HESAP SOYULMASI ÖNEMLİ!!!

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Abramelin
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Türke Dünya Yetmez

HESAP SOYULMASI ÖNEMLİ!!!

Mesaj gönderen Abramelin »

Sayın İKV yetkilileri ve İKV oyuncuları;

Lütfen cevap vermeden ya da yorum yapmadan yazdıklarımı dikkatilice vakit ayırıp okuyunuz.

Önce kısaca kendimi tanıtayım;

47 yaşındayım. 1986 yılından beri program yazmaktayım. 2003 senesinden beri web tabanlı uygulamalar ve web siteleri (dinamik siteler ve e-ticaret siteleri) üzerine çalışıyorum.

16 yaşımdan beri bilgisayar ve video oyunları tutkunuyum. World of warcraft, ogame, league of legends, world of warplanes vs. birçok paralı ya da parasız oyun oynadım.

Ama konuyla ilgili şahsıma ait en önemli bilgiler;

1-Asla ama asla ne şifre alırım ne de şifre paylaşırım. (Ne sanal ne de gerçek ortamda)
2-Bilgisayarıma sadece ben dokunabilirim. Kendi evimde. Giriş şifresi korumalı bir halde.
3-İnternet bağlantı ağımı sadece ben kullanıyorum.
4-Bilgisayarımda orijinal sunucusundan hariç başka yerden indirilmiş bir yazılım bulunmaz.
5-Patch ya da crack dosyaları indirmem.
6-Anlık sohbet programları kullanmam.
7-Bilgisayarım lisanslı ve tam sürüm antivirüs ve firewall ile korunmaktadır. Güncellemeleri anlık yapılır ve her bilgisayar açılışında agresif tam tarama yapılır.
8-Bu bilgisayarla eşleştirme yapan akıllı telefon ya da başka cihaz bulunmamaktadır.
9-Bugüne kadar (yaklaşık 1-1,5 aydır) çemberlitaş paketi, 2500 akçe ve 5500 akçe alımı yaptım.
10-Oyununuzla ilgili indirilen programlar resmi sitenizden indirildi
11-Hiçbir şifrem bilgisayar kayıtlarında saklanmaz. (IE Explorer, Chrome vs.)
12-EN ÖNEMLİSİ HAYATIM BOYUNCA NE GERÇEK NE DE SANAL ORTAMDA HİÇBİR ZAMAN ŞİFREM ÇALINMADI.

Yani ben sizin “Kullanım Sözleşmesi”’ndeki üstüme düşen tüm görevleri yapmış bulunmaktayım.

Şimdi gelelim konuya;
11.02.2018 tarihinde saat 23:00 sularında oyundan çıktım. 12.02 2018 saat 04:00 sularında oyuna girmeye çalıştığımda kullanıcı ya da şifre hatalı mesajı aldım ve hemen durumu destek formu ile tarafınıza ilettim. Bundan sonra da birkaç defa bağlanmaya çalıştım ama hep aynı hata.

Sonra içimebir kurt düştü. Forumlarda hep okuduğumuz olay. Hesabım soyuldu. Başıma gelene kadar çok saçma bulurdum. Neyse 12.02.2018 saat 08:00 sularında şifremi yenilemeyi denedim. Başarılı oldum. Ve giriş yaptım. Eyvah eyvahhhh!!!

Teşkilat sunucusunda 3 karakterim var. Abramelin, Arkad ve Hippocrates.

Bu 3 karakterden Abramelin ve Arkad karakterlerinde ne kadar değerli maden, tılsım, gözlük vs varsa gitmiş.

Ardından şüphelendim ve İKV dükkana baktım. Aldığım zaman o an ihtiyacımdan fazla olan bir 5500 akçe almıştım. 1995 ve 495 akçe harcayıp gerisini sonra lazım olur diye saklamıştım. Fakat İKV dükkana girip baktığımda bu akçelerin 12.02.2018 saat 02:52:15 ile 12.02.2018 saat 02:52:35 arasında 10 adet kondrit madeni alınarak boşaltıldığını gördüm.

Hemen durumu açıklayan 2nci destek formunu yolladım.
Bugün tam 1 hafta oldu. Fakat destek talebimle alakalı menfi ya da müsbet tek bir cevap gelmedi.
Sonra sisteminizi inceledim.
İstanbul_text.exe ve ikvdownloader.exe dosyaları hakkında yorum yapamayacağım zira açık kaynak kodlu değiller. Ama launcher ve İKV dükkan girişinde istenen kullanıcı adı ve şifre SSL korumalı değil. Yani bu kullanıcı adı ve şifreler gönderim anında saldırılara açık.

Forumunuzda çok gezdim ve bu tip konulara olan yaklaşımı gördüm. Burada harcadığım paraya yapılan saldırı kanuni olarak hırsızlık statüsünde olsa dahi önemli değil. 100 tl beni ne zengin eder ne de batırır. Ama oyuna olan güven çok önemli.

Size tarihleri ve olayı anlattım. Bütün karakter hareketleri ve anlık mesajlaşma kayıtlarının tarafınızda kaydı olması lazım ve bağlantı ip’leri. Hırsızlığı yapan kişi yeni bir karakterle yapmış olsa dahi elbet asıl karakterine aktarım yapacak. Zaman dilimleri ve kayıtlar elinizde. Bunu yapanı bulmak hiç zor değil. Bulun ve cezalandırın ki insanlar bu oyuna güvensin.

Bu oyunu çok sevmiştim. Hala da umutluyum. Bu sebeple bu kadar yazıyı yazdım.

Ben üstüme düşeni yaptım. Şimdi sizden cevap bekliyorum.
Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Niko34
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: A L P

Re: HESAP SOYULMASI ÖNEMLİ!!!

Mesaj gönderen Niko34 »

Geçmiş olsun. Umarım yapan cezasını bulur ve sizde itemlarınıza tekrar kavuşursunuz.
Resim

DeathSoul
DeathSoulII
DeathSoull
Abramelin
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Itemler ve para bir yere kadar önemli. Önemli olan sisteme güvenip güvenemeyeceğim. Suçlu tespit edilsin ve güvenlik açığı kapatılsın bana yeter.
İlginiz için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
OZHANBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Özgürlük İçin Savaş

Mesaj gönderen OZHANBEY »

Herşeyi kitap gibi yazmışsınız inşallah sizi dikkate alırlar.
🏹 ÖZHANBEY
💉 DrÖZHAN
🔪 ÖZHAN
Hiçkimse göründüğü kadar iyi , anlatıldığı kadar kötü değildir... ;)
Abramelin
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Dilekleriniz için teşekkürler Ozhanbey.
Kullanıcı avatarı
RamazanBey
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Lonca: City Of Death

Mesaj gönderen RamazanBey »

Geçmiş olsun.İnşaAllah bulurlar yapanları...
La Tahzen İnnallahe Meana---لاَ تَحْزَنْ إِنَّ اللّهَ مَعَنَا

Resim
LadyGAGA
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen LadyGAGA »

Geçmiş olsun.
Resim
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Hızlı Destek'ten gelen cevabı bizimle de paylaşır mısın? Bunca dikkate rağmen nasıl oldu da çalındı, hayretler içinde okudum doğrusu.
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kullanıcı avatarı
Caffeine
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Caffeine »

SalurBeyi yazdı: 18 Şub 2018 10:31 Hızlı Destek'ten gelen cevabı bizimle de paylaşır mısın? Bunca dikkate rağmen nasıl oldu da çalındı, hayretler içinde okudum doğrusu.
benimde dehşet verici bir şekilde hayrete düştüğüm kısmı "güvenlik unsurları çok dikkate alındığı halde" nasıl oluyor da çar soyuluyor? üzerinde ciddi ciddi durulması gereken bir mevzu aslında.
Kullanıcı avatarı
SalurBeyi
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Dostlar Kıraathanesi

Mesaj gönderen SalurBeyi »

Caffeine yazdı: 18 Şub 2018 10:37
benimde dehşet verici bir şekilde hayrete düştüğüm kısmı "güvenlik unsurları çok dikkate alındığı halde" nasıl oluyor da çar soyuluyor? üzerinde ciddi ciddi durulması gereken bir mevzu aslında.
Doğru. Ben antivirüs yazılımı kullanmıyorum. Bilgisarımda 2-3 program crackli. Ee bu abimizin çarının soyulduğu yerde benim çarlar yaşar mı hiç?
ölüm tatlı bir hayal oldu artık
Kilitli