HIRSIZLIK YAPANA CEZA NEDEN YOK

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Son Kaptan
İletişim:

HIRSIZLIK YAPANA CEZA NEDEN YOK

Mesaj gönderen noctiluca »

Merhaba arkadaslar ve yonetim ekibi mutlaka okuyacaksiniz o yuzden size de merhaba dedim sayin geliştirici abilerimiz

Benim bir derdim var yıllardır, ben 9 yillik oyuncuyum ve oyunda şunu gördüm:

Biri hirsizlik yapıyor ve sozle o kisiyi tahrik ediyor esyayi/parayi caldigi kisi ona hakaret ediyor ve parasi calinan kişi ceza aliyor hirsiz hirsizligina devam ediyor, sizce de bu sistem garip degil mi?
(Maalesef bugun kurban bendim karakterimin adı XxXThexAvengerXxX ve evet hirsizlar tarafından tahrik edildim kufur ettim uzgunum)

Oyunu yerden yere vurmak icin degil bir sorunu dile getirmek istedigim icin yaziyorum bu yaziyi yanlis anlasilmasin

Destek ekibi calinan esyalardan sorumlu degiliz dikkatli olun ve eger kisi sizi tahrik ediyorsa engelleyin ve muhatap olmayin diyor elbette esyalari sizden istemek sacma bence..

Ama Yani burada hirsiza herhangibir yaptirim yok. Evet sunucuda adı hirsiz diye geciyor, isim degistirme aliyor ve hayatina sifirdan devam edip yeni kurbanlari dolandırıyor madurlar bu insanlara kendi emeklerini kaptirdigi için bir kufur ediyor, hırsız bu mesaji sikayet ediyor ve hirsiz yoluna devam ediyor madurun adı ise ‘madur kere madur’ oluyor

Evet dikkatli olunmali, guvenilir kisilerle alisveris yapılmalı ancak o an bir dalgınlıkla hirsizla temas kurup dolandirilinca neden bu durumda madurun küfürüne ceza veriliyor ve hirsiza yaptirim olmuyor gercekten buna duzenleme getirmenizi cok isterdim hatta genelleme yapacağım ancak “cok isteriz”

Oyunun icinde olan arkadaşlarımız bu yazimi cok iyi anlayacaktır, hirsizliktan korunsak da birgun biz de dolandirildigimzda neden bizim kufurumuz susturma aliyor neden hirsizin karakteri silinmiyor veya erisime kapatilmiyor? Diger cevrimici oyunlarda hırsızlık yapan hesaplar hile basligi altindaymis gibi degerlendirilip ceza aliyor

Sizlerin dusuncelerini merak ediyorum kardeslerim/abilerim/arkadaslar..
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
Kullanıcı avatarı
OZHANBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Özgürlük İçin Savaş

Re: HIRSIZLIK YAPANA CEZA NEDEN YOK

Mesaj gönderen OZHANBEY »

Bu oyunda herşeyin cezası var mesela ben dün küfür etmedim bana sataşan birine gerekli cevapları verdim diye 3 gün ban yedim 😊 Ama hırsızlar elini kolu nu sallaya sallaya geziyor birde çaldıklarını yansıtıp dalga geçiyor.
🏹 ÖZHANBEY
💉 DrÖZHAN
🔪 ÖZHAN
Hiçkimse göründüğü kadar iyi , anlatıldığı kadar kötü değildir... ;)
Kullanıcı avatarı
ezel
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen ezel »

Benimde başımdan geçti ancak elden bişey gelmiyor. Öylece bakakalıyoruz.
Ben kendi kendimle aklım karışık..
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

Gidip döveceksin ağzını burnunu kıracaksın, birdaha da çalmaya cesaret edemeyecek.Hakkını alamıyorsan,kendin vericeksin cezasını,net.Kac kisinin hakkına girmiştir bunlar kimbilir.Kul hakkı denen şeyden bihaber bu zavallı insan dışı yaratıklar herşeyi hak ediyor,bıktık.
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY
Kullanıcı avatarı
Lexoqe
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Lord Of Light

Mesaj gönderen Lexoqe »

Herkes potansiyel hırsızdır.
DADASS
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Asker O Şimdi

Mesaj gönderen DADASS »

noctiluca yazdı: 11 Şub 2018 02:32 Merhaba arkadaslar ve yonetim ekibi mutlaka okuyacaksiniz o yuzden size de merhaba dedim sayin geliştirici abilerimiz

Biri hirsizlik yapıyor ve sozle o kisiyi tahrik ediyor esyayi/parayi caldigi kisi ona hakaret ediyor ve parasi calinan kişi ceza aliyor hirsiz hirsizligina devam ediyor, sizce de bu sistem garip degil mi?
(Maalesef bugun kurban bendim karakterimin adı XxXThexAvengerXxX ve evet hirsizlar tarafından tahrik edildim kufur ettim uzgunum)

Oyunu yerden yere vurmak icin degil bir sorunu dile getirmek istedigim icin yaziyorum bu yaziyi yanlis anlasilmasin

Destek ekibi calinan esyalardan sorumlu degiliz dikkatli olun ve eger kisi sizi tahrik ediyorsa engelleyin ve muhatap olmayin diyor elbette esyalari sizden istemek sacma bence..

Ama Yani burada hirsiza herhangibir yaptirim yok. Evet sunucuda adı hirsiz diye geciyor, isim degistirme aliyor ve hayatina sifirdan devam edip yeni kurbanlari dolandırıyor madurlar bu insanlara kendi emeklerini kaptirdigi için bir kufur ediyor, hırsız bu mesaji sikayet ediyor ve hirsiz yoluna devam ediyor madurun adı ise ‘madur kere madur’ oluyor

Evet dikkatli olunmali, guvenilir kisilerle alisveris yapılmalı ancak o an bir dalgınlıkla hirsizla temas kurup dolandirilinca neden bu durumda madurun küfürüne ceza veriliyor ve hirsiza yaptirim olmuyor gercekten buna duzenleme getirmenizi cok isterdim hatta genelleme yapacağım ancak “cok isteriz”

Oyunun icinde olan arkadaşlarımız bu yazimi cok iyi anlayacaktır, hirsizliktan korunsak da birgun biz de dolandirildigimzda neden bizim kufurumuz susturma aliyor neden hirsizin karakteri silinmiyor veya erisime kapatilmiyor? Diger cevrimici oyunlarda hırsızlık yapan hesaplar hile basligi altindaymis gibi degerlendirilip ceza aliyor

Benimde Başımdan Geçti Bu Tür Bir Olay Ama Hangi Oyunda Hırsızlığın Karşılığı Var Önce Onu Söyle Hacım Gizliliğimizi Korumak Biz Oyunculara Kalan Birşey
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Lonca: Son Kaptan
İletişim:

Mesaj gönderen noctiluca »

DADASS yazdı: 11 Şub 2018 04:27
noctiluca yazdı: 11 Şub 2018 02:32 Merhaba arkadaslar ve yonetim ekibi mutlaka okuyacaksiniz o yuzden size de merhaba dedim sayin geliştirici abilerimiz

Benimde Başımdan Geçti Bu Tür Bir Olay Ama Hangi Oyunda Hırsızlığın Karşılığı Var Önce Onu Söyle Hacım Gizliliğimizi Korumak Biz Oyunculara Kalan Birşey
Oyun ismi reklama girdigi icin veremiyorum ama isin icinde olan gelistirici ekipteki abilerimiz bilecektir hatta ipucu vereyim, birkac oyunda var bu ama en net hatırladığım steam’e girip daha sonra Counter Strike’a benzer haritalara sahipnoldugu icin steam’den kaldirilan oyun
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
DADASS
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Asker O Şimdi

Mesaj gönderen DADASS »

noctiluca yazdı: 11 Şub 2018 04:39
DADASS yazdı: 11 Şub 2018 04:27

Oyun ismi reklama girdigi icin veremiyorum ama isin icinde olan gelistirici ekipteki abilerimiz bilecektir hatta ipucu vereyim, birkac oyunda var bu ama en net hatırladığım steam’e girip daha sonra Counter Strike’a benzer haritalara sahipnoldugu icin steam’den kaldirilan oyun
Birde Oyuna Üye Olunurken Kabul Ettiğimiz Kullanıcı Sözleşmesi Var Maddelerini Okumak Lazım Aslında Bildiğim Kadarıyla Gizlilik Bize Ait
AgahEfendi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen AgahEfendi »

Şimdi sözlerime kulak verin jov jeaa ;

1.Bir otobüse bindiniz.Bir süre yol aldıktan sonra araç mola verdi.Muavin o meşhur anlaşılmayan konuşmasını yapar ve altyazı geçer ;

"Sayın yolcularımız aracımız dinlenme tesislerine gelmiş bulunmaktadır.Mola süresi 30 dakikadır.Lütfen araçtan inerken değerli eşyalarınızı yanınıza almayı unutmayınız."

Dedi ve sizi uyardı.Sizde çantanızı araçta bırakıp gittiniz tuvalete.Geri geldiğinizde çanta yok uçmuş.

a.Muavin sizi uyardı.
b.Siz önlem almadınız.
c.Muavin hiçbir mesuliyet kabul etmeyecek.
d.Muavin size çantanızı veya karşılığı bir şey veremez.
e.Gerekli araştırma yapılacak ancak bunu polis yapacak.
f.Suçlu yakalanır ve suçu kanıtlanırsa ceza alacak ama bu cezayı polis verecek.

2.Şimdi bu yorumu ben yazıyorum ancak bilgisayarın başında kimin oturduğunu kim bilebilir? A kişisi bilgisayara geçip bir mesaj atsa , B kişisi aynı bilgisayara oturup mesaj atsa yine görünen isim "AgahEfendi" olacak.Demem o ki sen şu kişi beni soydu dediğinde yapılan incelemede ne tür kanıtlar bulacaklar?
Bölüm 1 yazdı:A: naber knk nasılsın
B: iyidir sen?
A: bende iyiyim ya bak ne dicem
B : evet ?
A : Bende çok lag varda sen bi girsene benim hesaba
B : olur knk
A : bende seninkinde takılayım bari
B : tmm
A : senin şifre neydi
B : unuttun mu la hemen yazıyorum ***** ******
Bu numaraya kanıyorsanız zaten neyse.
Bölüm 2 yazdı:A: ilk sen ver benim kefil sağlam
B: tmm peki al x50 bono koyuyorum
A: tmmdır
B: tmm şimdi kodu yaz
A: .......
(Oyundan çıktı)
Bu zaten illegal bir alışverişti ve kendi elinde ticarete bonoları koyup kabule bastın.
Bölüm 3 yazdı:A kişisi bir internet kafeden senin hesabına girdi ve tüm tılsımlarını kendi karakterine aktarıp sırra kadem bastı.
Şimdi bu bilgisayarın başında bu işlemi yapan kişi kimdi ? Sen miydin başkası mı ? Kanıt gerekiyor.İnternet cafenin kamera görüntülerini mi inceleyecekler ? Hiç sanmıyorum.Kaldı ki IP değiştirerek kendisini dünyanın öteki tarafından bağlanmış olarakta gösterebilir.

3.Kullanım sözleşmesinde zaten bu tür durumlarda sorumluluğun sizde olduğu yazıyor.İstersen olayı mahkemeye götür bir şey değişmeyecek.Giden geri gelmeyecek.

4.Hırsız kişinin illegal yollarla bilgisayarına sızıp ve şifreni ele geçirip hesabını çaldığı kanıtlanırsa bu suç teşkil eder ve ceza uygulanabilir.

5.Yukarıda dediklerim o iğrenç karaktersizleri savunmak için değildir.Ancak olay budur ve tarafınıza sizin istediğiniz türde bir destek verilmemesinin mantıksız bir yanı yoktur.Çünkü gerekli başvuruları yaparsanız her türlü log vs. bilgisi tarafınıza verilir.Ama giden şeylerin telafisini beklemeyin.Ve başınıza böyle bir olay gelince hemen verip veriştirmek yerine nerede hata yaptığınızı düşünün.

6.Ben mağdurum istediğim gibi hırsıza küfür ederim diye bir şey yok.
Singleplayer
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Singleplayer »

Ben de tılsım çaldırdım ve şunu anladım ki çalan adamla muhattap olmak bile senden götürüyor.O adam basit bir oyun için karakterinden ödün verip hırsızlık damgasını umursamıyorsa senin ona diyebilecek hiçbir şeyin yok.Dikkat etmek lazım, yönetimden böyle bir şey talep etmen de uygun değil.Dediğin olursa millet sevmediği adam ceza alsın diye şikayet eder