Karakter Dengelemeleri

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Karakter Dengelemeleri

Mesaj gönderen berkan587 »

Karaköy Açık beta açıldığından beri Şifacı ve Büyücü sınıflarıyla bölgeyi test etmeye çalıştım ve gördüğüm kadarıyla karakter dengelerinden bahsetmek istiyorum.Sizlerde karakterler hakkındaki gözlemlerinizi aktarabilirseniz bir konu altında tartışmış oluruz.

Öncelikle tüm sınıflardaki %50 enerji artışı PvP konusunda savaşların daha uzun ve eğlenceli geçmesini sağlamış.(Özellikle büyücüler 2 vuruşta ölmemesi çok iyi olmuş)

Büyücünün sınıfının PvE hasarına gelirsek buz büyüsü şuanda bölgedeki düşmanların çoğunluğuna en yüksek hasar veren yetenek.
Direnç Kırma 3 + Buz bilgisi 3 kombinasyonu daha iyi hasarlar ortaya çıkarabilir.

Elektrik büyüsü hasar yönünden bir adım geri kalmış fakat yıldırım 2 tılsımı kimsede olmadığından elektrik büyüsünü tam kapasite kullanmış olmuyoruz,yıldırım 2 olsa dahi yaratıkları tek başınıza,toplu şekilde kesmek bir kaç düşman haricinde imkansız.Bu yüzden yıldırım 2 tılsımı grup şeklinde ilerliyorsanız işinize daha çok yarayacaktır.

Fiziksel hasarda genel olarak buz büyüsünden az fakat elektrik büyüsünden fazla vuruyor,tam ortada diyebilirim.M1+M23 tılsımlarıyla daha iyi bir hale gelebilir.

Ateş büyüsünü denemediğim için bir şey diyemiyorum,bu konuda fikir belirtebilirsiniz.

Şifacı sınıfında iyileştirme büyüleri sınıfların enerjisinin artmasıyla biraz daha önem kazanmış,büyücüyü bir kritik şifa ile fulleyemiyorsunuz.Her zamanki gibi toplu yaratık kesimlerinde her gruba bir şifa kesinlikle şart.İyileştirme tılsımlarına da oldukça ihtiyaç olacak gibi duruyor.

Asit,Zehir,Max hasar'a gelirsek belki de en çok hüsrana uğradığım nokta dk+buz büyüsü ile 15bin hasara ulaştığınız düşmanlara gazap+asit ile 2500 vurduğumda hayal kırıklığı yaşadım.Gazap yeteneği ile beraber full max set ile 1500,zehir set ile ise 2500 civarı bir hasar verdim.Bu bölgede şifacı ile item kasmak istiyorsanız malesef gruplarda iyileştirme şifacısı olmak zorundasınız,bireysel olarak şifacıyla çok bir şey yapmanız mümkün görünmüyor.

Genel olarak özet geçmem gerekirse büyücü sınıfının PvE'deki hakimiyeti devam ediyor,Karaköy'de de bireysel olarak hızlı gelişebilirken Savaşçı ve Şifacılar grup oyuncusu olarak yer alacak gibi gözüküyor.Tabi bireysel olarakta ilerleyebilirsinz fakat büyücüye nazaran oldukça yavaş olacaktır.
PvP konusunda bölgeler yeni geldiği için bir şey demem doğru olmaz fakat %50 can artışı en çok büyücülerin işine yaramış gibi duruyor,eskiden 2 vuruşta ölen büyücüler şuanda savaşçılara karşı 4 vuruşa kadar dayanabiliyor.
Resim
Resim