Gezgin Şehir felan değil orası!

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Witchex
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü

Re: Gezgin Şehir felan değil orası!

Mesaj gönderen Witchex »

BLaDeII yazdı: 23 Şub 2018 12:29 Orada bir giriş var yalnız. Artık grup bölgesi mi olur sivri ada tarzı girilecek ek bölge mi olur bilemeyiz.Sağ kısmında Metal bir kare şeklinde kapı var ama daha aktif değil.. ilerde ek paket olaracak gelecek eminim.
Hocam o girişe benzettiğin kapı gibi olan şey tüm surlarda var. Sadece orda değil.
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

Witchex yazdı: 23 Şub 2018 17:04
BLaDeII yazdı: 23 Şub 2018 12:29 Orada bir giriş var yalnız. Artık grup bölgesi mi olur sivri ada tarzı girilecek ek bölge mi olur bilemeyiz.Sağ kısmında Metal bir kare şeklinde kapı var ama daha aktif değil.. ilerde ek paket olaracak gelecek eminim.
Hocam o girişe benzettiğin kapı gibi olan şey tüm surlarda var. Sadece orda değil.
Evet ancak surlardaki kapılar sütun olan kısımlarda.Buradaki duvarın üstünde ve en önemlisi o kısımda Gezginler girişi yazıyor.Zaten öyle bir yer gezgin şehire açılamaz ama bir tür dış dünyaya açılması gerekiyor.Sende yazmışsın 3 farklı giriş adını ama bu yer bir yere açılmadığı ve haritanın büyük bir kısmı karanlık olduğu için oranın aktifleştirilmemiş bir kapı olduğunu düşünüyoruz.Haritadaki şu koca karanlık bölgenin boş olması benim için üzücü olur.Bu arada Gezginler klan adı değil.
Kullanıcı avatarı
AnaToLia
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen AnaToLia »

Serinplay hocam arkadaşın biri sormuş Nihat bey böyle cevaplamış ;

Bölge güzel olmuş elinize sağlık. Eminönün'den büyük olacak dediniz ancak bana göre daha küçük. Tünel ve gezginler girişini betaya mahsus kapattığınjzı düşünüyorum. Buz dağının görünmeyen kısımlarında ne gibi süprizler var? Cevap verirseniz sevinirim. Saygılar :)@nozpay

@nozpay Bütün görevleri bitir öyle konuşalım
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

AnaToLia yazdı: 23 Şub 2018 17:36 Serinplay hocam arkadaşın biri sormuş Nihat bey böyle cevaplamış ;

Bölge güzel olmuş elinize sağlık. Eminönün'den büyük olacak dediniz ancak bana göre daha küçük. Tünel ve gezginler girişini betaya mahsus kapattığınjzı düşünüyorum. Buz dağının görünmeyen kısımlarında ne gibi süprizler var? Cevap verirseniz sevinirim. Saygılar :)@nozpay

>:) 40 tane transistör müdür nedir isteyince maalesef oynamayı bıraktım.
Kullanıcı avatarı
URZA
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen URZA »

Witchex yazdı: 23 Şub 2018 11:31 Arkadaşlar dün akşam binlerce mesaj gördüm bölge kanalında. İçerikleri yaklaşık olarak şöyleydi:"Ya burda gezgin şehire giriş diyor nasıl gireceğiz? Karaköyün yanında gezgin sehiride mi getirdiniz?".
Arkadaşlar bizim bu fara adamların klanlanları var biliyorsunuz. Gizit ve galatayı gözünüzle gördünüz. Bu Gezginler ismi de bir fare adam klanı ismi. Buyrun tarihceden alınti:

"...Ancak Beyaz Köşk'teki ilk fare adam gurubundan yani Gezginler'den biri olan Topuz isimli fare adam (Fare adamlara insanlarla karışmaması açısından isim verilmezdi, sadece lakap takılırdı) aslında dışarıdaki belirsiz bir güç için çalışan bir muhbirdi.."
Yani kısacası biraz tarihçeyi okursanız oyundan daha çok zevk alırsınız. Ayrıca belirteyim dikkat ettiyseniz Karaköyde ikinci kısıma girdiğimizde 3 tane giriş ismi var. Galata giriş, Gizit giriş ve Gezginler giriş. Bu isimler dediğim gibi büyük fare adam klanları ismi gezgin şehirle felan karıştırmayın.
Anladığım kadarıyla; Gizit Klanı Faşist, Gezginler Klanı Sosyalist/Komünist, Galata Klanı ise Kapitalist/Emperyalist takılıyor. :thinking_face:
Kullanıcı avatarı
Witchex
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen Witchex »

URZA yazdı: 24 Şub 2018 11:28
Witchex yazdı: 23 Şub 2018 11:31 Arkadaşlar dün akşam binlerce mesaj gördüm bölge kanalında. İçerikleri yaklaşık olarak şöyleydi:"Ya burda gezgin şehire giriş diyor nasıl gireceğiz? Karaköyün yanında gezgin sehiride mi getirdiniz?".
Arkadaşlar bizim bu fara adamların klanlanları var biliyorsunuz. Gizit ve galatayı gözünüzle gördünüz. Bu Gezginler ismi de bir fare adam klanı ismi. Buyrun tarihceden alınti:

"...Ancak Beyaz Köşk'teki ilk fare adam gurubundan yani Gezginler'den biri olan Topuz isimli fare adam (Fare adamlara insanlarla karışmaması açısından isim verilmezdi, sadece lakap takılırdı) aslında dışarıdaki belirsiz bir güç için çalışan bir muhbirdi.."
Yani kısacası biraz tarihçeyi okursanız oyundan daha çok zevk alırsınız. Ayrıca belirteyim dikkat ettiyseniz Karaköyde ikinci kısıma girdiğimizde 3 tane giriş ismi var. Galata giriş, Gizit giriş ve Gezginler giriş. Bu isimler dediğim gibi büyük fare adam klanları ismi gezgin şehirle felan karıştırmayın.
Anladığım kadarıyla; Gizit Klanı Faşist, Gezginler Klanı Sosyalist/Komünist, Galata Klanı ise Kapitalist/Emperyalist takılıyor. :thinking_face:
Bence şu şekilde gizitler faşist galata liberal gezginler muhafazakar :')
Kullanıcı avatarı
Bubyo
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: S V M

Mesaj gönderen Bubyo »

Serinplay yazdı: 23 Şub 2018 17:39
AnaToLia yazdı: 23 Şub 2018 17:36 Serinplay hocam arkadaşın biri sormuş Nihat bey böyle cevaplamış ;

40 ne ki ya diğerleri 50 istiyor :D ama en zoru transistör gerçekten zor düşüyor.
Şifacı ve Büyücü Meditasyon yeteneği aynı olmasına rağmen 1 puan iken neden şifacılara %5 kudret yenilenmesi sağlarken büyücülere %100'den fazla yenilenme sağlıyor??
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Bubyo yazdı: 24 Şub 2018 13:19
Serinplay yazdı: 23 Şub 2018 17:39
40 ne ki ya diğerleri 50 istiyor :D ama en zoru transistör gerçekten zor düşüyor.
Çok büyük zaman kaybı.Daha ilerisini test edebilmemiz için bu rakamlar aşağı çekilmeliydi.Hani bir test yapıyoruz sonuçta bu kadar saatlerce bir görevi tamamlamak için uğraşmamalıydık.
Kullanıcı avatarı
Bubyo
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: S V M

Mesaj gönderen Bubyo »

Serinplay yazdı: 24 Şub 2018 13:22

Çok büyük zaman kaybı.Daha ilerisini test edebilmemiz için bu rakamlar aşağı çekilmeliydi.Hani bir test yapıyoruz sonuçta bu kadar saatlerce bir görevi tamamlamak için uğraşmamalıydık.
aynı şekilde düşünüyorum. 40 yerine 10 50 yerine 20 isteseydi en azından test sunucusu için. Ama şöyle bir şey de var zaten görevleri alabilmek için level atlamamız lazım yani illaki o yaratıklar olmasa başka yaratıkları kesmemiz gerekiyor.
Şifacı ve Büyücü Meditasyon yeteneği aynı olmasına rağmen 1 puan iken neden şifacılara %5 kudret yenilenmesi sağlarken büyücülere %100'den fazla yenilenme sağlıyor??
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

URZA yazdı: 24 Şub 2018 11:28

:+1: İleride Galata Klanı başkalarına salça olursa şaşırmam. :) Günümüz dünyasını anlatıyorlar adeta.
Resim