HIRSIZLIK YAPANA CEZA NEDEN YOK

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Son Kaptan
İletişim:

Re: HIRSIZLIK YAPANA CEZA NEDEN YOK

Mesaj gönderen noctiluca »

Up!
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
Kullanıcı avatarı
besiktasask
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen besiktasask »

Benim başıma hiç gelmedi çünkü akçe satmıyorum, almıyorum, kimseye şifre vermiyorum.Geneli bu sebeplerden dolayı malını kaptırıyor.
Resim
heiseb
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen heiseb »

Mahkeme de bu tarz hırsızlıklarda bilindiği üzere pek bi çözüm üretemiyor. Ama yine de yapılan hırsızlığı mahkeme tarafından da onaylatsak, onaylattıktan sonraysa yönetim kaybımızı karşılasa yine iyi, yeter.
Kullanıcı avatarı
OZHANBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Özgürlük İçin Savaş

Mesaj gönderen OZHANBEY »

Eğer uğraşmak istense hertürlü hırsız bulunur bu oyunda yeterki istesinler.Fakat bizim insanlarında bu duruma sessiz kalmaları hatta bu durumdan şikayetçi olmamaları şikayet edenlere satırlarca edebiyat yapmalarıda ayrı bir konu. Düşmem deme bir gün sende düşeceksin 😊
🏹 ÖZHANBEY
💉 DrÖZHAN
🔪 ÖZHAN
Hiçkimse göründüğü kadar iyi , anlatıldığı kadar kötü değildir... ;)
heiseb
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen heiseb »

Şifre verme konusundaysa şunu eklemek istiyorum; hepimiz arabamızın anahtarını bir tanıdığa vermişizdir. Bu da aynı durum nasıl arabamızı verdiğimiz yakınımız bize "Arabanı çok beğendim, bundan sonra araban benim." diyemiyorsa, diyemezse karakterimizin şifresini verdiğimiz adam da diyemez. Arabanın maddi bir karşılığı varsa o karakterlerinde oyun yönetimi tarafından izin verilsin ya da verilmesin bir maddi karşılığı var.
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
İletişim:

saglam yazdı: 11 Şub 2018 18:45 Ama bugün arkadaşımla internet kafedeyken (arkadaşımın char adı Fülane) Fulane isimli 1 seviye biri bana mesaj attı çok sıkıldım falan dedi.Aklı sıra charları değişelim diyip şifremi isteyecekti(arkadaşım yanımda o esnada).Ben de küfür ettim ve bu nedenle susturma yedim.Sizce suçlu muyum? Elimde kanıtlar var.

İyi forumlar...
ARKADASLAR DEMEK İSTEDİGİM OLAYİN BİR BENZERİNİ BUGUN BU ARKADASİMİZ YASAMİS BAKİN, OYUN YONETİMİ NEDEN BOYLE ADALETSİZ KARARLAR VERİYOR?
Resim

Kullanıcı avatarı
Orhanbuluttt
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Ailem

Mesaj gönderen Orhanbuluttt »

Dostum okudum uzuldum gerci..
Bunu yapan senin kardesim dedigin adamdir kesin
Adam ilk sohbetini kuruyor sonra
Guven saglamak icin sana 4 5 tilsim vvb seyler veriyor.
Sende diyorsun ki aa bak ne kadar iyi beni hic kirmiyor
Ne yapsam yardim ne istesem veriyor diyorsun..
Ve sen birsey verdigin zamn sirtindan vuruluyorsun..
Evet gercekten cok aci verici durum umarim
Tilsiminda parasinda karekterinde deilsindir
Kardes dedigin adamin bunu yapmasidir..
Evet diyorlar vermeyin etmeyin ama insan bi..
Noktodan sonra gercekten kendine hakim olamiyor..
Gecmis olsun yapacak birsey yok...
Ceza konusuna gelirsek.. metin2 de en son
Ben oynarken bi adamla tanimistim herneyse
Adamla her aksam sohbet muhabbet
Bi aksam adam itemleri versene knk soyuldum ben
Seninkilerle ws atayim demisti verdigim zaman foto
Almistim 1 saat sonra mesaj attigim zaman beni engellemisti.. metin2 destege mesaj attim boyle boyle durumu anlattim kanitin varsa birseyler yapabiliriz dedi..
Kaniti attim 1 gun gecmeden adam sinirsiz blok almisti tabikide bende itemlerimi geri almistim...ama deseydi gardasim itemler benim olsunmu die tabikide derdim gider kendime tekrardan yapardimm...Neyse Gardasim Cok uzattim sen hakkini helal etme Yuce Rabbim Hakkini mazlumlarin yanina komaz..tekrardan gecmis olsun..
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
İletişim:

Orhanbuluttt yazdı: 12 Şub 2018 02:51
metin2 destege mesaj attim boyle boyle durumu anlattim kanitin varsa birseyler yapabiliriz dedi..
Kaniti attim 1 gun gecmeden adam sinirsiz blok almisti tabikide bende itemlerimi geri almistim..tekrardan gecmis olsun..

İşte bahsettigim sistem bu, oyun yonetimi kanıt olunca hirsizlik yapan hesabi blokluyor diğer oyunlarda, bu oyunda da tam olarak bu sistemi istiyoruz gerekirse itemimiz geri gelmesin ben esya derdinde değilim, hırsızlık yapilmasina karsi bir caydırıcılık olmalı
Resim

Kullanıcı avatarı
qarizma1313
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: DOĞU
İletişim:

Mesaj gönderen qarizma1313 »

Olursa İyi Olurdu. Çalınan İtem Veya Paranın İadesi Ve Çalan Karakterin Sınırsız BAN Yemesi güzel Olurdu.
Resim
Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen xANARCHYx »

AgahEfendi yazdı: 11 Şub 2018 05:13 Şimdi sözlerime kulak verin jov jeaa ;

1.Bir otobüse bindiniz.Bir süre yol aldıktan sonra araç mola verdi.Muavin o meşhur anlaşılmayan konuşmasını yapar ve altyazı geçer ;

"Sayın yolcularımız aracımız dinlenme tesislerine gelmiş bulunmaktadır.Mola süresi 30 dakikadır.Lütfen araçtan inerken değerli eşyalarınızı yanınıza almayı unutmayınız."

Dedi ve sizi uyardı.Sizde çantanızı araçta bırakıp gittiniz tuvalete.Geri geldiğinizde çanta yok uçmuş.

a.Muavin sizi uyardı.
b.Siz önlem almadınız.
c.Muavin hiçbir mesuliyet kabul etmeyecek.
d.Muavin size çantanızı veya karşılığı bir şey veremez.
e.Gerekli araştırma yapılacak ancak bunu polis yapacak.
f.Suçlu yakalanır ve suçu kanıtlanırsa ceza alacak ama bu cezayı polis verecek.

2.Şimdi bu yorumu ben yazıyorum ancak bilgisayarın başında kimin oturduğunu kim bilebilir? A kişisi bilgisayara geçip bir mesaj atsa , B kişisi aynı bilgisayara oturup mesaj atsa yine görünen isim "AgahEfendi" olacak.Demem o ki sen şu kişi beni soydu dediğinde yapılan incelemede ne tür kanıtlar bulacaklar?
Bölüm 1 yazdı:A: naber knk nasılsın
B: iyidir sen?
A: bende iyiyim ya bak ne dicem
B : evet ?
A : Bende çok lag varda sen bi girsene benim hesaba
B : olur knk
A : bende seninkinde takılayım bari
B : tmm
A : senin şifre neydi
B : unuttun mu la hemen yazıyorum ***** ******
Bu numaraya kanıyorsanız zaten neyse.
Bölüm 2 yazdı:A: ilk sen ver benim kefil sağlam
B: tmm peki al x50 bono koyuyorum
A: tmmdır
B: tmm şimdi kodu yaz
A: .......
(Oyundan çıktı)
Bu zaten illegal bir alışverişti ve kendi elinde ticarete bonoları koyup kabule bastın.
Bölüm 3 yazdı:A kişisi bir internet kafeden senin hesabına girdi ve tüm tılsımlarını kendi karakterine aktarıp sırra kadem bastı.
Şimdi bu bilgisayarın başında bu işlemi yapan kişi kimdi ? Sen miydin başkası mı ? Kanıt gerekiyor.İnternet cafenin kamera görüntülerini mi inceleyecekler ? Hiç sanmıyorum.Kaldı ki IP değiştirerek kendisini dünyanın öteki tarafından bağlanmış olarakta gösterebilir.

3.Kullanım sözleşmesinde zaten bu tür durumlarda sorumluluğun sizde olduğu yazıyor.İstersen olayı mahkemeye götür bir şey değişmeyecek.Giden geri gelmeyecek.

4.Hırsız kişinin illegal yollarla bilgisayarına sızıp ve şifreni ele geçirip hesabını çaldığı kanıtlanırsa bu suç teşkil eder ve ceza uygulanabilir.

5.Yukarıda dediklerim o iğrenç karaktersizleri savunmak için değildir.Ancak olay budur ve tarafınıza sizin istediğiniz türde bir destek verilmemesinin mantıksız bir yanı yoktur.Çünkü gerekli başvuruları yaparsanız her türlü log vs. bilgisi tarafınıza verilir.Ama giden şeylerin telafisini beklemeyin.Ve başınıza böyle bir olay gelince hemen verip veriştirmek yerine nerede hata yaptığınızı düşünün.

6.Ben mağdurum istediğim gibi hırsıza küfür ederim diye bir şey yok.
Bu arkadaşa +1