SOBEE ve TWİTCH PLATFORMU

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Ramires
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

SOBEE ve TWİTCH PLATFORMU

Mesaj gönderen Ramires »

Ramires yazdı: 18 Şub 2018 04:39 Yayın için teşekkürler keyifli bir yayındı bahçeli 7.caddeden aştiye yürürken keyifle dinledim. Radyo yayını nostaljik ve keyifli gerçekten. Arkadaşların dediği gibi ayda iki kere açılabilir diye düşünüyorum. Fakat benim de bir önerim var. Yayınlarınızı “Twitch” platformlarına taşımayı hiç düşünüp düşünmediğinizi merak ediyorum. Twitch platformunda yayının tüm ikv ye getireceği güzellikleri örneğin

- sizleri belki görme fırsatı bularak takip etmek (nihat bey sevinecektir zeki mürende bize görecek mi şakasına zemin bir nevi)

-yayında sorduğunuz soruların cevaplarını roll sistemiyle çekme fırsatı ( bunu twitch takip edenler bilirler kimi yayıncılar çekiliş yaparken örneğin “!ikv” kodunu belirliyor. Yayını izleyenler sohbete kodunu girdikten sonra otomatikmeb çekilişe katılıyor, twitch in roll sistemiyle rasgele şanslı bir kişi ya da kişiler belirleniyor)

- oyunun istemeden reklamının yapılıcak olması

Twitch dünya çapında yükselen bir platform olma yolunda hızla ilerliyor. Türk izleyicilerin sayısı da oldukça artmış durumda. Twitch e mesela absürt saatlerde girdiğim zaman “göz at” seçeneğinde bana direk en çok izlenen Türk yayıncıları ön planda gösteriyor . Söylediğiniz 398 rakamı az değil sayın Afra. 400 kişilik bir yayın elbette orda ön planda duracak ve ister istemez dikkat çekip kendi reklamını yapacaktır

- çok konuşulan ikv er meydanı e-spor mantığına bir başlangıç bile olabilir. Twitch yayınlarına bu yönlü başladıktan sonra örneğin lonca turnuvaları , sancak savaşları gibi etklinlikleri canlı olarak izleyiciyle buluşturup hem oyun içi hemde oyun dışı yayın sistemiyle daha kapsamlı etkinliklere dönüştürme fırsatı verebileceği düşüncesindeyim.

Daha örneklendirilebilir fakat Twitch in gerçekten oyunumuza katkı sağlayacağı düşüncesindeyim. Bu arada forumda Twitch linklerini paylaşan arkadaşları da tebrik ediyorum. Oyunumuza sosyal platformlardan destek olmaları güzel bir şey.

Yayında Nihat bey sağolsun bir sorumu cevapladı bu önerime de yorumlarınızı bekliyorum sayın afra ve nerull

Saygılar

Bu yazımı “çınar altı radyosu” adlı konuya öneri olarak atmıştım bir başlık altında sizlerinde eklemeler yapabileceğinizi düşünüyorum. Aynı zamanda Sorumlu kişilerin de geri dönüşlerini konuyla ilgili fikirlerini de merak ediyorum
Kullanıcı avatarı
Windowss
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Parallax Phenomenon

Re: SOBEE ve TWİTCH PLATFORMU

Mesaj gönderen Windowss »

Söylediklerine katılıyorum Twitch çok büyük bir platform. Bu platformda yayın yapan arkadaşlar var ama çok izlenmedikleri için göze çarpmıyor o arkadaşlarada aynı desteği sağlarsak yayın üst sıralara yükselir kendi reklamımızı kendimiz yaparız ancak izleyici yok :( İyi forumlar.
"Bizler daimi tanıklarıyız hep varolan kentimizin şimdi ve kıyamette!"
Kullanıcı avatarı
yun1010
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Ancient Legends
İletişim:

Mesaj gönderen yun1010 »

Kendim oyunun yayınlarını yapıyorum zaten. Dışardan göründüğü gibi kolay değil ve bizim yaptığımız yayınların karşılığını alamıyoruz. Harcadığımız vakte değmiyor anlayacağın. Belki birkaç kişi destekler, o kadar emek verip alet alırsın, profesyonel oyunculuğunu kullanırsın, adamların istanbul kıyamet vakti hayatı boyunca yapamayacağı olayları yayınlarsın; taş çatlasın 20 kişi izler zaten 15'i de yaptığın işle tipinle dalga geçer. Ama saçma bi lol yayını açarsın afedersiniz mal gibi oynarsın; herkesin abisi olursun, kafadan 100 izleyici gelir. İstanbul kıyamet vakti oyuncusuna iyilik yaramıyor. Açık ve net.
------------------------------------------Ancient Legends Lonca Lideri-----------------------------------------
Youtube Kanalım: https://www.youtube.com/watch?v=v_G6kEwdzfI
Kullanıcı avatarı
turkneferi
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen turkneferi »

Sohbet bölümünde küfürleri sansürlenebiliyor mu? Yoksa bu kitle sadece küfür etmek için bile oraya gider.
Resim
Kullanıcı avatarı
yun1010
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Ancient Legends
İletişim:

Mesaj gönderen yun1010 »

turkneferi yazdı: 19 Şub 2018 12:14 Sohbet bölümünde küfürleri sansürlenebiliyor mu? Yoksa bu kitle sadece küfür etmek için bile oraya gider.
Biraz uğraş ile mobot(otomatik silici) yüklemesi yapabilirsin.
------------------------------------------Ancient Legends Lonca Lideri-----------------------------------------
Youtube Kanalım: https://www.youtube.com/watch?v=v_G6kEwdzfI
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

İlla Twitch olmak zorunda değil. İster Youtube olsun ister başka bir ağ. Yapılan her şey oyunu yeni birilerinin tanımasını sağlar. Bir videoyu 100 kişi izlediği zaman onu izleyen herkes İKV'yi bildiği için izlemiyor. Belki de yeni görüp merak etmiş olabiliyor. Belki de duymuş olup önerilen videolarda rastladığı için hiç bilmeyen biri izleyebiliyor. Yani sırf ikv oyuncuları izler, oyunun kitlesi bu kadarken izleyici toplanmaz diye bir şey yok.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

TOLGARDA yazdı: 19 Şub 2018 16:07 İlla Twitch olmak zorunda değil. İster Youtube olsun ister başka bir ağ. Yapılan her şey oyunu yeni birilerinin tanımasını sağlar. Bir videoyu 100 kişi izlediği zaman onu izleyen herkes İKV'yi bildiği için izlemiyor. Belki de yeni görüp merak etmiş olabiliyor. Belki de duymuş olup önerilen videolarda rastladığı için hiç bilmeyen biri izleyebiliyor. Yani sırf ikv oyuncuları izler, oyunun kitlesi bu kadarken izleyici toplanmaz diye bir şey yok.
Enes Abi ve onun tayfası YouTube'da kol gezdiği için Twitch iyidir. Savaş 3 gibi bir bölge. Gerektiğinde size güven sağlıyor. Yaşasın Twitch.
Resim
Kullanıcı avatarı
KRoNicK
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Revenge Of Nobility

Mesaj gönderen KRoNicK »

Retaliation yazdı: 19 Şub 2018 17:32
TOLGARDA yazdı: 19 Şub 2018 16:07 İlla Twitch olmak zorunda değil. İster Youtube olsun ister başka bir ağ. Yapılan her şey oyunu yeni birilerinin tanımasını sağlar. Bir videoyu 100 kişi izlediği zaman onu izleyen herkes İKV'yi bildiği için izlemiyor. Belki de yeni görüp merak etmiş olabiliyor. Belki de duymuş olup önerilen videolarda rastladığı için hiç bilmeyen biri izleyebiliyor. Yani sırf ikv oyuncuları izler, oyunun kitlesi bu kadarken izleyici toplanmaz diye bir şey yok.
Enes Abi ve onun tayfası YouTube'da kol gezdiği için Twitch iyidir. Savaş 3 gibi bir bölge. Gerektiğinde size güven sağlıyor. Yaşasın Twitch.
Son derece katılıyorum ah o Enes abici tayfa :)
Kullanıcı avatarı
Hiphopmylife31
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Lonca: Academy Of War

Mesaj gönderen Hiphopmylife31 »

Öncelikle herkese merhaba dışardan çok basit görmüştüm bu yayın işini içine girince pekte umduğum gibi olmadı bazı şeyler :D
Aynen göze çarpmadığı için yükselemiyoru, ufak tefek destekler sağlansa hızlıca yükselebiliriz bence :D
Merak edenler olursa yayın linkini şuraya bırakıyorum herkesi bekliyorum :)
ALZHEİMER
ııAKiFııYıLDıZıı
mayBe
xAKiFYıLDıZx
ıAKİFYILDIZ
AKiFııYıLDıZ
ALZHEIMER