Düşüncesizlik V Karaköy

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
kargasa14
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Re: Düşüncesizlik V Karaköy

Mesaj gönderen kargasa14 »

Ramires yazdı: 18 Şub 2018 04:49
turkoxHAMSTER yazdı: 18 Şub 2018 03:46
Sparineus yazdı: 18 Şub 2018 03:40 Anlamak istemiyorsunuz ya da öyle bir kapasiteye sahip değilsiniz. O zaman neden bu konudasınız? Karalamadan gitseniz? Sunucuda adam yok diyorum, kimse yok! Eminönünde, Beyazköşkte oynayıp o büyük burnunuzla ''Yopsoydon, 5 yol oldo kordoşom'' demenizle olmuyor. ben 2012 de bıraktım, 2017 de döndüm diyelim, diğer çoğu arkadaşım gibi.. Nasıl yapmamı bekliyorsunuz?
Paket gelince o sunucular da dolacak elbet. İlk gün herkes görev tamamlayacak sen de gider yaparsın. İKV senaryoya bağlı bir oyun tabi ki ona göre ilerleyecek. Belli görevleri yapmadan diğerini yapamamanin tek sebebi senaryo. Bu komik falan değil senin sitemin daha komik bence.

Arkadaş bence gayet güzel bir şekilde cevaplandırmış, uzatıyorsun...
biraz mantık yürütelim ozaman. karaköy gelmiş holde görevin yok. karaköye gidip bir an önce 59 olup görevleri tamamlamaya ve yeni itemleri düşürmeye mi başlamak istersin. yoksa birilerinin çt ve hol görevlerini tamamlamasına yardım mı etmek istersin. açık konuşun ve dürüst olun. bu güne kadarki ikv izlenimlerim bana birkaç oyuncu hariç kimsenin diğer oyunculara yardım etmeyeceği yönünde. bu konuda bile sizin için söylemiyorum bir çok insan ne kadar bencil olduğunu göstermiş. yapsaydın diyen bile var. herkes 59 olup bölgeyi iyice kavramadan kimseyi falan umursamayacak. kaldı ki oyuna bırakın hol görevlerini daha çt girmemiş gaffar görmemiş ve bu yüzden oyunu bırakmış oyuncularda gelecek. mevcut imkanlar bir çok oyuncunun görevleri yaparken çok zorlanacağı vede belkide yapamayacağı anlamına geliyor. burada karaköy gelince birilerini bulursunuz mantığı çöker. ne kadar doğru bilmiyorum ama Nihat bey grup bölgelerinin kolaylaşacağını söylemiş. belki geldiği zaman bu görevler çokta sıkıntı olmayacak şekilde bitirilebilir. diğer seçenek ise sunucu boşta olsa birisini bulup o görevleri bir an ince tamamlamak. yoksa karaköy geldiği gün daha tılsımı bırak doğru düzgün itemi olmayan insanlar bu görevleri yapamaz.
Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

kargasa14 yazdı: 18 Şub 2018 05:05
Ramires yazdı: 18 Şub 2018 04:49
turkoxHAMSTER yazdı: 18 Şub 2018 03:46
Sparineus yazdı: 18 Şub 2018 03:40 Anlamak istemiyorsunuz ya da öyle bir kapasiteye sahip değilsiniz. O zaman neden bu konudasınız? Karalamadan gitseniz? Sunucuda adam yok diyorum, kimse yok! Eminönünde, Beyazköşkte oynayıp o büyük burnunuzla ''Yopsoydon, 5 yol oldo kordoşom'' demenizle olmuyor. ben 2012 de bıraktım, 2017 de döndüm diyelim, diğer çoğu arkadaşım gibi.. Nasıl yapmamı bekliyorsunuz?
Paket gelince o sunucular da dolacak elbet. İlk gün herkes görev tamamlayacak sen de gider yaparsın. İKV senaryoya bağlı bir oyun tabi ki ona göre ilerleyecek. Belli görevleri yapmadan diğerini yapamamanin tek sebebi senaryo. Bu komik falan değil senin sitemin daha komik bence.

Arkadaş bence gayet güzel bir şekilde cevaplandırmış, uzatıyorsun...
biraz mantık yürütelim ozaman. karaköy gelmiş holde görevin yok. karaköye gidip bir an önce 59 olup görevleri tamamlamaya ve yeni itemleri düşürmeye mi başlamak istersin. yoksa birilerinin çt ve hol görevlerini tamamlamasına yardım mı etmek istersin. açık konuşun ve dürüst olun. bu güne kadarki ikv izlenimlerim bana birkaç oyuncu hariç kimsenin diğer oyunculara yardım etmeyeceği yönünde. bu konuda bile sizin için söylemiyorum bir çok insan ne kadar bencil olduğunu göstermiş. yapsaydın diyen bile var. herkes 59 olup bölgeyi iyice kavramadan kimseyi falan umursamayacak. kaldı ki oyuna bırakın hol görevlerini daha çt girmemiş gaffar görmemiş ve bu yüzden oyunu bırakmış oyuncularda gelecek. mevcut imkanlar bir çok oyuncunun görevleri yaparken çok zorlanacağı vede belkide yapamayacağı anlamına geliyor. burada karaköy gelince birilerini bulursunuz mantığı çöker. ne kadar doğru bilmiyorum ama Nihat bey grup bölgelerinin kolaylaşacağını söylemiş. belki geldiği zaman bu görevler çokta sıkıntı olmayacak şekilde bitirilebilir. diğer seçenek ise sunucu boşta olsa birisini bulup o görevleri bir an ince tamamlamak. yoksa karaköy geldiği gün daha tılsımı bırak doğru düzgün itemi olmayan insanlar bu görevleri yapamaz.
Saçma olan şu: Oyunda karakterimiz belli bir takım gizemlerin peşinden gidiyor. Mesela meran labirentine girmeden karakterimiz oranın anahtar parçalarını topluyor, bu parçaları bulması için önce bir takım keşifler yapıyor, bu keşifler ve çeviriler için Arzuhalci ile uzun süren araştırmalar yapıyor. Yani her şey birbiri ile bağlantılı. Şu an karakterimiz gizemin çoğunu Çemberlitaş bölgesindeki Dr. Recai görevi ile çözdü. Burda öğrendiklerimiz sayesinde Holdeki görevleri yaptık, Çemberlitaş'ta yüksek erge maruz kaldığımız için şizofrenik tepkliler verip Holdeki telefonda kendi sesimizi dinledik. Yaptığımız çoğu şey birbiri ile bağlantılı. Şimdi Karaköy'e girmek için görev gerekmese bile burada gizemi çözmeye devam edeceğimiz için yeni görev alabilmek için o görevin senaryosuna bağlı olan önceki görevleri yapmamız gerekiyor. Yani oyuncular illa ki o görevleri yapacak. Oyun karakteri 49 yapmak 59 yapmaktan ibaret değil. Hikaye ile bağlantılı ilerlediğimiz bir MMORPG. Oyuncular bunu reddediyor. Oyunu 6 sene önce bırakan adam kusura bakmasın gidip paşa paşa o görevleri yapacak. Nerull açıkladı, yeni paket ile beraber Çemberlitaş kolaylaşacak. Oyunda Çemberlitaş ilk geldiğinde kimse kimseye yardım etmedi, İpekli Ceketler, Ejder Asalar, 500 hasarlı büyücülerle gittik o Gaffar'ı kestik. Oyunda şuan 6 tane üzeri dizili olmayan bir grup toplansa rahatlıkla Gaffar'ı keser. O yüzden ağlamanın anlamı yok.
birhesap
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: emekli oldum.

Mesaj gönderen birhesap »

Bunun tek sebebi şudur ki ;
Artık grupta kp karakteri kasmaya son :)
Kasanlar 49 level carlarıyla kasacak veyakut 49 level karakteriyle eksik eksik kp alacak.
En sevindiren haber bu oldu, ortalıkta donsuz gezen görmeyeceğiz sonunda :)
MrdexteR
Kullanıcı avatarı
dreamtr
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Tılsım
Lonca: Tr Army

Mesaj gönderen dreamtr »

birhesap yazdı: 18 Şub 2018 08:09 Bunun tek sebebi şudur ki ;
Artık grupta kp karakteri kasmaya son :)
Kasanlar 49 level carlarıyla kasacak veyakut 49 level karakteriyle eksik eksik kp alacak.
En sevindiren haber bu oldu, ortalıkta donsuz gezen görmeyeceğiz sonunda :)
Yorum çok güzel olmuş bir de 5 yıldır yapsaydın kardeşim sözü vardı ilk sayfa da o da çok güzeldi.

Demek ki Karaköy de 1 lw çar giremeyecek olay budur kardeş ya da 30 lw çar giremeyecek neden eleştiriyorsun ki insanlar hole 1 lw car acıp maden cekiyorlar otoyla cekenleri söylemeye gerek bile yok herkesin malumu hic degilse bunun önüne geçilmiş.İlerde ne olur nasıl olur bilemiyorum ama bekleyelim görelim Tılsım sunucusunu örnek vermişsin ama ben 10 yıldır Tılsım da oynayan birisi olarak konuşuyorum bizim sunucumuzda sıkıntı olmaz kp lp kasamayacaksan(kalıcıysan yani) oynayacaksan buyur gel Pardus Loncası olarak yardımcı oluruz.
He is a dream,Er ist traume...
IıIKaRaDaYıIıI 49 Lw Savaşçı,
IıIxDreamTRxIıI 49 Lw Büyücü,
GrandEkinoks 49 Lw Şifa,
Kafkaslı 49 Lw Savaşçı...

Abdullah SUCU
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Parlementxx »

Niko34 yazdı: 18 Şub 2018 03:24 Güzel kardeşim, hol bölgesi geleli 5 sene oldu. Yapıverseydin. bb3 yoksa git tanklı bir grup kur sapmalı gidin. Herşeye ağlamayın şuraya.
Acimasizca ama hakli
Resim
Kullanıcı avatarı
RamazanBey
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Klan: Lodos
Lonca: City Of Death

Mesaj gönderen RamazanBey »

Parlementxx yazdı: 18 Şub 2018 09:10
Niko34 yazdı: 18 Şub 2018 03:24 Güzel kardeşim, hol bölgesi geleli 5 sene oldu. Yapıverseydin. bb3 yoksa git tanklı bir grup kur sapmalı gidin. Herşeye ağlamayın şuraya.
Acimasizca ama hakli
+1
La Tahzen İnnallahe Meana---لاَ تَحْزَنْ إِنَّ اللّهَ مَعَنَا

Resim
Kullanıcı avatarı
Caffeine
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Caffeine »

geliştirici ekibin oyuncuları falan düşündüğü yok. tek dertleri "güncelleme getirelim de sussunlar, bir 5-6 sene daha kafamız rahat etsin." mantığıdır. ekstradan gelir elde etmenin kime ne zararı dokunmuştur bu güne kadar? görev yapmışsın yapamamışsın yeni bölgede madeni çekmişsin çekememişsin yok ruh taşının orada pusuya yatmış bekleyenelere defalarca kesilmişsin falan bunlar oyuncuları bağlayan sorunlar olduklarından geliştirici ekipten cevaben "sağlam gruplarla takılın o zaman sizde" gibi cümleler duyduğumuzda tepki vermeden "öyle olsun bakalım" demeyi öğrenmemiz gerekir artık. artık fikirler boğula boğula havuzdan bir bir ceset olarak çıkartılıyor. haklı olarak isyan edilse de bazı yönetim yandaşı kişilerin sırtını 20-30 kişiye (kendi tayfası) dayamış olmanın verdiği rahatlıkla ona buna ahkam kesmeye devam ediyorlar maalesef ki. savaşta askerler savaşıp zaferi getirir. ama zafer askerlere değil daima hükümdarlara yazılır!
Kullanıcı avatarı
RamazanBey
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Caffeine yazdı: 18 Şub 2018 09:28 geliştirici ekibin oyuncuları falan düşündüğü yok. tek dertleri "güncelleme getirelim de sussunlar, bir 5-6 sene daha kafamız rahat etsin." mantığıdır. ekstradan gelir elde etmenin kime ne zararı dokunmuştur bu güne kadar? görev yapmışsın yapamamışsın yeni bölgede madeni çekmişsin çekememişsin yok ruh taşının orada pusuya yatmış bekleyenelere defalarca kesilmişsin falan bunlar oyuncuları bağlayan sorunlar olduklarından geliştirici ekipten cevaben "sağlam gruplarla takılın o zaman sizde" gibi cümleler duyduğumuzda tepki vermeden "öyle olsun bakalım" demeyi öğrenmemiz gerekir artık. artık fikirler boğula boğula havuzdan bir bir ceset olarak çıkartılıyor. haklı olarak isyan edilse de bazı yönetim yandaşı kişilerin sırtını 20-30 kişiye (kendi tayfası) dayamış olmanın verdiği rahatlıkla ona buna ahkam kesmeye devam ediyorlar maalesef ki. savaşta askerler savaşıp zaferi getirir. ama zafer askerlere değil daima hükümdarlara yazılır!

Güzel kardeşim öncelikle klanlı gezeceksin diye bir kaide yok.Benim de 3 çarım öyle insanlar yüzünden klansız ve loncalılar. İstediğim gibi para kasıyorum görev yapıyorum. İlla dersenki klanlı olsun nasıl sen kesiyorsan kp için milleti , onlarda kesecekler elbet

Resim
Kullanıcı avatarı
Caffeine
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Caffeine »

RamazanBey yazdı: 18 Şub 2018 09:33
Caffeine yazdı: 18 Şub 2018 09:28 geliştirici ekibin oyuncuları falan düşündüğü yok. tek dertleri "güncelleme getirelim de sussunlar, bir 5-6 sene daha kafamız rahat etsin." mantığıdır. ekstradan gelir elde etmenin kime ne zararı dokunmuştur bu güne kadar? görev yapmışsın yapamamışsın yeni bölgede madeni çekmişsin çekememişsin yok ruh taşının orada pusuya yatmış bekleyenelere defalarca kesilmişsin falan bunlar oyuncuları bağlayan sorunlar olduklarından geliştirici ekipten cevaben "sağlam gruplarla takılın o zaman sizde" gibi cümleler duyduğumuzda tepki vermeden "öyle olsun bakalım" demeyi öğrenmemiz gerekir artık. artık fikirler boğula boğula havuzdan bir bir ceset olarak çıkartılıyor. haklı olarak isyan edilse de bazı yönetim yandaşı kişilerin sırtını 20-30 kişiye (kendi tayfası) dayamış olmanın verdiği rahatlıkla ona buna ahkam kesmeye devam ediyorlar maalesef ki. savaşta askerler savaşıp zaferi getirir. ama zafer askerlere değil daima hükümdarlara yazılır!

Güzel kardeşim öncelikle klanlı gezeceksin diye bir kaide yok.Benim de 3 çarım öyle insanlar yüzünden klansız ve loncalılar. İstediğim gibi para kasıyorum görev yapıyorum. İlla dersenki klanlı olsun nasıl sen kesiyorsan kp için milleti , onlarda kesecekler elbet
klansız kaç kişi varda görev yapılacak? sayısı az olan klan mensubu şahıslar bile klanlarından çıkmıyorlar kesilmek pahasına. klansız takılmak elbet mümkün ama büyük sıkıntı olacaktır. eninde sonunda kişi bir klan taraftarı olacaktır yani. adam mareşal yapmış şimdi klandan çıkıpta neden zarara uğrasın. tmm bende bu konularda "klandan çık rahat takıl." diyordum ama mantıklı düşünüldüğünde emek ve para harcanan bir şeyden 3-5 insan dışı varlık yüzünden neden vazgeçilsin? uzun lafı kısası biz halen daha insan olmayı beceremedik, beceremeyecez de bu gidişle.
Kullanıcı avatarı
RamazanBey
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Caffeine yazdı: 18 Şub 2018 09:53
RamazanBey yazdı: 18 Şub 2018 09:33

klansız kaç kişi varda görev yapılacak? sayısı az olan klan mensubu şahıslar bile klanlarından çıkmıyorlar kesilmek pahasına. klansız takılmak elbet mümkün ama büyük sıkıntı olacaktır. eninde sonunda kişi bir klan taraftarı olacaktır yani. adam mareşal yapmış şimdi klandan çıkıpta neden zarara uğrasın. tmm bende bu konularda "klandan çık rahat takıl." diyordum ama mantıklı düşünüldüğünde emek ve para harcanan bir şeyden 3-5 insan dışı varlık yüzünden neden vazgeçilsin? uzun lafı kısası biz halen daha insan olmayı beceremedik, beceremeyecez de bu gidişle.

klan değiştirme al tarafsız ol , görevlerini yap tekrar klanına katıl bunlar mümkün
yanlış hatırlamıyorsam 1000 akçe civarı olması lazım

Resim