Çınaraltı Radyosu - Şubat Ayı Yayını

İKV Dünyasına yönelik etkinlikler ve etkinlik önerileri

Yayından ne derece memnun kaldınız? Sizce bu etkinlik sürekli hale getirilmeli mi?

Çok beğendim, kesinlikle daha sık yapılmalı.
202
87%
Eh işte, idare ederdi. Olsa da olur olmasa da.
15
6%
Bu ne biçim yayın? Bir daha yapılmasın.
16
7%

Toplam oy: 233

Kullanıcı avatarı
YemeLik
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Re: Çınaraltı Radyosu!

Mesaj gönderen YemeLik »

Artılar:
+Oyuncularla iletişim halinde olmanız güzel.
Eksiler:
-Konuk mikrofonunun 10 Tl'lik olması.
-Konuk mikrofonunun echo yapması.
-Mikrofonlardan çıkan seslerin dengesizlikleri.
-Yayıncı arkadaşın pilot havasında konuşması.
-Ulakların bir ara karşı tarafa gitmemesi.
-Yayında yaşanılan zaman zaman kopmalar.
-Konuğun ordan geçerken bir uğrayayım havasında olması.
-Soru sayısının çok az olması.
-Sorulan soruları hak geçmesin diyerek şans sistemiyle elemek.
Kullanıcı avatarı
Bubyo
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: S V M

Mesaj gönderen Bubyo »

tekrarını dinleyebilme imkanımız var mı ya.
Şifacı ve Büyücü Meditasyon yeteneği aynı olmasına rağmen 1 puan iken neden şifacılara %5 kudret yenilenmesi sağlarken büyücülere %100'den fazla yenilenme sağlıyor??
asgsdga
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen asgsdga »

Gayet güzeldi ancak o kadar gecikme olmuşken Nerull'a 3-4 tane daha soru sorulabilirdi. 15-20 dk da geldi gitti adam. Keşke yayını 10 soru ile sınırlandırmasaydık. Soruların da 2-3 tanesi saçmaydı, ama yine de rastgele sisteminden daha iyisi olmayacağı için ona bişey demiyorum.

Bunların haricinde çok iyi bir yayındı, oyuncularla iç içe olmayalı epeyi vakit geçmiş. Yıllardır ilk defa ikv adına "ulan harbiden iyi oldu bu" dediğim bir etkinlikti. Ulaktaki sıkıntı vs çözülür zaten, Ayda 1-2 kez yapılması dileğiyle..
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen dedee66 »

Bubyo yazdı: 18 Şub 2018 01:04 tekrarını dinleyebilme imkanımız var mı ya.
Var kardeşim ikv facebook hesabi ve forum'dan paylasilcak
Resim

3B Modelleme ve Programcılık

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı
Lonca: JANDARMA
Konum: KAYSERİ & ESKİŞEHİR ### ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ############################## HALKLA İLİŞKİLER

Mesaj gönderen Seven »

YemeLik yazdı: 18 Şub 2018 01:03 Artılar:
Eksiler:
Yayın tekrarını aynı şekilde paylaşırlarsa ilk başta 8 soru soracağız demişti. Birden 6 ya düştü. 2 soruyu karaköyün müziği yedi galiba. İlerleyen zamanlarda inş daha iyi yayın olur. Birinin sesi az birinin fazla idi
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen dedee66 »

Seven yazdı: 18 Şub 2018 01:07
Eksiler:
Yayın tekrarını aynı şekilde paylaşırlarsa ilk başta 8 soru soracağız demişti. Birden 6 ya düştü. 2 soruyu karaköyün müziği yedi galiba. İlerleyen zamanlarda inş daha iyi yayın olur. Birinin sesi az birinin fazla idi
Nerull un sesi iyi geliyordu digeride yumusak geliyordu sesi
Resim

3B Modelleme ve Programcılık

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
Bubyo
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: S V M

Mesaj gönderen Bubyo »

dedee66 yazdı: 18 Şub 2018 01:06
Var kardeşim ikv facebook hesabi ve forum'dan paylasilcak
teşekkürler
Şifacı ve Büyücü Meditasyon yeteneği aynı olmasına rağmen 1 puan iken neden şifacılara %5 kudret yenilenmesi sağlarken büyücülere %100'den fazla yenilenme sağlıyor??
Kullanıcı avatarı
AFRASiYAB
Sui Generis
Sui Generis

Mesaj gönderen AFRASiYAB »

Selam arkadaşlar;

Yayınımızı genel anlamda beğendiğinizi görmek başta ben olmak üzere tüm ekibimiz için gerçekten mutluluk verici. Yayında da belirttiğimiz gibi; sürç-i lisânımız, sizlere karşı bir kusurumuz olduysa mazur görün. Mesajlarınızın çoğunu kaçırmamızın nedeni yayında maksimum 398 kişiyi görmemiz ve herkesin bir anda yüklenerek yayına mesaj göndermesi idi. An itibariyle 4.000'i aşkın mesaj aldığımızı görüyorum, bizler için bu çok büyük bir rakam. Sizler de takdir edersiniz ki bu kadar mesajı takip etmemiz olanaksız. Mesaj gönderme sistemimizde bazı iyileştirmelere gideceğimizden de şüpheniz olmasın. An itibariyle ankete katılan 68 kişinin 62'sinin fikrinin olumlu olduğunu görüyoruz, bu da yayınımızın sürekli hale geleceğini gösteriyor. Desteğiniz için hepinize tekrar teşekkürler, bu başarı hepimizin!

muhammetali395 yazdı: 18 Şub 2018 00:36 Ulağa ulaşamadım .20 30 tane mesaj attım cevap verdim biride okunmadı .
Yukarıda nedenini belirttim, mesajların geldi. Lakin yoğunluk esnasında kaynamış olabilir. Daha stabil bir hale getireceğiz bu durumu.
BunudaBanlayin yazdı: 18 Şub 2018 00:37 Güzel bir yayındı, doğru yanıtlarla ödül kazanamasamda keyifliydi :)
İlk ve doğru yanıtı veren arkadaşlarımız ödül kazandı, senden hızlı olanlar vardı demek ki. :relaxed:
dret yazdı: 18 Şub 2018 00:41 5 mektup yolladım biri dikkate alınmadı afrasiyab çok gergindi yayın hiç tatmin edici değil ve gereksiz egolarla dolu bir yayın beni yakalayamadı puanım sıfır.
Gönderilen mesajların tamamının okunamamasının ve bu konudaki düşüncelerimizi yukarıda paylaştım. Eleştirin için teşekkür ederiz, dikkate alacağımızdan şüphen olmasın. :relaxed:
babaklas yazdı: 18 Şub 2018 00:52 Yayın tekrarını nereden ve nasıl izleyebileceğiz, karaköy müzik kısmını kaçırdım
İlerleyen saatlerde aldığımız kaydı revize edip forum ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden paylaşacağız.
Eksiler:
Kıymetli görüşleriniz için teşekkür ederiz. İlerleyen yayın hayatımızda dikkate alacağımızdan şüpheniz olmasın.
asgsdga yazdı: 18 Şub 2018 01:06 Gayet güzeldi ancak o kadar gecikme olmuşken Nerull'a 3-4 tane daha soru sorulabilirdi. 15-20 dk da geldi gitti adam. Keşke yayını 10 soru ile sınırlandırmasaydık. Soruların da 2-3 tanesi saçmaydı, ama yine de rastgele sisteminden daha iyisi olmayacağı için ona bişey demiyorum.

Bunların haricinde çok iyi bir yayındı, oyuncularla iç içe olmayalı epeyi vakit geçmiş. Yıllardır ilk defa ikv adına "ulan harbiden iyi oldu bu" dediğim bir etkinlikti. Ulaktaki sıkıntı vs çözülür zaten, Ayda 1-2 kez yapılması dileğiyle..
Yaşadığımız küçük teknik aksaklık nedeniyle sevgili konuğumuzu biraz bekletmek zorunda kaldık, bu sebeple daha fazla kıymetli vaktini almak istemedik. Sizin de dediğiniz gibi rastgele olmasına rağmen bence gayet güzel ve camiamızı aydınlatıcı sorular geldi. :relaxed:
Seven yazdı: 18 Şub 2018 01:07 Yayın tekrarını aynı şekilde paylaşırlarsa ilk başta 8 soru soracağız demişti. Birden 6 ya düştü. 2 soruyu karaköyün müziği yedi galiba. İlerleyen zamanlarda inş daha iyi yayın olur. Birinin sesi az birinin fazla idi
Etkinliğimizin ödülü ön planda tutmadığını daha önce de söylemiştik. Dinleyici sayısının azalması ile çok uzatmak istemedik ve soru sayısını eksilttik. Elbette ki diğer yayınlarımızda telafisini yaparız, müsterih olun. :relaxed:

Ve diğer yorum yapan arkadaşlarımız; genel anlamda olumlu bir izlenim bıraktığımızı düşünüyorum. Gelecek yayınlarda görüşeceğimizden şüpheniz olmasın. Olumsuz seçeneğine oy veren arkadaşlar nedenlerini bizlerle paylaşırlarsa gerekli düzeltmeleri, iyileştirmeleri yapmaya gayret edeceğiz. Hepinize destekleriniz için tekrar teşekkürler!
İletişim/Destek Formu | Hızlı Destek | Etkinlik Takvimi
Forum Kanalındaki Faydalı Konular

Ayın Etkinlik Ödülüne Sen Karar Ver!
İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
Tunceroksuz
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Sancak
Lonca: Absolute Power
İletişim:

Mesaj gönderen Tunceroksuz »

Bazı şeyler iyiye gidiyor ve bu durum Neferleri daha da bağlı kılıyor. :grin:

Emeği geçenlerin ellerine sağlık.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Ramires
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen Ramires »

Yayın için teşekkürler keyifli bir yayındı bahçeli 7.caddeden aştiye yürürken keyifle dinledim. Radyo yayını nostaljik ve keyifli gerçekten. Arkadaşların dediği gibi ayda iki kere açılabilir diye düşünüyorum. Fakat benim de bir önerim var. Yayınlarınızı “Twitch” platformlarına taşımayı hiç düşünüp düşünmediğinizi merak ediyorum. Twitch platformunda yayının tüm ikv ye getireceği güzellikleri örneğin

- sizleri belki görme fırsatı bularak takip etmek (nihat bey sevinecektir zeki mürende bize görecek mi şakasına zemin bir nevi)

-yayında sorduğunuz soruların cevaplarını roll sistemiyle çekme fırsatı ( bunu twitch takip edenler bilirler kimi yayıncılar çekiliş yaparken örneğin “!ikv” kodunu belirliyor. Yayını izleyenler sohbete kodunu girdikten sonra otomatikmeb çekilişe katılıyor, twitch in roll sistemiyle rasgele şanslı bir kişi ya da kişiler belirleniyor)

- oyunun istemeden reklamının yapılıcak olması

Twitch dünya çapında yükselen bir platform olma yolunda hızla ilerliyor. Türk izleyicilerin sayısı da oldukça artmış durumda. Twitch e mesela absürt saatlerde girdiğim zaman “göz at” seçeneğinde bana direk en çok izlenen Türk yayıncıları ön planda gösteriyor . Söylediğiniz 398 rakamı az değil sayın Afra. 400 kişilik bir yayın elbette orda ön planda duracak ve ister istemez dikkat çekip kendi reklamını yapacaktır

- çok konuşulan ikv er meydanı e-spor mantığına bir başlangıç bile olabilir. Twitch yayınlarına bu yönlü başladıktan sonra örneğin lonca turnuvaları , sancak savaşları gibi etklinlikleri canlı olarak izleyiciyle buluşturup hem oyun içi hemde oyun dışı yayın sistemiyle daha kapsamlı etkinliklere dönüştürme fırsatı verebileceği düşüncesindeyim.

Daha örneklendirilebilir fakat Twitch in gerçekten oyunumuza katkı sağlayacağı düşüncesindeyim. Bu arada forumda Twitch linklerini paylaşan arkadaşları da tebrik ediyorum. Oyunumuza sosyal platformlardan destek olmaları güzel bir şey.

Yayında Nihat bey sağolsun bir sorumu cevapladı bu önerime de yorumlarınızı bekliyorum sayın afra ve nerull

Saygılar
Kilitli