsettiğin şekilde maden çeken arkadaş varsa bu sen ben gibi ugraşan adamın emeğini neden zayi etsin
ben yeni maden kullanılmasın demiyorum ki
elbette kullanılacak ama eö yer altı ada metor madenleri şayet 1 er tane kullanılır ise aldığın artırıcı verdiğin emek harcadıgın zaman hepsi boşa olacak böyle bir duruda sen ne yapardın.

Ayrıca benim yetkim ne ki yaptırım uygulayayım yöneticilere
bir soru sordum mantıklı bir şekilde
gayet mantıklı da bir cevap aldım bunun seni rahatsız eden kısmını anlayamadım
Resim
Kullanıcı avatarı
Beynelmilel
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Yok

Mesaj gönderen Beynelmilel »

Kimse size o kadar maden depolayın demedi, kimisi menekşe depolamıştır kimisi akik depolamıştır kimisi lp depolamıştır.. depolayan, depolamayan, az depolayan arasındaki farkı uçuruma yuvarlamanın manası yoktur. Makul olan Belki şu olabilir: reçetelerde istenen saf madenler nispeten daha kolay çekilebilir. En nihayetinde madenlerden yüzlerce depolayanların sayısı oranca diğerlerine göre çok daha az olduğundan depo edenlerin karşısında diğer oyuncuların hakkaniyete aykırı derecede cılız kalmalarına yol açacak uygulamalardan da kaçınılmalıdır. Geliştirici olan ben değilim ki “nasıl olur”una kafa yorayım:) burada menfaatler çatışması olduğu bir gerçek ama menfaat dengesini, işbu saydığım sebeplerden ötürü biraz daha depo etmemişlerin lehine kurmak daha adilane olur gibi geliyor.
🇹🇷🕟🕚2️⃣2️⃣♒️📚🍀👨🏽💪🏽🔝
Kullanıcı avatarı
ysfdzn
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen ysfdzn »

Bence de senin dediğin gibi ama şimdi 3 yıldır oyunu sürekli oynayan adamla da oyunu bırakmış güncelleme gelince geri gelmiş ama madeni yok olan adamla da aynı kefeye koyup oynayan adamın bir avantajı olmalı değil mi.
karınca ile cırcır böceği böcek saz çalmış yaz boyu karınca çalışmış kışın karınca çalıştığını yerken cırcır böceği türkü barda işe başlamış karınca ŞOK :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Tskxhxugur
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Tskxhxugur »

Çektiğin madenlerin karşılığını madenleri satarak , bir şey üreterek zaten almışsındır.Madenlerin çöp olduğu yok ki yeni reçetelerde de yer alacaktır madenler.Yeni başlayan biri hiç parası olmadan oyuna başlarken sen depoladığın madenleri satarak hem ciddi bir kazanç elde edeceksin hem kendi üretimin için kullanabileceksin.Yeni başlayanlardan her türlü üstünsün zaten ki 7-8 senedir oyunda olan madenleri hala yeni reçetelerde bol bir şekilde kullanmak oyunun yenilik mantığına terstir ( ki 5-6 yılda bir yenilik geliyor bırak yeni madenler reçetelerde bol bol kullanılsın. )
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

ysfdzn yazdı: 23 Şub 2018 16:07 adamlarda bahsettiğin kadar maden varsa bunu anlamaları gerekir normal yolla çekilip çekilmediğini adamda artırıcı yok plus yok ama 5000 tane gano var bu adamı banla gitsin veya 2000 tane var gene çekmesi çok zor ama adam artırcı alıyo plus alıyo yetmiyo lonca artırıcı alıyor ugraşıyor 50-100 tane zar zor çekiyor uyumuyor sabah akşam maden çekiyor orası senin burası benim 4 çara gir çık sürekli maden çekiyor sonunda bu adamın madenleri hiç bir işe yaramıyor
ne yani şimdi çekirdek yerken ağzımıza 1 tane acı geldi diye 1 poşet çekirdeği atalım mı çöpe
senin bahsettiğin şekilde maden çeken arkadaş varsa bu sen ben gibi ugraşan adamın emeğini neden zayi etsin
ben yeni maden kullanılmasın demiyorum ki
elbette kullanılacak ama eö yer altı ada metor madenleri şayet 1 er tane kullanılır ise aldığın artırıcı verdiğin emek harcadıgın zaman hepsi boşa olacak böyle bir duruda sen ne yapardın.

Ayrıca benim yetkim ne ki yaptırım uygulayayım yöneticilere
bir soru sordum mantıklı bir şekilde
gayet mantıklı da bir cevap aldım bunun seni rahatsız eden kısmını anlayamadım
Size kim stoklayın para edecek dedi ki? Maden bu çekersin satarsın. Satsaydın zamanında. Stoklamak senin alacağın bir risk idi. Zengin de olabilirdin, hiçbir işe yaramayabilirdi de. Şimdi ise sonucunu yaşıyorsun. Ağlama.
En son movie tarafından 23 Şub 2018 16:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Everything is about math just math
ManyRibera
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ManyRibera »

ysfdzn yazdı: 23 Şub 2018 16:42 Bence de senin dediğin gibi ama şimdi 3 yıldır oyunu sürekli oynayan adamla da oyunu bırakmış güncelleme gelince geri gelmiş ama madeni yok olan adamla da aynı kefeye koyup oynayan adamın bir avantajı olmalı değil mi.
karınca ile cırcır böceği böcek saz çalmış yaz boyu karınca çalışmış kışın karınca çalıştığını yerken cırcır böceği türkü barda işe başlamış karınca ŞOK :)
Oyunu Sürekli Oynayan Biri Hem Çevre Hem Para Bakımından Zaten Avantajlı Bir Durumda.
Yeni Başlayan Arkadaşları Bu İnsanlara Muhtaç Etmek Bence Mantıksız.
Böyle Stokçu Bi Arkadaş Kasasının Resmini Atmıştı Baktım 5 Milyon Çöp Madeni Stoklamış.
Ne Bekliyordunuz Menekşeyi 80M Den Satacağınızımı Sanıyordunuz :D
Kullanıcı avatarı
LaRaCRoFT
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen LaRaCRoFT »

Aldığımız bir giysiyi, ayakkabıyı vb. neden 10 yıl giymiyoruz? Neden moda adı altında ki kampanyaları kovalayıp yeni ciciler biciler alıyoruz üzerimize? Neden bilgisayar parçaları üretici firmalar, oyun yapım şirketleriyle anlaşarak 1 yıl sonra yeni model bilgisayar parçaları sürüyorlar piyasaya? Neden günümüz teknolojisinde 2000'li yılların oyun mekanikleri kullanılmıyor da sürekli gelişen bir teknolojiye sahip firmalar? Neden Iphone 8 çıktığında, Iphone 7'ye üvey evlat gözüyle bakılıyor? Neden? Neden? Neden? Sende bana bu soruların cevaplarını ver bakalım.
Resim
Kullanıcı avatarı
ReGiSTeR
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen ReGiSTeR »

Tskxhxugur yazdı: 23 Şub 2018 16:48 Çektiğin madenlerin karşılığını madenleri satarak , bir şey üreterek zaten almışsındır.Madenlerin çöp olduğu yok ki yeni reçetelerde de yer alacaktır madenler.Yeni başlayan biri hiç parası olmadan oyuna başlarken sen depoladığın madenleri satarak hem ciddi bir kazanç elde edeceksin hem kendi üretimin için kullanabileceksin.Yeni başlayanlardan her türlü üstünsün zaten ki 7-8 senedir oyunda olan madenleri hala yeni reçetelerde bol bir şekilde kullanmak oyunun yenilik mantığına terstir ( ki 5-6 yılda bir yenilik geliyor bırak yeni madenler reçetelerde bol bol kullanılsın. )
Aynen katılıyorum+1